
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/2399/20-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боднарюка О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Путильської селищної ради, про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - позивач), звернувся в суд з позовом до Путильської селищної ради (далі - відповідач ), в якому просить:
- визнати протиправними дії Путильської селищної ради Чернівецької області щодо відмови йому як ветерану війни - інваліду війни 3 групи, в позачерговому безоплатному капітальному ремонті належної йому квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;
- зобов`язати Путильську селищу раду Чернівецької області вирішити питання щодо проведення безоплатного ремонту належної йому квартири за адресою - АДРЕСА_1 , за заявою від 16.06.2020 року, відповідно до Порядку проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу, а також першочерговий поточний ремонт житлових будинків і квартир осіб, затвердженого постановою КМУ від 20.05.2009р. №565.
АРГУМЕНТИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.
1. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що як учасник бойових дій - інвалід війни 3 групи, має право на позачерговий безоплатний капітальний ремонт власної квартири та першочерговий поточний ремонт квартири, що знаходиться в АДРЕСА_1 , відповідно до Порядку проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу, а також першочерговий поточний ремонт житлових будинків і квартир осіб, які мають на це право, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №565 від 20.05.2009 року. Вказував, що звернувся до відповідача із письмовою заявою про проведення капітального ремонту квартири, у одноквартирному житловому будинку в АДРЕСА_1 , яка належить йому на праві приватної власності.
Однак, на власне звернення позивач отримав від селищної ради відмову, у якій йому рекомендують звернутись до державних соціальних установ, оскільки, у своєму зверненні заявник посилався на постанову Кабінету Міністрів України, а також із мотивів відсутності коштів на такі цілі.
Позивач не погоджується з відмовою відповідача, вважає її незаконною та такою, що суперечить порядку, встановленому Кабінету Міністрів України.
2. Відповідач подав до суду відзив на адміністративний позов, в обґрунтування якого заперечив щодо задоволення позовних вимог, з огляду на те, що позивач звернувся до селищної ради із зверненням про проведення безоплатного ремонту належного йому житлового будинку посилаючись на постанову Кабінету Міністрів України №565 від 20.05.2009 р. Однак, відповідно до п.16 указаної постанови фінансування витрат, пов`язаних із проведенням безоплатного капітального ремонту і складенням проектно-кошторисної документації здійснюється за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у межах затверджених бюджетних призначень на відповідний рік. При цьому, зазначив, що коштів на першочерговий поточний ремонт будинків і квартир учасникам бойових дій у 2020 році з державного бюджету не надходило, а використання власних коштів місцевого бюджету на проведення безоплатного ремонту даною постановою не передбачено.
3. Позивачем 21.12.2020 р. подано до суду відповідь на відзив, у якій останній наполягав на необґрунтованості оскаржуваної відмови, оскільки, вважає, що пільги, визначені ст.13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" не залежать від наявності фінансування. Зазначав про те, що відповідач повинен спочатку визначитись чи є підстави та необхідність у здійсненні капітального ремонту помешкання позивача, визначити обсяг необхідних робіт, скласти кошторис, тощо, і вже потім клопотати про надання відповідного бюджетного фінансування.
ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ В СПРАВІ.
1. Ухвалою суду від 23.11.2020 р. відкрито провадження у справі №600/2399/20-а (головуюча суддя Кушнір В.О.) та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
2. Згідно із розпорядженням керівника апарату Чернівецького окружного адміністративного суду №86-р від 30.12.2020р. адміністративна справа №600/2399/20-а передана на повторний автоматизований розподіл між суддями у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю судді Кушнір В.О.
3. На підставі протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями 30.12.2020 року справу №600/2399/20-а передано на розгляд судді Чернівецького окружного адміністративного суду Боднарюка О.В.
4. Ухвалою суду від 04.01.2021р. справу №600/2399/20-а прийнято до провадження та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
5. В силу приписів ст.35 КАС України у разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ОБСТАВИНИ ТА ВІДПОВІДНІ ПРАВОВІДНОСИНИ.
1. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі посвідчення серії НОМЕР_1 , виданого Путильським райвійськкоматом Чернівецької області 05.05.1996р., має пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій (а.с.4).
2. Копією посвідчення серії НОМЕР_2 , виданого Путильським УПСЗН 11.02.2014р., підтверджується, що позивач є інвалідом 3 групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни (а.с.5).
