Рішення № 96176695, 05.04.2021, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.04.2021
Номер справи
540/277/21
Номер документу
96176695
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 квітня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/277/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді: Кисильової О.Й.,

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Дніпровського районного у м. Херсоні відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністрества юстиції (м. Одеса), за участю третьої особи - відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Слобідському та Основ`янському районах у місті Харкові Головного територіального управління юстиції у Харківській області про визнання протиправним та скасування висновку, зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Дніпровського районного у місті Херсоні відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (далі - відповідач-1), за участю третьої особи - відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Слобідському та Основ`янському районах у місті Харкові Головного територіального управління юстиції у Харківській області (далі - третя особа), в якому просить:

- скасувати висновок відповідача від 30.05.2020 про відмову у внесенні змін до актового запису № 04 від 24.03.2006 про народження позивача, складеного відділом державної реєстрації актів цивільного стану Комінтернівського районного управління юстиції м. Харкова;

- зобов`язати відповідача внести зміни в актовий запис від 24.03.2006 № 04 про народження позивача, складеного відділом державної реєстрації актів цивільного стану Комінтернівського районного управління юстиції м. Харкова, шляхом зміни повного імені дитини з " ОСОБА_1 " на "ОСОБА_7" в графі прізвища та " ОСОБА_2 " в графі імені, у матері відповідно до повного імені " ОСОБА_3 " на " ОСОБА_4 " в графі прізвища і " ОСОБА_5 " в графі імені, і у мого покійного батька з" ОСОБА_6 "на " ОСОБА_7 " і " ОСОБА_6 " та видати нове свідоцтво про народження дитини.

Ухвалою від 02.02.2021 у справі відкрите спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що з метою виправлення помилок в актовому записі про народження, позивач 06.03.2019 звернулася із заявою до Дніпровського районного у м. Херсоні відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) для внесення змін до актового запису № 04 від 24.03.2006. Втім, відповідач відмовив позивачу в задоволенні заяви, про що склав висновок від 30.05.2020. Вважаючи такий висновок протиправним, позивач звернулася до суду про його скасування та зобов`язання відповідача внести зміни до актового запису про її народження. Просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

26.02.2021 від третьої особи до суду надійшло клопотання, в якому відділ реєстрації актів цивільного стану зазначив, що вимога позивача про зобов`язання відповідача внести зміни до актового запису про народження № 04 від 24.03.2006 не можуть бути реалізовані у разі задоволення позовних вимог, оскільки вказаний актовий запис вчинений іншим відділом (третьою особою).

Частинами 5, 6 ст. 162 КАС України визначено, що відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дасть змогу відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив до початку першого підготовчого засідання у справі. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Ухвалою від 02.02.2021 про відкриття провадження відповідачу наданий п`ятнадцятиденний строк для подання відзиву з дня отримання зазначеної ухвали. Вказана ухвала отримана представником відповідача 11.02.2021, однак відповідач не скористався правом подання відзиву на позовну заяву у строки, визначені в ухвалі.

Відповідно до ст.ст. 159, 162 КАС України подання заяв по суті справи, зокрема, відзиву, є правом учасників справи, а у разі його ненадання без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає відповідача належним чином повідомленим про встановлення йому строку для подання відзиву по справі, відтак здійснює розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 звернулася до Дніпровського районного у місті Херсоні відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) із заявою про внесення змін до актового запису № 04 про народження ОСОБА_1 , складеного 24.03.2006 відділом державної реєстрації актів цивільного стану по Слобідському та Основ`янському районах у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), а саме: в графі "Прізвище" дитини та батька зазначити прізвище " ОСОБА_7 ", матері - " ОСОБА_4 " в графі "Власне ім`я" дитини зазначити - " ОСОБА_2 ", батьку - " ОСОБА_6 ", матері - " ОСОБА_5 ".

30.05.2020 Дніпровський районний у місті Херсоні відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), розглянувши заяву позивача, склав висновок про відмову у внесенні змін до актового запису цивільного стан, оскільки в актовому записі № 4 від 24.03.2006 прізвище та по-батькові дитини не присвоєно за згодою батьків та згідно національних традицій. Також зазначено, що висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану складається, якщо під час державної реєстрації акту цивільного стану були допущені помилки (перекручення, пропуск відомостей, окремих слів або граматичні помилки чи вказані неправильні відомості). У зв`язку із чим, відсутні підстави у внесенні доповнень до актового запису про народження ОСОБА_1 .

