
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
14 квітня 2021 року Справа № 280/1906/19 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Конишевої О.В. розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Зерностройсервіс» (69002, м. Запоріжжя, вул. Крива бухта, 2)
до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (69059, м. Запоріжжя, вул. Українська, 50)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Запорізька міська рада (69105, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 206)
про зобов`язання винити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Зерностройсервіс» (далі – позивач) до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (далі – відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Запорізька міська рада (далі-третя особа), в якій позивач просить суд ( з урахуванням зміни предмету позову від 08.02.2021):
визнати незаконною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області щодо незастосування при формуванні розрахунку із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки з кадастровим номером 1310100000:01:013:0045 площею 8 106 м2, що розташована Запорізька область, м. Запоріжжя, гул. Крива Бухта, 2 локального фактору "у зоні залягання грантових вод менше 3 м";
визнати протиправними дії Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій :ласті щодо визначення сукупного коефіцієнта КмЗ - 1,06 при здійсненні розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки з кадастровим номером 1310100000:01:013:0045 площею 8 106 м2, що розташована Запорізька область, Запоріжжя, вул. Крива Бухта, 2;
зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області вжити відповідні заходи щодо внесення змін стосовно земельної ділянки за кадастровим номером 1310100000:01:013:0045 площею 8 106 м2, що розташована Запорізька область, м. Запоріжжя, гул. Крива Бухта, 2, для приведення відомостей, які містяться у Державному земельному кадастрі, у відповідність з фактичним станом вказаної земельної ділянки та умовами її використання з дати прийняття рішення Запорізькою міською радою від 25.05.2016 № 54/103 "Про надання у користування на умовах оренди TOB "ЗЕРНОСТРОЙСЕРВІС" земельної ділянки по вул. Крива Бухта, 2 для розташування торгово-адміністративного центру з виставочним майданчиком".
Ухвалою суду від 02.05.2019 відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 28.05.2019.
Протокольною ухвалою суду від 28.05.2019 відкладено підготовче засідання на 10.06.2019.
Ухвалою суду від 10.06.2019 зупинено провадження у справі №280/1906/19 до вирішення та набрання законної сили рішенням у справі №335/4554/17.
Ухвалою суду від 11.12.2020 поновлено провадження у справі з 22.12.2020.
Протокольною ухвалою суду від 22.12.2020 відкладено підготовче засідання на 18.01.2021.
Ухвалою суду від 18.01.2021 продовжено строк проведення підготовчого провадження на 30 днів, підготовче засідання відкладено на 09.02.2021.
Протокольною ухвалою суду від 09.02.2021 відкладено підготовче засідання на 01.03.2021.
Ухвалою суду від 01.03.2021 за клопотанням сторін зупинено провадження у справі для надання сторонам часу для примирення до 23.03.2021.
Ухвалою суду від 23.03.2021 поновлено провадження у справі, закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 06.04.2021.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем було отримано витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, в якому при розрахунку нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки не було враховано вплив понижуючого рентоутворюючого фактора місцезнаходження земельної ділянки у зоні залягання ґрунтових вод менше 3 м, що підтверджується експертним Висновком. Вважає не застосування знаходження земельної ділянки позивача в зоні залягання ґрунтових вод на глибіні 1,72 м. противоправним. Просить позов задовольнити, виходячи із викладених в ньому підстав.
Представник відповідача у відзиві позовні вимоги не визнав з підстав, викладених в письмових запереченнях проти адміністративного позову. В обґрунтування заперечень вказано, що інформація, що вказана в оскаржуваному витязі, ґрунтується на даних Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя, тому відповідач вважає, що даний витяг сформовано на підставі вищевказаних нормативно-правових актів, а локальний коефіцієнт застосований відповідно до вимог чинного законодавства. Просить відмовити у задоволення позивних вимог в повному обсязі.
Від третьої особи 23.05.2019 надійшли письмові пояснення в яких зазначила, що технічна документація земельної ділянки містить низку коефіцієнтів які були застосовані, однак підтвердити або спростувати достовірність наведених коефіцієнтів не виявляється можливим, так як не є компетенцією Запорізької міської ради. Просила розглянути справу без їх участі.
Від позивача та відповідача 06.04.2021 надійшли клопотання про розгляд справи у письмовому провадженні.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
За таких обставин суд дійшов висновку щодо можливості розгляду справи за відсутності представників сторін в порядку письмового провадження на підставі наявних в матеріалах справи доказів, зміст та обсяг яких достатній для вирішення спору по суті.
Відповідно до частини 4 статті 229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Розглянувши матеріали та з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.
