
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
15 квітня 2021 року м. Ужгород№ 260/376/21 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гебеш С.А. розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач - ОСОБА_1 (далі - Позивач) звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов`язання вчинити певні дії, а саме:
1. визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року на підставі довідки № 11/3395 від 02 грудня 2020 року, виданої Адміністрацією Державної прикордонної служби України про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року, за посадою, відповідною останній штатній посаді, яку займав ОСОБА_1 перед звільненням з військової служби, із врахуванням розміру посадового окладу (5220,00 грн.), окладу за військовим званням "майор" (1340,00 грн.), процентної надбавки за вислугу років 45% (2952,00 грн.), щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за службу в умовах режимних обмежень 10% (522,00 грн.), надбавки за особливості проходження служби 20% (1902,40 грн.), премії 65% (3393,00 грн.), які передбачені згідно Постанови КМУ від 30 серпня 2017 року № 740 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб";
2. визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області щодо повернення до Адміністрації Державної прикордонної служби України довідки про розмір грошового забезпечення № 11/3395 від 02 грудня 2020 року ОСОБА_1 для перерахунку пенсії, оформлене листом за вих. № 0700-1507-8/46860 від 18 грудня 2020 року;
3. зобов`язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області прийняти видану Адміністрацією державної прикордонної служби України довідку № 11/3395 від 02 грудня 2020 року ОСОБА_1 про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року та здійснити обчислення і перерахунок з 01 квітня 2019 року основного розміру пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення № 11/3395 від 02 грудня 2020 року станом на 05 березня 2019 року, що підлягає врахуванню для перерахунку пенсії ОСОБА_1 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262, ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20 грудня 1991 року та з урахуванням положень Постанови КМУ "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" № 704, із врахуванням розміру посадового окладу (5220,00 грн.), окладу за військовим званням "майор" (1340,00 грн.), процентної надбавки за вислугу років 45% (2952,00 грн.), щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за службу в умовах режимних обмежень 10% (522,00 грн.), надбавки за особливості проходження служби 20% (1902,40 грн.), премії 65% (3393,00 грн.), а також здійснити виплату перерахованої пенсії із врахуванням раніше виплачених сум.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем подано до Головного управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення разом із заявою про перерахунок пенсії, однак листом відповідача відмовлено у здійсненні перерахунку на підставі вказаної довідки. Позивач, вважаючи протиправною відмову відповідача у здійсненні обчислення і перерахунку з 01.04.2019 року його пенсії звернувся до суду із даним позовом для захисту своїх законних прав та інтересів.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 08 лютого 2021 року відкрито спрощене провадження без виклику сторін.
12 лютого позивачем подано заяву про збільшення позовних вимог, а саме просив суд також зобов`язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області подати запит до Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо повторного направлення довідки № 11/3395 від 02 грудня 2020 року про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року за посадою, відповідною (аналогічною) останній штатній посаді, яку займав ОСОБА_1 , яка була видана Адміністрацією ДПС України 02 грудня 2020 року за № 11/3395.
23 лютого 2021 року на адресу суду відповідачем подано відзив, із змісту якого вбачається що такий проти позову заперечує та просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог. Заперечуючи проти позову вказує на те, що 14 грудня 2020 року на адресу Головного управління надійшла довідка № 11/3395 від 02 грудня 2020 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , видана Адміністрацією ДПС України. В останній, зокрема, були перераховані основні та щомісячні додаткові види грошового забезпечення позивача та премія станом на 05 березня 2019 року у відповідності до вимог Постанови КМУ № 704 за посадою, аналогічною останній штатній, котру обіймав ОСОБА_1 . Звертає увагу суду, що згадану вище довідку складено на підставі рішення ВС від 17 грудня 2019 року у зразковій справі № 160/8324/19 з метою здійснення з 01 квітня 2019 року перерахунку основного розміру пенсії позивача. У той же час, як ч. 4 ст. 63 закону № 2262, так і п. 1 Порядку № 45 передбачено, що такий проводиться після прийняття Урядом рішення про умови та порядок його здійснення. Разом з тим, після визнання протиправними та нечинними п. 1-2 Постанови № 103 інших рішень про умови та порядок проведення перерахунку пенсій у відповідності до ст. 63 Закону КМУ не приймалося. А тому, підстав для здійснення перерахунку немає, у зв`язку з чим довідку № 11/3395 від 02 грудня 2020 року було повернуто без виконання.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2021 року відмовлено відповідачу у задоволенні клопотання про залучення третьої особи та витребування доказів.
