Постанова № 9623930, 13.05.2010, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2010
Номер справи
2а-7125/09/0570
Номер документу
9623930
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції Шальєва В.А.

Cуддя - доповідач Старосуд М.І.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«13» травня 2010 року справа № 2а-7125/09/0570 м. Донецьк б. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Старосуда М.І.

суддів Василенко Л.А., Губської Л.В.

при секретарі судового засідання Дегтярьовій А.М.

за участю представників:

від позивача Рульова П.В.

від відповідача Бєломєстнової Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Східної митниці

на постанову Донецького окружного адміністративного суду

від 05 листопада 2009 року

у справі № 2а-7125/09/0570

за позовом Корпорації «Оскар»

до відповідачів Східної митниці, Головного управління Державного казначейства України в Донецькій області, Головного управління Державного казначейства України у місті Києві

про визнання протиправними дій, визнання нечинними картки відмови в прийнятті митної декларації та рішення про визначення митної вартості, стягнення надмірно сплачених митних платежів, -

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 05 листопада 2009 року у справі № 2а-7125/09/0570 позов задоволено, визнані протиправними дії Східної митниці з відмови у митному оформленні товару відповідно до митної вартості товару, заявленої Корпорацією „Оскар" у вантажній митній декларації № 700000002/8/021005 від 17.12.2008 р. та декларації митної вартості до вантажної митної декларації № 700000002/8/021005; визнана протиправною картка відмови в прийняті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України № 700000024/2008/020863 від 18.12.2008 р. та рішення про визначення митної вартості товару, прийняте Східною митницею до вантажної митної декларації № 700000002/8/021005 від 17.12.2008 р.; стягнуто з Державного бюджету України на користь Корпорації „Оскар" надмірно сплачені митні платежі в сумі 40089 (сорок тисяч вісімдесят дев'ять) грн. 08 коп.; стягнуто з Державного бюджету України на користь Корпорації „Оскар" судові витрати в розмірі 404 (чотириста чотири) грн. 29 коп.

Східною митницею подана апеляційна скарга, в якій відповідач просить скасувати постанову суду та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Доводи апеляційної скарги відповідач обґрунтовує невірним застосуванням норм матеріального права та невідповідністю висновків суду фактичним обставинам справи.

В апеляційній скарзі зазначає, що повноваження митного органу щодо самостійного визначення митної вартості також закріплені Оглядовим листом Вищого адміністративного суду України від 23.04.08 № 720/100/13-08, п.1 якого зазначено, що митний орган має право витребувати додаткові документи для підтвердження митної вартості товарів, а декларант зобов'язаний такі документи надавати, а п. 1.3 якого також визначає, що «у разі відсутності даних, що підтверджують правильність визначення заявленої декларантом митної вартості товарів, або за наявності обґрунтованих сумнівів у достовірності поданих декларантом відомостей, митний орган може самостійно визначити митну вартість товарів, що декларуються, послідовно застосовуючи методи визначення митної вартості, встановлені цим Кодексом, на підставі наявних у нього відомостей, у тому числі цінової інформації щодо ідентичних чи подібних (аналогічних) товарів з коригуванням, що здійснюється згідно з цим Кодексом».

З цього приводу також висловлена позиція Вищого адміністративного суду України в рішеннях по аналогічним справам № К-11099/08, К-37818/06, К-38881/06, які також підтверджують право митниці на коригування заявленої митної вартості з урахуванням наявної інформації, зокрема, що міститься в ціновій базі даних ЄАІС ДМСУ, та більш того підтверджено правомірність таких дій у випадках, коли законні вимоги митниці щодо надання додаткових документів декларантом не виконані, або виконані неналежним чином.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.

Позивач Корпорація „Оскар" зареєстроване в якості юридичної особи на підставі свідоцтва про держану реєстрацію юридичної особи, державна реєстрація проведена 22.11.2005 р. виконавчим комітетом Донецької міської ради (арк. справи 17), включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за № 33912742 (арк. справи 18), є платником податку на додану вартість відповідно до свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість № 07305901 (арк. справи 19), здійснює господарську діяльність на підставі статуту (арк. справи 8-16).

Відповідач Східна митниця у відповідності до ст. 14 Митного кодексу України є митним органом, який на території закріпленого за ним регіону в межах своєї компетенції здійснює митну справу та забезпечує комплексний контроль за додержанням законодавства України з питань митної справи, керівництво і координацію діяльності підпорядкованих йому митниць та спеціалізованих митних установ і організацій.

