Постанова № 9621719, 02.04.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.04.2010
Номер справи
2а-15310/09/0470
Номер документу
9621719
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

02.04.10 <копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 березня 2010 р. Справа № 2а-15310/09/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючий суддя:Букіна Л.Є.

при секретарі судового засідання:Росітюк Є.В.

за участю прокурора: Денисенко Д.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративний позов прокурора м.Павлоград в інтересах держави в особі Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

19 листопада 2009р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду на виконання своїх владних повноважень звернувся прокурор м.Павлоград в інтересах держави в особі Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 з адміністративним позовом про стягнення на користь державного бюджету штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій в сумі 1495,00 грн. (одна тисяча чотириста девяносто пять грн.00 коп.) та адміністративний штраф в сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн.00 коп.).

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач має заборгованість перед бюджетом у розмірі 3915,00грн. (три тисячі девятсот п'ятнадцять грн. 00 коп.).

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов в повному обсязі.

Представник позивача до судового засідання надав клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового засідання належним чином повідомлений, що підтверджується матеріалами справи, заперечення на позов не надав.

Заслухавши пояснення прокурора та дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Західно-Донбаською ОДПІ 27.03.2009 року було проведено перевірку кафе, який належить ФОП ОСОБА_1 За результатами перевірки контролюючим органом складено акт (довідку) перевірки № 0090/04/10/23/2199419789 від 27.03.2009 р. (а.с.9-10) щодо перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, яким встановлені наступні порушення, а саме: 1) не забезпечено друкування та зберігання фіскальних звітних чеків за 23.03.2009 р., 24.02.2009 р., 07.02.2009 р., 05.02.2009 р.; 2) невідповідність готівки на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеної в денному «Х»звіті на суму 27,00 грн.; 3) зберігання тютюнових виробів в місці торгівлі, яке не внесене до Єдиного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

27.03.2009 року Західно-Донбаською ОДПІ було проведено перевірку магазина, який належить ФОП ОСОБА_1 За результатами перевірки контролюючим органом складено акт (довідку) перевірки № 0089/04/10/23/2199419789 від 27.03.2009 р. (а.с.14-15) щодо перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, яким встановлені наступні порушення, а саме: 1) проведення розрахункових операцій без використання РРО на суму 34,40 грн.; 2) проведення розрахункових операцій без використання режиму програмування найменувань товарів; 3) здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробником або імпортером.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій були направлені відповідачу поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення, відповідач отримала рішення 11.04.2009 року, що підтверджується підписом на повідомленні.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 фінансові санкції сплатила частково у розмірі 1257,00 грн., рішення про застосування фінансових санкцій не оскаржував.

Однак частина заборгованості відповідача перед бюджетом внаслідок несплати сум штрафних (фінансових) санкції складає 3915,00 грн.

Відповідно до п.п. 1, 2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», якими встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Відповідно до п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Згідно зі ст.25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідно до ст.22 ЗУ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», до суб'єктів господарювання за провадження господарської діяльності без ліцензії застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірах, встановлених законом. Зазначені штрафи спрямовуються до Державного бюджету України. Рішення про стягнення штрафів приймаються органом, на який згідно з чинним законодавством покладено функції контролю за наявністю ліцензій.

Відповідно до ч.3. ч.5 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»штрафи за порушення норм цього Закону спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством. У разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Згідно із ч.3 ст.8 та ч.4 ст.9 ЗУ «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», штрафи підлягають сплаті порушником у пятиденний термін відповідно до законодавства, а також сума штрафів, що стягується державним податковим органом, підлягає перерахуванню до бюджету місцевого самоврядування (місцевого бюджету) за місцем плати за торговий патент.

У відповідності до п.11 ст.10 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За таких підстав, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій в сумі 1495,00 грн. (одна тисяча чотириста девяносто пять грн. 00 коп.) на користь державного бюджету через відділення Державного казначейства в м.Павлоград (р/р 31110104700035, код 21080900, банк одержувача УДКУ в Дніпропетровській області,МФО 805012, код отримувача 24237540);

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 адміністративний штраф в сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.) на користь державного бюджету через відділення Державного казначейства у м.Павлоград (р/р 31111106700032, код 21081100, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код отримувача 24237540).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі у строк, встановлений статтею 186 КАС України, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена у повному обсязі 15.03.2010 р.

Головуючий суддя Л.Є. Букіна