Вважаючи таку відмову відповідача протиправною, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Відносини, пов`язані з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану, внесенням до актових записів цивільного стану змін, їх поновленням і анулюванням врегульовані Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" від 01.07.2010 № 2398-VІ (далі- Закон № 2398-VІ).

За змістом ст. 1 Закону № 2398-VІ цей Закон визначає засади діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану та не поширюється на порядок проведення реєстрації громадянства України.

Частиною 1 ст. 6 Закону № 2398-VІ передбачено, що відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.

Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 9 Закону № 2398-VІ державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану. Актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану. Актовий запис цивільного стану складається у двох примірниках. Інформація, що міститься в актовому записі цивільного стану, є конфіденційною і не підлягає розголошенню. Актовий запис цивільного стану є безспірним доказом фактів, реєстрація яких посвідчується, до спростування його в судовому порядку.

Порядок внесення змін до актових записів передбачений статтею 22 Закону № 2398-VІ та Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджені наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 № 96/5 (далі - Правила).

За змістом ч. 1 ст. 22 Закону № 2398-VІ внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав.

За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.

У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.

Пунктом 2.1 Правил визначено, що заява про внесення змін до актового запису цивільного стану за формою, наведеною в додатку 1, подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених статтею 53 Сімейного кодексу України, також до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису про шлюб при пред`явленні паспорта або паспортного документа.

Відповідно до п. 2.12 Правил на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому за формою, наведеною в додатку 2. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.

Долученими до матеріалів справи документами підтверджено, що позивач із заявою про внесення змін до актового запису про народження звернулася до відділу реєстрації актів цивільного стану за місце свого проживання, тобто до Дніпровського районного у місті Херсоні, тобто до відповідача.

Актовий запис № 04 від 24.03.2006 до якого позивач просить внести зміни, складений відділом державної реєстрації актів цивільного стану по Слобідському та Основ`янському районах у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків).

Відповідно до п. 2.12 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому.

У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.

Таким чином, з наведених вище положень Правил слідує, що висновок про внесення змін або про відмову у внесенні змін до актових записів цивільного стану здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції, за місцем проживання заявника.

На підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обгрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому, який може бути оскаржений в судовому порядку.

Відповідно до п.п. 2.13.2 п. 2.13 Правил, підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є постанова адміністративного суду.

Згідно п. 2.16 Правил, зміни, доповнення, виправлення вносяться в паперові носії актових записів цивільного стану та одночасно до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Підпунктом 2.16.7 п. 2.16 Правил зазначено, що на підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень в актові записи цивільного стану вносяться відповідні зміни, які зазначені в рішенні суду.

Відповідно до п. 2.18 Правил зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації за місцем зберігання відповідного актового запису цивільного стану.

Висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичного представництва чи консульської установи України про внесення змін до актового запису цивільного стану складається у двох примірниках, з яких один разом із зібраними документами не пізніше наступного робочого дня надсилається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису цивільного стану, до якого вносяться зміни. Другий примірник залишається у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичному представництві чи консульській установі України за місцем його складання. Якщо актовий запис цивільного стану, у який потрібно внести зміни, міститься в даному відділі державної реєстрації актів цивільного стану, висновок складається в одному примірнику (п. 2.19 Правил).

Отже, внесення змін до актового запису цивільного стану передбачає певний алгоритм дій, а саме: звернення особи з відповідною заявою (за місцем проживання) про внесення змін до актового запису цивільного стану особисто або через представника; прийняття відділом державної реєстрації актів цивільного стану вказаної заяви шляхом її формування та реєстрації за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян; складання відділом державної реєстрації актів цивільного стану обґрунтованого висновку про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.

Зміни до актового запису вносяться також на підставі постанови адміністративного суду.

