Рішення № 96357529, 16.04.2021, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.04.2021
Номер справи
158/3086/20
Номер документу
96357529
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2021 року ЛуцькСправа № 158/3086/20

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого – судді Ксензюка А.Я.,

розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Тростянецької сільської ради Ківерцівського району Волинської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1 , позивач) звернувся в суд із позовом до Тростянецької сільської ради Ківерцівського району Волинської області (далі – відповідач), в якому просить:

- визнати протиправним надання Тростянецькою сільською радою недостовірної та неповної інформації на запити про отримання пуд бічної інформації від 08 квітня 2020 року та від 19 червня 2020 року, та усунути порушення прав позивача до запитаної публічної інформації;

- опублікувати всі прийнятті рішення Тростянецької сільської ради Ківерцівського району Волинської області з часу створення ОТГ на офіційному сайті Тростянецької сільської ради Ківерцівського району Волинської області або на офіційному сайті правонаступника - Ківерцівської міської ради Луцького району Волинської області та всі інші відомості, які мали б бути опубліковані відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»;

- зобов`язати голову ліквідаційної комісії Тростянецької сільської ради Ківерцівського району Волинської області ОСОБА_2 у строк не більше ніж п`ять днів надати наступну інформацію:

1. Яка кількість великих орендарів землі і плата за її використання в гривнях?

2. Яка ціна оренди землі для підприємців в ОТГ?

3. Реконструкція меморіалу в с.Омельно, вартість і проект?

4. Відомості по заробітній платі в ОТГ в гривнях? Дата?

5. Коли буде офіційний сайт ОТГ?

6. Скільки невитрибуваних паїв і скільки ОТГ тримала за їх оренду в гривнях?

7. Чому на території ОТГ збудовано асфальтний завод без дозвільних документів, і які міри прийняті по факту злочинних дій певних осіб?

8. Чи будуть внесені та опубліковані всі прийнятті рішення Тростянецької сільської ради Ківерцівського району Волинської області з часу створення ОТГ на офіційному сайті Ківерцівської міської ради Луцького району Волинської області та всі інші відомості, які мали б бути опубліковані відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 08.04.2020 та повторно 19.06.2020 ОСОБА_1 звернувся до голови Тростянецької сільської ради Ківерцівського району Волинської області із запитом на отримання публічної інформації, в якому просив надати публічну інформацію, а саме:

1) Яка кількість великих орендарів землі і плата за її використання в гривнях?

2) Яка ціна оренди землі для підприємців в ОТГ?

3) Реконструкція меморіалу в с. Омельно, вартість і проект?

4) Відомості по заробітній платі в ОТГ в гривнях? Дата?

5) Коли буде офіційний сайт ОТГ?

6) Скільки невитрибуваних паїв і скільки ОТГ отримала за їх оренду в гривнях?

7) Чому на території ОТГ збудовано асфальтний завод без дозвільних документів, і які міри прийняті по факту злочинних дій певних осіб?

На зазначений запит позивач отримав відповідь, яка, на його думку, містить недостовірну неповну інформацію.

ОСОБА_1 вказав, що головою Тросгянецької сільської ради Ківерцівського району Волинської області була надана інформація, яка задовольняє лише частину запиту, без належно оформленої відмови у задоволенні решти запиту.

Відповідно до частин першої, другої статті 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду. Запитувач має право оскаржити відмову у задоволенні запиту на інформацію, відстрочку у задоволенні запиту на інформацію, ненадання відповіді на запит на інформацію, надання недостовірної або неповної інформації, несвоєчасне надання інформації, невиконання розпорядниками обов`язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону; інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи вищевикладене, позивач просив задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 15 лютого 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній справі, постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

У відзиві на позов від 02 березня 2021 року відповідач його вимог не визнав, мотивуючи тим, що проаналізувавши зміст поставлених у запитах від 08 квітня 2020 року та 19 червня 2020 року питань по спірних правовідносинах, які є предметом розгляду даної справи, та зміст відповідей на ці питання від 24 квітня 2020 року та 30 червня 2020 року, що вказано у позовній заяві та долучено до позову в якості додатків позивачем, вважає, що відповідачем на поставленні питання надано повну та всебічну інформацію, яка не спростовується тими доказами на які посилається позивач.

