
Справа № 201/12990/19
Провадження № 2/201/292/2021
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2021 року м. Дніпро
Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська в складі:
головуючого судді Демидової С.О.,
з секретарем судового засідання Шумейко А.С.
за участі:
представника позивача Шевякова Е.А.
представника відповідача Григоренко А.В.
представника відповідача Грицевська Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Жовтневого районного м. Дніпра, Адміністрації Соборного району Дніпровської міської ради, Дніпровської міської ради, третя особа: Комунальне підприємство «Жилсервіс-2» Дніпровської міської ради про визнання неправомірним рішення та зобов`язання укласти договір,-
ВСТАНОВИВ:
Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідачів.
У листопаді 2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду із вищенаведеним позовом до Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Жовтневого районного м. Дніпра, виконавчого комітету Соборної районної у місті Дніпрі ради, третя особа: Комунальне підприємство «Жилсервіс-2» про зобов`язання укласти договір.
В обґрунтування поданого позову зазначено, що позивач як член родини наймача на підставі ордеру для вселення мешкає в неприватизованій квартирі АДРЕСА_1 . Після смерті основного наймача ОСОБА_2 , яка є бабусею позивача, договір найму жилого приміщення та особовий рахунок рішенням Жовтневого районної у місті Дніпропетровську ради був переоформлений на матір позивача – ОСОБА_3 . Оскільки ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , позивач звернулася з заявою на ім`я голови Соборної районної у місті Дніпрі ради про надання дозволу на зміну договору найму указаної квартири. Однак відповідями від 04 квітня 2019 року та від 15 травня 2019 року їй було відмовлено у наданні дозволу та зміні найму з посиланням на рішення Дніпропетровської міської ради від 18 лютого 2004 року № 18/15 «Про обсяг і межі повноважень районним у місті рад та їх виконавчих органів», яким було визначено, що до повноважень органів районних рад належить надання дозволу наймодавцю – житлово-експлуатаційній організації, на балансі якої перебуває житловий фонд комунальної власності територіальної громади міста, що знаходиться на території району, на зміну договору найму житлового приміщення у випадках і порядку визначеними законом. В даному випадку будинок АДРЕСА_2 перебуває на балансі у Комунальному виробничому житлово ремонтно-експлуатаційному підприємстві Жовтневого району, до якого позивач 15 жовтня 2019 року звернулася з заявою про зміну договору найму, зміну особового рахунку, на що отримала відповідь про відсутність повноважень на укладення такого договору. На думку позивача, такі рішення відповідачів порушують її права на житло, є незаконними та такими, що підлягають скасуванню, а тому просила визнати неправомірними рішення виконавчого комітету Соборною районної у місті Дніпрі ради від 04 квітня 2019 року за П-09/529 та від 15 травня 2019 року за № П-09/739 про відмову в укладенні договору найму жилого приміщення, а також зобов`язати Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство Жовтневого району укласти з ОСОБА_1 , як наймачем квартири АДРЕСА_1 за ордером, договір найму вказаного жилого приміщення, з померлої ОСОБА_3 на ім`я ОСОБА_1 (а.с.1-6)
У подальшому 16 грудня 2020 року позивачем було подано заяву про зміну підстав позову в порядку ст. 49 ЦПК України, де відповідачами є Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство Жовтневого районного м. Дніпра, Виконавчий комітет Соборної районної у місті Дніпрі ради, Дніпровська міська рада, третя особа: Комунальне підприємство «Жилсервіс-2» Дніпровської міської ради, у якій позивач просить суд визнати неправомірними рішення департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради № 3/16-4717 від 13 жовтня 2020 року про відмову в наданні дозволу на укладення договору найму жилого приміщення та зобов`язати надати дозвіл Комунальному виробничому житловому ремонтно-експлуатаційному підприємству Жовтневого району укласти з ОСОБА_1 договір найму жилого приміщення, а також зобов`язати Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство Жовтневого району укласти з ОСОБА_1 , як наймачем квартири АДРЕСА_1 за ордером, договір найму вказаного жилого приміщення, з померлої ОСОБА_3 на ім`я ОСОБА_1 .
