ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
12.12.2007 р. № 6/62
Окружний адміністративний суд міста Києвав у складі:
головуючого - суддіДобрянська Я.І. ,
секретаря судового засідання Коваль А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м.Києва
доТовариство з обмеженою відповідальністю "Київ Мега Буд"
про стягнення штрафних санкцій
Представники:
від позивача: Москаленко Г.В. (довіреність від 02.07.2007 р. № 2292/9/10)
від відповідача: не з»явилися
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 12.12.2007 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Державна податкова інспекція Дніпровському районі м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Київ Мега Буд» про стягнення штрафних санкцій у розмірі 180550,00 грн.
В обґрунтування позову представник позивача зазначав, що відповідач ТОВ «Київ Мега Буд»не сплатив суму штрафних (фінансових) санкцій визначених в рішенні № 0001632340/0 від 17.04.2007 р. в розмірі 55 550,00 грн. та в рішенні № 0001412340/0 від 29.03.2007 р. в розмірі 125000,00 грн., на загальну суму 180550,00 грн. Вказані рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій були застосовані до відповідача в звязку з порушенням ним положень Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР.
Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання представників не направив. Про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Позивач надав оголошення в газеті «Голос України»від 04.12.2007 р. № 225, докази чого наявні в матеріалах справи.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Київ Мега Буд" (далі відповідач) зареєстроване Дніпровською районною в м. Києві державною адміністрацією 18.09.2006 р., як юридична особа та присвоєно код ЄДРПОУ 34476845.
Згідно Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, відповідач знаходиться за адресою: м. Київ, проспект Тичини, б. 20.
Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м. Києва 20.09.2006 року взяла на облік відповідача, як платника податків, про що зазначається в довідці про взяття на облік платника податків.
Позивачем була проведена перевірка ТОВ «Київ Мега Буд»щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності, якими виявлені порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями) (далі Закон № 265/95-ВР).
Відповідно до сі. 17 Закону № 265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Актом перевірки № 745 23-34476845 131 від 26.03.2007 року було встановлено, що Відповідач на підставі Договору від 08.11.2006 р. отримав від споживача готівкові кошти за оплату ремонтно-будівельних робіт на загальну суму 25 000,00 гри. лапа розрахункова операція була проведена без застосування реєстратора розрахункових операцій, а споживачеві, замість відповідних розрахункових документів, була видана квитанція з реквізитами ТОВ "Київ Мега Буд" завірена печаткою та підписом директора товариства Махно В.М. На підставі даного акту Рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 29.03.2007 року № 00014123404) до відповідача застосовані штрафні санкції на суму 125 000,00 гри. (25000.00 грн. х 5 розмір санкції згідно Закону № 265/95-ВР 125 000,00 грн.)
Згідно Акту № 918/23-34476845/158 від 12.04.2007 р. встановлено, що підприємством, на підставі Договору про виконання ремонтно-будівельних робіт № 19-е від 19.02.2007 року, отримано готівкові кошти загальною сумою 11110,00 грн., які також було проведено без застосування реєстратора розрахункових операцій і видачі корінця прибуткового касового ордера, замість відповідних розрахункових документів, була видана квитанція з реквізитами ТОВ «Київ Мега Буд»завірена печаткою та підписом директора товариства Махно В.М. Внаслідок чого, Рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001632340/0 від 17.04.2007 р., відповідачу донараховано суму штрафних санкцій в розмірі 55550,00 грн. (11110,00 грн. х 5 розмір санкції згідно Закону № 265\95-ВР = 55550.00 грн.)
Відповідач не виконав вимоги Рішень про застосування до нього штрафних (фінансових) санкцій, не сплатив протягом 30 днів з моменту його отримання зазначену суму в розмірі 180550 грн.
Відповідно до ст. 238 Господарською кодексу України (ГК України) за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Згідно з ч. 1 ст. 239 Господарського кодексу України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, як визначено ст. 239 ГК України, відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання зокрема такі адміністративно-господарські санкції як адміністративно-господарський штраф; стягнення зборів (обов'язкових платежів).
Статтею 241 ГК України встановлено, що адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності.
Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.
Адміністративно-господарський штраф може застосовуватися у визначених законом випадках одночасно з іншими адміністративно-господарськими санкціями, передбаченими статтею 239 цього Кодексу.
Також ч. 1 ст. 242 ГК України встановлено, що у разі порушення суб'єктом господарювання встановлених правил обліку або звітності щодо сплати зборів (обов'язкових платежів) або їх несплати чи неповної сплати сума, яку належить сплатити, стягується до відповідного бюджету. Крім того, з суб'єкта господарювання у визначених законом випадках може бути стягнуто штраф у розмірі до п'ятдесяти відсотків належної до сплати суми збору (обов'язкового платежу).
При цьому відповідно до ст. 250 ГК України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази існування боргу у відповідача, в звязку з несплатою ним штрафних (фінансових) санкцій..
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу. Відповідач відмовився від позову, а тому суд прийшов до висновку задовольнити позовні вимоги позивача в повному обсязі та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Київ Мега Буд»борг в розмірі 180550,00 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ :
1.Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Київ Мега Буд»(код ЄДРПОУ 3446845, адреса 02152, м. Київ, пр. Тичини, б. 20 на рахунок місцевого бюджету УДК у Дніпровському районі м. Києва , Банк одержувач ГУ УДК у м. Києві, код 26077906, МФО 810019, КБК 21080900, р/р 31114104700005) заборгованість по сплаті штрафних санкцій в розмірі сто вісімдесят тисяч пятсот пятдесят грн.. 00 коп.) 180550,00 грн. з будь-яких рахунків, виявлених державним виконавцем під час виконання судового рішення.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий - суддя Добрянська Я.І.