Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-936/10/2370 01.04.2010 р. м. Черкаси
12 год. 45 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Чалої А.С.,
при секретарі Дубовій Ю.С.,
за участю:
представника позивача: Ковальчук В.В. за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Маньківському районі Черкаської області до відкритого акціонерного товариства «Маньківський молокозавод»про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулася державна податкова інспекція у Маньківському районі Черкаської області до відкритого акціонерного товариства «Маньківський молокозавод»про стягнення заборгованості зі сплати земельного податку в сумі 1415 грн. 72 коп.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, скерував до суду заяву від 01.04.2010 року про розгляд справи без участі його представника. В своїй заяві відповідач зазначив, що борг зі сплати земельного податку в сумі 1415 грн. 72 коп. визнає повністю.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, суд приходить до наступного.
Відповідач згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи зареєстрований Маньківською районною державною адміністрацією 02 вересня 1999 року, ідентифікаційний код 00451748.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року № 1251-XII плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) віднесена до загальнодержавних податків і зборів.
Спеціальним Законом, який визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку є Закон України «Про плату за землю» від 3 липня 1992 року № 2535-XII.
Стаття 2 цього Закону зазначає, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про плату за землю»платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Згідно статті 17 Закону України «Про плату за землю»податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до підпункту 4.4.2 пункту 4.4 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року N 2181-III форма податкової декларації (розрахунку) встановлюється центральним (керівним) органом контролюючого органу за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики. Крім того, форма податкової декларації потребує затвердження її в Міністерстві юстиції України.
Наказом Державної податкової адміністрації України від 26.10.2001 року «Про затвердження форм Зведеного розрахунку суми земельного податку, Довідки до уточненого Розрахунку та Порядку їх подання до органу державної податкової служби», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 листопада 2001 р. за N 963/6154, затверджено форму податкового розрахунку земельного податку, який подають платники цього податку юридичні особи.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач подав податкові розрахунки земельного податку на 2009 рік - 30 січня 2009 року та на 2010 рік - 30 січня 2010 року відповідно.
Відповідно до пункту 1.3 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковий борг (недоїмка) це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Пункт 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»зазначає, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Згідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідач обов'язок щодо сплати земельного податку не виконував, внаслідок чого станом на 05 березня 2010 року утворилась недоїмка в розмірі 1415 грн. 72 коп., що підтверджується розрахунком податкового боргу.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На виконання зазначеного положення Закону позивачем на адресу відповідача направлено корінці першої податкової вимоги № 1/15 від 02.02.2010 року та другої податкової вимоги № 2/43 від 05.03.2010 року. Зазначені податкові вимоги отримані посадовою особою відповідача 02 лютого 2010 року та 05 березня 2010 року відповідно.
Внаслідок існування податкового боргу, за відповідачем в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна 15 лютого 2010 року зареєстрована податкова застава.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, чинного законодавства України та матеріалів справи та враховуючи те, що відповідач визнав позов повністю, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Маньківський молокозавод»(20100, Черкаська область, смт. Маньківка, вул. Ватутіна, 1, ідентифікаційний код 00451748) в доход бюджету через державну податкову інспекцію у Маньківському районі Черкаської області (20100, Черкаська область, смт. Маньківка, вул. Шевченка, 24, код ЄДРПОУ 34026314) податковий борг зі сплати земельного податку в сумі 1415 (одна тисяча чотириста пятнадцять) грн. 72 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяА.С. Чала