3. Згідно із довідкою №2136 від 03.11.2020 р. ОСОБА_1 зареєстрований і проживає за адресою АДРЕСА_1 (а.с.10).
4. Копією свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії НОМЕР_3 від 30.08.2004 р. підтверджується, що за вказаною вище адресою знаходиться тип об`єкта: квартира, 2-х кімнатна, яка належить позивачу на праві приватної власності (а.с.11).
5. Позивач 16.06.2020 р. звернувся до Путильської селищної ради Путильського району Чернівецької області із зверненням, у якому, зазначив про те, що є учасником бойових дій та інвалідом війни 3-ї групи та відповідно до вимог п.8 ст.13, п.8 ст.15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та постанови КМУ від 20.05.2009 р. №565 має право на позачерговий безоплатний капітальний ремонт власного житлового будинку та на позачерговий поточний ремонт житла. Також, вказав, що в даний час має нагальну потребу у здійсненні заміни кахельної пічки, заміни підлоги в будинку. У зв`язку з чим, просив в терміновому порядку до початку опалювального сезону провести йому заміну пічки та підлоги, коштами та можливостями селищної ради, як пільговику. Про результати розгляду звернення просив інформувати його у строки та в порядку, передбаченому Законами України "Про звернення громадян" та "Про інформацію" (а.с.8).
6. Листом від 18.06.2020 р. №173 направленим у відповідь на звернення позивача, виконавчим комітетом Путильської селищної ради повідомлено останнього про необхідність звернутись до державних соцустанов, які можуть зробити позачерговий безоплатний капітальний ремонт власного будинку, а також зазначено про відсутність в селищному бюджеті коштів на потреби пільговиків (а.с.9).
7. Із відмовою Путильської селищної ради позивач не погоджується і вважає її незаконною, у зв`язку з чим звернувся до суду з даним позовом.
ДО ВКАЗАНИХ ПРАВОВІДНОСИН СУД ЗАСТОСОВУЄ НАСТУПНІ ПОЛОЖЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ТА РОБИТЬ ВИСНОВКИ ПО СУТІ СПОРУ.
1. Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
2. Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
3. Статтею 2 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 р. №3551-XII (далі - Закон №3551-XII) визначено, що законодавство України про статус ветеранів війни та їх соціальні гарантії складається з цього Закону та інших актів законодавства України. Права та пільги для ветеранів війни і членів їх сімей, встановлені раніше законодавством України і законодавством колишнього Союзу РСР, не можуть бути скасовані без їх рівноцінної заміни. Нормативні акти органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які обмежують права і пільги ветеранів війни, передбачені цим Законом, є недійсними.
Місцеві ради, підприємства, установи та організації мають право за рахунок власних коштів і благодійних надходжень встановлювати додаткові гарантії щодо соціального захисту ветеранів війни (ч.4 ст.2 Закону №3551-XII).
Поняття і зміст статусу ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність цього закону наводиться в Розділі II Закону №3551-XII.
Так, статтями 5 та 6 Закону №3551-XII визначено коло осіб, які є учасниками бойових дій та осіб, які належать до учасників бойових дій (визнаються такими).
В статті 7 Закону №3551-XII наведено перелік осіб, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Статтями 8 та 9 Закону №3551-XII закріплено коло осіб, які визнаються учасниками війни та інших осіб, які вважаються учасниками війни.
У статті 10 Закону №3551-XII визначено осіб, на яких поширюється чинність цього Закону.
4. Судом встановлено, що позивач є учасником бойових дій та інвалідом війни 3-ї групи, що підтверджується копіями відповідних посвідчень, наявних у матеріалах справи, а відтак на останнього поширюються гарантії визначені наведеними вище нормативними актами (а.с.4-5).
5. За приписами пункту 14 частини першої статті 12 Закону №3551-XII учасникам бойових дій (статті 5, 6) надаються, зокрема, такі пільги, як першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом.
Водночас, право на позачерговий безоплатний капітальний ремонт власних жилих будинків і квартир та першочерговий поточний ремонт жилих будинків і квартир у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, надано особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них особам (стаття 7), про що зазначено у пункті 8 частини 1 статті 13 Закону № 3551-XII.