25 травня 2016 Запорізькою міською радою шостого скликання прийнято рішення №54/103 «Про надання у користування на умовах оренди TOB «Зерностройсервіс» земельної ділянки по вул. Крива бухта,2 для розташування торгово-адміністративного центру з виставочним майданчиком».
В п.3 наведеного Рішення Запорізькою міською радою вирішено надати у користування на умовах оренди строком на 19 років товариству з обмеженою відповідальністю «Зерностройсервіс» земельну ділянку (землі житлової громадської забудови) по вул. Крива Бухта,2 (кадастровий номер 2310100000:01:013:0045 ) площею 0,8106 га для розташування торгово- адміністративного центру з виставочним майданчиком в межах раніше затверджених рішенням міської ради від 30.11.2005 №29/203, за рахунок земель Запорізької міської ради.
23 липня 2018 року позивач звернувся до Центру надання адміністративних послуг м.Запоріжжя Запорізької міської ради із письмовою заявою про отримання Витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (далі- відповідач). До заяви позивача було долучено Довідку 2018 року, яка видана Державним підприємством «Український державний науково-дослідний та виробничій інститут інженерно-технічних і екологічних вишукувань «УкрНІІНТІЗ» Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово- комунального господарства України, згідно з висновками якої, на підставі проведеного у березні-квітні 2018 року дослідження, фахівцями Державного підприємства було зроблено шість свердловин, відносно території земельної ділянки позивача і в подальшому з`ясовано, що ця земельна ділянка знаходиться у зоні залягання ґрунтових вод на глибіні 1,72 м.
05.02.2019 року позивач звернувся до Запорізької міської ради із клопотанням про внесення змін до Генерального плану м. Запоріжжя.
11.02.2019 року позивач отримав Витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки №303/207-19 від 06.02.2019 року .
08.04.2019 року позивач отримав лист Департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради від 05.04.2019 року, № 109д, що земельна ділянка позивача знаходиться в зоні залягання ґрунтових вод 0,5-5 м. Тому, внесення змін до Генерального плану м. Запоріжжя не потребується.
Позивач вважає, що не застосування знаходження земельної ділянки позивача в зоні залягання ґрунтових вод на глибіні 1,72 м. є противоправним. Не застосування понижуючого коефіцієнту при розрахунку нормативно грошової оцінки земельної ділянки збільшує вартість земельного податку та орендної тати за цю земельну ділянку. У зв`язку з чим звернувся до суду за захистом своїх прав та інтересів.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи суд виходить із наступного.
Відповідно до ст.13 Закону України «Про оцінку земель» від 11.12.2003 № 1378-IV нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться, зокрема, у разі: визначення розміру земельного податку; визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Згідно з ч.1 ст.15 Закону України «Про оцінку земель» підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
У відповідності до ч.ч.1, 2 ст.20 Закону України «Про оцінку земель» за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт.
Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
За приписами ч.ч.1, 3 ст.23 Закону України «Про оцінку земель» технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.
Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, є Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) (п.п.1, 3 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою КМУ від 14.01.2015 № 15).
Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області (далі по тексту – Головне управління) є територіальним органом Державної служби України з питань геодезії, картографії і кадастру та їй підпорядковане.
Міськрайонне управління у Запорізькому районі та м. Запоріжжя (далі – Міськрайонне управління) Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області є структурним підрозділом Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, юрисдикція якого поширюється на територію Запорізького району та м. Запоріжжя.
Відповідно до Положення про Міськрайонне управління у Запорізькому районі та м. Запоріжжі Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, затверджено Наказом Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області від 02.01.2018 №1 управління відповідно до покладених на нього завдань, а саме згідно з пп. 8 п.4 здійснює ведення Державного земельного кадастру, забезпечує здійснення інформаційної взаємодії Державного земельного кадастру з іншими інформаційними системами в установленому порядку; п. 10 – здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, обмежень у їх використанні; вносить до Державного земельного кадастру відомості про земельні ділянки (крім відомостей (змін до них) про землі в межах державного кордону); пп. 11 п.4 – веде поземельні книги; пп. 12 п.4 – надає відомості з Державного земельного кадастру щодо об`єктів Державного земельного кадастру та відмовляє в їх наданні, надає витяги з Державного земельного кадастру про будь-яку земельну ділянку в межах державного кордону; пп. 16 п.4 –готує пропозиції щодо вдосконалення методики та порядку виконання робіт з грошової оцінки земель та вносить їх на розгляд Голові Держгеокадастру, видає витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки та інше.
Дані з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у місті Запоріжжя надаються відповідно до Технічної документації із нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя, яка виконана Державним підприємством Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст «Діпромісто» ім. Ю.М. Білоконя та затвердженої рішенням Запорізької міської ради від 30.06.2015 № 7.
