Постанова № 9616913, 09.03.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
09.03.2010
Номер справи
2а-15079/09/11/0170
Номер документу
9616913
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

09.03.10Справа №2а-15079/09/11/0170 о 15 годині 23 хвилини Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Москаленка С.А., при секретарі Бурдейній Г.Ю., за участю

представника позивача Мозгової В.І, довіреність від 09.02.10,р.,

представника відповідача Тарасенко О.В., довіреність № 18/10-0 від 19.01.10р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Еліт Авто Транс"

до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим

про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Еліт Авто Транс" звернулося до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що посадовими особами відповідача під час проведення перевірок складені акти перевірок, у яких зафіксовані нібито встановлені порушення позивачем п.п..2, 5,13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. За результатами вказаних перевірок відповідачем прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, у тому числі за порушення, яких позивач не допустив. На думку позивача, перевіркою не виявлено та не підтверджується порушення позивачем п.п.2,5,13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, що призвело до невірних висновків, викладених у актах перевірок та, як наслідок, прийняття неправомірних рішень про застосування фінансових санкцій. Зафіксовані в актах перевірок, на підставі яких винесені оскаржувані рішення, порушення позивачем ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” перевіркою не виявлено та жодним чином не підтверджується. Окрім того, передбачена п.3 ст.17 вищезазначеного Закону відповідальність, яка застосована відповідачем до позивача застосовується за невикористання розрахункової книжки. Актом перевірки встановлена невидача розрахункового документу (білету), відповідальність за зазначене правопорушення не охоплюється п.3 ст.17 Закону, а відтак рішення відповідача є протиправним та підлягає скасуванню.

Представник позивача у судовому засіданні на задоволенні позовних вимог наполягав та просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позову заперечував з підстав, викладених у письмових запереченнях.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Посадовими особами відповідача, на підставі плану - графіку перевірок (а.с.52), направлень на перевірку № 2700/23-3, № 2699/23-3 від 04.09.2009р. (а.с.23); № 2704/23-3, № 2703/23-3 від 04.09.2009р. (а.с.29); № 2460/23-3, № 2459/23-3 від 18.08.2009р. (а.с.35); № 2358/23-3, № 2357/23-3 від 13.08.2009р. (а.с.41); № 2371/23-3, № 2372/23-3 від 13.08.2009р. (а.с.45); № 2705/23-3, № 2706/23-3 від 04.09.2009р. (а.с.50) проведено перевірку за дотриманням позивачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарських одиниць - маршрутних таксі, при обслуговуванні міських пасажирських маршрутів, що належать субєкту господарської діяльності Товариству з обмеженою відповідальністю "Еліт Авто Транс".

Результати перевірок оформлені актами.

За результатами перевірки, маршрутного таксі №115 держ. номер НОМЕР_1, проведеної у присутності водія ОСОБА_4, 17.08.2009р. складений акт № 002165/1149/01/09 (а.с.43) перевірки дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, яким зафіксовані порушення позивачем п.2,5,13 ст. З Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР (далі - Закон України-265/95-ВР), а саме:

- не проведення розрахункових операцій на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів;

- незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, не проведення розрахунків з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;

- невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій: сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків склала 344,00грн., сума готівкових коштів зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій склала 74,00грн. Акт підписаний водієм без заперечень.

На підставі акту № 002165/1149/01/09, п.3 ст.17, ст.22 Закону України-265/95-ВР прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_2 від 01.09.2009р. на суму 1690,00 грн.(а.с.42).

3а результатами перевірки маршрутного таксі №115 гос. номер НОМЕР_3, проведеної у присутності водія ОСОБА_5, 17.08.2009р. складений акт № 002170/1148/09/23 (а.с.38-39) перевірки дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, яким зафіксовані порушення позивачем п. 5,13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”№ 265/95-ВР (далі - Закон України-265/95-ВР), а саме:

- незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;

- незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків склала 91,00грн.( без урахування суми покупки - 04,00грн.), сума готівкових коштів зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій склала 40,00грн., невідповідність склала - 47,00грн.