В обґрунтування поданої заяви позивач зазначила, що 10 липня 2020 року вона звернулася до Дніпровської міської ради з заявою № 32/248 про надання дозволу на зміну умов договору найму займаного неприватизованого жилого приміщення та листом № 3/16-4717 від 13 жовтня 2020 року їй було відмовлено з посиланням на п. 2 ч. 12 Закону України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей». Зокрема зазначено про неприпустимість зменшення або обмеження прав та інтересів дітей під вчинення будь-яких правочинів. Проте в даному випадку будь-які правочини щодо квартири не вчиняються, а йдеться мова про надання дозволу на укладення договору найму жилого приміщення, для отримання у подальшому особового рахунку. Крім того, до Департаменту житлового господарства було надано рішення Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 10 лютого 2011 року, яким було визначено місце проживання неповнолітньої ОСОБА_4 , 2007 року народження із батьком ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_3 . Таким чином, позивач вважає рішення Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Жовтневого району від 28 жовтня 2019 року та рішення департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради від 13 жовтня 2020 року про відмову в зміні умов договору найму жилого приміщення незаконними та такими, що підлягають скасуванню (а.с.157-164).
Від представника Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Жовтневого району 16 січня 2020 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому представник відповідача просив відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 , посилаючись на те, що у КВ ЖРЕП Жовтневого району відсутні повноваження самостійно укладати договори найму жилих приміщень, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Дніпро, з визначенням істотних умов таких договорів (предмет договору, строк, на який він укладається, плата за користування, права і обов`язки наймодавця, тощо). Окрім того, 23 квітня 2019 року виконавчим комітетом Дніпровської міської ради прийнято рішення «Про затвердження прядку надання виконавчим комітетом Дніпровської міської ради дозволу на зміну умов договору найму займаного неприватизованого приміщення». Цей Порядок регламентує питання надання виконавчим комітетом Дніпровської міської ради дозволу наймодавцю – житлово-експлуатаційній організації, на балансі якої перебуває житловий фонд комунальної власності територіальної громади міста, на зміну умов договору найму займаного неприватизованого жилого приміщення. На підставі повного пакета документів та інформації, наданої КП «Реформжитло» ДМР, у разі відсутності заперечень, Департамент формує пропозиції на міського голову щодо підготовки рішення виконавчого комітету про надання дозволу на зміну умов Договору. Надання дозволу на зміну умов Договору здійснюється шляхом прийняття виконавчим комітетом відповідного рішення. Саме вказаним рішенням виконавчий комітет надає згода житлово-експлуатаційній організації на зміну умов договору найму жилого приміщення та визначає основного квартиронаймача. Таким чином, у відповідача КВЖРЕП Жовтневого району відсутні повноваження щодо зміну договору найму житлового приміщення – квартири, без відповідного рішення міської ради. Окрім того, позивач не звертався до міського голови з заявою про зміну договору найму (а.с.62-65).
У відповіді на відзив представник позивача вважав, що саме до повноважень КВЖРЕП Жовтневого району віднесено укладання та зміни до договору найму жилого приміщення. Зокрема, це передбачене ч. 2 ст. 61 ЖК України. Що стосується посилання на повноваження органів місцевого самоврядування - Дніпровській міської ради, передбачених ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування», представник позивача зазначив, що згідно відповідей Соборної районної у місті Дніпрі ради про відповідно до рішення Дніпропетровської міської ради від 18 лютого 2004 року № 18/15 «Про обсяг і межі повноважень районним у місті рад та їх виконавчих органах» із змінами і доповненнями було визначено повноваження районних у місті рад. Так, відповідно до рішення Дніпропетровської міської ради від 21 грудня 2016 року № 44/17 «Про внесення доповнень до рішення міської ради від 18 лютого 2004 року № 18/15 «Про обсяг і межі повноважень районним у місті рад та їх виконавчих органах», було вирішено, стосовно повноважень виконавчих органів районних рад (у галузі житлово-комунального господарства, побутового торгівельного обслуговування, і т. ін.) п. 18 зазначеного рішення викласти у наступній редакції: надають дозвіл наймодавцю – житлово-експлуатаційній організації, на балансі якої перебуває житловий фонд комунальної власності територіальної громади міста, що знаходиться на території району, на зміну договору найму житлового приміщення у випадках і порідку, визначених чинним законодавством. Таким чином, на думку представника позивача, питання про укладення договору найму жилого приміщення, віднесено до повноважень КВЖРЕП Жовтневого району за дозволом Соборної районної у місті Дніпрі ради (а.с.88-91).
Заяви, клопотання, інші процесуальні дії у справі.
Згідно із протоколом автоматизованого розподілу справ між суддями від 21 листопада 2021 року указана позовна заява передана для розгляду судді Демидовій С.О. (а.с.39)
Ухвалою судді від 22 листопада 2021 року відкрито провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Жовтневого районного м. Дніпра, виконавчого комітету Соборної районної у місті Дніпрі ради, третя особа комунальне підприємство «Жилсервіс-2» про зобов`язання укласти договір (а.с.40-41).
