
Справа № 545/581/21
Провадження № 3/545/237/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"08" квітня 2021 р. суддя Полтавського районного суду Полтавської області Стрюк Л.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, непрацюючого, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , інші відомості суду не відомі
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , будучи колишнім молодшим інспектором відділу охорони ДУ «Надержинщинська виправна колонія (№65)», маючи спеціальне звання старшини внутрішньої служби, відповідно до підпункту «д» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушенні вимог ч.2 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановлення терміну декларування ( до 01.06.2020 року), а саме – об 09:02 год. 04.06.2020 року, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину визнав повністю, підтвердив обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Прокурор Андрущенко С.С. в судовому засіданні зазначив, що протокол складений правомірно та просив застосувати до порушника стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Заслухавши думку прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, є доведеною.
Відповідно до ст.ст.245, 280 КУпАП одним із завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом. Зокрема, суд зобов`язаний з`ясувати й те, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності, при цьому суд повинен дотримуватися принципів верховенства права і законності, визначених ст.ст.8, 57, 58, 129 Конституції України, ст.7 КУпАП та ст.3 Закону.
Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Наказом Надержинщинської виправної колонії УДДУПВП у Полтавській області (№65) від 06.07.2012 року №80 о/с ОСОБА_1 прийнято на посаду молодшого інспектора відділу охорони Надержинщинської виправної колонії (№65) з 09 липня 2012 року. Наказом ДУ «Надержинщинська виправна колонія (№65)» від 31.07.2018 року №92/ОС-18 ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання старшини внутрішньої служби. Відповідно до Наказу ДУ «Надержинщинська виправна колонія (№65)» від 11.04.2019 року №55/ОС -19 старшину внутрішньої служби ОСОБА_1 звільнено з посади молодшого інспектора відділу охорони ДУ «Надержинщинська виправна колонія (№65)» з 11.04.2019 року.
Відповідно до п.п. « д » п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України « Про запобігання корупції », суб`єктами на яких поширюється дія цього Закону, є особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, податкової міліції, особи начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України.
Згідно із ст. 1 Закону України « Про запобігання корупції » суб`єкти декларування - це особи, зазначені у п. 1, пп. « а » ч.1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ « Про запобігання корупції », особи зазначені у пункті 1, підпунктах « а » і « в » пункту 2, пункті 5 частини першої ст. 3 ЗУ « Про запобігання корупції», зобов`язані щорічно до 1-го квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19) встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Згідно з абз. 2 ч.2 ст.45 Закону України « Про запобігання корупції » особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
ОСОБА_1 , будучи колишнім молодшим інспектором відділу охорони ДУ «Надержинщинська виправна колонія (№65)», маючи спеціальне звання старшини внутрішньої служби, відповідно до підпункту «д» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушенні вимог ч.2 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановлення терміну декларування ( до 01.06.2020 року), а саме – об 09:02 год. 04.06.2020 року, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік (після звільнення).
Вина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи, а зокрема: даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення.
Вирішуючи питання щодо призначення стягнення вважаю за необхідне врахувати характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, приходжу до висновку, що необхідним і достатнім буде призначення стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі санкції статті.
Керуючись ст.ст. 172-6 ч.1, 248, 249, 251, 268, 283-285 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції»,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 грн. (отримувач ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, ЄДРПОУ 37993783, р/р UA908999980313111256000026001, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Полтавський районний суд Полтавської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Л.І.Стрюк