
Справа № 173/419/21
Провадження № 3/173/199/2021
ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 квітня 2021 р. м. Верхньодніпровськ
Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Бурхан С.М., при секретарі Малоок Л.В., за участю прокурора Галінського І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Верхньодніпровську, матеріал, який надійшов від Дніпропетровського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
ідентифікаційний номер – НОМЕР_1 ;
місце реєстрації:
АДРЕСА_1 ;
місце проживання:
АДРЕСА_2 ;
місце роботи: не працює
про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України.
встановив:
Згідно копії свідоцтва про шлюб серія НОМЕР_2 від 21.08.2020 року виданого Верхньодніпровським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , у зв`язку з реєстрацією шлюбу, змінила прізвище на « ОСОБА_3 » (а.с.33).
Встановлено, що ОСОБА_4 будучи особою, яка звільнена з посади оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Жовтоводського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області, тобто особою на яку розповсюджується обов`язок подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, після припинення діяльності пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування в порушення вимог абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КпАП України, за наступних обставин.
Частиною 1 статті 17 Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.
Відповідно до витягу з наказу ГУНП в Дніпропетровській області за № 8 о/с від 09.01.2018 року, ОСОБА_5 призначено оперуповноваженим сектору кримінальної поліції Жовтоводського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області з 10.01.2018 року (а.с.19).
У зв`язку із вступом на службу до Національної поліції України 18.05.2018 року ОСОБА_6 складено присягу працівника Національної поліції України (а.с.21).
У подальшому згідно витягу з наказу ГУНП в Дніпропетровській області за № 318 о/с від 07.10.2019 року, оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Жовтоводського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області лейтенанта поліції Халатян К.В. (колишнє прізвище ОСОБА_7 ) звільнено з поліції із 07.10.2019 року, (п.2 ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію») (а.с.20).
ОСОБА_8 (колишнє прізвище ОСОБА_7 ) після звільнення 07.10.2019 року отримала трудову книжку, що підтверджується її підписом у послужному списку (а.с.22) та 21.05.2018 року була ознайомлена з обов`язком суб`єкта декларування відповідно до ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» подати декларацію за період не охоплений раніше поданими деклараціями (а.с.26-27).
Відповідно до частини 1 статті 18 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський зобов`язаний неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського; професійно виконувати свої службові обов`язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов`язків, наказів керівництва.
Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_8 (колишнє прізвище ОСОБА_7 ) в період часу з 10.01.2018 р. до 07.10.2019 р. працювала поліцейським, і у зв`язку з цим, відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» була суб`єктом відповідальності за корупційні та пов`язані з корупцією правопорушення, та на нього розповсюджувався обов`язок подачі наступного року після припинення діяльності декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно п.п.3 та 5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 р. «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України за № 959/29089 від 15.07.2016 р., декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)» № 530-IX від 17.03.2020 р., Розділ XIII Прикінцеві положення Закону України «Про запобігання корупції» доповнено новим пунктом 2-1, відповідно до якого строк подання декларацій у 2020 році продовжено до 1 червня.
При дослідженні матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_8 (колишнє прізвище ОСОБА_7 ) на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» 11.03.2019 року подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за 2018 рік), шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https:\\public.nazk.gov.ua, тобто даним фактом підтверджено обізнаність ОСОБА_8 (колишнє прізвище ОСОБА_7 ) з порядком роботи реєстру та його вміння користуватися ним при заповненні та подачі декларації (а.с.13).
Однак, відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), встановлено, що ОСОБА_8 (колишнє прізвище ОСОБА_7 ) подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «після звільнення» за 2019 рік, лише 12.08.2020 року о 13 годині 03 хвилини, тобто поза межами строку встановленого законом для подачі декларації після припинення діяльності (а.с.13).
В судовому засіданні ОСОБА_4 визнала свою вину та щиро розкаялась у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України, та пояснила, що вона забула вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), та подала її лише 12.08.2020 року, після нагадування працівниками Жовтоводського ВП.
Вислухавши пояснення, дослідивши в судовому засіданні зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України, знайшла своє підтвердження в ході судового розгляду справи, зокрема:
- відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті НАЗК, встановлено, що ОСОБА_8 (колишнє прізвище ОСОБА_7 ) подала електрону форму щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «після звільнення» за 2019 рік, лише 12.08.2020 року о 13 годині 03 хвилини, тобто поза межами строку встановленого законом для подачі декларації після припинення діяльності (а.с.13);
- згідно письмового пояснення ОСОБА_8 (колишнє прізвище ОСОБА_7 ), встановлено, що вона забула вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), та подала її лише після нагадування працівниками Жовтоводського ВП (а.с.30).
Надані докази узгоджуються в цілому, не викликають сумніву та вказують на винуватість ОСОБА_8 (колишнє прізвище ОСОБА_7 ) у вчиненні даного правопорушення.
Вказаними діями ОСОБА_4 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КпАП України, а саме: несвоєчасно подання без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, після припинення діяльності пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
З урахуванням наведеного, призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_8 (колишнє прізвище ОСОБА_7 ), суд враховує характер вчиненого правопорушення, котре стосується засад запобігання та протидії корупції, а тому, вважає за необхідне накласти на ОСОБА_5 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах, передбачених санкцією ч.1 ст.172-6 КпАП України.
Відповідно до ст.40-1 та зміни до ст.283 Кодексу України про адміністративне правопорушення, зміни до ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється в дохід держави у розмірі 454 (чотириста п`ядесят чотири) грн. 00 коп. у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.283, ст.40-1 КпАП України
постановив:
ОСОБА_5 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України, та притягти до адміністративної відповідальності у вигляді стягнення штрафу у розмірі 50 (п`ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНН НОМЕР_1 ), судовий збір в дохід держави у розмірі 454 (чотириста п`ядесят чотири) грн. 00 коп. (ГУК у Дн-кiй обл/ОТГм.В-дніпр/22030101; код за ЄДРПОУ 37988155; Р/р UA528999980313111206000004523).
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення зазначеного десятиденного строку, встановленого для її оскарження.
Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя С.М. Бурхан
Постанова набрала законної сили _____