
Справа № 308/12008/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
09 квітня 2021 року місто Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі:
головуючої - судді Шумило Н.Б.,
за участю секретаря судового засідання - Просяник В.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Ужгород в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по орендній платі,-
ВСТАНОВИВ:
Департамент міського господарства Ужгородської міської ради звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість по орендній платі за договором оренди землі від 20.05.2014 року в розмірі 25 536,15 грн. та судові витрати.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що Рішенням XIX сесії Ужгородської міської ради VI скликання від 20.09.2013 року № 1053 «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок» п.1.10. відповідачу - ОСОБА_1 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0715 га (кадастровий номер 211000000:33:001:0157) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд по АДРЕСА_1 , та надано її в оренду строком на 5 років до 20.09.2018 року. 20.05.2014 року між Департаментом міського господарства та гр. ОСОБА_1 укладено договір оренди №1718 земельної ділянки загальною площею 0,0715 га (кадастровий номер 211000000:33:001:0157) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд по АДРЕСА_1 , та надано її в оренду строком на 5 років до 20.09.2018 року. 26.06.2014р. право оренди зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. У договорі оренди сторони дійшли згоди щодо визначення розміру орендної плати за земельну ділянку, зокрема плата вносить щомісячно протягом 30 календарних днів за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця в розмірі 906,69 грн. 14.07.2014 року Ужгородською міською радою прийнято рішення №1398 «Про затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці земель населеного пункту міста Ужгорода», яким затверджено нову технічну документацію із нормативної грошової оцінки земель населеного пункту м. Ужгорода по базовій вартості 1м.кв. забудованої території в розрізі економіко-планувальних зон та грошової оцінки сільськогосподарських угідь населеного пункту, з урахуванням чого розмір орендної плати повинен сплачуватись, згідно нормативно-грошової оцінки чинної на день справляння податків, що відповідачем зроблено не було. Зазначає, що у зв`язку із затвердженням технічної документації по нормативній грошовій оцінці земель населеного пункту м. Ужгорода від 14.07.2014р. № 1398 та Порядку встановлення ставок орендної плати у м. Ужгороді від 19.02.2015р. № 1651 департаментом міського господарства Ужгородської міської ради неодноразово надсилались на адресу відповідача повідомлення про необхідність підписання додаткової угоди до договору оренди землі з метою приведення його до вимог чинного законодавства. Однак, відповідач не здійснив жодних заходів по перегляду розміру орендної плати за землю. У зв`язку із ухиленням відповідача від перегляду умов Договору щодо розміру орендної плати, 13.03.2017р. позивачем було реалізоване право, передбачене пунктом 27 Договору, на односторонню зміну даного Договору при зміні розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки шляхом викладення відповідних пунктів Договору в новій редакції.
Згідно нової редакції пункту 11 Договору орендна плата вноситься щомісячно протягом 30 календарних днів за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця в розмірі 1341,73 грн.. Вказаний лист відповідач отримав 17.03.2017р., що підтверджується копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу. Відтак, розмір орендної плати з 18.03.2017р. становив 1341,73 грн. в місяць. Однак, відповідач не виконував належним чином зобов`язання щодо сплати орендної плати у період з 01.03.2018р. по жовтень 2019 року, орендні платежі в повному обсязі не сплачував, у зв`язку з чим виникла заборгованість у сумі 25536,15 грн.
Обов`язок передбачений частиною 1 статті 34 Закону України «Про оренду землі» Відповідачем виконаний не був. Натомість орендована земельна ділянка в період з 21.09.2018р. по 05.10.2019р. перебувала у користуванні відповідача. Вказує, що дана обставина підтверджується тим, що 28.03.2017р. за відповідачем зареєстровано право власності на нерухоме майно - незавершене будівництво житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1214153521101), що знаходиться на орендованій земельній ділянці площею 0,0715 га з кадастровим номером: 2110100000:33:001:0157. В свою чергу об`єкт нерухомості нерозривно пов`язаний із земельною ділянкою на котрій він розташований, оскільки використання об`єкту нерухомого майна без використання земельної ділянки є неможливим. На думку позивача вказані обставини свідчать про підставність нарахування орендної плати у період з 21.09.2018р. по 05.10.2019р. за користування земельною ділянкою (кадастровий номер 2110100000:33:001:0157) площею 0,0715 та по АДРЕСА_1 .
Процесуальні дії по справі:
Ухвалою судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 12.01.2021 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у даній справі, вирішено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження, про що повідомлено учасників справи.