Згідно норм статті 17 Закону № 3551-XII фінансування витрат, пов`язаних з введенням в дію цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.
6. Порядок проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу, а також першочерговий поточний ремонт житлових будинків і квартир осіб, які мають на це право, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 565 (далі - Порядок № 565).
За приписами підпункту 1 пункту 1 Порядку № 565 встановлено, що відповідно до цього Порядку проводиться безоплатний капітальний ремонт житлових будинків і квартир тих осіб, що мають право згідно із Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту":
на безоплатний капітальний ремонт власних житлових будинків і квартир (пункт 8 частини першої статті 13 Закону № 3551-XII) - осіб з інвалідністю внаслідок війни та прирівняних до них осіб;
на безоплатний капітальний ремонт власних житлових будинків (пункт 8 частини першої статті 15) - осіб, на яких поширюється чинність зазначеного Закону № 3551-XII;
на безоплатний капітальний ремонт житлових будинків і квартир, що перебувають у їх власності (пункт 10 частини першої статті 16 Закону № 3551-XII), - осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
Пунктом 2 Порядку №565 визначено, що безоплатний капітальний ремонт власних житлових будинків і квартир (далі - безоплатний капітальний ремонт) проводиться за місцем постійного проживання і реєстрації особи, що має право на зазначені у п. 1 цього Порядку №565 пільги (далі - особа, що має право на пільгу).
Безоплатному капітальному ремонту підлягає житловий будинок чи квартира, які належать особі, що має право на пільгу, на праві приватної, зокрема спільної, власності.
Безоплатний капітальний ремонт проводиться виходячи з розрахунку 21 кв. метр загальної площі будинку, квартири на кожну особу, що має право на пільгу.
Відповідно до п.3 Порядку № 565 для проведення безоплатного капітального ремонту особа, що має право на пільгу, подає до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування за місцем свого постійного проживання і реєстрації письмову заяву за формою згідно з додатком 1.
7. Судом встановлено, що позивач звернувся до відповідача (за місцем реєстрації) із зверненням, при цьому, вказавши свій статус відповідно до Закону №3551-XII та положення названого Закону, які передбачають, що він має право на пільги, а саме безоплатний капітальний ремонт власного житлового будинку та на першочерговий поточний ремонт житлового будинку.
Тобто, не зважаючи на те, що позивачем подано заяву, яка згідно із додатком 1 Порядку №565 не в повній мірі відповідає встановленій формі, однак, за своєю суттю зміст звернення відповідає вимогам додатку 1 Порядку №565.
8. Пунктом 5 Порядку №565 визначено, що для вирішення питання щодо проведення безоплатного капітального ремонту орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування утворює комісію у складі спеціалістів житлово-експлуатаційних і ремонтно-будівельних організацій, представників органу, що фінансує виконання ремонтних робіт (є головним розпорядником коштів місцевого бюджету), органу технічної інвентаризації та інших уповноважених осіб.
Співголовами комісії призначаються заступник керівника органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування та керівник органу, що є головним розпорядником коштів місцевого бюджету.
Рішення про проведення безоплатного капітального ремонту приймається у місячний строк після подання заяви особою, що має право на пільгу, на підставі результатів обстеження комісією будинку, квартири. Обстеження проводиться у присутності особи, яка подала заяву.
За змістом п. 7 Порядку №565 комісія після обстеження будинку, квартири складає перелік, визначає види і обсяги робіт, які необхідно виконати, з урахуванням строку проведення останнього капітального ремонту та виходячи з переліку основних робіт згідно з додатками 3 і 4, орієнтовної тривалості ефективної експлуатації елементів будинку, квартири, визначеної правилами утримання житлових будинків та прибудинкових територій.
За результатами обстеження будинку, квартири складаються дефектний акт, кошторисний розрахунок і визначається загальна вартість капітального ремонту. На підставі визначеної загальної вартості капітального ремонту розраховується вартість капітального ремонту 1 кв. метра будинку, квартири. Вартість безоплатного капітального ремонту визначається як добуток вартості капітального ремонту 1 кв. метра будинку, квартири та площі, яка належить особі, що має право на пільгу, на праві приватної, зокрема спільної, власності у таких будинку, квартирі. При цьому площа не може перевищувати 21 кв. метра загальної площі будинку, квартири (п.8 Порядку №565).