За клопотанням представника позивача у судовому засіданні 29 січня 2020 року було залучено до участі у справі Дніпровську міську раду (а.с.92).
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 16 лютого 2021 року закрито підготовче провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Жовтневого районного м. Дніпра, виконавчого комітету Соборної районної у місті Дніпрі ради, Дніпровської міської ради, третя особа: Комунальне підприємство «Жилсервіс-2» Дніпровської міської ради про визнання неправомірним рішення та зобов`язання укласти договір (а.с.183-184).
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві.
Представник відповідача Дніпровської міської ради у судовому засіданні заперечувала проти задоволення позовних вимог.
Представник відповідача Адміністрації Соборного району Дніпровської міської ради у судовому засіданні просила вирішити позовні вимоги на розсуд суду.
Інші учасники справи у судове засідання не з`явилися, про день, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Фактичні обставини встановленні судом.
12 березня 1982 року Бюро обміну житлової площі виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради народних депутатів ОСОБА_2 на підставі протоколу засідання комісії № 10 від 10 березня 1982 року був виданий обмінний ордер № 691754, в якому зазначено осіб з правом на житлову площу квартири АДРЕСА_1 : ОСОБА_2 – основного наймача, ОСОБА_3 – доньку, ОСОБА_6 – онуку, ОСОБА_7 – онуку (а.с. 7).
ОСОБА_7 , після укладення шлюбу ОСОБА_8 , є донькою ОСОБА_9 , що підтверджується свідоцтвом про народження та копією свідоцтва про укладення шлюбу (а.с. 8-9).
ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.13).
На підставі рішення виконавчого комітету Жовтневої районної ради народних депутатів № 927 від 22 серпня 1985 року «Про переоформлення особових рахунків» начальника ЖЕУ-2 зобов`язано відкрити особовий рахунок на квартиру АДРЕСА_1 на ОСОБА_3 , склад родини з людини, в тому числі: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 (а.с. 97-98).
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 (а.с. 14).
Особовий рахунок № НОМЕР_1 за зазначеною вище адресою був відкритий на ім`я ОСОБА_3 (а.с. 23) (а.с. 19).
Згідно з довідкою № 2487 про склад сім`ї або зареєстрованих осіб від 26 березня 2019 року, до складу сім`ї/зареєстрованих за адресою квартири АДРЕСА_1 входять: ОСОБА_1 , зареєстрована з 26 червня 1987 року, ОСОБА_10 – онука, зареєстрована з 23 грудня 2007 року, знята з реєстрації 17 травня 2017 року, ОСОБА_11 – зареєстрована 09 лютого 2007 року, знята з реєстрації 17 травня 2017 року, ОСОБА_6 зареєстрована 28 червня 1994 року, знята з реєстрації 09 вересня 1997 року (а.с. 15).
26 березня 2019 року ОСОБА_1 звернулась на адресу голови Соборної районної у місті Дніпрі ради із заявою про надання дозволу на зміну договору найму на квартиру АДРЕСА_1 , у зв`язку зі смертю основного наймача ОСОБА_3 (а.с. 21).
Листом № П-09/529 від 04 квітня 2019 року відповідач повідомив позивача про неможливість задоволення її заяви від 26 березня 2019 року через відсутність відповідних повноважень (а.с. 22).
Аналогічна заява позивача від 10 травня 2019 року (а.с. 23-24), відповідачем також була залишена без задоволення (а.с. 25).
Згідно з відповіддю Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Жовтневого району від 08 жовтня 2019 року житловий будинок АДРЕСА_2 перебуває на балансі підприємства (а.с.27). У зв`язку з викладеним позивач звернулася до підприємства із заявою про укладення договору найму жилого приміщення та зміни особового рахунку (а.с.28-29). У відповідь на заяву КВЖРЕП Жовтневого району 28 жовтня 2019 року ОСОБА_1 надано відповідь про неможливість укладення договору найму житлового приміщення, та роз`яснено, що зміна особового рахунку відбувається виключно за рішенням місцевих органів самоврядування, а саме Соборної районної у місті Дніпрі ради (а.с.30).
Не погодившись з такими відповідями, ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Жовтневого районного м. Дніпра, виконавчого комітету Соборної районної у місті Дніпрі ради, третя особа: Комунальне підприємство «Жилсервіс-2» про зобов`язання укласти договір.
