ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" лютого 2010 р. Справа № 2a-163/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Суддя Остапюк С.В.
за участю секретаря: Дутчак Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій за постановами за № 080918 від 09.01.2009 року, за № 068390 від 14.05.2009 року та за № 068573 від 30.07.2009 року на загальну суму 1530 гривень, -
ВСТАНОВИВ:
13.01.2010 року територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області (далі позивач) звернулося в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (далі відповідач) про стягнення фінансових санкцій за постановами за № 080918 від 09.01.2009 року, за № 068390 від 14.05.2009 року та за № 068573 від 30.07.2009 року на загальну суму 1530 гривень.
Позов мотивовано тим, що 03.01.2009 року , 13.05.2009 року та 23.07.2009 року позивачем виявлено та задокументовано в актах №№ 110527, 084864 та № 130311 факт порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі. Під час перевірки позивачем виявлено факт експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксу без ліцензійної картки на такий автомобіль. Позивачем, у відповідності до пункту 1 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», за виявлене порушення щодо відповідача постановами про застосування фінансових санкцій від 09.01.2009 року, 14.05.2009 року та від 30.07.2009 року за №№ 080918, 068390, 06873 застосовано фінансові санкції в розмірі 510 гривень за кожне правопорушення. Всього застосовано фінансові санкції на суму 1530 гривень. Сума фінансових санкцій добровільно відповідачем не сплачена.
Представник позивача в судове засідання не зявився, проте на адресу суду направив письмове клопотання про розгляд адміністративної справи без його участі за наявними матеріалами у справі.
Відповідач не зявився в судове засідання, хоча про дату час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши представника позивача, відповідача, дослідивши докази, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з таких мотивів.
Судом встановлено, що 03.01.2009 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області виявлені допущені відповідачем порушення вимог положень статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: експлуатація легкового автомобіля об лаштованого як таксі без ліцензійної картки. Виявлені порушення зафіксовані в акті за № 110527 від 03.01.2009 року. За наслідками розгляду вказаного акту, 09.01.2009 року винесено постанову за №080918 про застосування фінансових санкцій в розмірі 510 гривень за вчинене правопорушення.
13.05.2009 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області повторно виявлені порушення вимог положень статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»допущені відповідачем, а саме: експлуатація легкового автомобіля облаштованого як таксі без ліцензійної картки. Виявлені порушення зафіксовані в акті за №084864 від 13.05.2009 року. Відповідно за наслідками розгляду якого, 14.05.2009 року винесено постанову за №068390 про застосування фінансових санкцій в розмірі 510 гривень за вчинене правопорушення.
23 липня 2009 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області повторно виявлені порушення вимог положень статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»допущені відповідачем, а саме: експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі без ліцензійної картки на такий автомобіль. Виявлені порушення зафіксовані в акті за №130311 від 23.07.2009 року. Відповідно за наслідками розгляду якого, 30.07.2009 року винесено постанову за №0683573 про застосування фінансових санкцій в розмірі 510 гривень за вчинене правопорушення
Постановами за №080918 від 09.01.2009 року, №068390 від 14.05.2009 року, 068573 від 30.07.2009 року до відповідача застосовані фінансові санкції на загальну суму 1530 гривен. Відповідачем фінансові санкції не сплачено.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в України визначені Законом України «Про автомобільний транспорт».
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.
Стаття 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»визначає перелік документів для фізичної особи, на підставі яких виконують пасажирські перевезення, згідно положень якої:
для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачі законодавством України;
для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрації транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Стаття 1 Закону України «Про автомобільний транспорт»визначає, що ліцензійною карткою транспортного засобу є документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.
Абзацом 3 частиною 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»встановлено, що в разі експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки передбачено штраф у розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Частинами 4 та 5 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»встановлено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно до пунктів 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обовязковою до виконання.
Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанови в порядку передбаченому пунктом 32 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду не оскаржувались.
Суд зазначає, що при наданні відповідачем послуг пасажирських перевезень наявність документів, передбачених статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»є обовязком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкції, передбачених статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення на користь Державного бюджету України з ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 фінансові санкції в розмірі 1530 (одна тисяча пятсот тридцять) гривень за постановами про застосування фінансових санкцій за № 080918 від 09.01.2009 року, за № 068390 від 14.05.2009 року та за № 068573 від 30.07.2009 року є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути в дохід Державного бюджету на рахунок №31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО 836014, код одержувача 20568100 з ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 фінансові санкції в розмірі 1530 (одна тисяча пятсот тридцять) гривень за постановами про застосування фінансових санкцій за № 080918 від 09.01.2009 року, за № 068390 від 14.05.2009 року та за № 068573 від 30.07.2009 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя:Остап'юк С.В.
Постанова складена в повному обсязі 01.03.2010 року.