
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2-а/759/155/21
ун. № 759/7265/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2021 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду м. Києва Сенько М.Ф., розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 до інспектора з паркування Управління транспорту департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Семашко Оксани Володимирівни, Управління транспорту департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення
встановив:
До суду надійшов зазначений позов.
Суддею встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ч. 1 ст. 161 КАС України, згідно якої до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи.
Позивач подав адміністративний позов до суду не додавши копії додатків до позовної заяви для відповідачів.
Крім того, відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В постанові Великої Палати Верховного Суду від 18.03.2020 (справа № 543/775/17, провадження № 11-1287апп18) зазначено про те що: відповідно до положень статей 3, 5 Закону України «Про судовий збір» серед осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору, немає таких, які б звільнялися від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви на постанову про накладення адміністративного стягнення, чи виключали б позовну заяву на постанову про накладення адміністративного стягнення з об`єктів оплати судовим збором; розмір судового збору, який підлягає стягненню у разі ухвалення судом постави про накладення адміністративного стягнення, складає 0,2 розміру прожитого мінімуму для працездатних осіб. Отже, для однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожитого мінімуму для працездатних осіб.
В підтвердження підстав для звільнення від сплати судового збору надано посвідчення серії НОМЕР_1 , виданого на ім`я ОСОБА_1 , згідно якого пред`явник цього посвідчення має право на пільги встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій.
Так згідно п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
Як вбачається з даного позову, предметом даного позову не є вимоги пов`язані з порушенням прав, як учасника бойових дій. Предметом даного позову, є постанова про накладення адміністративного стягнення за неоплату вартості послуг з користування майланчиком для платного паркування.
А тому позивач в даній справі не звільнений від сплати судового збору.
Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожитого мінімуму для працездатних осіб, тобто 454 грн. 00 коп.
Оскільки, без зазначення наведених вище обставин, вирішити питання про відкриття провадження у справі неможливо, суддя вважає за необхідне заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків.
Таким чином, позовна заява не відповідає вимогам статті 161 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 169, 241, 248, 295 КАС України, суддя
постановив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора з паркування Управління транспорту департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Семашко Оксани Володимирівни, Управління транспорту департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків в п`ятиденний строк з дня отримання копії ухвали усунути вказаний недолік і надати суду квитанцію про сплату судового збору в розмірі 454 грн. 00 коп., який підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач коштів: УК у Святош.р-ні/Святош.р-н/22030101 ; код отримувача (код за ЄДРПОУ):37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО):899998; рахунок отримувача: UA708999980313121206000026009 ; код класифікації доходів бюджету 22030101.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог даної ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Сенько М.Ф.