Представник позивача Департаменту міського господарства Ужгородського міської ради у судове засідання не з`явився, при цьому 24.03.2021 року подав клопотання, відповідно до змісту якого повністю підтримує поданий позов, просить розглянути справу без участі представника позивача та не заперечує щодо прийняття судом заочного рішення в даній справі.
Враховуючи наведене, суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності представника позивача, що відповідає вимогам ч.3 ст. 211 ЦПК України.
Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилася, хоча про дату, час і місце судового засідання повідомлялася належним чином, зокрема шляхом розміщення оголошення про її виклик на офіційному веб-порталі судової влади України, про причини неявки суд не повідомила, заяв про розгляд справи за її відсутності та відзиву не подавала.
За таких обставин, відповідно до ч.1 ст.280 ЦПК України, враховуючи відсутність заперечень представника позивача проти заочного розгляду справи, суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Фактичні обставини, встановлені судом:
Судом встановлено, що Рішенням XIX сесії Ужгородської міської ради VI скликання від 20.09.2013 року № 1053 «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок» п.1.10. затверджено проект землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 земельної ділянки площею 0,0715 га (кадастровий номер 2110100000:33:001:0157) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд по АДРЕСА_1 , та надання її в оренду строком на п`ять років до 20 вересня 2018 року.
20.05.2014 року між територіальною громадою міста Ужгорода в особі Ужгородської міської ради від імені якої діє Департамент міського господарства Ужгородської міської ради (Орендодавець) та ОСОБА_1 (Орендар) було укладено Договір оренди землі №1718.
Згідно Договору Орендодавець надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в АДРЕСА_1 , кадастровий номер земельної ділянки 2110100000:33:001:0157, загальною площею 0,0715 га.
Згідно п.8 Договору встановлено строк дії договору до 20 вересня 2018 року.
Орендна плата вноситься щомісячно протягом 30 календарних днів за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця в розмірі 906,69 грн. (п.11 Договору).
Відповідно до п.13 Договору розмір орендної плати переглядається щороку у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни нормативно - грошової оцінки землі, розмірів земельного податку, зміні ставок орендної плати, підвищення цін та тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами; інших випадках , передбачених законом.
Пунктом 27 Договору передбачено право Орендодавця в односторонньому порядку вносити зміни до даного договору при зміні розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки, ставок земельного податку та ставок орендної плати відповідно до змін чинного законодавства. Вимагати своєчасного внесення орендної плати.
У п.30 Договору передбачено обов`язки Орендаря, до яких, зокрема, належать: своєчасно вносити орендну плату за користування земельною ділянкою; у разі неповернення земельної ділянки у зазначений термін здійснити плату за фактичне користування земельною ділянкою. Плата за землю у цьому випадку вноситься в розмірах, визначених договором.
Згідно п.34 Договору, дія договору припиняються, зокрема, у разі закінчення строку на який його було укладено.
20.05.2014 року ОСОБА_1 було передано в оренду земельну ділянку площею 0,0715 га, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується атом прийняття-передачі земельної ділянки, який підписали сторони Договору (а.с.18).
Листом Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради за вих. №24.01-12/451 від 13.03.17, ОСОБА_1 було повідомлено, що Департамент, керуючись пунктом 27 Договору в односторонньому порядку переглядає розмір плати за землю, шляхом його збільшення на відповідний коефіцієнт індексації за 2016 рік та визначає її розмір на рівні 1341,73 грн./міс. (а.с.20). Вказаний лист ОСОБА_1 отримала 17.03.2017 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.21).
Постановою Закарпатського апеляційного суду від 13 лютого 2020 року, справа №308/4069/18, стягнуто з ОСОБА_1 на користь Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради заборгованість по орендній платі за земельну ділянку у розмірі 12 700,37 грн. Вказана заборгованість була стягнута за період з 10 травня 2014 року по 28 лютого 2018 року. 13.02.2020 року на підставі вказаної постанови Закарпатського апеляційного суду було видано виконавчий лист.
Згідно наданого позивачем розрахунку заборгованості по орендній платі та нарахованій пені за договором №1718, заборгованість ОСОБА_1 за період з березня 2018 року по жовтень 2019 року складає 25 536,15 грн. основного боргу.
З Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, інформаційна довідка 231412536, кадастровий номер земельної ділянки 2110100000:33:001:0157, слідує, що 26.06.2014 року в реєстрі було зареєстровано речові права на підставі договору оренди, серії та номер 1718, виданий 20.05.2014 року. 05.10.2019 року за ОСОБА_1 було зареєстровано право приватної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 2110100000:33:001:0157, площею 0,0715 га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Також з відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вбачається, що об`єкт незавершеного будівництва, житловий будинок, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , та розміщений на земельній ділянці 2110100000:33:001:0157, належить на праві приватної власності ОСОБА_1 . 28.03.2017 року в реєстрі було зареєстровано повідомлення про початок виконання будівельних робіт.