Тому твердження позивача про те, що головою Тростянєцької сільської ради Ківерцівського району Волинської області була надана інформація, яка задовольняє лише частину запиту, без належно оформленої відмови у задоволенні решти запиту, не відповідає дійсності. Позивач в позовній заяві та долучених до неї матеріалів, вказує про надання відповідачем недостовірної інформації на його запит, при цьому, будь-яких підстав вважати інформацію недостовірною не називає.

Разом з тим, позивач просить суд зобов`язати відповідача вчинити певні дії, а саме :

- опублікувати всі прийнятті рішення Тростянецької сільської ради Ківерцівського району Волинської області з часу створення об`єднаної територіальної громади на офіційному сайті Тростянецької сільської ради Ківерцівського району Волинської області або на офіційному сайті правонаступника - Ківерцівської міської ради Луцького району Волинської області та всі інші відомості, які мали б бути опубліковані відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації;

- зобов`язати голову комісії з припинення Тростянецької сільської ради Ківерцівського району Волинської області ОСОБА_2 у строк не більше ніж 5 днів надати наступну інформацію:

1. Яка кількість великих орендарів землі і плата за її використання в гривнях?

2. Яка ціна оренди землі для підприємців в ОТГ?

3. Реконструкція меморіалу в с. Омельно, вартість і проект?

4. Відомості по заробітній платі в ОТГ в гривнях? Дата?

5. Коли буде офіційний сайт ОТГ?

6. Скільки невитрибуваних паїв і скільки ОТГ отримала за їх оренду в гривнях?

7. Чому на території ОТГ збудовано асфальтний завод без дозвільних документів, і які міри прийняті по факту злочинних дій певних осіб?

8. Чи будуть внесені та опубліковані всі прийнятті рішення Тростянецької сільської ради Ківерцівського району Волинськоі області з часу створення ОТГ на офіційному сайті Ківерцівської міської ради Луцького району Волинської області та всі інші відомості, які мали б бути опубліковані відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Однак, виходячи із норм КАС України для того, щоб зобов`язати відповідача вчинити певні дії, слід констатувати перед цим наявність в його діях, бездіяльності чи прийнятих рішеннях ознак протиправності, чого в даному випадку немає. Крім того, поданий позивачем запит розглянуто і фактів надання недостовірної чи неповної інформації не було встановлено.

З урахуванням наведеного відповідач просив відмовити у задоволенні позову.

Інших заяв по суті справи на адресу суду від учасників справи не надходило.

Відповідно до частини другої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі. Згідно із частиною першою статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відтак, справу розглянуто по суті у межах строків, визначених частиною першою статті 258, частиною другою статті 262 КАС України.

Дослідивши письмові докази, письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення, з наступних мотивів та підстав.

Судом встановлено, що 08.04.2020 ОСОБА_1 звернувся до Тростянецької сільської ради Ківерцівського району Волинської області із письмовим запитом, в якому просив:

«1) надати відомості про бюджет 2019 року та його виконання із зазначенням витрат;

2) кількість земель ОТГ;

3) кількість земель запасу;

4) кількість сільськогосподарських земель заліснених на території ОТГ;

5) кількість орендарів сільськогосподарських земель, зазначити орендарів і їх плату за оренду землі:

6) кількість комерційної землі, скільки в оренді і плата за її оренду;

7) скільки коштів було виділено в 2019 році для учасників АТО, ООС, для чого і по яких програмах;

8) скільки не витребуваних паїв, та скільки отримано за їх оренду плати, та куди і ким;

9) які плани по реконструкції меморіалу в селі Омельне;

10) надати відомості по заробітній платі в ОТГ і старост;

11) надати відомості про офіційний сайт ОТГ і якщо його не створено, то чому і коли буде створений.

Відповідь надіслати за адресою, вказаною в шапці запиту.» (а.с. 42).

24.04.2020 Тростянецька сільська рада Ківерцівського району Волинської області листом № 178/01.15-19 надала відповідь на запит ОСОБА_1 (а.с. 43).

