Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
13.05.10Справа №2а-990/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Дудкіної Т.М.;
при секретарі - Нікішенко Г.О.,
з участю: представника позивача - Волинець Ю.В.
представника відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополядофізичної особи-підприємця ОСОБА_3про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м.Севастополя (далі по тексту ДПІ у Гагарінському районі м.Севастополя) звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, просить стягнути з відповідача на користь держави заборгованість зі штрафних санкцій у сумі 8260,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовує порушенням відповідачем вимог п.п.1, 2, 9, 13 ст.3 ЗУ „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
В судовому засіданні представник ДПІ у Гагарінському районі м.Севастополя позовні вимоги підтримала в повному обсязі, наполягала на задоволені позову. Пояснила суду, що відповідачем рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржувалися, в добровільному порядку грошові кошти не сплачувалися, у зв'язку з цим у відповідача виникла заборгованість перед бюджетом зі штрафних санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій в розмірі 8260,00 грн. та зі штрафних санкцій за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії в розмірі 1700,00 грн., яка підлягає стягненню у судовому порядку.
Представник відповідача у судовому засіданні проти наявності заборгованості по штрафних санкціях в розмірі 9960,00 грн. не заперечував, позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали позовної заяви, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом установлено, що ОСОБА_3 внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осібпідприємців 13.02.2006 р. за №НОМЕР_2, взятий на облік в ДПІ у Гагарінському районі м.Севастополя та є платником податків і зборів.
Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі м.Севастополя 25.05.2009 р. була проведена перевірка павільйону “Кримський берег”, що належить відповідачу, та розташоване за адресою: м.Севастополь, вул. Юмашева, 25а, з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового обігу.
Перевірку проведено у присутності відповідача, який підписав акт перевірки та опис купюр, складений до акту, без заперечень.
Відповідно до акту перевірки № 001961/449 від 25.05.2009 р. були встановлені та зафіксовані порушення вимог п.1, п.2 п.13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг".
Перевіркою встановлено, що при реалізації товару продавцем розрахункову операцію на повну вартість покупки у розмірі 4,50 грн. не проведено через реєстратор розрахункових операцій (далі РРО) з роздрукуванням відповідного розрахункового документа, не видано розрахунковий документ на суму покупки споживачеві, не забезпечено відповідність сум готівкових коштів, яка зазначена у денному Х-звіті РРО сумі коштів на місці проведення розрахунків, а саме, сума коштів на місці проведення розрахунків становить 1652,00 грн., сума ж коштів, що зазначена в денному Х-звіті РРО, становить 0,00 грн.
Статтею 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі - Закон) передбачено зокрема, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п.1 ст.17 Закону порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Відповідно до ст. 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
На підставі зазначених норм до відповідача було застосовано штрафні санкції у загальному розмірі 8260,00 грн. (1652,00*5) та прийнято рішення про застосування штрафних санкцій №0001352330/0 від 01.06.09 р.
Перевіркою від 25.05.2009 р. було встановлено порушення ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Перевіркою встановлено, що було продано 1 пляшку "Бренді-Кола" за ціною 4,50 грн. без дозволу на здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тобто без наявності відповідної ліцензії.
Відповідно ч.1 ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.
На підставі зазначених норм до відповідача було застосовано штрафні санкції у загальному розмірі 1700,00 грн. та прийнято рішення про застосування штрафних санкцій за здійсненням роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії №0001362330 від 01.06.09 р.
Вказані рішення відповідачем у адміністративному та судовому порядку не оскаржувалися.
Таким чином, дослідивши та оцінивши надані суду докази у їх сукупності слід визнати, що рішення про застосування штрафних санкцій прийняте на підставі закону, у межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України, а позовні вимоги підлягають задоволенню як такі, що засновані на законі, обґрунтовані та підтверджені доказами, а сума у розмірі 9960,00 грн., з яких: 8260,00 грн - заборгованість за штрафними санкціями за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій, 1700,00 грн. - заборгованість за штрафними санкціями за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії, підлягає стягненню з відповідача.
Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Повний текст постанови виготовлений 14 травня 2010 року.
На підставі ст.ст. 3, 17, 22 ЗУ “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг”, ст.15 ЗУ "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", керуючись ст.ст. 8, 10, 11, 17, 86, 158-163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 АДРЕСА_1 НОМЕР_1) в доход Державного бюджету (на р/р 31113104700006, код платежу 21080901, в УДК м.Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035612) заборгованість за штрафними санкціями за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій в розмірі 8260,00 грн.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 АДРЕСА_1 НОМЕР_1) в доход Гагарінського місцевого бюджету (на р/р 31111106700006, код платежу 21081111, в УДК м.Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035612) заборгованість за штрафними санкціями за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії в розмірі 1700,00 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
СуддяпідписТ.М. Дудкіна
З оригіналом згідно
СуддяТ.М. Дудкіна