Постанова № 9621122, 22.04.2010, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.04.2010
Номер справи
2а-999/10/1770
Номер документу
9621122
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-999/10/1770

22 квітня 2010 року 16год. 32хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

прокурор: не з'явився

позивача: представник Троянчук Д.М.

відповідача: представник не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Державна податкова інспекція у м.Рівне третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача <3-тя особа >

доДочірнє підприємство малого підприємства "Черкаський технічний центр по обслуговуванню великомонтажних автомобілів"- "Рівненський технічний центр по обслуговуванню великовантажних автомобілів" третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >

про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м.Рівне звернувся з позовом до Дочірнього підприємства малого підприємства "Черкаський технічний центр по обслуговуванню великомонтажних автомобілів"- "Рівненський технічний центр по обслуговуванню великовантажних автомобілів" про стягнення податкового боргу по податку на додану вартість в сумі 11864 (одинадцять тисяч вісімсот шістдесят чотири) грн. 27 коп.

Прокуратура м. Рівне участі повноважного представника в судовому засіданні не забезпечила, однак подали клопотання про розгляд справи у відсутність представника.

В судовому засіданні представник позивача надав суду пояснення, що співпадають з позицією, викладеною в позовній заяві, повністю підтримав позовні вимоги, просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати податку на додану вартість в сумі 11864 (одинадцять тисяч вісімсот шістдесят чотири) грн. 27 коп.

Відповідач в судове засідання не зявився, заперечень на адміністративний позов не подав, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином.

Суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що відповідач - Дочірнє підприємство малого підприємства "Черкаський технічний центр по обслуговуванню великомонтажних автомобілів"- "Рівненський технічний центр по обслуговуванню великовантажних автомобілів зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Рівненської міської ради 15.08.1996 року (а.с. 19), включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 05.09.2006 року з присвоєнням ідентифікаційного номеру 23303602 (а.с.20-21), як платник податків перебуває на обліку у Державній податковій інспекції в м. Рівне з 22.08.1996 року за №084/0109 та є зареєстрованим платником податку на додану вартість, свідоцтво №24895132 (а.с.18).

Заборгованість відповідача з податку на додану вартість в сумі 11583,35 грн. виникла на підставі самостійно поданих відповідачем податкових декларацій з податку на додану вартість : № 118216 від 12.10.2009 року (а.с. 10-11); № 141680 від 10.11.2009 року (а.с. 12-13); № 148946 від 09.12.2009 року (а.с. 14-15); № 163145 від 11.01.2010 року (а.с. 16-17).

23.10.2009 року податковим органом щодо відповідача проведено перевірку своєчасності сплати узгодженого податкового зобовязання, за результатами якої складено Акт № 257 від 23.10.2009 року, яким зафіксовано порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ порушення термінів сплати узгодженого податкового зобовязання по податку на додану вртість (а.с.24). На підставі Акту № 257 від 23.10.2009 року податковим органом винесене податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0004181541/0/15-214 від 26.10.2009 року, яким відповідачу, відповідно до пп.17.1.7. п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, визначено суму штрафу в розмірі 205,36 грн. (а.с.23).

Крім того, 16.11.2009 року податковим органом щодо відповідача проведено перевірку своєчасності сплати узгодженого податкового зобовязання, за результатами якої складено Акт № 304 від 16.11.2009 року, яким зафіксовано порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ порушення термінів сплати узгодженого податкового зобовязання по податку на додану вртість (а.с.26). На підставі Акту № 304 від 16.11.2009 року податковим органом винесене податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0005271541/0/15-214від 02.12.2009 року, яким відповідачу, відповідно до пп.17.1.7. п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, визначено суму штрафу в розмірі 69,90 грн. (а.с.25).

Відтак, загальна сума штрафних санкцій застосовних позивачем до відповідача за порушення термінів сплати узгодженого податкового зобовязання по податку на додану вартість становить 275,26 грн.

Відповідно до п.1) ст.11 Закону України "Про державну податкову службу у Україні"№509-XII від 04.12.1990 року, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи.

Пунктом 5.1 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-III від 21.12.2000 року, встановлено, що податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до пп.5.3.1. п.5.3 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.

А відповідно до пп.17.1.7. п.17.1 ст.17 Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

В силу положень пп.5.2.4 п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження, визнається сумою податкового боргу платника податків, і на таку суму, в порядку передбаченому п.6.2. ст.6 вказаного Закону, надсилаються податкові вимоги.

Відповідно до пп.16.1.1. п.16.1. ст.16 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

На підставі цього, за несвоєчасну сплату відповідачем узгодженого податкового зобов'язання позивачем нараховано пеню в сумі 5,66 грн.

Позивачем для відповідача, відповідно до вимог ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року вручено податкові вимоги форми "Ю1" №1/1056 від 02.11.2009 року (а.с. 27) та форми "Ю2" №2/1219 від 11.12.2009 року (а.с.28), які на момент подання адміністративного позову останнім не задоволені, та здійснено запис у державний реєстр обтяжень рухомого майна про податкову заставу (а.с.22).

Згідно даних обліку позивача станом на день розгляду справи у суді за відповідачем обліковується податкова заборгованість в сумі 11864грн. 27коп., в тому числі: недоїмка в сумі 11858,61 та пеня в сумі 5,66 грн.

Вказані обставини підтверджуються дослідженими у судовому засіданні доказами: обліковою карткою платника податків (а.с.7-9), розрахунком виникнення податкової заборгованості (а.с.5) .

Відповідно до п. 3.1.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

У відповідності зі ст.124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас ч.2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать і органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з п.11 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” №509-XII від 04.12.1990 року, державним податковим інспекціям надано право подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Примусове стягнення податкової заборгованості це передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків. Згідно зі ст.3 Закону України “Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-III від 21.12.2000 року, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду. Активами платника податків, як зазначено у п.1.7 ст.1 Закону, є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Завершальною стадією судового провадження є виконавче провадження. Згідно з вимогами ст.50 Закону України “Про виконавче провадження” №606-XIV від 21.04.1999 року, стягнення за виконавчими документами в першу чергу звертається на кошти боржника в гривнях та іноземній валюті, інші цінності, в тому числі кошти на рахунках та вкладах боржника в установах банків та інших кредитних організаціях, на рахунки в цінних паперах у депозитаріях цінних паперів, а у разі відсутності у боржника коштів та цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення звертається також на належне боржникові інше майно, за винятком майна, на яке згідно з законом не може бути накладено стягнення.

За таких підстав, податковий борг відповідача підлягає стягненню в судовому порядку, при цьому немає необхідності визначати спосіб і порядок такого стягнення, позаяк примусове стягнення здійснюється за рахунок активів боржника в силу Закону. За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями <Текст >, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

< Текст >Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Дочірнього підприємства малого підприємства "Черкаський технічний центр по обслуговуванню великомонтажних автомобілів" - "Рівненський технічний центр по обслуговуванню великовантажних автомобілів" до Державного бюджету України на р/р 31115029700002 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586331, код платежу 14010100,- заборгованість по податку на додану вартість в сумі 11864 (одинадцять тисяч вісімсот шістдесят чотири) грн. 27 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя <Підпис >Друзенко Н.В.

Постанова складена в повному обсязі 23.04.10р.