На підставі акту №002170/1148/09/23, п.3 ст.17, ст.22 Закону України-265/95-ВР прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_4 від 01.09.2009р. на суму 575,00 грн., яким зафіксовано порушення п.п.5,13 ст. З Закону Украйни “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”№ 265/95-ВР (а.с.37).

3а результатами перевірки маршрутного таксі №115 гос. номер НОМЕР_5, проведеної у присутності водія ОСОБА_6, 21.08.2009р. складений акт № 002188/1178/01/09 (а.с.33-34) перевірки дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, яким зафіксовані порушення позивачем п.п. 5,13 ст. 3 Закону Украйни “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”№ 265/95-ВР, а саме:

- незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проведення розрахунків без використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;

- незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки -загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків склала 300,00грн., сума готівкових коштів зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій склала 200,00грн., невідповідність склала - 100,00грн.

На підставі акту № 002188/1178/01/09, п.3 ст.17, ст.22 Закону України-265/95-ВР прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_6 від 04.09.2009р. на суму 840,00 грн., за порушення п.п.5,13 ст. З Закону Украйни “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР (а.с.32).

3а результатами перевірки маршрутного таксі №115 гос. номер НОМЕР_5, проведеної у присутності водія ОСОБА_7, 09.09.2009р. складений акт № 002298/1215/01/09 (а.с. 30-31) перевірки дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, яким зафіксовані порушення позивачем п.5 ст. 3 Закону Украйни “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР, а саме:

- незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проведення розрахунків без використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України. Водій відмовився від підписання акту перевірки та його отримання, про що посадовими особами відповідача складений акт № 1593/01/01/23/34523716 (а.с.28).

На підставі акту № 002298/1215/01/09, п.3 ст.17 Закону України-265/95-ВР прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_7 від 21.09.2009р. на суму 340,00грн. за порушення позивачем п.5 ст. 3 Закону Украйни “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”№ 265/95-ВР (а.с.5).

3а результатами перевірки маршрутного таксі №115 гос. номер НОМЕР_8, проведеної у присутності водія ОСОБА_8, 21.08.2009р. складений акт № 000737/1266/01/09/23/34523716 (а.с.25-26) перевірки дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, яким зафіксовані порушення позивачем п.п.2,5 ст.3 Закону Украйни “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР, а саме:

- не проведення розрахункових операцій на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів (не видача білету);

- незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проведення розрахунків без використання книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.

На підставі акту № 000737/1266/01/09/23/34523716, п.3 ст.17 Закону України-265/95-ВР прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_9 від 21.09.2009р. на суму 365,00 грн., за порушення п.2,5 ст. 3 Закону Украйни “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”№ 265/95-ВР (а.с.7).

3а результатами перевірки маршрутного таксі №115 гос. номер НОМЕР_10, проведеної у присутності водія ОСОБА_9, 07.09.2009р. складений акт № 002247/1259/01/09 (а.с.48-49) перевірки дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, яким зафіксовані порушення позивачем п.5 ст. 3 Закону Украйни “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”№ 265/95-ВР, а саме:

- незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проведення розрахунків без використання книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.

На підставі акту № 002247/1259/01/09, п.3 ст.17 Закону України-265/95-ВР прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_11 від 21.09.2009р. на суму 340,00грн. (а.с.8).

Ст.19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органу владних повноважень суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного субєкта, встановлюючи чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені у Законі України “Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Згідно зі ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі - Закон) субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуг) через реєстратори розрахункових операції з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункової операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;

13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Пунктом 4 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу проїзних і перевізних документів із застосуванням бланків суворого обліку на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, а також при продажу білетів державних лотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролюється у режимі реального часу Державним казначейством України, та квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів.