Після надання представником КВЖРЕП Жовтневого району відзиву на позов та надання рішення Дніпровської міської ради № 389 від 23 квітня 2019 року, яке регламентує Порядок надання виконавчим комітетом Дніпровської міської ради дозволу на зміну умов договору найму займаного неприватизованого жилого приміщення, позивач 10 липня 2020 року звернулася із заявою № 32/248 до Дніпровської міської ради про зміну умов договору найму займаного неприватизованого житлового приміщення, яка у подальшому була скерована до департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради.
Листом від 13 жовтня 2020 року за № 3/16-4717 Департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради було повідомлено позивачу про наявність недоліків у поданих документах, зокрема в наданій довідці про склад сім`ї та розмірі земельної ділянки від 27 серпня 2020 року № 991, виданої Веселоподільським старостинським округом Семенівської селищної ради Семенівського району Полтавської області була відсутня інформація про реєстрацію ОСОБА_11 та ОСОБА_4 за зазначеною в довідці адресою. Також зазначена довідка суперечила іншим поданим документам в частині прізвища неповнолітньої ОСОБА_4 . Також була відсутня засвідчена належним чином копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку ОСОБА_4 та відсутня згода на обробку персональних даних ОСОБА_4 . У зв`язку з цим Департамент повідомив про відсутність правових підстав для підготовки проекту рішення виконавчого комітету Дніпровської міської ради про зміну мов договору найму (а.с.165-166).
На думку позивача такі рішення КВЖРЕП Жовтневого району та Департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради від 28 жовтня 2019 року та від 13 жовтня 2020 року відповідно порушують її право на житло та є такими, що підлягають скасуванню.
Мотивована оцінка кожного аргументу, наведеного представником позивача, щодо наявності чи відсутності підстав для задоволення позову. Норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування.
Згідно зі статтею 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Стаття 16 ЦК України передбачає, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Стаття 47 Конституції України визначає, що кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.
Положеннями статей 4, 5 ЖК України передбачено, що жилі будинки, а також жилі приміщення в інших будівлях, що знаходяться на території України, утворюють житловий фонд, а державний житловий фонд перебуває у віданні місцевих Рад народних депутатів (житловий фонд місцевих Рад) та у віданні міністерств, державних комітетів і відомств (відомчий житловий фонд).
Відповідно до ст. 9 ЖК Української РСР громадяни мають право на одержання у безстрокове користування у встановленому порядку жилого приміщення в будинках державного чи громадського житлового фонду або на одержання за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення для категорій громадян, визначених законом, або в будинках житлово-будівельних кооперативів. Забезпечення постійним житлом громадян, які відповідно до законодавства мають право на його отримання, може здійснюватися шляхом будівництва або придбання доступного житла за рахунок надання державної підтримки у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Громадяни мають право на приватизацію квартир (будинків) державного житлового фонду, житлових приміщень у гуртожитках, які перебувають у власності територіальних громад, або придбання їх у житлових кооперативах, на біржових торгах, шляхом індивідуального житлового будівництва чи одержання у власність на інших підставах, передбачених законом.
Ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом. Житлові права охороняються законом, за винятком випадків, коли вони здійснюються в суперечності з призначенням цих прав чи з порушенням прав інших громадян або прав державних і громадських організацій.
Статтею 61 ЖК УРСР встановлено, що користування жилим приміщенням у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму жилого приміщення, який укладається на підставі ордера на жиле приміщення між наймодавцем, житлово-експлуатаційною організацією (а в разі її відсутності - відповідним підприємством, установою, організацією) і наймачем - громадянином, на ім`я якого видано ордер.
Відповідно до ч. 1 ст. 64 ЖК Української РСР члени сім`ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов`язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. Повнолітні члени сім`ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за зобов`язаннями, що випливають із зазначеного договору.
Особи, що вселилися в жиле приміщення як члени сім`ї наймача, набувають рівного з іншими членами сім`ї права користування жилим приміщенням, якщо при вселенні між цими особами, наймачем та членами його сім`ї, які проживають з ним, не було іншої угоди про порядок користування жилим приміщенням (ч. 2 ст. 65 ЖК Української РСР).
Статтею 106 ЖК Української РСР визначено, що повнолітній член сім`ї наймача вправі за згодою наймача та інших членів сім`ї, які проживають разом з ним, вимагати визнання його наймачем за раніше укладеним договором найму жилого приміщення замість попереднього наймача. Таке ж право у разі смерті наймача або втрати ним права на жиле приміщення належить будь-якому членові сім`ї наймача.
