Постанова № 9628358, 21.05.2010, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.05.2010
Номер справи
2а-5674/09/2370
Номер документу
9628358
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-5674/09/2370 21.05.2010 р. м. Черкаси

11 год. 12 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Новікової Т.В.,

при секретарі Найдьон А.В.,

за участю представника позивача Савенко Ю.Н. (за довіреністю), за участю представника відповідача Миронової Т.С. (за довіреністю), розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у місті Черкаси до товариства з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,- ВСТАНОВИВ: Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом від 26.11.2009р. № 26881/10-017 та уточненням до позовних вимог від 21.05.2010р., в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД» штрафні (фінансові) санкції у сумі 3 740 грн. 00 коп. В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення відповідачем, вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р. №265, а саме: проведення розрахункової операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. Дана справа була зупинена 11.12.2009р. до набрання законної сили судового рішення по адміністративній справі №2а-112/09/2370, що знаходилася в провадженні Черкаського окружного адміністративного суду (суддя Новікова Т.В.) та поновлено провадження, в звязку з набранням законної сили постанови №2а-112/09/2370, відповідно до ухвали суду від 17.03.2010р. у справі 2а-112/09/2370.

Під час судового засідання представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов.

Відповідач під час судового засідання зазначив, що заперечує проти позовних вимог, в запереченнях зазначив, що оспорювані дії відповідача щодо проведення розрахункових операцій не визнані законом як правопорушення, штрафні санкції було застосовано без належних підстав.

Розглянувши поданий адміністративний позов та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини на яких грунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД», зареєстроване виконавчим комітетом Черкаської міської ради 23.11.1995р., ідентифікаційний код 22810515, відповідно до витягу з ЄДРПОУ (а.с.4) та перебуває на обліку як платник податків в ДПІ у м. Черкаси.

Працівниками державної податкової адміністрації Черкаської області Максимовичем Д.П. та Братко В.В. 30.10.2008р. об 11 год. 39 хв., проведено планову перевірку щодо здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу господарської одиниці ТОВ «Сінніс, ЛТД»залу гральних автоматів, розташованого за адресою: м. Черкаси, вул. Корольова, 5, з використанням реєстратора розрахункових операцій (ЄККА) «Датекс МР 5000 І»зав. №ДЮ 09000144, модифікація якого включена до Єдиного державного реєстру розрахункових операцій. Актом перевірки від 30.10.2008р. №021179 встановлено, що в залі знаходилися 5 гральних автоматів, які не переведені у фіскальний режим роботи, не зареєстровані та неопломбовані у встановленому порядку, що є порушенням Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р. №265.

На підставі акту перевірки позивачем винесено рішення від 23.10.2008р. №0002992303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 1700 грн. 00 коп.

за порушення п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» №265 від 06.07.1995р.

Згідно акту перевірки від 30.10.2008р. № 021179 складено розрахунок фінансових санкцій, в якому за порушення п 1 ст. 3 Закону № 265/95 від 06.07.1995р., визначено штрафні (фінансові) санкції відповідно до п.2 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг».

Працівниками державної податкової адміністрації Черкаської області Запорожець А.С. та Авраменко Р.О. 22.10.2008р. о 15 год. 09 хв., проведено планову перевірку щодо здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу господарської одиниці ТОВ «Сінніс, ЛТД»залу гральних автоматів, розташованого за адресою: м. Черкаси, вул. Шевченка, 180, з використанням реєстратора розрахункових операцій (ЄККА) «Марія 701»зав. №ВЖ 5200001492, модифікація якого включена до Єдиного державного реєстру розрахункових операцій. Актом перевірки від 22.10.2008р. №021104 встановлено, що в залі знаходилися 8 гральних автоматів, з яких 6 перебували в робочому стані та не були обладнані фіскальною памяттю.

На підставі акту перевірки позивачем винесено рішення від 31.10.2008р. №0003032303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 2040 грн. 00 коп.

за порушення п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» №265 від 06.07.1995р., яке відповідачем отримано 10.12.2008р., що підтверджується підписом директора на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С»(а.с.5).

Акт перевірки підписано операторами Власенко Т.А. та Йосаченко Л.В. того ж дня, особисто.

Оскільки штрафні (фінансові) санкції відповідачем не сплачені, ДПІ у місті Черкаси просить стягнути з відповідача заборгованість у сумі 3 740грн. 00 коп.

Причиною виникнення спору стало порушення відповідачем законодавства про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.

Спеціальним законом, який визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р. № 265/95-ВР, що зобовязує субєктів підприємницької діяльності забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з видачею відповідного розрахункового документу, а також зберігати фіскальні звітні чеки в книгах обліку розрахункових операцій.

Стаття 11 Закону України від 04.12.1990 року № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні»передбачає право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та в порядку, встановлених законами України, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

В ч. 1 ст. 11-1 вищезазначеного Закону вказано, що плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів, яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування обєкта права власності, стосовно якого проводиться така планова перевірка. Тобто, в ст. 11-1 даного Закону зазначено підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових та позапланових виїзних перевірок стосовно своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів (обовязкових платежів), а в даному випадку податковим органом була проведена перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєкта підприємницької діяльності.

Дійсно, відповідно до ч. 4 ст. 16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

Згідно з ч. 4 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», право на проведення планової виїзної перевірки платника податків надається лише у тому випадку, коли йому не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.

Проте, ч. 1 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»встановлено, що плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів (обовязкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування обєкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка. Тобто, ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»визначає підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових та позапланових виїзних перевірок стосовно своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів обовязкових платежів, а в даному випадку податковим органом була проведена перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності.

Таким чином перевірка проведена правомірно, оскільки Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»не встановлено періодичність проведення перевірок. Отже, Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 року № 265/95-ВР в новій редакції Закону України від 01.06.2000 року № 1776-ІІІ в частині застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг є спеціальним, а тому інші законодавчі акти, у тому числі й Закон 509-ХІІ, застосовується лише в частині, не врегульованій Законом України № 1776-ІІІ. Порядок складання плану графіка перевірок субєктів господарювання та взаємодії між структурними підрозділами при їх проведенні складаються відповідно до наказу ДПА України №441 від 11.10.2005 року.

Отже, заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій підлягає до сплати в бюджет у сумі 3 740 грн. 00 коп.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 21.05.2010р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі здійснюватиметься з урахуванням вимог ст.167 КАС України, про що повідомлено представника позивача після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні.

Керуючись ст. 65, 69, 71, 94, ст. 141, ст.ст. 158-159, 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД»(18002, м.Черкаси, вул. О.Дашковича, 20, ідентифікаційний код 22810515) на користь бюджету через державну податкову інспекцію у місті Черкаси (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235) штрафні (фінансові) санкції у сумі 3 740 грн. 00 коп. (три тисячі сімсот сорок гривень 00 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України з дня складення її в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено за відсутності особи, яка бере участь у справі - з дня отримання нею копії постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено 25 травня 2010 року

СуддяТ.В.Новікова