11 березня 2021 року позивачем подано відповідь на відзив, із змісту якого вбачається, що такий наголошує на тому, що відповідач, який є суб`єктом владних повноважень у сфері пенсійного забезпечення, не повинен формально підходити до виконання своїх повноважень та обов`язків, а його діяльність повинна бути спрямована на належне забезпечення прав пенсіонерів та гарантований Конституцією України соціальний захист.
Частиною 5 ст. 262 КАС України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З огляду на викладене вище справа розглядається в порядку спрощеного провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі матеріалів.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до вимог ч. 4 ст. 229 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Як встановлено судом в ході розгляду адміністративної справи, позивач - ОСОБА_1 перебуває на обліку у ГУ ПФУ в Закарпатській області та отримує пенсію за вислугу відповідно до Закону України №2262-ХІІ.
Пенсія позивачу була призначена у відповідності до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ, а саме - призначено пенсію за вислугу років із врахуванням грошового забезпечення, в склад якого входили: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премія.
Відповідно до Постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій, особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" позивачу з 01 січня 2018 року було проведено перерахунок розміру раніше призначеної пенсії після чого грошове забезпечення для визначення пенсії визначалося із посадового окладу, окладу за військове звання та процентної надбавки за вислугу років.
Позивач, звернувся до Адміністрації Державної прикордонної служби України із заявою про надання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення у відповідності до вимог ст. 43 і 63 Закону України № 2262 та положень Постанови КМУ № 704 із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії.
На виконання рішення Верховного Суду від 17 грудня 2019 року у зразковій справі № 160/8324/19 щодо проведення з 01 квітня 2019 року перерахунку пенсії, Адміністрацією ДПС України видано довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку його пенсії № 11/3395 від 02 грудня 2020 року, яка зокрема направлена на адресу Головного управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області.
Відповідно до вказаної довідки, розмір грошового забезпечення позивача становить: 15329,40 грн., а саме - посадовий оклад - 5220,00 грн., оклад за військовим званням (майор) - 1340,00 грн., надбавка за вислугу років (45%) - 2952,00 грн., надбавка за особливості проходження служби (20%) - 1902,40 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10%) - 522,00 грн., премія (65%) - 3393,00 грн.
Позивач подав до ГУ ПФУ в Закарпатській області заяву про здійснення обчислення і перерахунку пенсії з 01.04.2019 року на підставі оновленої довідки.
Згідно листа-відповіді відповідача від 11 січня 2021 року № 54-3414/О-02/8-0700/21, позивачу повідомлено про те, що підстав для перерахунку його пенсії не має, а довідку № 11/3395 від 02 грудня 2020 року повернуто до Адміністрації ДПС України.
Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Порядок соціального захисту у формі пенсійного забезпечення військовослужбовців, звільнених зі служби у відставку, унормовано, насамперед, приписами Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі -Закон № 2262-XII).
Положення названого закону запроваджують дві самостійні процедури, за якими відбувається обчислення розміру пенсії особи, а саме: 1) у випадку призначення пенсії вперше (ст.43 ) та 2) у випадку збільшення розміру вже призначеної пенсії за подією збільшення розміру оплати праці працівника на аналогічній (прирівняній) посаді (ст.63).
При цьому, ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначено порядок обчислення розміру пенсії у разі її призначення вперше і саме у цій процедурі базовою розрахунковою величиною є виплати (як винагорода за працю), одержані особою-пенсіонером під час проходження служби (тобто юридичне значення у даному випадку мають складові елементи грошового забезпечення самого працівника (службовця) - власна винагорода особи за працю).
Натомість, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначено порядок обчислення розміру вже призначеної пенсії шляхом її перерахунку у залежності від тих виплат (як винагорода за працю), котрі одержані третьою сторонньою особою - іншим працівником, який обіймає цю ж саму чи прирівняну посаду (тобто юридичне значення у даному випадку мають складові елементи грошового забезпечення іншого працівника - діючого службовця за аналогічною (прирівняною) посадою - винагорода третьої сторонньої особи за працю).
Згідно висновку Великої Палати Верховного Суду з приводу застосування положень ст.63 вказаного закону у контексті складання нової (оновленої) довідки про грошове забезпечення для перерахунку розміру раніше призначеної пенсії, викладеному у постанові від 24.06.2020р. по зразковій справі №160/8324/19 на реалізацію ст.63 Закону № 2262-XII Кабінетом Міністрів України було видано постанову від 13.02.2008р. №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" (далі за текстом - Порядок №45), а внесені до Порядку №45 зміни згідно з постановою КМУ від 21.02.2018р. №103 втратили чинність з 05.03.2019р. і тому з 05.03.2019р. втратили чинність обмеження у включенні до бази обчислення грошового забезпечення діючого військовослужбовця інших платежів з винагороди за службу окрім окладу за посадою, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років.