З 2016 року дана технічна документація використовувалась Міськрайонним управлінням у Запорізькому районі та м. Запоріжжі Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, для здійснення своїх повноважень визначених Положенням, щодо надання витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремих земельних ділянок.
Щодо вимоги позивача з приводу зобов`язання Головного управління при розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки за кадастровим номером 2310100000:01:013:0045, застосувати локальний фактор «У зоні залягання грунтових вод менше 3м».
Значення коефіцієнтів впливу локальних факторів Км3 розраховані для м. Запоріжжя в Технічній документації про нормативну грошову оцінку м. Запоріжжя 2013, яка затверджена рішенням Запорізької міської ради № 7 від 30.06.2015 року.
Як зауважує відповідач, значення коефіцієнтів локальних факторів Км3 розраховані для м. Запоріжжя, обчислюються за допомогою програмного продукту розробленого на підставі вище зазначеного Порядку та Технічної документації про нормативну грошову оцінку землі м. Запоріжжя 2013 року.
Нормативно-правовою базою для технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя 2013 є: Земельний кодекс України; Методика грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів (затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 за № 213); Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого спільним наказом Державного комітета України по земельним ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлового-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27.01.2006 № 18/15/21/11 (який був чинний на час розроблення технічної документації) та інші.
Згідно порядку, який був затверджений Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 № 489 (зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 19 грудня 2016 році за № 1647/29777) «Про затвердження Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів» (далі – Порядок), значення коефіцієнта Км3 визначається щодо кожного населеного пункту, виходячи з його особливостей. Значення локального коефіцієнта для окремої земельної ділянки можливо встановлювати на основі визначення частки площі, яку займає цей фактор на земельній ділянці. Встановлення частки площі здійснюється переважно шляхом використання ГІС-технологій та електронних цифрових карт масштабу не менше ніж 1:10000 - для міст з чисельністю населення понад 100 тис. осіб, та 1:5000 - для інших населених пунктів.
Юридичним управлінням Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області було направлено службову записку від 05.01.2021 №19/3-21-0.62 до Міськрайонного управління у Запорізькому районі та м. Запоріжжі Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області стосовно надання пояснень щодо не застосування при формуванні витягу з нормативної грошової оцінки земельної ділянки з кадастровим номером 2310100000:01:013:0045 локального фактору «У зоні залягання грунтових вод менше 3 м».
На службову записку Міськрайонне управління у Запорізькому районі та м. Запоріжжі Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області повідомило, що розрахунок нормативної грошової оцінки земельних ділянок у місті Запоріжжі виконується відповідно до Технічної документації із нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя, яка виконана Державним підприємством Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст «Діпромісто» ім.. Ю.М. Білоконя затвердженої рішенням Запорізької міської ради від 30.06.2015 № 7.
В рішенні Запорізької міської ради № 7 від 30.06.2015 вся територія міста Запоріжжя розділена на економіко-планувальні зони із зазначенням відповідних коефіцієнтів Км2 (додаток 1 рішення). У Додатку 2 до рішення передбачено коефіцієнт впливу локальних факторів Км3.
Згідно Порядку № 489 значення коефіцієнта Км3 визначається щодо кожного населеного пункту, виходячи з його особистостей.
Розрахунок локальних факторів базується на існуючій вихідній інформації, яка безпосередньо розроблена виконавцем робіт, тому за їх значення та розмір несе відповідальність її розробник.
З наданих відповідачем документів відсутня інформація, що в технічній документації з нормативної грошової оцінки м. Запоріжжя наявний локальний фактор на місцезнаходження земельної ділянки «у зоні залягання ґрунтових вод менше 3 метрів» на земельну ділянку з кадастровим номером 2310100000:01:013:0045.
Так як витяг є технічним розрахунком формується виключно на підставі відповідного рішення органу місцевого самоврядування та наявної технічної документації на земельну ділянку, а тому, суд погоджується з відповідачем, щодо відсутності повноважень із внесення змін до технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя, оскільки технічна документація з нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя затверджена рішенням органу місцевого самоврядування Запорізької міської ради за результатами здійсненої державної експертизи землевпорядної документації.
Щодо внесення змін стосовно земельної ділянки за кадастровим номером 2310100000:01:013:0045, для приведення відомостей, які містяться у Державному земельному кадастрі, у відповідність з фактичним станом вказаної земельної ділянки та умовами її використання з дати прийняття рішення ЗМР від 25.05.2016 № 54/103 «Про надання у користування на умовах оренди ТОВ «Зерностройсервіс».