Як вбачається з матеріалів справи, 15.12.2005 р. Корпорацією „Оскар" був укладений контракт № 252 з ТОВ „ТНК мастильні матеріали" (Російська Федерація), за умовами якого позивач придбавав мастильні матеріали, виробництва продавця (ТОВ „ТНК мастильні матеріли"). Відповідно до протоколу узгодження ціни, обсягів та умов поставки від 26.11.2008 р. до контракту № 252 продавець зобов'язався поставити покупцю (позивачу) масло ПЖТ прокатних станів ТНК И220ПВ у кількості 60000 кг., загальною вартістю 54000 доларів США. Пунктом 3.4 протоколу передбачено, що поставка товару здійснюється залізничним транспортом на умовах РСА м. Рязань, Стенькіно-2 (арк. справи 20-33).

Позивачем був укладений договір № 142/06 на транспортне-експедиторське обслуговування вантажів по залізничним дорогам України, держав СНД, Балтії та дальнього зарубіжжя від 27.04.2006 р. з ТОВ „Лемтранс". Ставка на перевезення вантажу, відповідно до довідки ТОВ „Лемтранс", складає 44,64 доларів США за тону (арк. справи 34-39,41).

Протягом грудня 2008 р. за контрактом № 252 на адресу позивача надійшов вантаж - масло ПЖТ для прокатних станів ТНК И220ПВ у кількості 58199 кг., загальною вартістю 52379,10 доларів США.

12.12.2008 р. до Східної митниці Корпорацією „Оскар" була надана попередня митна декларація № 700000016/8/017729 (арк. справи 47-48), в якій митна вартість ввезеного вантажу зазначена в розмірі 411602,55 грн. (54977,10 доларів США), сума митних платежів повинна була складати 82320,51 грн. (10994,41 доларів США).

17.12.2008 р. позивачем до Східної митниці була подана вантажна митна декларація № 700000002/8/021005, а також декларація митної вартості та документи для здійснення митного оформлення товару, а саме: рахунок-фактура, залізнична накладна, довідка про транспортні витрати, довідка про ставки на перевезення вантажів, експортна декларація, контракт, додаткові угоди до контракту, протокол погодження ціни, об'єму та умов поставки на період з 01.12.2008 р. по 31.12.2008 р., відомості про вартість товару фірми-виробника, прайс-листи фірми-виробника (арк. справи 128-145). В декларації митної вартості позивачем була визначена митна вартість товару за першим методом визначення митної вартості в розмірі 0,95 доларів за 1 кг, загалом - 425429,29 грн. (54977,10 доларів США).

Східною митницею були витребувані у декларанта додаткові документи для підтвердження митної вартості товару, а саме, калькуляція фірми-виробника товару (оригінал), висновок про вартісні характеристики товарів, підготовлений спеціалізованою експертною організацією, сертифікат про країну походження, інформація зовнішньоторговельної та біржової організації про вартість товару або сировини, відомості про якісні характеристики товару. Декларант Корпорації „Оскар" відмовився надати документи, які митний орган додатково витребував у позивача.

18.12.2008 р. відповідачем Східною митницею була видана картка відмови в прийняті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України № 700000024/2008/020863 у зв'язку з неподанням на вимоги митного органу у повному обсязі додаткових документів згідно вимог п. 11 Порядку декларування митної вартості товарів, як переміщуються через митний кордон України, та подання відомостей для її підтвердження (арк. справи 126).

18.12.2008 р. Східною митницею було прийняте рішення про визначення митної вартості товарів до вантажної митної декларації № 700000002/8/021005 від 17.12.2008 р., в якому митна вартість товару визначена за методом № 3 в розмірі 1,38 доларів за одиницю, загалом 632473,14 грн. або 80418,21 доларів США (арк. справи 127).

Відповідно до ст. 264 Митного кодексу України позивачем був отриманий дозвіл Східної митниці на випуск товарів у вільний обіг за умови сплати до державного бюджету обов'язкових платежів згідно митної вартості, визначеної митним органом (арк. справи 148-150).

