Постанова № 96149454, 09.04.2021, Покровський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
09.04.2021
Номер справи
189/276/21
Номер документу
96149454
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 189/276/21

3/189/113/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.04.2021 року смт. Покровське Дніпропетровської області

Суддя Покровського районного суду Дніпропетровської області Чорна О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Національної поліції України стосовно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Катеринівка Покровського району Дніпропетровської області, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працює в ТОВ «Славутич», депутатом на час розгляду справи не являється,

-у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

09.03.2021 року до Покровського районного суду Дніпропетровської області надійшли матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченогоч. 1 ст. 172-6 КУпАП (справа №189/276/21, провадження №3/189/113/21).

09.03.2021 року до Покровського районного суду Дніпропетровської області надійшли матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченогоч. 1 ст. 172-6 КУпАП (справа №189/277/21, провадження №3/189/114/21).

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Виходячи з вказаної правової норми, суд вважає, що вищезазначені справи повинні бути об`єднані в одне провадження, та за результатами їх розгляду має бути прийняте одне рішення, оскільки протоколи про адміністративні правопорушення відносно громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , надійшли на адресу суду одночасно та постанова по жодному з них ще не приймалась.

Із урахуванням вищенаведеного та зважаючи на те, що два адміністративні протоколи складені відносно однієї особи за вчинення кількох адміністративних правопорушень та одночасно розглядаються в одному суді, то дані справи про адміністративні правопорушення справа №189/276/21, провадження №3/189/113/21; справа №189/277/21, провадження №3/189/114/21 підлягають об`єднанню в одне провадження.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №182 від 23.02.2021 року ОСОБА_1 , будучи депутатом Катеринівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, будучи суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 року № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №958/29088, перебуваючи за місцем мешкання, а саме, за адресою: АДРЕСА_1 , без поважних причин, після припинення повноважень депутата Катеринівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області, подав декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (01.01.2020 року - 02.11.2020 року), а саме, о 21 годині 02 хвилини, 27.01.2021 року, тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №183 від 23.02.2021 року ОСОБА_1 , будучи депутатом Катеринівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, будучи суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 року № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №958/29088, перебуваючи за місцем мешкання, а саме, за адресою: АДРЕСА_1 , без поважних причин, несвоєчасно, тобто поза межами терміну подачі щорічної декларації за 2019 рік, о 08 годині 50 хвилини, 03.06.2020 року подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В судове засідання ОСОБА_1 з`явився, вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнав, пояснив суду, що дійсно, будучи депутатом Катеринівської сільської ради, невчасно подав в електронному вигляді декларацію за 2019 рік, та несвоєчасно подав в електронному вигляді декларацію, після припинення повноважень депутата Катеринівської сільської ради, хоча про такий обов`язок знав. Поважних причин неподачі декларацій не навів.

Прокурор Сосницький П.С. в судовому засіданні наголосив на обов`язку ОСОБА_1 подавати електронну декларацію у визначені законом строки, вважає особу винною у вчиненому.

Суд, заслухавши ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями; особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно абз. 1,2 п. 2 ч. 5 Розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 168/19 від 12.12.2019 року декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.

Відповідно до положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 року, у розділі ХІІІ Прикінцеві положення Закону України «Про запобігання корупції» доповнено новим пунктом 2/1, відповідно до якого строк подання декларацій у 2020 році продовжено до 1 червня.

Згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови є суб`єктами, на яких поширюється дія Закону.

Згідно ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.

ОСОБА_1 на момент вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного із несвоєчасним поданням декларації, після припинення повноважень депутата Катеринівської сільської ради, був суб`єктом декларування, а саме, особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції». Факт того, що ОСОБА_1 був депутатом Катеринівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області, підтверджується матеріалами справи, а саме, протоколом Катеринівської сільської виборчої комісії про результати виборів Катеринівського сільського голови та депутатів Катеринівської сільської ради за 2015 рік, протоколом засідання Катеринівської сільської виборчої комісії від 30.10.2015 року №10.

Згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після припинення повноважень депутата Катеринівської сільської ради, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі лише о 21 годині 02 хвилини, 27.01.2021 року.

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 , вчинене адміністративне правопорушення, пов`язане із несвоєчасним поданням декларації, після припинення повноважень депутата Катеринівської сільської ради, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Окрім цього, ОСОБА_1 на момент вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного із невчасним поданням в електронному вигляді декларації за 2019 рік був депутатом Катеринівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області, що підтверджується матеріалами справи, а саме, протоколом Катеринівської сільської виборчої комісії про результати виборів Катеринівського сільського голови та депутатів Катеринівської сільської ради за 2015 рік, протоколом засідання Катеринівської сільської виборчої комісії від 30.10.2015 року №10.

Згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі лише о 08 годині 50 хвилин, 03.06.2020 року.

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що депутатом Катеринівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області ОСОБА_1 , вчинене адміністративне правопорушення, пов`язане із невчасним поданням в електронному вигляді декларації за 2019 рік, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчинених корупційних правопорушень, їх наслідки, які не є тяжкими та не пов`язані із професійною діяльністю та особою ОСОБА_1 , який має стійкі соціальні зв`язки, до адміністративної відповідальності раніше не притягувався, працює, а також обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставини, що пом`якшують відповідальність правопорушника - щире каяття.

Обставини, що обтяжують відповідальність правопорушника, судом не встановлені.

Враховуючи викладене, суд вважає за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь держави.

Керуючись ст. ст. 36, 38, 172-6, 280, 283-285, 294 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Об`єднати адміністративні справи відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , справа №189/276/21, провадження №3/189/113/21, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП; справа №189/277/21, провадження №3/189/114/21, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП в одне провадження, присвоївши об`єднаній справі єдиний номер 189/276/21, провадження №3/189/113/21.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП адміністративне стягнення, у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п`ятдесяти /50/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень (вісімсот п`ятдесят гривень).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ) судовий збір в сумі 454,00 грн. (чотириста п`ятдесят чотири гривні), (отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України(ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Покровський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби та з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП.

Суддя О.В. Чорна