02.06.2020 року Департамент міського господарства Ужгородської міської ради надіслав ОСОБА_1 претензію про погашення заборгованості по орендній платі №32.01.-13/71, у якій вимагав погасити борг в сумі 25 536,15 грн. у місячний термін. Конверт із зазначеною претензією було повернуто, причина повернення - «за закінченням терміну зберігання».
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, з`ясувавши всі обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази у їх сукупності та кожен окремо, що мають значення для вирішення справи по суті, встановивши фактичні дані та відповідні їм правовідносини, приходить до наступного висновку.
Застосовані норми права, позиція суду та оцінка доводів:
Згідно з частиною третьою статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
За змістом статей 12 та 81 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності (ст. 89 ЦПК України).
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
За змістом статей 626, 628 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Відповідно до статті 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до положень ч.1 ст.93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.
Відповідно до частин 1 статті 21 Закону України «Про оренду землі» оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Згідно зі статтею 2 Закону України «Про оренду землі» відносини, пов`язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 21 Закону України «Про оренду землі» орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Пунктом 14.1.136 статті 14 Податкового кодексу України передбачено, що орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов`язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Згідно з ст.288 ПК України 288.5. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою за розмір земельного податку:
для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, - у розмірі не більше 3 відсотків їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки;
для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено, - у розмірі не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.
У відповідності до п.14.1.125 ПК України 14.1.125. нормативна грошова оцінка земельних ділянок для цілей розділу XII, глави 1 розділу XIV цього Кодексу - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Системний аналіз норм земельного та податкового законодавства України дає підстави для висновку про те, що орендна плата за земельну ділянку, яка перебуває в державній або в комунальній власності, має подвійну правову природу, оскільки, з одного боку, є передбаченим договором оренди землі платежем, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою, з іншого - є однією з форм плати за землю як загальнодержавного податку нарівні із земельним податком. При цьому розмір такої орендної плати не може бути меншим розміру земельного податку, який вираховується виходячи з нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Рішенням Ужгородської міської ради від 14.07.2014 затверджено нову технічну документацію із нормативної грошової оцінки земель населеного пункту м. Ужгорода по базовій вартості 1 м.кв. забудованої території в розрізі економіко-планувальних зон та грошової оцінки сільськогосподарських угідь населеного пункту.
Пунктом 13 Договору передбачено, що розмір орендної плати переглядається щороку у разі зміни нормативно-грошової оцінки землі, розмірів земельного податку, зміні ставок орендної плати, підвищення цін та тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством. А відповідно до п.27 Договору Орендодавець вправі в односторонньому порядку вносити зміни до даного договору при зміні розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки, ставок земельного податку та ставок орендної плати відповідно до змін чинного законодавства. Отже, у разі зміни розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки Орендодавець вправі в односторонньому порядку (без погодження з Орендарем) змінювати розмір орендної плати.
Таким чином з часу отримання ОСОБА_1 повідомлення про зміну розміру орендної плати, а саме з 18.03.2017 року розмір орендної плати слід розраховувати в розмірі 1 341,73 грн. в місяць.
Вказана позиція висловлена також у постанові Закарпатського апеляційного суду від 13.02.2020 року, справа №308/4069/18.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач орендну плату за користування земельною ділянкою не вносила, у зв`язку із чим у неї утворилась заборгованість по орендній платі за період з 01.03.2018 року по 20.09.2018 року, яка підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
Крім цього, позивач просить стягнути заборгованість за період з 21.09.2018 року по 05.10.2019 року, вказуючи, що орендована земельна ділянка цей період перебувала у користуванні відповідача.
Як слідує з договору оренди землі №1718 від 20.05.2014 року строк дії договору закінчився 20 вересня 2018 року. Відомості про те, що договір оренди був продовжений в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до положень ч.1 ст.785 ЦК України у разі припинення договору найму наймач зобов`язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.
Статтею 34 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що у разі припинення або розірвання договору оренди земельної ділянки орендар зобов`язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором. Орендар не має права утримувати земельну ділянку для задоволення своїх вимог до орендодавця. У разі невиконання орендарем обов`язку щодо умов повернення орендодавцеві земельної ділянки орендар зобов`язаний відшкодувати орендодавцю завдані збитки.
