Рішення № 96243975, 02.03.2021, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.03.2021
Номер справи
140/101/20
Номер документу
96243975
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 березня 2021 року ЛуцькСправа № 140/101/20

Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «Ковелькомунпроект» до головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області Ніколайчука Сергія Васильовича про визнання протиправними та скасування припису та постанови,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «Ковелькомунпроект» (далі - ПП «Ковелькомунпроект») звернулося з позовом до головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області (далі - УДАБІ у Волинській області) Ніколайчука Сергія Васильовича про визнання протиправними та скасування припису та постанови.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 19.12.2019 головний інспектор будівельного нагляду інспекційного відділу УДАБІ у Волинській області Ніколайчук С.В. склав припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил. Крім того, 26.12.2019 відповідач виніс постанову № 15 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, згідно з якою на ПП «Ковелькомунпроект» накладено штраф в сумі 31530,00 грн.

Вказані припис та постанова винесені за результатами позапланової перевірки, проведеної на об`єкті будівництва «Капітальний ремонт частини покрівлі адміністративного приміщення по вул. Незалежності, 73 в м. Ковелі Волинської області», якою встановлено, що вимоги припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданого 06.11.2019 директору ПП «Ковелькомунпроект» не виконані, а саме не здійснено коригування проектної документації з усуненням виявлених порушень, зазначених у вищезазначеному приписі, що є порушенням підпункту «а» пункту 3 частини третьої статті 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 № 3038-VI (далі - Закон № 3038-VI), підпункту 3 пункту 11 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553 (далі - Порядок № 553).

Позивач вказує на незаконність оскаржуваних припису від 19.12.2019 та постанови про накладення штрафу від 26.12.2019 № 15 з огляду на те, що припис від 06.11.2019 складено незаконно та оскаржений у судовому порядку (справа № 140/3485/19).

Позивач просить визнати протиправними та скасувати припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 19.12.2019 та постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 26.12.2019 № 15.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 14.01.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а. с. 14).

В поданому до суду 29.01.2020 відзиві на позовну заяву відповідач позов не визнав та просить відмовити у його задоволенні з підстав правомірності оскаржуваних припису та постанови, що винесені за результатами позапланової перевірки, проведеної на об`єкті будівництва «Капітальний ремонт частини покрівлі адміністративного приміщення по вул. Незалежності, 73 в м. Ковелі Волинської області» (а. с. 32-36).

24.01.2020 суд постановив ухвалу, відповідно до якої судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами загального позовного провадження, у справі призначено підготовче засідання (а. с. 28).

Ухвалою суду від 05.03.2020 провадження у справі було зупинене до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 140/3485/19 за позовом ПП «Ковелькомунпроект» до УДАБІ у Волинській області, головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу УДАБІ у Волинській області Возного І.П. про визнання протиправними та скасування припису та постанови (а. с. 83).

07.12.2020 суд постановив ухвалу про поновлення провадження у справі, якою також призначив підготовче засідання на 11:30 18.12.2020 (а. с. 101).

Ухвалою суду від 14.01.2021 відмовлено в задоволенні клопотання про залучення до участі у справі як співвідповідача ДАБІ України, закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 10:00 03.02.2021 (а. с. 126-127).

В судових засіданнях, які відбулися у даній справі 17.02.2021, 02.03.2021 представник позивача Кучма В.Ю. позов підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, та просить його задовольнити. При цьому, додатково зазначив, що не зрозумілим є механізм виконання припису від 06.11.2019, позаяк проектно-кошторисна документація була передана замовнику, а її коригування позивачем як проектувальником, без завдання замовника на коригування, є неможливим.

Суд, враховуючи неприбуття у судове засідання 02.03.2021 представника позивача після оголошення перерви, подання ним заяви про продовження розгляду справи за його відсутності (а. с. 175) та наявність у справі клопотання відповідача про розгляд справи без його участі (а. с. 138), на підставі частини третьої статті 193, частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) дійшов висновку про здійснення судового розгляду справи в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів, без фіксування технічними засобами, про що у судовому засіданні без виходу до нарадчої кімнати, із занесенням до журналу судового засідання постановив ухвалу від 02.03.2021 про розгляд справи в порядку письмового провадження (а. с. 188 зворот).

Заслухавши вступне слово представника позивача, дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що на підставі наказу УДАБІ у Волинській області від 06.12.2019 № 275П «Про проведення позапланової перевірки» (а. с. 37), направлення для проведення позапланового заходу від 06.12.2019 № 275 (а. с. 38), головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу УДАБІ у Волинській області Ніколайчуком С.В. проведена позапланова перевірка на об`єкті будівництва «Капітальний ремонт частини покрівлі адміністративного приміщення по вул. Незалежності, 73 в м. Ковелі Волинської області», про що складено акт за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності від 19.12.2019 № 275А (а. с. 39-44).