Позивачем було прийняте рішення про здійснення митного оформлення товару не за ціною контракту, а за ціною, яка була визначена митним органом. Позивачем була подана нова вантажна митна декларація № 700000002/8/021091 із зазначенням митної вартості, визначеної митним органом і були сплачені митні платежі, виходячи з митної вартості, визначеної митним органом за методом № 3, що, як вважав позивач, на 40089,08 грн. перевищує митні платежі, які підлягали сплаті до бюджету позивачем у разі здійснення митного оформлення за митною вартістю, визначеною за першим методом.

Колегія суддів вважає апеляційну скаргу такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Засади організації та здійснення митної справи в Україні, регулювання економічних, організаційних, правових, кадрових та соціальних аспектів діяльності митної служби України визначені Митним кодексом України.

Порядок переміщення через митний кордон України товарів і транспортних засобів, митне регулювання, пов'язане з встановленням та справлянням податків і зборів, процедури митного контролю та оформлення, боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил, спрямовані на реалізацію митної політики України, становлять митну справу.

Відповідно до статті 40 Митного кодексу України, усі товари і транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України, підлягають митному контролю. Митний контроль передбачає проведення митними органами мінімуму митних процедур, необхідних для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи. Обсяг таких процедур та порядок їх застосування визначаються відповідно до Митного Кодексу, інших нормативно-правових актів, а також міжнародних договорів України, укладених в установленому законом порядку.

За приписами п. 2 Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення контролю за правильністю визначення митної вартості товарів № 339 від 9 квітня 2008 р. N 339», контроль за правильністю визначення митної вартості товарів під час проведення операцій їх митного контролю і митного оформлення здійснюється митним органом відповідно до статті 41 Митного кодексу України шляхом проведення перевірки документів, поданих для підтвердження заявленої митної вартості товарів, і відомостей, що необхідні для здійснення митного контролю, згідно з Порядком декларування митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, та подання відомостей для її підтвердження, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2006 р. N 1766; порівняння рівня заявленої митної вартості товарів з рівнем митної вартості ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, митне оформлення яких вже здійснено або наявною у митного органу інформацією про рівень цін на такі товари або вартість прямих витрат на їх виробництво, у тому числі сировини, матеріалів та/або комплектувальних виробів, які входять до складу товарів.

Засвідчення відомостей, одержаних під час митного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, та оформлення результатів такого контролю, а також статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів і транспортних засобів є митним оформленням. Митне оформлення здійснюється посадовими особами митного органу є метою митного оформлення.

Відповідно до статті 72 Митного кодексу України, митне оформлення розпочинається після подання митному органу митної декларації, а також усіх необхідних для здійснення митного контролю та оформлення документів, відомостей щодо товарів і транспортних засобів, які підлягають митному оформленню. Засвідчення митним органом прийняття товарів, транспортних засобів та документів на них до митного контролю та митного оформлення здійснюється шляхом проставляння відповідних відміток на митній декларації та товаросупровідних документах.

Статтею 54 Митного кодексу України передбачено, що документи, необхідні для здійснення митного контролю, подаються митному органові при перетинанні товарами і транспортними засобами митного кордону України; декларуванні товарів і транспортних засобів; повідомленні митного органу про намір здійснити переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України; здійсненні митними органами інших контрольних функцій відповідно до цього Кодексу.

Статтею 45 Митного кодексу України встановлений обовязок осіб, які переміщують товари і транспортні засоби через митний кордон України - подавати митним органам документи та відомості, необхідні для здійснення митного контролю.

За приписами пункту 17 Постанови Кабінету міністрів України № 80 від 1 лютого 2006 року „Про перелік документів, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України”, до зазначеного переліку входять документи, що використовуються для визначення митної вартості товарів.

Статтею 81 Митного кодексу України визначено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари і транспортні засоби, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Відповідно до статті 88 Митного кодексу України, декларант виконує всі обов'язки і несе у повному обсязі відповідальність, передбачену цим Кодексом, незалежно від того, чи він є власником товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, митним брокером чи іншою уповноваженою особою.

До обовязків декларанта віднесені наступні: здійснити декларування товарів і транспортних засобів відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом; на вимогу митного органу пред'явити товари і транспортні засоби для митного контролю і митного оформлення; надати митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних процедур; сплатити податки і збори.