Слід зазначити, що спірні правовідносини виникли з приводу того, що в актовому записі про народження позивачки № 04 від 24.03.2006 в графі прізвище стоїть прочерк, в графі "ім`я" зазначено " ОСОБА_1 " (дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ), в графі прізвище матері прочерк та в графі ім`я зазначене " ОСОБА_3 " (дата народження ІНФОРМАЦІЯ_2 ), що не відповідає відомостям зазначених в особистих документах позивача, зокрема, паспорті громадянина України записане прізвище - " ОСОБА_7 ", ім`я - " ОСОБА_2 ", та в паспорті (Соціалістичної Республіки В`єтнам) матері позивача - прізвище - " ОСОБА_4 ", ім`я - " ОСОБА_5 ". У свою чергу, позивач звертає увагу на те, що в осіб в`єтнамського походження відсутні лише імена по батькові, а прізвища існують.

Вказане стало підставою для звернення до відповідача із заявою про внесення змін до актового запису № 04 від 24.03.2006 про народження позивача. Проте, відповідач відмовив у внесенні змін до актового запису, зазначивши, що прізвище та по батькові дитини не присвоєно за згодою батьків та згідно національних традицій, тому власне ім`я дитини вказане - " ОСОБА_1 ".

Вирішуючи даний спір, суд враховує правову позицію Великої Палати Верховного Суду, яка міститься у постановах від 14.11.2018 у справі № 425/2737/17 та від 23.01.2019 у справі № 807/45/17, згідно яких у справах про оскарження відмови внести за заявою особи зміни до актового запису цивільного стану суд за правилами адміністративного судочинства вивчає наявність чи відсутність достатніх підстав для прийняття відповідного рішення, зокрема, перевіряє чи відповідні рішення прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також, чи прийняті вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення. Завдання адміністративного суду у таких справах полягає, насамперед, у перевірці додержання процедури розгляду та прийняття органом реєстрації актів цивільного стану відповідного рішення. Адміністративний суд, розглядаючи такі справи, не вправі вийти за межі їх публічно-правових аспектів і встановлювати юридичні факти, що мають значення для внесення змін до актових записів цивільного стану.

Актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов`язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб`єктом цивільних прав та обов`язків. Актами цивільного стану є народження фізичної особи, встановлення її походження, набуття громадянства, вихід з громадянства та його втрата, досягнення відповідного віку, надання повної цивільної дієздатності, обмеження цивільної дієздатності, визнання особи недієздатною, шлюб, розірвання шлюбу, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, зміна імені, інвалідність, смерть тощо. Державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, громадянство, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть (ч. 1, 2, 3 ст. 49 Цивільного кодексу).

Аналогічні за змістом приписи закріплені у статті 2 Закону № 2398-VI.

Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи й офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті (ч. 1 ст. 9 Закону № 2398-VI), тобто дій/подій, що впливають на набуття, зміну чи припинення цивільних прав та обов`язків.

У силу вимог п. 2.15.2 Правил прізвище, власне ім`я та по батькові особи в актових записах цивільного стану підлягають зазначенню із урахування національних традицій.

Згідно ст. 294 Цивільного кодексу України фізична особа має право на ім`я. Фізична особа має право на транскрибований запис її прізвища та імені відповідно до своєї національної традиції. У разі перекручення імені фізичної особи воно має бути виправлене. Якщо перекручення імені було здійснене у документі, такий документ підлягає заміні.

Таким чином, оскільки прізвище, ім`я, по-батькові є особистим немайновим благом та дає можливість набувати прав та створювати для себе цивільні обов`язки, а також здійснювати ці права та виконувати цивільні обов`язки під своїм іменем, то перекручення або відсутність прізвища, імені або по-батькові є порушенням прав позивача та підлягає виправленню.

Відповідно до паспорта громадянина України ОСОБА_1 в графі "прізвище" зазначено " ОСОБА_7 ", в графі ім`я - " ОСОБА_2 ", що не відповідає актовому запису про її народження, де в графі "ім`я" вказано " ОСОБА_1 " та прізвище відсутнє.

Матеріали справи містять копію паспорта № НОМЕР_1 , з якого суд встановив, що даний паспорт виданий громадянці Соціалістичної Республіки В`єтнам ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Прізвище особи зазначено " ОСОБА_4 ".

Також, згідно свідоцтва про смерть № 4 Мод ВТР\НТ-2006-КТ.1.а громадянин Соціалістичної Республіки В`єтнам ОСОБА_6 , 1969 року народження помер ІНФОРМАЦІЯ_3 . Прізвище особи зазначено " ОСОБА_7 ".