В акті від 19.12.2019 № 275А вказано, що за результатами перевірки встановлено, що вимоги припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданого 06.11.2019 директору ПП «Ковелькомунпроект» не виконані, а саме не здійснено коригування проектної документації з усуненням виявлених порушень, зазначених у вищезазначеному приписі, що є порушенням підпункту «а» пункту 3 частини третьої статті 41 Закону № 3038-VI, підпункту 3 пункту 11 Порядку № 553.

Крім того, 19.12.2019 головний інспектор будівельного нагляду інспекційного відділу УДАБІ у Волинській області Ніколайчук С.В. склав протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, у якому зафіксував вказане вище порушення, виявлене за результатами позапланової перевірки (а. с. 43-44).

19.12.2019, за результатами позапланової перевірки, головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу УДАБІ у Волинській області Ніколайчуком С.В. було видано припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, яким вимагалося усунути виявлені порушення згідно чинного законодавства до 19.01.2020 (а. с. 45). З припису вбачається, що за результатами позапланової перевірки, проведеної на об`єкті будівництва «Капітальний ремонт частини покрівлі адміністративного приміщення по вул. Незалежності, 73 в м. Ковелі Волинської області», встановлено, що вимоги припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданого 06.11.2019 директору ПП «Ковелькомунпроект» не виконані, а саме не здійснено коригування проектної документації з усуненням виявлених порушень, зазначених у вищезазначеному приписі, що є порушенням підпункту «а» пункту 3 частини третьої статті 41 № 3038-VI, підпункту 3 пункту 11 Порядку № 553.

26.12.2019, на підставі акту перевірки № 275А від 19.12.2019 та протоколу про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 19.12.2019, головний інспектор будівельного нагляду інспекційного відділу УДАБІ у Волинській області Ніколайчук С.В. виніс постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності № 15, згідно з якою ПП «Ковелькомунпроект» визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого пунктом 1 частини шостої статті 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» від 14.10.1994 № 208/94-ВР (далі - Закон № 208/94-ВР), та на позивача накладено штраф в сумі 31530,00 грн. (а. с. 46-47).

Судом також встановлено, що постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12.08.2020 у справі № 140/3485/19 за позовом за позовом ПП «Ковелькомунпроект» до ДАБІ України, головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу УДАБІ у Волинській області про визнання протиправними та скасування постанови і припису апеляційну скаргу ДАБІ України задоволено, скасовано рішення Волинського окружного адміністративного суду від 27.03.2019 у справі № 140/3485/19 та у задоволенні позову ПП «Ковелькомунпроект» відмовлено (а. с. 98-100).

Ухвалою Верховного Суду у складі колегії Касаційного адміністративного суду від 14.09.2020 відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ПП «Ковелькомунпроект» на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12.08.2020 у справі № 140/3485/19 на підставі пункту 1 частини першої статті 333 КАС України. В подальшому, ухвалою Верховного Суду у складі колегії Касаційного адміністративного суду від 19.10.2020 відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ПП «Ковелькомунпроект» на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12.08.2020 у справі № 140/3485/19 на підставі пункту 3 частини першої статті 333 КАС України (а. с. 86-88).

При вирішенні даного спору суд застосовує такі нормативно-правові акти.

За приписами частини першої статті 41 № 3038-VI державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини третьої статті 41 Закону № 3038-VI посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право, зокрема: складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону; у разі виявлення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, містобудівних умов та обмежень, затвердженого проекту або будівельного паспорта забудови земельної ділянки видавати обов`язкові для виконання приписи щодо: а) усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил; б) зупинення підготовчих та будівельних робіт.

Згідно із підпунктом 3 пункту 11 Порядку № 553 посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час проведення перевірки мають право: у разі виявлення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, містобудівних умов та обмежень, затвердженого проекту або будівельного паспорта забудови земельної ділянки видавати обов`язкові для виконання приписи щодо: усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил; зупинення підготовчих та будівельних робіт.

Пунктом 1 частини шостої статті 2 Закону № 208/94-ВР передбачено, що суб`єкти містобудування несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення: невиконання приписів органів державного архітектурно-будівельного контролю щодо: усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил - у розмірі п`ятнадцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Як вбачається із оскаржуваних припису та постанови, підставою для їх складення є матеріали позапланової перевірки, проведеної на об`єкті будівництва «Капітальний ремонт частини покрівлі адміністративного приміщення по вул. Незалежності, 73 в м. Ковелі Волинської області», якою встановлено, що вимоги припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданого 06.11.2019 директору ПП «Ковелькомунпроект» не виконані, а саме не здійснено коригування проектної документації з усуненням виявлених порушень, зазначених у вищезазначеному приписі, що є порушенням підпункту «а» пункту 3 частини третьої статті 41 № 3038-VI, підпункту 3 пункту 11 Порядку № 553.