Митна декларація приймається та реєструється митним органом у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом. Подання митної декларації повинно супроводжуватися наданням митному органу комерційних супровідних та інших необхідних документів, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом. Митна декларація приймається митним органом, якщо встановлено, що в ній містяться всі необхідні відомості і до неї додано всі необхідні документи. Дата і час прийняття митної декларації фіксуються посадовою особою митного органу, що її прийняла, проставлянням відміток на бланку митної декларації та відповідним записом у документах митного органу. З моменту прийняття митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення.

Митний орган не має права відмовити в прийнятті митної декларації, якщо декларантом виконано всі умови, встановлені цим Кодексом.

Відмова митного органу в прийнятті митної декларації повинна бути вмотивованою, а про причини відмови має бути письмово повідомлено декларанту.

Основні засади визначення митної вартості товарів врегульовані розділом 10 Митного кодексу України та іншими нормативно-правовими актами з митної справи.

Митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є їх ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, обчислена відповідно до положень цього Кодексу.

Митна вартість товарів, які переміщуються через митний кордон України, визначається декларантом відповідно до положень цього Кодексу.

Відомості про митну вартість товарів, які переміщуються через митний кордон України, використовуються для нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів), ведення митної статистики, а також у відповідних випадках для розрахунків у разі застосування штрафів, інших санкцій та стягнень, встановлених законами України.

Митна вартість товарів і метод її визначення заявляються (декларуються) митному органу декларантом під час переміщення товарів через митний кордон України шляхом подання декларації митної вартості.

Відповідно до статей 264, 265 Митного кодексу України, заявлена декларантом митна вартість товарів і подані ним відомості про її визначення повинні базуватися на об'єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню.

У разі потреби у підтвердженні заявленої митної вартості товарів декларант зобов'язаний подати митному органу необхідні для цього відомості та забезпечити можливість їх перевірки відповідно до порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України. Митний орган здійснює контроль правильності визначення митної вартості товарів згідно з положеннями цього Кодексу.

Митний орган має право упевнитися в достовірності або точності будь-якої заяви, документа чи декларації, поданої для цілей визначення митної вартості.

Умови та механізм декларування митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, подання декларантом відомостей для її підтвердження визначені положеннями постанови Кабінету міністрів України № 1766 від 20 грудня 2006 року, якою затверджений Порядок декларування митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, та подання відомостей для її підтвердження.

Пунктом 6 цієї Постанови передбачено, що декларант самостійно заповнює декларацію митної вартості, за винятком граф, призначених для відміток митниці.

Пунктом 7 Постанови Кабінету Міністрів України № 1766 від 20 грудня 2006 року визначений перелік обовязкових документів, що додаються декларантом на підтвердження заявлених ним відомостей про визначення митної вартості.

За змістом пункту 11 цієї Постанови, для підтвердження митної вартості товарів на вимогу митного органу декларант зобов'язаний подати додаткові документи. Посадова особа митного органу у графі "Для відміток митниці" декларації митної вартості робить запис про необхідність подання додаткових документів, що підтверджують митну вартість товарів, із складенням переліку, зазначає дату і прізвище та ставить свій підпис. Декларант ознайомлюється з таким записом.

Відповідно до пунктів 13, 14 Постанови Кабінету Міністрів України № 1766 від 20 грудня 2006 року, декларант зобов'язаний подати додаткові документи, визначені у пункті 11 цього Порядку, протягом 10 календарних днів після ознайомлення із записом митного органу про їх подання. У разі відмови подати додаткові документи декларант робить відповідний запис із зазначенням дати, прізвища та проставляння свого підпису на зворотному боці основного аркуша декларації митної вартості. Якщо декларантом не подано в установлений строк додаткові документи або якщо він відмовився від їх подання, митну вартість товарів визначає митний орган на підставі наявних відомостей згідно із законодавством.

Невідповідність заявленої позивачем митної вартості даним цінової інформації при визначенні митної вартості ЄАІС ДМСУ є підставою витребування Східною митницею додаткових документів на підтвердження визначеної позивачем митної вартості товару.

Колегія судів не приймає до уваги посилання позивача на відсутність права в відповідача на витребування додаткових документів на підтвердження митної вартості та відповідно на визначення відповідачем митної вартості отриманого позивачем товару за 1 методом (ціною угоди).