При цьому суд зазначає, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регламентовані нормами Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (затверджений постановою правління ПФУ від 31.01.2007р. №3-1 та зареєстрований в Мінюсті України 15.02.2007р. за №135/13402; далі - Порядок №3-1).
Відповідно до п.23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з п.24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст.63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабміном України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.
Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема, у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 року у справі №21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 року у справі № 553/3619/16-а.
01.03.2018 року набрала чинності постанова КМ України за № 704 від 30.08.2017 року (далі - Постанова №704), якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Зокрема, Постановою № 704 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 Постанови № 704); надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (пункт 6 Постанови № 704). При цьому, п.п. 2 п. 5 Постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Отже, з 05.03.2019 року (з дня набрання чинності судовим рішенням у справі 826/3858/18) виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення. При цьому, відповідно до п. 4 Порядку №45, перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені ч. ч. 2 і 3 ст.51 Закону № 2262-ХІІ.
Згідно із ч. ч. 2 і 3 ст.51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
З огляду на викладене та в зв`язку з виникненням у позивача права на перерахунок пенсії з 01.04.2019 року з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, враховуючи надіслання Адміністрацією Державної прикордонної служби України довідки № 11/3395 про грошове забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії останнього - суд приходить до висновку про протиправність відмови відповідача у здійсненні обчислення і перерахунку з 01.04.2019 року пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки № 11/3395 від 02 грудня 2020 року, виданої Адміністрацією Державної прикордонної служби України, про грошове забезпечення за посадою, яку займав ОСОБА_1 перед звільнення з військової служби.
Як наслідок, з метою захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне зобов`язати ГУ ПФУ в Закарпатській області здійснити обчислення та перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року згідно з довідкою Адміністрацією ДПС України від 02 грудня 2020 року № 11/3395 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20.12.1991 року № 2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", положень постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та здійснити виплату перерахованої пенсії, із врахуванням раніше виплачених сум.
Що стосується вимоги зобов`язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області подати запит до Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо повторного направлення довідки № 11/3395 від 02 грудня 2020 року про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року за посадою, відповідною (аналогічною) останній штатній посаді, яку займав ОСОБА_1 , яка була видана Адміністрацією ДПС України 02 грудня 2020 року за № 11/3395, то суд вказує на те, що чинним законодавством не передбачений обов`язок Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області витребовувати від уповноважених органів довідок про грошове забезпечення, а відтак в цій частині позовних вимог слід відмовити.
За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона. Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Згідно ч. 1 ст. 72 КАС України, доказами у справі є будь - які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При цьому, враховуючи принципи адміністративного судочинства та з огляду на положення ч. 2 ст. 77 КАС України, обов`язок доказування покладається в даному випадку на відповідача. Відповідачем не доведено правомірності дій щодо відмови у здійсненні обчислення і перерахунку з 01.04.2019 року пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки № 11/3395 від 02 грудня 2020 року та повернення вказаної довідки до Адміністрації Державної прикордонної служби України, позовні вимоги щодо визнання їх протиправними відповідають вимогам закону та обставинам справи, що підтверджено дослідженими судом належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані, в зв`язку з чим позов в цій частині підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 5, 19, 77, 78, 139, 243, 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії - задовольнити частково.
2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (Закарпатській область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ - 20453063) щодо відмови у здійсненні обчислення і перерахунку пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП - НОМЕР_1 ) з 01.04.2019 року на підставі довідки № 11/3395 від 02 грудня 2020 року, виданої Адміністрацією Державної прикордонної служби України про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року за посадою відповідною останній штатній посаді, яку займав ОСОБА_1 перед звільненням з військової служби, із врахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
3. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ - 20453063) щодо повернення до Адміністрації Державної прикордонної служби України довідки № 11/3395 від 02 грудня 2020 року про грошове забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії, оформлене листом за вих. № 0700-1507-8/46860 від 18 грудня 2020 року.
4. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (Закарпатській область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ - 20453063) прийняти видану Адміністрацією Державної прикордонної служби України довідку № 11/3395 від 02 грудня 2020 року та здійснити обчислення та перерахунок пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП - НОМЕР_1 ) з 01 квітня 2019 року згідно з вказаною довідкою у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20.12.1991 року № 2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", положень постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та здійснити виплату перерахованої пенсії, із врахуванням раніше виплачених сум.
4. В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С.А. Гебеш