Згідно з ч.1 ст.15 Закону України «Про оцінку земель» підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
У відповідності до ч.ч.1,2 ст.20 Закону України «Про оцінку земель» за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт.
За приписами ч.ч.1, 3 ст. 23 Закону України «Про оцінку земель» технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.
Закон України «Про Державний земельний кадастр» установлює правові, економічні та організаційні основи діяльності у сфері Державного земельного кадастру.
Так, в розумінні ч. 1 п. 1 ст. 1 цього Закону визначено, що Державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.
Статтею 2 вищенаведеного Закону визначено, Державний земельний кадастр ведеться з метою інформаційного забезпечення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, фізичних та юридичних осіб, у тому числі, при проведенні оцінки землі.
Підстави та основні вимоги щодо внесення відомостей до Державного земельного кадастру визначені в ст. 21 Закону України «Про Державний земельний кадастр».
Згідно ч. 7 ст. 21 Закону відомості про нормативну грошову оцінку земель вносяться до Державного земельного кадастру на підставі технічної документації з такої оцінки.
Зокрема, відомості про зміну нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка відбулася внаслідок проведення нормативної грошової оцінки земель адміністративно-територіальних одиниць вносяться до Поземельної книги, яка є документом Державного земельного кадастру на підставі документації, яка є підставою для внесення таких відомостей, а також рішень про її затвердження (якщо згідно із законом документація підлягає затвердженню), поданої органом, що прийняв рішення про таке затвердження (ст. 25, ч. 2 ст. 26 Закону України «Про Державний земельний кадастр»).
Суд вважає за необхідне зазначити, що відповідачем застосовано локальний коефіцієнт «у зоні залягання грунтових вод менше трьох метрів» з ренто понижуючим коефіцієнтом розрахованим на підставі Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя, затвердженої рішенням Запорізької міської ради від 30.06.2015 № 7, в районі вул. Крива Бухта (на підтвердження зазначеного до матеріалів справи були долучені витяги на інші земельні ділянки).
Також Головним управлінням до матеріалів справи долучено документи, що підтверджують відсутність прояву локального фактору «у зоні залягання грунтових вод» на земельній ділянці з кадастровим номером 2310100000:01:013:0045, а саме, копії (викопіювання) схеми прояву локальних Інженерно-геологічних факторів оцінки з Технічної документації нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя, що підтверджує правомірність дій відповідача.
Вище наведені обставини свідчать про те, що відповідач застосовує локальний коефіцієнт «у зоні залягання грунтових вод менше трьох метрів» відповідно до Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя, затвердженої рішенням Запорізької міської ради від 30.06.2015 № 7.
А експертний Висновок, який надав позивач не може бути прийнято судом як підставу для застосування відповідачем локального коефіцієнту «у зоні залягання грунтових вод менше трьох метрів» на земельній ділянці позивача та підставу для внесення відомостей до Державного земельного кадастру, так як внесення таких відомостей відбувається в строго визначеному порядку та такі зміни повинні бути належним чином затверджені, про що вже зазначалося судом.
Таким чином, оскільки Технічною документацією з нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя, затвердженою рішенням Запорізької міської ради, земельну ділянку з кадастровим номером 2310100000:01:013:0045, яку позивач орендує у Запорізької міської ради, не віднесено до земельних ділянок, які знаходяться в зоні залягання ґрунтових вод менше 3 метрів, змін до Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя щодо віднесення цієї земельної ділянки до земельних ділянок, які знаходяться в зоні залягання ґрунтових вод менше 3 метрів не внесено, а орган, що уповноважений надавати витяги з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки землі у своїй діяльності зобов`язаний застосувати рішення Запорізької міської ради № 7 від 30.06.2015 при розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки та формуванні витягів, тому суд приходить до висновку, що на час формування оскаржуваного витягу, як і на час розгляду даної справи у суді, у відповідача відсутні підстави для врахування при обчисленні нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки локального фактору «У зоні злягання ґрунтових вод менше 3 м».
Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Підсумовуючи вищезазначене, суд дійшов висновку, що у задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Підстави для розподілу судових витрат відсутні у зв`язку з відмовою у задоволенні позову.
Керуючись ст.ст. 241-246, 250,255 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Зерностройсервіс» (69002, м. Запоріжжя, вул. Крива бухта, 2, код ЄДРПОУ 35842866) до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (69059, м. Запоріжжя, вул. Українська, 50, код ЄДРПОУ 39820689), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Запорізька міська рада (69105, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 206, код ЄДРПОУ 04053915) - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення виготовлено в повному обсязі та підписано 14.04.2021.
Суддя О.В. Конишева