Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 травня 2010 р. справа № 2а-9252/10/0570
Постановлена у нарадчій кімнаті.
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Козаченка А.В.
при секретаріТокмаковій Є.А.
за участю:
прокурора Барановського Є.М.
представника позивача Бакурової Г.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку адміністративну справу за позовом Прокурора Калінінського району м. Донецька в інтересах держави в особі Донецького міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_2 про стягнення переплаченої допомоги по безробіттю,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Калінінського району м. Донецька звернувся до Донецького окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Донецького міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення переплаченої допомоги по безробіттю.
В обґрунтування позову зазначив, що 28.01.2008р. до позивача за сприянням у працевлаштуванні звернувся відповідач, у звязку з чим 04.02.2008р. відповідачу було надано статус безробітного та призначено виплату допомоги по безробіттю.
При розслідуванні страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення, на підставі даних Державної податкової адміністрації України та ТОВ «Комерційний банк «Дельта» м. Київ встановлено, що відповідач в період знаходження на обліку як безробітний (з 04.02.2008р. по 25.02.2009р.) працював та отримував дохід в ТОВ «Комерційний банк «Дельта» м. Київ в період з 19.05.2008р. по 20.11.2008р.
За період з 19.05.2008р. по 28.01.2009р. відповідач отримав допомогу по безробіттю в сумі 2185,22 грн.
14.09.2009р. відповідачу було направлено повідомлення про необхідність повернення вищезазначеної суми, але до теперішнього часу переплачена допомога по безробіттю відповідачем не сплачена.
На підставі викладеного просив стягнути з відповідача переплачену допомогу по безробіттю в сумі 2185,22 гривень.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив задовольнити їх в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час, дату та місце слухання справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення слухання справи до суду не надав.
За таких обставин і відповідно до ст. 128 КАС суд визнав можливим розглянути справу без участі відповідача та на підставі доказів наявних у матеріалах справи.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що відповідач звернулася до Донецького міського центру зайнятості з метою працевлаштування та за особистою заявою від 04.02.2008р. відповідачу наказом Донецького міського центру зайнятості від 04.02.2008р. №НТ 080204 надано статус безробітного та призначена допомога протягом 360 к.д. починаючи з 04.02.2008р. по 28.01.2009р.
В результаті розслідуванні страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення, на підставі наданих ТОВ «Комерційний банк «Дельта» м. Київ витягів з наказів №862-к від 19.05.2008р. про прийняття на роботу та №1989-к від 19.11.2008р. про звільнення встановлено, що відповідач в період знаходження на обліку як безробітний працював та отримував дохід в ТОВ «Комерційний банк «Дельта» м. Київ.
Наказом Донецького міського центру зайнятості від 29.01.2009р. №НТ 090129 припинено виплату відповідачу допомоги по безробіттю. Наказом Донецького міського центру зайнятості від 25.02.2009р. №НТ 090225 відповідач був знятий з обліку.
За період знаходження на обліку в центрі зайнятості в якості безробітного за період з 19.05.2008р. по 28.01.2009р. відповідачу була нарахована та сплачена допомога по безробіттю в сумі 2185,22 грн.
Відповідачу 14.09.2009р. за №03-10/3239 була направлена претензія на вищезазначену суму, але у встановлені строки сума переплаченої допомоги по безробіттю відповідачем не сплачена.
На підставі п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено функції представництва інтересів держави у суді.
Відповідно до ч. 2 ст. 36-1 ЗУ «Про прокуратуру» підставою представництва органами прокуратури України в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або державою.
У відповідності до статті 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять роботу по збору акумуляції страхових внесків, контролюють використання коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції, згідно з затвердженими статутами.
Управління страховими Фондами здійснюються Правлінням фонду. Виконавча дирекція страхового Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Робочими органами виконавчої дирекції є її відділення.
Отже, у відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фонду соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Донецький міський центр зайнятості у відповідності до ст. 12 3акону України N1533 від 02.03.2000р. "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, на якого п. 2 ст. 12 вищезгаданого Закону та Положенням покладені всі повноважні функції і центр зайнятості у даному випадку виступає як суб'єкт владних повноважень у відповідності до норм діючого законодавства.
Згідно ст.1 Закону України «Про зайнятість населення» №803-ХІІ від 01.03.1991р., зайнятість це діяльність громадян, повязана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що приносить доход у грошовій або іншій формі. До зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців.
Відповідно до ст.2 зазначеного Закону, безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Абзацем 2 п. 2 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних, затвердженого постановою КМУ від 14.02.2007р. №219 із змінами, затвердженими постановою КМ України від 16.07.2008р. №640 передбачено, що зайняті громадяни, які бажають змінити професію або місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом чи у вільний від навчання час і звернулися до державної служби зайнятості, підлягають обліку. Під час прийому таких громадян працівник центру зайнятості проводить консультацію, про що робить відповідний запис у картці.
Відповідно до п.п. 2, 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 1533-111 від 02.03.2000р., застраховані особи, зареєстровані у встановленому порядку як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Враховуючи викладене, відповідач не мав права на отримання статусу безробітного та на виплату йому допомоги по безробіттю у вищевказаний період, а тому суд вважає необхідним стягнути з відповідача переплачену допомогу по безробіттю в сумі 2 185,22 гривень.
Відповідно до ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалено на користь сторони субєкта владних повноважень, судовий збір з відповідача, який не є субєктом владних повноважень, не стягується.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8-11, 17-20, 69-72, 88, 158-163, 167, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Прокурора Калінінського району м. Донецька в інтересах держави в особі Донецького міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_2 про стягнення переплаченої допомоги по безробіттю, задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ІН НОМЕР_1) на користь Донецького міського центру зайнятості (83086, м. Донецьк, вул.Ф.Зайцева, 46-Д, ЄДРПОУ 25671511) переплачену допомогу по безробіттю в сумі 2185,22 гривень на р/р 37176002002327 в ГУДК України в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 25671511.
Постанова в повному обсязі складена 21.05.2010р.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Козаченко А.В.