19.06.2020 ОСОБА_1 повторно звернувся до Голови Тростянецької сільської ради Ківерцівського району Волинської області із письмовим запитом, в якому просив:

«1) Яка кількість великих орендарів землі і плата за її використання в гривнях?

2) Яка ціна оренди землі для підприємців в ОТГ?

3) Реконструкція меморіалу в с. Омельне, вартість і проект?

4) Відомості по заробітній платі в ОТГ в гривнях? Дата?

5) Копи буде офіційний сайт ОТГ?

6) Скільки невитребуваних паїв і скільки ОТГ отримала за їх оренду в гривнях?

7) Чому на території ОТГ збудовано асфальтний завод без дозвільних документів, і які міри прийняті по факту злочинних дій певних осіб?» (а.с. 45).

30.06.2020 Тростянецька сільська рада Ківерцівського району Волинської області листом № 285/01.15-20 надала відповідь на повторний запит ОСОБА_1 (а.с. 47).

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає, що відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини другої статті 34 Конституції України кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.

Статтею 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає свободу дотримуватися своїх поглядів, одержувати і передавати інформацію та ідеї без втручання органів державної влади і незалежно від кордонів. Ця стаття не перешкоджає державам вимагати ліцензування діяльності радіомовних, телевізійних або кінематографічних підприємств. Здійснення цих свобод, оскільки воно пов`язане з обов`язками і відповідальністю, може підлягати таким формальностям, умовам, обмеженням або санкціям, що встановлені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадської безпеки, для запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров`я чи моралі, для захисту репутації чи прав інших осіб, для запобігання розголошенню конфіденційної інформації або для підтримання авторитету і безсторонності суду.

Європейський суд з прав людини щодо статті 10 Конвенції зазначає, що ця стаття гарантує право громадськості бути «належним чином поінформованою» (справа Times v. United Kingdom (№ 1), 26 квітня 1979 року, § 66). У рішеннях із ряду інших справ (Thorgeir Thorgeirson v. Iceland, 25 червня 1992 року, § 63; v. Denmark, 23 вересня 1994 року, § 31; Media Group v. Ukraine, 29 березня 2005 року, § 38 та ін.) Європейський суд з прав людини зазначив, що громадськість має право отримувати інформацію та ідеї, що становлять суспільний інтерес.

Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес визначає Закон України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року № 2939-VI (далі - Закон № 2939-VI).

За визначенням статті 1 Закону № 2939-VI публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Отже, визначальною ознакою публічної інформації є те, що вона по своїй суті є заздалегідь готовим зафіксованим на певному носії продуктом, отриманим або створеним виключно суб`єктом владних повноважень у процесі виконання своїх обов`язків та володіти яким у подальшому може будь-який розпорядник публічної інформації, навіть якщо він не є суб`єктом владних повноважень.

Згідно зі статтею 3 Закону № 2939-VІ право на доступ до публічної інформації гарантується: 1) обов`язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом; 2) визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє; 3) максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації; 4) доступом до засідань колегіальних суб`єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством; 5) здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації; 6) юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.

Водночас, відносини щодо створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорони, захисту інформації регулює Закон України «Про інформацію» від 02 жовтня 1992 року № 2657-XII (далі - Закон № 2657 - XII).

Так, згідно зі статтею 1 Закону № 2657-XII інформація - це будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону № 2657-XII кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

При цьому, за змістом пункту 2 частини першої статті 5 Закону № 2939-VI доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію.

Згідно зі статтею 12 Закону № 2939-VI суб`єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є: 1) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об`єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб`єктів владних повноважень; 2) розпорядники інформації - суб`єкти, визначені у статті 13 цього Закону; 3) структурний підрозділ або відповідальна особа з питань запитів на інформацію розпорядників інформації.

У відповідності до пункту 1 частини першої статті 13 Закону № 2939-VI розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються: суб`єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб`єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов`язковими для виконання.

Пунктом 2 частини першої статті 13 Закону № 2939-VI передбачено, що до розпорядників інформації належать, зокрема, юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів.