Колегія суддів зазначає, що право митного органу на витребування додаткових документів, за приписом пункту 11 Постанови Кабінету міністрів № 1766 від 20 грудня 2006 року обмежено лише переліком зазначених документів у декларації митної вартості. За приписами викладених вище норм, обовязок позивача надати додаткові документи кореспондується лише із вимогою митного органу про їх надання. Виконання зазначеного обовязку закон жодним чином не ставить у залежність від внутрішнього переконання декларанта щодо достатності або недостатності вже наданих ним документів на підтвердження митної вартості. Наслідком невиконання цього обовязку є визначення митним органом самостійно на підставі наявної в нього інформації митної вартості товарів .

В рамках положень п. 11 «Порядку декларування митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, та подання відомостей для її підтвердження», затвердженого Постановою КМУ від 20.12.06 № 1766, для підтвердження митної вартості товарів на вимогу митного органу декларант зобов'язаний подати додаткові документи, перелік яких визначено даним пунктом. За власним бажанням декларант подає інші документи для підтвердження заявленої у декларації митної вартості.

Як слідує з матеріалів справи, 17.12.2008 року встановивши невідповідність заявленої інформації: 0,95 дол/кг на декларуємий за ВМД № 700000002/8/021005 товар «масло нафтяне індустріальне» ціновим даним, наявним у митного органу, а саме: 1,38 дол/кг, посадовою особою митниці відповідно до п. 11 Порядку було запропоновано позивачу надати додаткові документи в обґрунтування заявленої вартості, а саме:

- калькуляцію виробника товару;

- висновок про вартісні характеристики товарів, підготовлений спеціалізованою експертною організацією;

- сертифікат про країну походження;

- інформацію зовнішньоторговельних та біржових організацій про вартість товару та/або сировини;

- відомості про якісні характеристики товару.

18.12.08 р. від подання додаткових документів декларант відмовився, про що ним було зроблено відповідний запис на декларації митної вартості.

У зв'язку з тим, що декларантом не були надані запитувані документи, Східною митницею відповідно до ст. 265 МК України, п.14 Порядку було визначено митну вартість спірного товару на підставі наявних відомостей згідно з законодавством.

Як підтверджено матеріалами справи, наявна в митниці інформація дозволила визначити митну вартість спірного товару за третім методом визначення митної вартості, та скоригувати її до рівня цін на аналогічні товари, відповідно ціновій базі ЄАІС ДМСУ. При цьому, згідно витягу з ЄАІС ДМСУ, за основу було взято митне оформлення за ВМД № 700000002/2008/18150 від 13.10.08 (гр. 81 цінової бази ЄАІС ДМСУ), оскільки умови її оформлення найбільш відповідали спірним, тому заявлену митну вартість спірного товару скориговано до 1,38 дол./кг.

Отже, митна вартість спірного товару скоригована відповідно до ВМД № 700000002/8/018150 від 13.10.08 р., якою здійснювалося митне оформлення саме Корпорацією «Оскар» того ж самого товару (масло нафтяне за кодом УКТЗЕД 2710198100), виробником та експортером якого також є ТОВ «ТНК мастильні матеріали», при цьому Корпорацією «Оскар» добровільно було заявлено даний товар за митною вартістю 1,38дол./кг, яка була визначена за першим методом визначення митної вартості.

Наведене вище підтверджує відповідність положенням чинного законодавства України дій відповідача щодо самостійного визначення митної вартості поставленого товару. Під час апеляційного провадження представником митниці було доведено правомірність застосування третього методу шляхом використання відомостей ЄАІС ДМСУ.

Отже, при прийняті спірних рішень митний орган діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З огляду на наведене, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції прийнята при невірному застосуванні норм матеріального права, висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи, тому постанова суду підлягає скасуванню з ухваленням рішення про відмову в задоволені позові.

Керуючись ст. ст. 160, 167, 195, 196, 198, 202, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА :

Апеляційну скаргу Східної митниці на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 05 листопада 2009 року у справі № 2а-7125/09/0570 задовольнити.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 05 листопада 2009 року у справі № 2а-7125/09/0570 скасувати.

Прийняти нову постанову.

В задоволенні позову Корпорації «Оскар» до Східної митниці, Головного управління Державного казначейства України в Донецькій області, Головного управління Державного казначейства України у місті Києві про визнання протиправними дій, визнання нечинними картки відмови в прийнятті митної декларації та рішення про визначення митної вартості, стягнення надмірно сплачених митних платежів відмовити.

Постанова Донецького апеляційного адміністративного суду вступає в законну силу з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня її складення в повному обсязі з 18.05.2010 року.

Головуючий

Судді