Пунктом 22 Договору оренди землі №1718 від 20.05.2014 року передбачено, що після припинення дії договору Орендар повертає Орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
У пункті 30 Договору оренди сторони передбачили обов`язок Орендаря у разі неповернення земельної ділянки в зазначений термін здійснити плату за фактичне користування земельною ділянкою. Сторони договору передбачили, що плата за землю в цьому випадку вноситься в розмірах, визначених договором.
Таким чином, при укладенні договору оренди землі Департамент міського господарства Ужгородської міської ради та ОСОБА_1 дійшли згоди щодо відповідальності за несвоєчасне повернення земельної ділянки.
Даним правовідносинам, які виникли між сторонами притаманні ознаки кондикційних зобов`язань.
Відповідно до частини 1, 2 статті 1212 Цивільного кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.
Для зобов`язань, які регулюються цією статтею (кондикційні зобов`язання), характерна наявність одночасно таких умов: набуття або збереження особою майна за рахунок іншої особи; відсутність правових підстав для такого набуття або збереження майна або коли підстава згодом відпала. Зокрема, й приріст майна в набувача без достатніх правових підстав є характерним для кондикційних зобов`язань.
Як слідує з витягу з витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна на орендовані земельній ділянці з кадастровим номером 2110100000:33:001:0157, відповідач з 28.03.2017 року здійснювала будівельні роботи з будівництва житлового будинку.
Вказана обставина свідчить про фактичне використання відповідачем земельної ділянки з кадастровим номером 2110100000:33:001:0157, доказів, на спростування зазначеної обставини відповідачем надано не було.
Також, ненадано доказів того, що поверненню орендованої земельної ділянки перешкоджали будь-які дії зі сторони орендодавця, або що орендодавець ухилявся від прийняття об`єкта оренди.
З Державного реєстру речових прав на нерухоме майно випливає, що 05.10.2019 року право комунальної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 2110100000:33:001:0157 було припинено, у зв`язку із набуттям ОСОБА_1 права приватної власності на вказану земельну ділянку.
Таким чином, встановлено, що з 21.09.2018 року по 05.10.2019 року ОСОБА_1 фактично використовувала земельну ділянку з кадастровим номером 2110100000:33:001:0157, проте коштів за користання не сплачувала. У зв`язку з наведеним, відповідач як фактичний користувач земельної ділянки, зберегла у себе кошти, які мала заплатити за користування нею, тому зобов`язана повернути ці кошти власнику земельної ділянки. З урахуванням п.30 Договору від 20.05.2014 року №1718, плата за фактичне користування земельною ділянкою повинна стягувати в розмірі 1 341,73 грн. в місяць.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що наявні правові підстави для задоволення позову, та стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості за користування земельною ділянкою за період з 01.03.2018 року по 05.10.2019 року у розмірі 25 536,15 грн.
Відповідно до ч.1 ст.141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Згідно платіжного доручення №292 від 12.11.2020 року Департамент міського господарства Ужгородської міської ради за подання до суду позовної заяви сплатив судовий збір в розмірі 2 102,00 грн., який підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 509, 525, 526, 530, 610, 612, 626, 785ЦК України, ст.ст. 12,13, 76-81, 141, 263-265, 354-355 ЦПК України, Земельним кодексом України, Законом України «Про оренду землі», суд,-
УХВАЛИВ:
Позов Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по орендній платі, - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , останнє відоме зареєстроване місце проживання в Україні: АДРЕСА_2 ) на користь Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради (код ЄДРПОУ - 36541721, місцезнаходження - Закарпатська обл., м.Ужгород, пл. Поштова, 3) заборгованість по сплаті за договором оренди землі від 20.05.2014 року №1718, за період з 01.03.2018 року по 05.10.2019 року в розмірі 25 536 (двадцять п`ять тисяч п`ятсот тридцять шість) грн. 15 коп..
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , останнє відоме зареєстроване місце проживання в Україні: АДРЕСА_2 ) на користь Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради (код ЄДРПОУ - 36541721, місцезнаходження - Закарпатська обл., м.Ужгород, пл. Поштова, 3) 2 102 (дві тисячі сто дві) грн. судового збору.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Позивач: Департамент міського господарства Ужгородської міської ради, код ЄДРПОУ - 36541721, місцезнаходження - Закарпатська обл., м.Ужгород, пл. Поштова, 3.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , останнє відоме зареєстроване місце проживання в Україні: АДРЕСА_2 .
Повне заочне рішення суду складено - 09.04.2021 року.
Суддя Ужгородського міськрайонного
суду Закарпатської області Н.Б. Шумило