Постанова № 9625688, 31.03.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.03.2010
Номер справи
2а-3819/09/0770
Номер документу
9625688
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

справа № 2а-3819/09/0770

рядок статзвіту 6.6.4

код - 01

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2010 року 09 год. 55 хв. м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Андрійцьо В.Д.

при секретарі судового засідання - Повханич Г. П.

за участі:

представника позивача Рущак І.В. (довіреність № 27/9/10 від 19 жовтня 2009 року.)

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовною заявою Свалявської міжрайонної Державної податкової інспекції Закарпатської області до Приватного підприємства "Граніт Плюс" про примусове стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу у сумі 103 633, 70 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Позивач субєкт владних повноважень - Свалявська міжрайонна державна податкова інспекція Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до приватного підприємства "Граніт Плюс" про примусове стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу у сумі 103 633, 70 грн., мотивуючи тим, що останній будучи зареєстрованим платником податків та зборів, не виконує взяті на себе обовязки щодо сплати таких, внаслідок чого в нього і виникла вищезазначена заборгованість.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги з обставин викладених у позовній заяві підтримав та просив суд задовольнити позов, стягнувши з відповідача вищевказану заборгованість.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду за адресою, вказаною у Свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи (а. с. 8).

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних в ній доказів.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Приватне підприємство "Граніт Плюс" є платником податків і зборів відповідно до чинного законодавства України, зареєстроване та знаходиться на обліку в Свалявській міжрайонній державній податковій інспекції Закарпатської області.

Державною податковою адміністрацією у Закарпатській області 25 грудня 2008 року проведено перевірку господарської одиниці склад, що розташована за адресою м. Свалява, вул. Робітнича, буд. 2, суб'єкта господарської діяльності приватного підприємства "Граніт Плюс" щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

В ході даної перевірки виявлено порушення вимог ст. 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", п. 5, 9, 13, 1 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", про що складено акт перевірки № 001464/101 від 29 грудня 2008 року (а.с. 12-13).

На підставі даного акту Свалявською міжрайонною державною податковою інспекцією Закарпатської області винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 18/2320/31624829-121/10/23 від 16 січня 2009 року на суму 100 300, 00 грн. (а.с. 11), № 19/2320/31624829-122/10/23 від 16 січня 2009 року на суму 3 333, 70 грн. (а.с. 11).

Вищевказані рішення про застосування штрафних санкцій були направлені відповідачу рекомендованим листом про вручення, які отримані ним, про що свідчить особистий підпис на поштовому відправленні. Однак, відповідач вищевказану заборгованість не погасив.

У відповідності до п. 1 ст. Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

П. 5 ст. 3 даного Закону передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності повинні проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.

Згідно із вимогами п. 9 ст. 3 вказаного Закону суб'єкти підприємницької діяльності повинні щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

У відповідності до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави і коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги Свалявської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області - задоволити повністю.

2.Присудити до стягнення з відповідача Приватного підприємства "Граніт Плюс" (89300, вул. Серьогіна, буд. 4, м. Свалява, Закарпатська область, р/р 26003339000003, МФО 312378) за рахунок активів боржника, на користь державного бюджету заборгованість в сумі 103 633 (сто три тисячі шістсот тридцять три) грн. 70 (сімдесят) коп.

Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову.

Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Андрійцьо В.Д.

Повний текс постанови виготовлено та підписано 01 квітня 2010 року

Суддя Андрійцьо В.Д.