За правилами статті 14 Закону № 2939-VI розпорядники інформації зобов`язані: 1) оприлюднювати інформацію про свою діяльність та прийняті рішення; 2) систематично вести облік документів, що знаходяться в їхньому володінні; 3) вести облік запитів на інформацію; 4) визначати спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, а також надавати право запитувачам робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо; 5) мати спеціальні структурні підрозділи або призначати відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації; 6) надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об`єктивність наданої інформації.

В силу положень статті 16 Закону № 2939-VI розпорядник інформації відповідає за визначення завдань та забезпечення діяльності структурного підрозділу або відповідальної особи з питань запитів на інформацію розпорядників інформації, відповідальних за опрацювання, систематизацію, аналіз та контроль щодо задоволення запиту на інформацію та надання консультацій під час оформлення запиту. Запит, що пройшов реєстрацію у встановленому розпорядником інформації порядку, обробляється відповідальними особами з питань запитів на інформацію.

Стаття 19 Закону № 2939-VI визначає, що запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.

Згідно з частиною четвертою та п`ятою статті 19 Закону № 2939-VI письмовий запит подається в довільній формі, яка має містити: 1) ім`я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв`язку, якщо такий є; 2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; 3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Частина перша статті 20 Закону № 2939-VI зобов`язує розпорядника інформації надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту.

Судом встановлено, що позивач звернувся до Тростянецької сільської ради Ківерцівського району Волинської області із запитами від 08 квітня 2020 року та 19 червня 2020 року, як до розпорядника публічної інформації.

Так, згідно з частиною першою статті 22 Закону № 2939-VI розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках: 1) розпорядник інформації не володіє і не зобов`язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит; 2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону; 3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов`язані з копіюванням або друком; 4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п`ятою статті 19 цього Закону.

Відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації (частина друга статті 22 Закону № 2939-VI).

ОСОБА_1 в позовній заяві вказав, що з відповідей відповідача не вбачається чітких роз`яснень щодо поставлених питань, а саме:

- «Коли буде офіційний сайт ОТГ?»;

- Відповідь на питання: «Яка ціна оренди землі для підприємців в ОТГ? Відомості по заробітній платі в ОТГ в гривнях? Дата?» розпорядником інформації не надано взагалі;

- На запитання: «Яка кількість великих орендарів землі і плата за її використання в гривнях? Реконструкція меморіалу в с. Омельно, вартість і проект? Чому на території ОТГ збудовано асфальтний завод без дозвільних документів, і які міри прийняті по факту злочинних дій певних осіб?» відповідь надано в неповній мірі та таку, об`єктивність якої викликає сумніви.

Стосовно питання - «Яка кількість великих орендарів землі і плата за її використання в гривнях?» - то зі змісту відповідей відповідача вбачається, що відповідно до Закону України «Про оренду землі» визначено, що орендарями земельних ділянок є юридичні або фізичні особи, яким на підставі договору оренди належить право володіння і користування земельною ділянкою. Поняття «великі орендарі» в чинному законодавстві відсутнє. Вказати точну кількість орендарів Тростянецька сільська рада не в змозі, оскільки станом на сьогоднішній день не завершена передача документів по оренді землі з ГУ Держгеокадастру у Волинській області. Орендна плата за землю відповідно до рішення Тростянецької сільської ради №2/8 від 28 лютого 2019 року «Про затвердження положення про оренду земельних ділянок Тростянецької об`єднаної територіальної громади та порядок розрахунку орендної плати за земельні ділянки» встановлена залежно від цільового призначення земельної ділянки, та не залежить від того орендує її фізична особа, фізична особа-підприємець чи юридична особа. Відповідно до Закону України «Про оцінку землі» орендна плата розраховується на підставі нормативно-грошової оцінки земельної ділянки: дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель та залежить від площі та розташування земельної ділянки. Зважаючи на викладене вище, для отримання інформації про «ціну оренди землі для підприємців» відповідач просив уточнити інформація про землі якого цільового призначення цікавить позивача орендна плата та конкретно по якому договору оренди землі.

Щодо питання – «Коли буде офіційний сайт ОТГ?» - то зі змісту відповідей відповідача вбачається, що офіційний сайт Тростянецької сільської ОТГ перебував в процесі створення та наповнення інформацією. Однак, зважаючи, що на момент надання відповіді на запит планувалося майбутнє приєднання на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року Тростянецької сільської ради в процесі реорганізації до Ківерцівської міської ради, роботи над створенням та наповненням сайту інформацією були припинені.

