
Троїцький районний суд Луганської області
Справа №: 433/433/21
Провадження № 3/433/147/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.04.2021 року
Суддя Троїцького районного суду Луганської області Певна О.С., розглянувши матеріали, що надійшли з Відділу прикордонної служби «Троїцьке» Луганського прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не одруженого, маючого на утриманні малолітню дитину, з середньою спеціальною освітою, працюючого інспектором прикордонної служби 1 категорії – фельдшером відділення інспекторів прикордонної служби «Розсипне» (тип В) ВПС «Троїцьке» І категорії (тип Б), старший сержант, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.4 ст. 172-11, ч.4 ст. 172-11 КУпАП
ВСТАНОВИВ:
Старший сержант ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем, під час проходження служби в підрозділі, який виконує службово-бойові завдання в районі Операції об`єднаних сил на території луганської області, в період з 06 по 07 лютого 2021 року самовільно залишив місце служби – виїжджав в особистих справах за межі Луганської області без відповідного рапорту та дозволу, в умовах особливого періоду вчинив військове адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.4 ст. 172-11 КУпАП. В зв`язку з чим у відношенні ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення серії СхРУ № 211091 від 25.03.2021.
Такі дії ОСОБА_1 підпадають під кваліфікацію за ч.4 ст. 172-11 КУпАП як самовільне залишення військової частини або місця служби в умовах особливого періоду.
Крім того, старший сержант ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем, під час проходження служби в підрозділі, який виконує службово-бойові завдання в районі Операції об`єднаних сил на території луганської області, в період з 21 по 23 лютого 2021 року самовільно залишив місце служби – виїжджав в особистих справах за межі Луганської області без відповідного рапорту та дозволу, в умовах особливого періоду вчинив військове адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.4 ст. 172-11 КУпАП. В зв`язку з чим у відношенні ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення серії СхРУ № 211092 від 25.03.2021.
Такі дії ОСОБА_1 підпадають під кваліфікацію за ч.4 ст. 172-11 КУпАП як самовільне залишення військової частини або місця служби в умовах особливого періоду.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину визнав та щиро розкаявся.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з положеннями ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
Адміністративним порушенням, відповідно до ч. 4 ст. 172-11 КУпАП України визнається самовільне залишення військової частини або місця служби в умовах особливого періоду.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий стан це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової). Відповідно до Указу Президента від 17.03.2014 року за № 303 «Про часткову мобілізацію», затвердженого встановленим порядком, оголошено часткову мобілізацію, у зв`язку з чим в Україні настав особливий період.
Відповідно до ст.11 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України (далі – Статут) військовослужбовець зобов`язаний свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов`язок, бути дисциплінованим, поважати честь і гідність кожної людини, додержуватися правил військового вітання, ввічливості й поведінки.
Судом встановлено, що факт вчинення ОСОБА_1 вказаного адміністративного правопорушення підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії СхРУ № 211091 від 25.03.2021; протоколом про адміністративне правопорушення серії СхРУ № 211092 від 25.03.2021; письмовими поясненнями ОСОБА_1 ; Висновком службового розслідування щодо ОСОБА_1 від 25.03.2021; Витягом з книги обліку особового складу ВПС «Троїцьке» станом на 25.03.2021; Витягом з книги прикордонної служби віпс «Розсипне» впс «Троїцьке».
Вказані докази є належними і допустимими, та на їх основі, у визначеному законом порядку, встановлена наявність адміністративного правопорушення за ч.4 ст. 172-11 КУпАП та винність ОСОБА_1 в його вчиненні.
До обставин, які пом`якшують відповідальність правопорушника, суд відносить щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника судом, не вбачається.
При вирішенні питання про призначення покарання суд враховує вимоги ст.36 КУпАП, згідно якої якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення, відповідно до положень ст.33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, наявність пом`якшуючих та відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, у зв`язку з чим суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції частини 4 статті 172-11 КУпАП.
Згідно вимог п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (із розрахунку 2270,00 грн.) в розмірі 454,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.245, 251, 252, 268, 283, 284, 294 КУпАП України, суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Справи про адміністративні правопорушення №433/433/21 (номер провадження 3/433/147/21) за ч.4 ст.172-11 КУпАП, №433/469/21 (номер провадження 3/433/151/21) за ч.4 ст.172-11 КУпАП відносно ОСОБА_1 , об`єднати в одне провадження, присвоївши йому номер №433/433/21 (номер провадження 3/433/147/21).
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.4 ст.172-11, ч.4 ст. 172-11 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі – 2465 (дві тисячі чотириста шістдесят п`ять) гривень 00 коп. на користь держави (Отримувач коштів ГУК у Луг.обл./СТГсмт.Троїцьк/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37991110, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Номер рахунку (IBAN) UA148999980313050106000012433, Код класифікації доходів бюджету 21081100, Найменування коду класифікації доходів бюджету Адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги через Троїцький районний суд Луганської області до Луганського апеляційного суду протягом 10 (десяти) днів з дня її винесення.
Суддя О.С. Певна