Відповідно до п. 9 Порядку №565 за заявою особи, щодо якої прийнято рішення про проведення безоплатного капітального ремонту, комісія приймає рішення про виконання в межах вартості безоплатного капітального ремонту одного чи кількох видів ремонтних робіт, визначених за результатами обстеження (перекриття всієї площі покрівлі, заміна віконних рам, перекриття всієї площі підлоги будинку тощо).
Пунктами 10 та 11 Порядку №565 визначено, що кошторисний розрахунок і вартість безоплатного капітального ремонту затверджуються рішенням органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування за поданням комісії і не підлягають зміні. Затверджені кошторисний розрахунок і вартість безоплатного капітального ремонту передаються у встановленому законодавством порядку до органу, що є головним розпорядником коштів місцевого бюджету, для подальшої роботи.
Безоплатний капітальний ремонт проводиться у встановленому порядку суб`єктами господарювання, які відповідно до законодавства мають право на виконання таких робіт, на замовлення органу, що є головним розпорядником коштів місцевого бюджету (пункт 12 Порядку №565).
9. Отже, відповідно до приписів Порядку №565, після отримання 18.06.2020 р. заяви ОСОБА_1 у відповідача виник обов`язок розглянути заяву у місячний строк, після подання такої заяви особою, що має право на пільгу. При цьому, відповідач відповідно до приписів Порядку №565 зобов`язаний був після одержання такої заяви створити комісію у складі спеціалістів житлово-експлуатаційних і ремонтно-будівельних організацій, представників органу, що фінансує виконання ремонтних робіт (є головним розпорядником коштів місцевого бюджету), органу технічної інвентаризації та інших уповноважених осіб для вирішення питання щодо проведення безоплатного капітального ремонту.
10. Проте, відповідних дій спрямованих на розгляд заяви позивача, передбачених зокрема пунктів 5-8 Порядку №565, відповідачем вжито не було, доказів протилежного суду не надано.
11. Так, відповідач в наданому до суду відзиві посилається на те, що вирішення питання з проведення безоплатного ремонту і складання проектно-кошторисної документації здійснюється за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у межах затверджених бюджетних призначень на відповідний рік. При цьому, коштів на такі витрати у 2020 році з державного бюджету не надходило.
Вказану обставину відповідач підтверджує листом фінансового управління Путильської РДА від 11.12.2020 р., у якому зазначено, що кошти на першочерговий поточний ремонт жилих будинків і квартир учасникам бойових дій в 2020 році з Державного бюджету не надходили та в районному бюджеті не передбачалися (а.с.24).
12. Суд зазначає, що дійсно відповідно до пункту 16 Порядку №565, фінансування витрат, пов`язаних з проведенням безоплатного капітального ремонту і складенням проектно-кошторисної документації, здійснюється за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у межах затверджених бюджетних призначень на відповідний рік.
Разом з тим, та обставина, що безоплатний капітальний ремонт і складення проектно-кошторисної документації, здійснюється за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, та навіть за умови відсутності відповідної субвенції, не позбавляє орган місцевого самоврядування обов`язку слідувати алгоритму дій, який чітко визначений Порядком №565, в тому числі і щодо здійснення обстеження житла.
13. Варто зазначити, що Порядок №565 не регулює питання відмови органу місцевого самоврядування у проведенні безоплатного капітального ремонту житлового будинку. Однак, з поміж вказаного, такий Порядок встановлює чітку послідовність дій органу місцевого самоврядування в разі надходження відповідної заяви. Суд звертає увагу на те, що відсутність відповідного фінансування на пільговий ремонт з Державного бюджету не може бути підставою не здійснення відповідачем дій, передбачених Порядком №565. В свою ж чергу, фінансування таких витрат з державного та місцевого бюджетів передбачено Законом №3551-XII та Порядком №565, і невиконання чого може мати місце у іншому складі правовідносин.
14. Окрім того, суд звертає увагу також на наступне.
Як вже зазначалось судом вище, Порядок №565 не регулює питання відмови органу місцевого самоврядування у проведенні безоплатного капітального ремонту житлового будинку. Однак, з аналізу приписів вказаного підзаконного акту, очевидним є те, що після вчинення дій, передбачених пунктами 5-8 Порядку №565, органом виконавчої влади чи місцевого самоврядування приймається рішення про проведення безоплатного капітального ремонту у разі встановлення, що для цього є відповідні підстави. При цьому, логічним є висновок про те, що таке рішення не приймається, якщо підстави для проведення безоплатного капітального ремонту відсутні.
