Постанова № 9621084, 11.05.2010, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.05.2010
Номер справи
6817/09/1570
Номер документу
9621084
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2а-6817/09/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2010 року                                                                                                     м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Корой С.М.

при секретарі судового засідання Кравець Я.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави – Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв’язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів,-

В С Т А Н О В И В:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави – Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв’язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 в якій позивач просить стягнути з ОСОБА_1 грошові кошти в сумі 510 гривень на користь держави.

У позові вказано, що при проведенні перевірки стану дотримання законодавства про автомобільний транспорт встановлено, що в Одеській області, на території ТОВ «Промтоварний ринок Авангард», вiдповiдач – ОСОБА_1, порушив вимоги ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт", здійснюючи експлуатацію легкового автомобіля облаштованого, як таксі, без наявності ліцензійної картки.

Відповідачем проігноровано пропозицію територіального управління щодо прибуття до приміщення позивача для участі у розгляді справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт за актом № 001420 від 12.07.08 р., в зв'язку з чим розгляд справи відбувся за його відсутністю.

          30.07.08р. територіальним управлінням винесено постанову №053388 "Про застосування фінансових санкцій", у відповідності з якою до відповідача – ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у сумі 510 гривень.

Відповідачу направлено постанову про застосування до нього фінансових санкцій з вимогою сплатити штраф, проте відповідачем проігноровано вимоги контролюючого органу, оскільки до часу звернення позивача з адміністративним позовом до суду, фінансові санкції до державного бюджету не сплачено.

В судовому засіданні законний представник позивача та представник позивача, підтримали позовні вимоги в повному обсязі посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві та просили суд задовольнити позов.

Відповідач у судові засідання 01.03.2010р., 12.04.2010р. та 07.05.2010р. не з’явився, його позиція щодо позову не відома, оскільки він заперечень на позовну заяву не подав та повноважного представника у судове засідання не направив. Про дату, час і місце розгляду справи відповідача було повідомлено належним чином та своєчасно. Також відповідача було викликано до суду, шляхом розміщення оголошення в друкованих засобах масової інформації, а саме в обласній газеті „Чорноморські новини” із зазначенням дати, часу та місця судового засідання. У зв’язку з чим, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.

Судом під час судового розгляду досліджені наступні докази:

-          акт №001421 від 12.07.2008 року про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом (копія а.с.12);

-          запрошення відповідача на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт від 21.07.08 року №26848/02 (копія а.с. 13);

-          постанова про застосування фінансових санкцій №053388 від 30.07.2008 року (копія а.с.11);

-          поштове повідомлення та супровідний лист від 30.07.08р. №27019/02 відповідачу про направлення на його адресу копії постанови №053388 (копія а.с. 14-16).

Розглянувши подані документи та матеріали, заслухавши пояснення законного представника позивача та представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області при виконанні повноважень з контролю дотримання законодавства України про автомобільний транспорт встановило порушення, а саме: при перевірці в Одеській області, на території ТОВ «Промтоварний ринок Авангард», вiдповiдач – ОСОБА_1, порушив вимоги ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" здійснюючи експлуатацію легкового автомобіля облаштованого, як таксі, без наявності ліцензійної картки, що підтверджується актом перевірки №001421 від 12.07.2008 року. (копія а.с.12).

30.0710.2008р. територіальним управлінням винесено постанову №053388 "Про застосування фінансових санкцій", у відповідності з якою до відповідача – ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у сумі 510 грн. (копія а.с.11).

Вiдповiдач у добровільному порядку зазначений штраф не сплатив.

Статтею 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що для фізичної особи, яка здійснює перевезення пасажирів на таксі необхідна наявність у водія ліцензії, посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та інших документів передбачених законодавством України.

          Відповідно до ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт та передбачено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про накладення стягнень у вигляді штрафів за встановлені порушення мають - посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, а також встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт передбачено застосування до автомобільних перевізників санкцій за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки у вигляді штрафу у розмiрi тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи вище викладене, а також, що в судовому засіданні доведено, що дійсно мало місце порушення законодавства про автомобільний транспорт з боку відповідача, суд вважає, що позовні вимоги є законними, обґрунтованими, підтвердженими дослідженими у судовому засіданні доказами та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 6, 8-11, 69-71, 86, 128, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави – Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв’язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів – задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 (68000, Одеська область, Овідіопольський район, с.Прилиманське, вул. Східна, 3) на користь держави фінансові санкції у сумі 510 гривень (п’ятсот десять), які спрямувати на рахунок управління Державного казначейства України в Одеській області (р/р 31116106700360, МФО 828011, отримувач: УДК в Одеській області КОД 22508650, код платежу: 21081100).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, а також апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 11.05.2010 року.

           Суддя                                                   Корой С.М.          

11 травня 2010 року