
Справа № 466/781/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 квітня 2021 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м.Львова Невойт П.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працездатного, зі слів зазначено в протоколі не працевлаштованого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
гр. ОСОБА_1 25.01.2021 о 00:35 год. на перехресті пр.Чорновола-вул.Хімічна у м.Львові керував автомобілем марки «Mitshubishi Lancer» д.н.з. НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп`яніння: нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння шкірного покриву обличчя. Від проходження огляду на визначення стану алкогольного стяніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув причин неприбуття суду не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про час, дату та місце судового засідання рекомендованим повідомленням, яке повернулося на адресу суду та долучено до матеріалів справи.
16.04.2021 адвокат Ільків Г.М. в інтересах ОСОБА_1 подала заяву про відкладення судового засідання та надати їй на ознайомлення матеріали справи, оскільки угода про надання правової допомоги укладена з нею 15.04.2021. Судом надавалася така можливість, однак адвокат не скористалася правом. Клопотань про виклик свідків чи витребування доказів нею подано не було.
Додатково слід зазначити, що ОСОБА_1 ще 10.03.2021 звертався до суду з заявою про відкладення розгляду протоколу 10.03.21з необхідністю укладення договору з адвокатом (арк.спр.7).
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов`язані з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.
Вина гр. ОСОБА_1 у скоєному правопорушенні стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18№189874 від 25.0.2021, згідно якого гр. ОСОБА_1 25.01.2021 о 00:35 год. на перехресті пр.Чорновола- вул.Хімічна у м.Львові керував автомобілем марки «Mitshubishi Lancer» д.н.з. НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп`яніння: нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння шкірного покриву обличчя. Від проходження огляду на визначення стану алкогольного стяніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків.
У відповідності до п.2.5 ПДР водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Проходження до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння є імперативною нормою, так як передбачає обов`язкове проходження огляду в незалежності від наявності особистих обставин у особи, щодо якої порушується таке питання. Склад правопорушення в діях водія є закінченим вже з моменту його відмови від проходження обстеження.
Так, дослідженими матеріалами справи, провина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення, повністю підтверджена фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18№189874 від 25.0.2021, згідно якого гр. ОСОБА_1 25.01.2021 о 00:35 год. на перехресті пр.Чорновола-вул. Хімічна у м.Львові керував автомобілем марки «Mitshubishi Lancer» д.н.з. НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп`яніння: нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння шкірного покриву обличчя. Від проходження огляду на визначення стану алкогольного стяніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків /арк. спр.1/; відеозаписом з нагрудної камери поліцейського, на якому зафіксовано подію та вбачається, що ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп`яніння: нечітка вимова, нестійка хода /арк.спр. 2/, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , згідно яких вони були очевидцями, як ОСОБА_1 запропоновано пройти огляд на визначення стану алкогольного сп`яніння, однак останній відмовився /арк.спр.3,4/, які узгоджуються із обставинами, вказаними в протоколі та долучені до матеріалів справи.
Так при дослідженні в судовому засіданні відеозапису з нагрудної камери поліцейського вбачається, що у присутності двох свідків на неодноразові вимоги поліцейського пройти огляд на стан алкогольного спяніння, гр. ОСОБА_1 відмовився. При цьому на 2-му файлі о 01 год. 38хв. 40сек. гр. ОСОБА_1 почав пояснювати, що у Львові не був близько двох років та не звернув увагу, що здійснюючи обгін ТЗ виїхав на смугу руху громадського транспорту та просив пробачити, а також не порушувати питання щодо складення протоколу за ч.1 ст.130 КУпАП.
При обранні міри адміністративного стягнення враховуються обставини та характер правопорушення, ступінь провини та дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Обставин, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Обставина, що обтяжує відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Враховуючи особу гр. ОСОБА_1 , обставини справи вважаю, що до нього необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавлення права керування транспортними засобами.
На підставі статті 321 Кодексу України про адміністративні правопорушення строк позбавлення спеціального права слід обчислювати з дня постановлення постанови.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» необхідно стягнути з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 454 грн.00 коп..
Керуючись ст. 33, 40-1, 130, 221, 279, 280, 283, 284, 287, 294 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір, суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 10200 (десять тисяч двісті гривень 00 коп.) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь державного бюджету України (Отримувач коштів ГУК Львiв/Шевченківський р-н/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA888999980313181206000013955, Код класифікації доходів бюджету 22030101 судовий збір у розмірі 454 грн. 00 коп.
Строк пред`явлення до виконання три місяці з дня постановлення постанови.
Строк позбавлення спеціального права обчислювати з дня постановлення постанови.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимогст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м.Львова протягом десяти днів з дня її постановлення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя П. С. Невойт