Разом з тим, статтею 1 Закону України «Про звернення громадян» визначено, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про звернення громадян» заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності.
Отже, заява ОСОБА_1 про проведення безоплатного капітального ремонту житлового будинку і є заявою адресованою органу місцевого самоврядування та спрямованою на реалізацію соціальних прав позивача, як інваліда війни.
Суд зазначає, що Порядок №565 є підзаконним нормативно-правовим актом та регулює порядок проведення безоплатного капітального ремонту житлових будинків та квартир осіб, які мають право на отримання такої пільги, проте, в частині яка не врегульована Порядком №565 на заяву ОСОБА_1 поширюється норми Закону України «Про звернення громадян».
15. Відповідно до ч.1 ст.15 Закону України «Про звернення громадян» органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов`язані об`єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).
Згідно ч.4 ст.15 Закону України «Про звернення громадян» рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз`ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.
Частиною 1 статті 20 Закону України «Про звернення громадян» визначено, що звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п`ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п`яти днів.
Суд зазначає, що відповідно до ч.1 ст.19 Закону України «Про звернення громадян» органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об`єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов`язані, серед іншого: об`єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення; у разі визнання заяви чи скарги необґрунтованою роз`яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення.
За таких обставин, враховуючи положення Порядку №565 та Закону України "Про звернення громадян", суд дійшов висновку, що отримавши заяву позивача про проведення безоплатного капітального ремонту будинку у відповідача виник обов`язок протягом 30 днів розглянути відповідну заяву та прийняти обґрунтоване та вмотивоване рішення про проведення безоплатного капітального ремонту або відмову в проведенні безоплатного капітального ремонту, з посиланням на підстави відмови та порядок оскарження такої відмови.
16. За таких обставин, суд приходить до висновку, що саме бездіяльність, (а не дії) відповідача є протиправними в частині неналежного розгляду звернення (заяви) позивача, у Порядку визначеному Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року №565, що і є належним способом захисту порушеного права позивача, яки застосовується судом у спірних правовідносинах.
17. Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
18. В ході судового розгляду встановлено, що відповідач, відмовляючи позивачу як ветерану війни - інваліду війни 3 групи, в позачерговому безоплатному капітальному ремонті належної йому квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , діяв не на підставі Конституції та законів України, що свідчить про порушення прав позивача.
19. Враховуючи повноваження суду при вирішенні справи, які закріплені статтею 245 КАС України, в частині належного способу захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність Путильської селищної ради Чернівецької області та зобов`язати останню повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 16.06.2020 року щодо проведення безоплатного ремонту належної йому квартири за адресою - АДРЕСА_1 , з дотриманням процедури, визначеної Порядком проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу, а також першочерговий поточний ремонт житлових будинків і квартир осіб, затвердженого постановою КМУ від 20.05.2009р. №565.
20. За таких обставин суд прийшов до висновку, що зазначений позов підлягає задоволенню частково з підстав, які наведені вище.
РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ.
1. Враховуючи те, що позивач звільнений від сплати судового збору, суд не вирішує питання про розподіл таких судових витрат.
Керуючись статтями 2, 9, 77, 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Путильської селищної ради, про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії, - задовольнити частково.
2. Визнати протиправною бездіяльність Путильської селищної ради Чернівецької області щодо неналежного розгляду звернення ОСОБА_1 від 16.06.2020 року, у Порядку визначеному Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року №565.
3. Зобов`язати Путильську селищну раду Чернівецької області повторно розглянути звернення ОСОБА_1 від 16.06.2020 року, щодо проведення безоплатного ремонту належної йому квартири за адресою - АДРЕСА_1 , відповідно до процедури, визначеної Порядком проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу, а також першочерговий поточний ремонт житлових будинків і квартир осіб, затвердженого постановою КМУ від 20.05.2009р. №565.
4. Розподіл судових витрат не здійснюється.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_4 )
Відповідач - Путильська селищна рада (вул. Українська, 196, смт. Путила, Чернівецька область, 59100; код ЄДРПОУ 04417046).
Суддя О.В. Боднарюк