У відповідності до ч. 5 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування» органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об`єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об`єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, укладати договори в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійні договори, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об`єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
Згідно з ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать:
- управління об`єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв`язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню;
- облік громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов; розподіл та надання відповідно до законодавства житла, що належить до комунальної власності; вирішення питань щодо використання нежилих приміщень, будинків і споруд, що належать до комунальної власності;
- здійснення контролю за станом квартирного обліку та додержанням житлового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях, розташованих на відповідній території, незалежно від форм власності;
- видача ордерів на заселення жилої площі в будинках державних та комунальних організацій.
Зважаючи на те, що квартира не приватизована і знаходиться в комунальній власності територіальної громади, то управління житловим фондом відповідно до УРСР здійснюється Дніпровською міською радою через свої виконавчі органи, а саме: Департамент житлового господарства Дніпровської міської ради.
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування» саме Департамент житлового господарства Дніпровської міської ради збирає та готує документи на ім`я Дніпровського міського голови про зміну умов договору найму житлового приміщення.
23 квітня 2019 року виконавчим комітетом Дніпровської міської ради ухвалено рішення «Про затвердження прядку надання виконавчим комітетом Дніпровської міської ради дозволу на зміну умов договору найму займаного неприватизованого приміщення».
Цей Порядок регламентує питання надання виконавчим комітетом Дніпровської міської ради дозволу наймодавцю – житлово-експлуатаційній організації, на балансі якої перебуває житловий фонд комунальної власності територіальної громади міста, на зміну умов договору найму займаного неприватизованого жилого приміщення.
Відповідно до п. 4 указаного рішення, надання дозволу на зміну умов договору найму здійснюється на підставі пакета документів:
-заява на ім`я міського голови від громадянина, на ім`я якого планується зміна договору, з проханням про зміну умов договору найму зі згодою всіх зареєстрованих повнолітніх членів його родини, чиї підписи засвідчені керівником підприємства з обслуговування житла, за формою згідно з додатком до цього Порядку;
-копія ордера на жиле приміщення або такі документи: копія договору найму, укладеного на ім`я попереднього квартиронаймача; копія попереднього рішення виконавчого комітету про зміну умов договору найму; постанова адміністрації підприємства; архівна довідка бюро обміну;
-копія картки попереднього квартиронаймача або витяг за формою з особистого рахунка на ім3я попереднього квартиронаймача;
-довідка з місця реєстрації наймача та членів його родини;
-інформація про місце перебування осіб, які раніше були зареєстровані у приміщенні та зняті з реєстрації;
-належним чином засвідчені копії документів, які посвідчують особу зареєстрованих членів родини; документів, що підтверджують родинні стосунки між зареєстрованими та вибулими особами; свідоцтв про смерть осіб, які раніше мешкали у квартирі та померли;
-план (викопіювання) жилого приміщення;
-в окремих випадках Департамент може витребувати додаткові документи, які не передбачені цим Порядком.
На підставі повного пакета документів та інформації, наданої КП «Реформжитло» ДМР, у разі відсутності заперечень, Департамент формує пропозиції на міського голову щодо підготовки рішення виконавчого комітету про надання дозволу на зміну умов Договору.
Надання дозволу на зміну умов Договору здійснюється шляхом прийняття виконавчим комітетом відповідного рішення.
Звернувшись у липні 2020 року до Дніпровської міської ради із заявою про зміну умов договору найму займаного неприватизованого жилого приміщення, позивачем було надано перелік документів, що мали деякі розбіжності, про що було повідомлено останню листом від 13 жовтня 2020 року. Також було зазначено про відсутність засвідченої належним чином копії довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку ОСОБА_4 та відсутня згода на обробку персональних даних ОСОБА_4 .
Таким чином, оцінюючи зібрані по справі докази суд, розглядаючи даний спір в межах заявлених позовних вимог, вважає позовні вимоги безпідставними, у повному обсязі недоведеними, та такими, що не підлягають задоволенню, оскільки позивачем не доведено, що її право порушене і потребує захисту, оскільки остання не надала в повному обсязі документів необхідних для зміни умов договору найму неприватизованого жилого приміщення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 141, 259, 263-265 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Жовтневого районного м. Дніпра, Адміністрації Соборного району Дніпровської міської ради, Дніпровської міської ради, третя особа: Комунальне підприємство «Жилсервіс-2» Дніпровської міської ради про визнання неправомірним рішення та зобов`язання укласти договір відмовити в повному обсязі.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення складено 16 квітня 2021 року.
Суддя С.О. Демидова