Суд наголошує, що у даній справі не надається правова оцінка припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 06.11.2019 (а. с. 48-49), оскільки правомірність вказаного припису встановлена постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12.08.2020 у справі № 140/3485/19 (а. с. 98-100), тому вказана обставина в силу вимог частини четвертої статті 78 КАС України при розгляді цієї справи не доказується.

Разом з тим, при розгляді цієї справи підлягає встановленню обставина, чи дійсно мало місце невиконання вказаного припису від 06.11.2019, і якщо так - якими є причини невиконання.

Як вбачається із припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 06.11.2019, виданого керівнику ПП «Ковелькомунпроект» Дубині В.В., з метою усунення виявлених порушень вимагалося привести у відповідність проектну документацію згідно з вимогами містобудівного законодавства в термін до 06.12.2019 (а. с. 48-49).

При цьому, з оскаржуваного у цій справі припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 19.12.2019 (а. с. 45), а також з акту від 19.12.2019 № 275А (а. с. 39-42) та протоколу про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 19.12.2019 (а. с. 43-44) вбачається, що невиконання вимог припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданого 06.11.2019 директору ПП «Ковелькомунпроект», полягає саме у не здійсненні коригування проектної документації з усуненням виявлених порушень.

Відповідно до пункту 1 Порядку розроблення проектної документації на будівництво об`єктів, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.05.2011 № 45, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.06.2011 за № 651/19389 (з наступними змінами та доповненнями; далі - Порядок № 45), коригування проектної документації - внесення змін до затвердженого (схваленого) проекту будівництва на підставі завдання на коригування (далі - завдання на проектування).

Пунктом 3 Порядку № 45 передбачено, що для забезпечення проектування об`єкта будівництва замовник повинен надати генпроектувальнику (проектувальнику) вихідні дані на проектування.

Згідно із пунктом 4 Порядку № 45 основними складовими вихідних даних є: містобудівні умови та обмеження; технічні умови; завдання на проектування.

За приписами підпункту 4.2 пункту 4 Порядку № 45 завдання на проектування визначає обґрунтовані вимоги замовника до планувальних, архітектурних, інженерних і технологічних рішень об`єкта будівництва, його основних параметрів, вартості та організації його будівництва і складається з урахуванням технічних умов, містобудівних умов та обмежень (вимоги нормативів з питань створення умов для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення зазначаються в завданні окремим пунктом).

Отже, коригування проектної документації (тобто, внесення змін до затвердженого чи схваленого проекту будівництва) можливе лише на підставі завдання на коригування (проектування), яке проектувальнику надає саме замовник. Тобто, проектувальник без надання замовником завдання на проектування (з власної ініціативи чи на вимогу контролюючого органу) не має правових підстав для коригування проектної документації.

З матеріалів справи вбачається, що 16.05.2019 між ПП «Ковелькомунпроект» (виконавець) та Управлінням капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Ковельської міської ради (замовник; УКБЖКГ виконкому Ковельської міської ради) було укладено договір № 104/54 на виконання проектно-вишукувальних робіт, відповідно до пункту 1.1 якого замовник доручає, а виконавець бере на себе зобов`язання своїми силами і засобами виконати роботи з коригування проектно-кошторисної документації «Капітальний ремонт частини покрівлі адміністративного приміщення по вул. Незалежності, 73 в м. Ковелі Волинської області», а пунктом 3.2 договору передбачено обов`язок замовника надати виконавцю вихідні дані (а. с. 115).

З титульної сторінки проектно-кошторисної документації вбачається, що її замовником є УКБЖКГ виконкому Ковельської міської ради, а проектувальником - ПП «Ковелькомунпроект» (а. с. 176).

12.07.2019 складена накладна № 21 прийому-передачі проектно-кошторисної документації, якою посвідчено передачу від виконавця до замовника проектно-кошторисної документації, виконаної за договором від 16.05.2019 № 104/54 (а. с. 187).

Таким чином, на момент проведення 19.12.2019 позапланової перевірки, за результатами якої були складені оскаржувані у цій справі припис та постанова, проектно-кошторисна документація на об`єкт «Капітальний ремонт частини покрівлі адміністративного приміщення по вул. Незалежності, 73 в м. Ковелі Волинської області» у позивача ПП «Ковелькомунпроект» як проектувальника була відсутня, оскільки передана замовнику УКБЖКГ виконкому Ковельської міської ради на підставі накладної від 12.07.2019 № 21 (а. с. 187).

