Єдиний державний реєстр судових рішень Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3 ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27.04.2010 р. № 2а-3111/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мар'єнко Л.М.
при секретарі судового засідання - Макогон Н.О.
за участю сторін:
представник позивача - не прибув,
представник відповідача - не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі міста Харкова
до ПВКФ "Меркурій"
простягнення заборгованості , -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі м. Харкова звернулася до суду з адміністративним позовом до ПВКФ "Меркурій" про стягнення з ПВКФ "Меркурій" до державного бюджету України суму заборгованості у розмірі 322,55 грн., обґрунтовуючи свої вимоги наступним.
ПВКФ "Меркурій" зареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської ради та згідно рішення начальника ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова поставлений на облік як платник податків 24 жовтня 1992 року за № 143. Відповідно до ст. 20 Закону України “Про систему оподаткування” контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами. Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1 статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-111 (далі - Закон № 2181) податкові органи відносяться до категорії контролюючих. Також згідно зі ст. 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Відповідно до статті 9 Закону України “Про систему оподаткування”; пункту 7.7.1, 7.7.2 пункту 7.1, 7.2 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість", п. 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платники податків зобовязані своєчасно, у строк визначений вищевказаними законодавчими актами надавати до Державних податкових інспекцій податкові декларації, бухгалтерську звітність, інші документи та відомості, повязані із донарахуванням та сплатою податків та інших обовязкових платежів до бюджету України та до державних цільових фондів. Згідно даних особових рахунків встановлено, що сума заборгованості перед бюджетом України ПВКФ "Меркурій" станом на 04 березня 2010 року складає 322,55 грн. по комунальному податку. Податковий борг по комунальному податку виник на підставі податкового повідомлення-рішення від 21.10.2008 р., №0003861530/0 про визначення суми податкового зобов'язання у розмірі - 170,00 грн. за несвоєчасне подання податкових розрахунків комунального податку, яке винесено начальником ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова на підставі акта перевірки від 16.09.2008р., № 324/22625114 та на підставі податкового повідомлення-рішення від 08.04.2008 року № 0001211530/0 про визначення суми податкового зобов'язання у розмірі - 170,00 грн. за несвоєчасне подання податкових розрахунків комунального податку, яке винесено начальником ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова на підставі акта перевірки від 02.03.2009р. № 598/15-324/22625114. ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова були вжиті заходи, направлені на погашення податкового боргу. Так, на підставі п.п. 6.2.2 ст. 6 Закону України № 2181 Інспекцією направлена перша податкова вимога № 1/1079 від 09.12.2008р. на суму 152,55 грн. У звязку з тим, що борг сплачено не було, ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова на адресу боржника було направлено другу податкову вимогу № 2/202 від 16.02.2009р. на суму 152,55 грн. Узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, шляхом направлення судової повістки з поштовим повідомленням. Представник позивача надав до суду заяву з проханням розглянути адміністративну справу без їх участі.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи був повідомлений повісткою з поштовим повідомленням, яка направлялася за офіційним місцем знаходження, згідно довідки органу реєстрації. Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником. Таким чином, відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання, його повторне неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини.
ПВКФ "Меркурій" зареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської ради, що підтверджується матеріалами справи та не заперечується сторонами та згідно довідки ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова від 10.03.2010р. № 5035/10 ПВКФ "Меркурій" узято на облік в органах ДПС з 24.10.1992р. за № 143 (а.с.5).
Згідно до акту № 2340/15-324 від 16.09.2008 року ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності на підставі п. 1 ст. 11 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні" зі змінами та доповненнями, старшим державним податковим інспектором сектору адміністрування платежів за землекористування, місцевих податків та зборів, ресурсних (рентних) та неподаткових платежів управління оподаткування юридичних осіб ДПІ Комінтернівського району м. Харкова Губіною Ганною Юріївною проведена невиїзна документальна перевірка в приміщенні ДПІ Комінтернівського району м. Харкова платника податку ПВКФ "Меркурій" з питання несвоєчасного подання податкової звітності по комунальному податку поштою за 1 квартал 2008 року. Перевіркою встановлено: в порушення п.п. 4 п. 3 Положення "Про порядок обчислення та сплати до місцевих бюджетів комунального податку", затвердженого рішенням ХІІІ Харківської міської ради народних депутатів ХХІІ скликання від 21.03.1996 року зі змінами та доповненнями, п.п. 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами із змінами та доповненнями платником комунального податку несвоєчасно подана звітність податкового розрахунку комунального податку за перший квартал 2008 року, граничний строк подання якого 12.05.2008 року. Фактичне подання звітності поштою було 20.05.2008 року.
За неподання податкової декларації у строки, визначені законодавством, або її затримку відповідальність платника податку передбачена п.п. 17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" із змінами та доповненнями.
Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі м. Харкова на суму податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобовязаннями направляло податкові повідомлення - рішення № 0003861530/0 від 21 жовтня 2008 року на підставі перевірки за актом № 2340/15-324/22625114 від 16.09.2008р. у розмірі 170,00 грн., яке було отримано відповідачем 25.11.2008р. та № 0001211530/0 від 08.04.2009р. на підставі перевірки за актом № 598/15-324/22625114 від 02.03.2009р. у розмірі 170,00 грн., яке було отримано відповідачем 14.05.2009р. (а.с. 19-20).
ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова відповідачу була направлена податкова вимога форми „Ю2” № 2/202 від 16 лютого 2009 року на загальну суму податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобовязаннями у розмірі 152,55 грн. Вимога була отримана відповідачем 20.03.2009р. (а.с. 3).
Відповідно до ст. 20 Закону України “Про систему оподаткування” контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Відповідно до абз. 1 преамбули Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до статті 9 Закону України “Про систему оподаткування”; підпункту 7.7.1, 7.7.2 пункту 7.1, 7.2 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість”; пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами - платники податків зобов'язані своєчасно, у строк визначений вищевказаними законодавчими актами надавати до Доржавних податкових інспекцій податкові декларації, бухгалтерську звітність, інші документи та відомості, пов'язані із донарахуванням та сплатою податків та інших обов'язкових платежів до бюджету України та до державних цільових фондів.
Відповідно до статті 5 Закону №2181-111 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з подання такої податкової декларації та платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визнається сумою податкового боргу платника податків. Підпунктом 3.2.1 пункту 3.2 статті 3 Закону №2181-111 визначено, що в будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законом з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі.
Відповідно до пункту 5.3 статті 5 Закону №2181-111 у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Підпунктом 3.2.1 пунктом 3.2 статті 3 Закону №2181-111 визначено, що в будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законом з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі.
Таким чином, сума податкового боргу відповідача станом на теперішній час становить 322,55 грн. На час розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.
Із врахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 9, ст. 20 Закону України “Про систему оподаткування”, ст. ст. 10, 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, абз. 1 преамбули, ст. ст. 1, 4, 5, 16 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі міста Харкова до ПВКФ "Меркурій" про стягнення заборгованості задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ПВКФ "Меркурій" (код 22625114; адреса: вул. Кустанайська, 15, м. Харків, 61000) до державного бюджету України суму заборгованості у розмірі 322 (триста двадцять дві) грн. 55 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова у повному обсязі виготовлена 30 квітня 2010 року.
Суддя Мар'єнко Л.М.