Тобто, у Тростянецької сільської ради відсутній офіційний сайт.

На питання – «Яка ціна оренди землі для підприємців в ОТГ?» - то зі змісту відповідей відповідача вбачається, що відповідно до Закону України «Про оцінку землі» орендна плата розраховується на підставі нормативно-грошової оцінки земельної ділянки; дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель та залежать від площі та розташування земельної ділянки. Зважаючи на викладене вище, для отримання інформації про «ціну оренди землі для підприємців» було запропоновано позивачу уточнити за землі якого цільового призначення його цікавить орендна плата та конкретно по якому договору оренди землі.

Стосовно питання - «Відомості по заробітній платі в ОТГ в гривнях? Дата?» - то зі змісту відповідей відповідача вбачається, що працівники Тростянецької ОТГ, в тому числі виконуючі обов`язки старост отримують заробітну плату згідно штатного розпису відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.2006 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» зі змінами та доповненнями. Приблизний місячний фонд заробітної плати Тростянецької сільської ради на 26,5 штатних одиниць становить 204315,50 грн. Заробітна плата кожного конкретного працівника сільської ради складається із посадового окладу, надбавки за ранг та надбавки за вислугу років, а також працівник може бути премійований розпорядженням сільського голови. Також, централізованою бухгалтерією Тростянецької сільської ради здійснюється оплата праці працівників закладів освіти та культури. Для отримання достовірної інформації по заробітній платі в ОТГ запропоновано конкретизувати за який період та по яких посадах позивачеві була необхідна дана інформація.

Щодо питання – «Реконструкція меморіалу в с. Омельно, вартість і проект?» - то зі змісту відповідей відповідача вбачається, що реконструкція меморіалу в с. Омельне запланована на 2020 рік. Однак, вартість реконструкції має бути обговорена на одній із наступних пленарних засідань сільської ради, оскільки подібне рішення приймається депутатським корпусом, а не одноосібно сільським головою. Закон України «Про місцеве самоврядування» визначає, що виключно на пленарних засіданнях сільської ради вирішуються питання про використання бюджетних коштів.

На питання - «Чому на території ОТГ збудовано асфальтний завод без дозвільних документів, і які міри прийняті по факту злочинних дій певних осіб?» - то зі змісту відповідей відповідача вбачається, що земельна ділянка, на якій розміщена асфальтозмішувальна установка, не належить до комунальної власності Тростянецької сільської ради, оскільки відноситься до земель промисловості, які розміщені за межами села Озеро Ківерцівського району Волинської області, а відповідно перебуває у розпорядженні ГУ Держгеокадастру у Волинській області. Зважаючи на даний факт, Тростянецька сільська рада не має права розпорядження даною землею, відповідно ніяких погоджень чи дозволів не надавала.

Проаналізувавши зміст відповідей на вказані позивачем питання, суд вважає, що відповідачем на поставлені питання надано повну та всебічну інформацію. Крім того, позивач не навів жодних доказів щодо неповноти та недостовірності наданої Тростянецькою сільською радою Ківерцівського району Волинської області інформації.

У відповіді на запити ОСОБА_1 відповідачем надано вичерпну інформацію, яку просив надати позивач, крім того запропоновано звернутись з уточненнями в частині запитань.

Отже враховуючи вищевказане, суд вважає, що відповідачем з врахуванням поставлених у запитах на інформацію питаннях у відповідності до Закону України «Про доступ до публічної інформації» надано достовірну, точну та повну інформацію, а відтак його дії є правомірними.

Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку суду, відповідачем належними та допустимими доказами доведено правомірність своїх дій, відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством України, а тому позовні вимоги позивача є необґрунтованими та безпідставними, в зв`язку з чим у задоволенні позову необхідно відмовити повністю.

Керуючись статтями 2, 72-77, 243-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про доступ до публічної інформації», суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Тростянецької сільської ради Ківерцівського району Волинської області (45214, Волинська область, Ківерцівський район, с.Тростянець, вул. Волі, 23, ідентифікаційний код юридичної особи 04333856) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії, відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя А.Я. Ксензюк