Позивач надає послуги з перевезення пасажирів на автомобільному транспорті з видачею квитків. Під час перевірки позивач здійснював розрахункові операції із застосуванням квитково-касових листів серії УВГ № 573611 від 17.08.2009р., 573263 від 17.08.2009р., 573722 від 21.08.2009р., № 573458 від 09.09.2009р., № 683607 від 09.09.2009р., № 573277 від 07.09.2009р. (а.с.60-65) та відривних квитків.

Оскільки позивач надає послуги по перевезенню пасажирів міським автомобільним транспортом з видачею квитків, з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, він не повинен застосовувати реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки при здійсненні розрахунків з пасажирами.

Однак, це не звільняє позивача від обовязку вести книгу обліку розрахункових операцій.

Як вбачається із оскаржуваних рішень, відповідач застосував до позивача відповідальність, передбачену п.3 ст.17 та ст.22 Закону, за порушення останнім п.5,13 ст.3 Закону.

Частиною 3 ст. 17 Закону встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема, у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п.2.3. “Порядку реєстрації і ведення книги реєстрації розрахункових операцій і розрахункової книжки”, затвердженого наказом ДПА України №614 від 01.12.2000року, зареєстрованому Міністерством юстиції України 05.02.2001р. №106/5297 форма книги ОРО, що використовується при наданні послуг пасажирським автомобільним транспортом у разі проведення розрахунків без застосування РРО, повинна відповідати формі товарно-касової книги, наведеній у додатку 13 (для міських та приміських автобусних маршрутів) та в додатку 14 (для міжміських автобусних маршрутів) до пункту 3.1.1 Інструкції про порядок обліку бланків квитків на проїзд автомобільним транспортом та готівки, отриманої від перевезень пасажирів і багажу, затвердженої наказом Міністерства транспорту України від 31.05.2000 N 279 "Про затвердження Інструкції про порядок обліку бланків квитків на проїзд автомобільним транспортом та готівки, отриманої від перевезень пасажирів і багажу" та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23.06.2000 за N 369/4590.

При цьому на титульній сторінці повинна бути зазначена назва документа "Книга обліку розрахункових операцій"; квитково-касові листи в книзі повинні бути послідовно пронумеровані, обидві частини кожного квитково-касового листа повинні мати однакові серію (три літери) та номер (шість цифр), нанесені друкарським способом при виготовленні. Серії (у межах трьох літер) та номери (у межах шести цифрових розрядів) квитково-касових листів не повинні повторюватись у книгах ОРО, зареєстрованих одним СПД.

Пунктом 7.12. Порядку встановлено, що книга ОРО, що використовується при наданні послуг пасажирського автомобільного транспорту у разі проведення розрахунків без застосування РРО, заповнюється та використовується згідно з підрозділом 3.2 "Порядок ведення товарно-касової книги" Інструкції про порядок обліку бланків квитків на проїзд автомобільним транспортом та готівки, отриманої від перевезень пасажирів і багажу, затвердженої наказом Міністерства транспорту України від 31.05.2000 N 279 "Про затвердження Інструкції про порядок обліку бланків квитків на проїзд автомобільним транспортом та готівки, отриманої від перевезень пасажирів і багажу" та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23.06.2000 за N 369/4590, з урахуванням інших вимог цього розділу Порядку.

Перед початком використання книги ОРО слід зазначити на її титульній сторінці дату початку використання. Записи в книзі слід виконувати кульковою ручкою (п.7.3. Порядку).

Пунктом 7.4. Порядку встановлено, що використання книги ОРО, зареєстрованої на господарську одиницю, передбачає:

наявність книги ОРО в господарській одиниці, на яку ця книга зареєстрована, або на місці проведення розрахунків;

здійснення записів про реквізити розрахункових квитанцій до початку використання розрахункової книжки та безпосередньо після закінчення її використання у межах робочого дня чи зміни;

щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо.