У свою чергу, згідно свідоцтва про народження серія НОМЕР_2 , виданого 24.03.2006 відділом державної реєстрації актів цивільного стану Комінтернівського районного управління юстиції міста Харкова, 12.08.1991 народилася ОСОБА_1 , місце народження Україна, м. Харків, батько - ОСОБА_6 , громадянин В`єтнаму, мати - ОСОБА_3 громадянка В`єтнаму. У графах "прізвище дитини", "прізвище матері" та "прізвище батька" прізвища відсутні.

Відповідно до пп. 2.15.2 та пп. 2.15.9 п. 2.15 Правил, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану для внесення виправлень складається якщо прізвище, власне ім`я та по батькові зазначено без урахування національних традицій та якщо під час державної реєстрації акту цивільного стану були допущені помилки (перекручення, пропуск відомостей, окремих слів або граматичні помилки чи вказані неправильні відомості).

Підпунктом 2.13.2 пункту 2.13 Правил визначено, що підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є також постанова адміністративного суду.

За таких обставин, суд дійшов висновку про протиправність висновку Дніпровського районного у місті Херсоні відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 30.05.2020 про відмову у внесенні змін до актового запису № 04 від 24.03.2006 про народження позивачки.

Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За правилами ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову (ч. 4 ст. 159 КАС України)

Відповідач не скористався своїм правом щодо доказування правомірності свого рішення, не подавши до суду відзиву на позовну заяву, що розцінюється судом як визнання відповідачем позову в повному обсязі.

Натомість позивач надала докази того, що її прізвище " ОСОБА_7 ", прізвище матері " ОСОБА_4 " та прізвище батька " ОСОБА_7 ".

Таким чином, суд вважає, що порушене право позивача підлягає захисту шляхом зобов`язання відповідача внести зміни до актового запису про народження № 04 від 24.03.2006, зазначивши у графі прізвище дитини " ОСОБА_7 ", у графі ім`я дитини " ОСОБА_2 ", у графі прізвище матері " ОСОБА_4 " у графі ім`я матері " ОСОБА_5 " , у графі прізвище батька " ОСОБА_7 " у графі ім`я батька " ОСОБА_6 ".

Відповідно до п. 2.22. Розділу ІІ Правил, після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану. На свідоцтві проставляється штамп " Повторно ". Свідоцтво про державну реєстрацію, подане заявником для внесення змін, анулюється та знищується у встановленому порядку.

Відтак, суд відмовляє позивачу у задоволенні вимог про зобов`язання відповідача видати нове свідоцтво про народження, оскільки внесення змін до актового запису має наслідком видачу свідоцтва з урахуванням змін. Суд не зобов`язує суб`єкта владних повноважень вчинити певні дії на майбутнє. У даному випадку, відсутня відмова органу реєстрації актів цивільного стану у видачі позивачу нового свідоцтва про народження, тобто дана вимога є передчасною.

З огляду на викладене вище, суд частково задовольняє позовну вимоги ОСОБА_1 .

Розподіл судових витрат суд здійснює за правилами статті 139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати висновок Дніпровського районного у місті Херсоні відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 30.05.2020 про відмову у внесенні змін до актового запису № 04 від 24.03.2006 про народження ОСОБА_1 , складеного відділом державної реєстрації актів цивільного стану Комінтернівського районного управління юстиції м. Харкова.

Зобов`язати Дніпровський районний у місті Херсоні відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) внести зміни до актового запису від 24.03.2006 № 04 про народження ОСОБА_1 , складеного відділом державної реєстрації актів цивільного стану Комінтернівського районного управління юстиції м. Харкова, зазначивши: у графі прізвище дитини " ОСОБА_7 ", у графі ім`я дитини " ОСОБА_2 "; у графі прізвище матері " ОСОБА_4 ", у графі ім`я матері " ОСОБА_5 "; у графі прізвище батька " ОСОБА_7 ", у графі ім`я батька " ОСОБА_6 ".

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 908 (дев`ятсот вісім) грн 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Дніпровського районного у місті Херсоні відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (код ЄДРПОУ 04060217, 73000, м. Херсон, вул. Чорноморська, 22).

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.Й. Кисильова

кат. 102070000