Постанова № 9618839, 19.04.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.04.2010
Номер справи
2а-2297/10/1270
Номер документу
9618839
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 квітня 2010 року Справа № 2а-2297/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Смішливої Т.В.,

при секретарі Попові М.Г.

За участю представників сторін:

від позивача: Білаш Л.І.(довіреність від 10.01.10 №6),

від відповідача: не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних фінансових санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

30.03.2010 р. до Луганського окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція в м. Свердловську Луганської області до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми боргу по штрафним санкціям.

В позовній заяві вказано, що 21.01.2010 працівниками ДПІ в м. Свердловську Луганської області здійснено перевірку відповідача щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, в результаті якої був складений акт №0005/12/13/23/НОМЕР_1 від 22.01.2010.

В ході перевірки встановлені порушення ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: продаж алкогольних напоїв особі, яка не досягла 18 років.

За результатами розгляду матеріалів перевірки ДПІ в м. Свердловську Луганської області, прийнято рішення №000252343 від 04.02.2010 про застосування фінансової санкції, яким відповідачу нараховані штрафні санкції у cумі 3400,00 грн.

Зазначив, що раніше, протягом року, актом перевірки від 04.09.09 №0147/12/13/23/НОМЕР_1 вже було встановлено порушення фізичною особою підприємцем ОСОБА_2 ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», та було прийняте рішення про застосування фінансових санкцій від 11.09.09 №0001592343 до приватного підприємця ОСОБА_2. Штрафна санкція згідно зазначеного рішення сплачена у повному обсязі.

Рішення про застосування фінансової санкції №000252343 від 04.02.2010 було вручено відповідачу 08.02.2010, про що свідчить особистий підпис ОСОБА_2 на повідомленні про вручення поштового відправлення.

Станом на 16.04.2009 року борг ПП ОСОБА_2 по сплаті фінансової санкції складає 3400,00 грн.

У зв'язку з зазначеними обставинами ДПІ в м. Свердловську Луганської області звернулась до суду з адміністративними позовом та просить стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 штрафні санкції в доход бюджету за порушення податкового законодавства.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав пояснення аналогічні викладеним у позові.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про причин неявки суду не повідомив, про дату та час слухання справи був повідомлений належним чином.(а.с.40).

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку

ОСОБА_2 зареєстрована у якості приватного підприємця Виконавчим комітетом Свердловської міської ради Луганської області 02.12.1999 за № 2391001 0001 001952.(а.с.4-6).

У звязку з надходженням повідомлення про продаж ПП ОСОБА_2 алкогольних напоїв особам, які не досягли 18 років (а.с.18) на підставі наказу ДПІ в м. Свердловську Луганської області №1 від 04.01.10 та направлення № 000006 від 21.01.2010 (а.с.8) посадовими особами ДПІ в м. Свердловську Луганської області ОСОБА_3 та ОСОБА_4 21.01.2010 проведено перевірку дотримання ПП ОСОБА_2 вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року №265/95-ВР.

При проведенні перевірки 21.01.2010 працівниками ДПІ в м. Свердловську Луганської області встановлено порушення ПП ОСОБА_2 ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 482/95-ВP від 19 грудня 1995 року (далі Закон України № 482/95-ВP), а саме: продаж алкогольних напоїв особі, яка не досягла 18 років.

За результатами вказаної перевірки працівниками позивача складений акт №0005/12/13/23/НОМЕР_1 від 21.01.2010, який був отриманий відповідачем 25.01.2010, про що свідчить підпис ПП ОСОБА_2 на копії вказаного акту.(а.с.9-10). Доказів оскарження позивачем акту перевірки суду не надано.

Після розгляду матеріалів перевірки ДПІ в м. Свердловську Луганської області, прийнято рішення №000252343 від 04.02.2010 про застосування фінансових санкцій(а.с.14), яким відповідачу нараховані штрафні санкції у сумі 3400,00 грн. за повторний продаж алкогольних напоїв неповнолітній особі протягом року від дня здійснення попереднього порушення.(а.с.15).

Зазначене вище рішення вручено відповідачу 08.02.2010 року, про що свідчить підпис ПП ОСОБА_2 на повідомленні про вручення поштового відправлення.

Вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в адміністративному чи судовому порядках відповідачем не оскаржувалось.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 №509-ХІІ податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.

Відповідно до п. 8, 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державна податкова служба має право:

- вимагати від платників податків, діяльність яких перевіряється, усунення виявлених порушень податкового законодавства, контролювати виконання законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби, а також припинення дій, які перешкоджають здійсненню повноважень посадовими особами органів державної податкової служби;

- застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст.15 Закону України №1776-ІІІ, контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення ДПІ, сума штрафу стягується на підставі рішення суду. Зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством.

Отже, безпосередніми функціями ДПІ є забезпечення застосування та своєчасного стягнення сум фінансових санкцій, передбачених законодавством України, а також подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України, визначені Законом України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР від 19.12.1995 року.

Відповідно до ст.. 15-3 Закону України № 481/95 -ВР від 19.12.1995 року „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” Забороняється продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів: особами, які не досягли 18 років; особам, які не досягли 18 років; у приміщеннях та на території дошкільних, навчальних закладів і закладів охорони здоров'я;у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, які здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій; у місцях проведення спортивних змагань; в інших місцях, визначених органами місцевого самоврядування; з торгових автоматів; з полиць самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних напоїв); поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар); з рук та у не визначених для цього місцях торгівлі. Забороняється продаж товарів дитячого асортименту, які імітують тютюнові вироби. Продавець алкогольних напоїв або тютюнових виробів має право вимагати у покупця, який купує алкогольні напої або тютюнові вироби, документ, що засвідчує його вік, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

Статтею 17 Закону передбачено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: порушення вимог статті 153 цього Закону - 1700 гривень, у разі повторного протягом року порушення - 3400 гривень.

Як вбачається з матеріалів справи, раніше, протягом року, актом перевірки від 04.09.09 №0147/12/13/23/НОМЕР_1 вже було встановлено порушення фізичною особою підприємцем ОСОБА_2 ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», та було прийняте рішення про застосування фінансових санкцій від 11.09.09 №0001592343 до приватного підприємця ОСОБА_2. Штрафна санкція згідно зазначеного рішення сплачена у повному обсязі, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника станом на 31.12.2009.(а.с.31-36).

Механізм застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону визначений Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затверджений Постановою КМУ від 02.06.2003 р. № 790 (надалі за текстом - Порядок).

Пунктом 6 Порядку передбачено, що рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством.

Рішенням заступника начальника ДПІ в м. Свердловську від 04 лютого 2010 року №0000252343 до приватного підприємця ОСОБА_2 за повторний продаж алкогольних напоїв особам, які не досягли 18 років, застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 3400 грн.

Доказів на підтвердження того, що відповідач оскаржив рішення контролюючого органу до суду і воно було визнане недійсним, або доказів скасування цього рішення в адміністративному порядку, а також інших доказів на спростування позовних вимог відповідачем суду не надано.

Пунктом 10 Порядку передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

У матеріалах справи відсутні докази перерахування суми застосованих фінансових санкцій у строки, визначені законодавством.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, вимоги позивача у справі є законними і обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 94, 99, 100, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2, код НОМЕР_1, в доход державного бюджету на р/р 31116106700072 код платежу 21081100 КФК 24048566 ДКУ у м. Свердловську суми фінансової санкції за рішенням ДПІ в м.Свердловську №0000252343 від 04.02.10 у розмірі 3400,00 грн.(три тисячі чотириста грн.).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову проголошено у відсутність особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяСмішлива Т.В.