Як вбачається із актів перевірок, на підставі яких були прийняті оскаржувані рішення, на місці проведення розрахунків знаходилися книги обліку розрахункових операцій у маршрутному таксі(квітково-облікові листи), зареєстровані у ДПІ в м.Сімферополі. У кожній книзі обліку розрахункових операцій зроблено запис про номери квітів до початку використання книги ОРО у день перевірки(а.с.60-65).

Пунктом 1.3 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПА України №327 від 10.08.2005р. та зареєстрованого Міністерством юстиції України 25.08.2005р. №925/11205 встановлено, що Акт - це службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.

Відповідно до п.1.6. Порядку за результатами невиїзної документальної, виїзної документальної чи позапланової перевірок в акті викладаються всі суттєві обставини фінансово-господарської діяльності субєкта господарювання, які мають відношення до фактів виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства.

Таким чином, акт перевірки є належним доказом у справі.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Частиною 2 зазначеної статті встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

У жодному акті перевірки не зазначено, у чому полягає порушення позивачем порядку використання книги ОРО при здійснення розрахунків у маршрутному таксі.

Всі порушення, які викладені в актах перевірки зведені до невидачі при здійсненні розрахункової операції розрахункового документу, тобто проїзного квитка, незастосування РРО, РК, КОРО при проведенні розрахункової операції та невідповідності наявних грошових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО.

За таких обставин суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення відповідача, в частині застосування до позивача штрафних санкцій, передбачених п.3 ст.17 Закону, за порушення ведення книги ОРО є протиправними, а відтак позовні вимоги в цій частині є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Щодо застосування відповідачем до позивача штрафних санкцій, передбачених ст.22 Закону за порушення останнім вимог п.13 ст.3 Закону суд зазначає наступне.

Пунктом 13) ст.3 Закону встановлено, що субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст. 22 Закону, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Як зазначалося вище, позивач при здійснення розрахунків при продажу квитків у міському автомобільному транспорті не зобовязаний застосовувати ані реєстратор розрахункових операцій ані розрахункову книжку, а відтак застосування відповідачем до позивача штрафних санкцій за незабезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня є протиправним.

Відповідно до п.1 ч.2 ст. 162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень.

З наведеного слідує, що скасування рішення субєкта владних повноважень є наслідок визнання цього рішення протиправним.

У позовні заяві позивач просить суд лише визнати рішення відповідача недійсними без вимог про визнання оскаржуваних рішень протиправним.

В свою чергу, частиною 2 ст.11 КАС України передбачено право суду вийти за межі позовних вимог, тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Враховуючи необхідність повного захисту прав та інтересів позивача, суд вважає необхідним визнати протиправними та скасувати рішення ДПІ у м. Сімферополі АР Крим № НОМЕР_2 від 01.09.2009р. на суму 1690,00 грн.; № НОМЕР_4 від 01.0.9.2009р. на суму 575,00грн.; № 00018442303 від 04.09.2009р. на суму 840,00грн.; № НОМЕР_7 від 21.09.2009р. на суму 340,00грн.; № НОМЕР_9 від 21.0.92009р. на суму 365,00грн.; № НОМЕР_11 від 21.09.2009р. на суму 340,00грн.

Відповідно до частини 1 статті 94 КАС України, якщо судове ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні 09.03.2010р.

У повному обсязі постанову складено 15.03.2010р.

На підставі викладеного, керуючись статтями 122, 158-164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_2 від 01.09.2009р. на суму 1690,00 грн.; № НОМЕР_4 від 01.0.9.2009р. на суму 575,00грн.; № 00018442303 від 04.09.2009р. на суму 840,00грн.; № НОМЕР_7 від 21.09.2009р. на суму 340,00грн.; № НОМЕР_9 від 21.0.92009р. на суму 365грн.; № НОМЕР_11 від 21.09.2009р. на суму 340грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Еліт Авто Транс"витрати зі сплати судового збору у розмірі 3,40грн.

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Москаленко С.А.