На думку суду, оскільки в розумінні Порядку № 45 коригування проектної документації (тобто, внесення змін до затвердженого чи схваленого проекту будівництва) можливе лише на підставі завдання на коригування (проектування), яке проектувальнику надає замовник, а проектно-кошторисна документація на об`єкт «Капітальний ремонт частини покрівлі адміністративного приміщення по вул. Незалежності, 73 в м. Ковелі Волинської області» у позивача ПП «Ковелькомунпроект» як проектувальника на момент проведення 19.12.2019 позапланової перевірки була відсутня, при цьому, відповідач не надав доказів того, що замовник (тобто, УКБЖКГ виконкому Ковельської міської ради) видало до 19.12.2019 проектувальнику (тобто, позивачу ПП «Ковелькомунпроект») завдання на коригування та передало позивачу проектно-кошторисну документацію на вказаний об`єкт, тому суд дійшов висновку про те, що вимоги припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданого 06.11.2019 директору ПП «Ковелькомунпроект», шляхом здійснення коригування проектної документації не могли бути виконані позивачем, а відтак, відповідач без наявності фактичних та правових підстав виніс оскаржувані припис від 19.12.2019 та постанову від 26.12.2019 № 15.

Суд при вирішенні справи також враховує, що 19.12.2019 головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу УДАБІ у Волинській області Ніколайчуком С.В. було видано УКБЖКГ виконкому Ковельської міської ради припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, яким вимагалося усунути виявлені порушення згідно чинного законодавства до 19.01.2020. З цього припису вбачається, що за результатами позапланової перевірки, проведеної на об`єкті будівництва «Капітальний ремонт частини покрівлі адміністративного приміщення по вул. Незалежності, 73 в м. Ковелі Волинської області», встановлено, що вимоги пункту 2 припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданого 06.11.2019 начальнику УКБЖКГ виконкому Ковельської міської ради Стернічуку А.В. не виконані, а саме не внесені зміни в завдання на проектування об`єкта будівництва «Капітальний ремонт частини покрівлі адміністративного приміщення по вул. Незалежності, 73 в м. Ковелі Волинської області», що є порушенням підпункту «а» пункту 3 частини третьої статті 41 № 3038-VI, підпункту 3 пункту 11 Порядку № 553 (а. с. 180-181).

Тобто, матеріалами перевірок (які були проведені в один і той же день 19.12.2019 відносно замовника і проектувальника) підтверджується, що механізм виконання позивачем ПП «Ковелькомунпроект» припису від 06.11.2019 є таким: замовник УКБЖКГ виконкому Ковельської міської ради вносить зміни в завдання на проектування об`єкта будівництва «Капітальний ремонт частини покрівлі адміністративного приміщення по вул. Незалежності, 73 в м. Ковелі Волинської області», після чого позивач як проектувальник здійснює коригування проектної документації. Проте, станом на 19.12.2019 замовником УКБЖКГ виконкому Ковельської міської ради не були внесені зміни в завдання на проектування об`єкта будівництва «Капітальний ремонт частини покрівлі адміністративного приміщення по вул. Незалежності, 73 в м. Ковелі Волинської області», що у свою чергу унеможливило виконання позивачем як проектувальником вимог припису від 06.11.2019 шляхом здійснення коригування проектної документації на вказаний об`єкт. При цьому, позивач не може нести відповідальності за вказану бездіяльність замовника.

Отже, оскільки суд дійшов висновку про те, що припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 06.11.2019, виданий директору ПП «Ковелькомунпроект» про усунення порушень шляхом здійснення коригування проектної документації, не був виконаний з незалежних від позивача причин (а саме, замовник не видав позивачу як проектувальнику завдання на коригування та не передав проектно-кошторисну документацію на вказаний об`єкт), тому припис від 19.12.2019 та постанова про накладення штрафу від 26.12.2019 № 15, які прийняті за результатами позапланової перевірки та у зв`язку із невиконанням припису від 06.11.2019, є протиправними та підлягають скасуванню.

Згідно з частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відтак, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань УДАБІ у Волинській області (посадова особа якого виступала відповідачем у справі) судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 4204,00 грн., сплаченого платіжним дорученням від 09.01.2020 № 1 (а. с. 3, 16).

Керуючись статтями 243 - 246 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати припис головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області Ніколайчука Сергія Васильовича від 19 грудня 2019 року, виданий керівнику Приватного підприємства «Ковелькомунпроект» за результатами позапланової перевірки на об`єкті «Капітальний ремонт частини покрівлі адміністративного приміщення по вул. Незалежності, 73 в м. Ковелі Волинської області».

Визнати протиправною та скасувати постанову головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області Ніколайчука Сергія Васильовича від 26 грудня 2019 року № 15 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Стягнути з Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області (43010, Волинська область, м. Луцьк, вул. Кременецька, 38) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Приватного підприємства «Ковелькомунпроект» (45000, Волинська область, м. Ковель, вул. Драгоманова, 5, ідентифікаційний код 32232304) судові витрати в розмірі 4204 гривні 00 копійок (чотири тисячі двісті чотири гривні нуль копійок).

Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя В.М.Валюх

Повний текст рішення складений 15 березня 2021 року