
Справа № 626/937/21
Провадження № 3/626/420/2021
ПОСТАНОВА
Іменем України
07.04.2021 року м. Красноград
Суддя Красноградського районного суду Харківської області Гусар П.І., розглянувши матеріал, який надійшов з Харківського зонального відділу військової служби правопорядку Міністерства оборони України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Київ, військовослужбовця Головного управління урядового фельд`єгерського зв`язку м. Київ, працюючого на посаді дипломатичного кур`єру відділу дипломатичних кур`єрів Головного управління урядового фельд`єгерського зв`язку Держспецзв`язку України, має військове звання підполковник, який зареєстрований в АДРЕСА_1 , а проживає по АДРЕСА_2 , щодо вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-15, ч.3 ст. 172-20 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
05.04.2021 року приблизно о 18.00 дипломатичний кур`єр відділу дипломатичних кур`єрів Головного управління урядового фельдегерського зв`язку державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, підполковник ОСОБА_1 , на станції "Краматорськ" під час виконання службових обов`язків придбав та самостійно вжив 1,5 л. пива та в подальшому поїхав на потязі № 126 за маршрутом "Костянтинівка- Київ", який слідує через станцію "Краматорськ".
06.04.2021року приблизно о 06:00 підполковник ОСОБА_1 був виявлений у купе № 2 вагону № 11 потягу № 126 співробітниками Красноградського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області з характерними ознаками алкогольного сп`яніння, та в подальшому підполковника ОСОБА_1 було доставлено до КНП "Красноградська ЦРЛ" для встановлення факту вживання алкогольних напоїв.
06.04.2021 о 06:35 підполковнику ОСОБА_1 запропоновано пройти освідчення за допомогою приладу спеціалізованого, для визначення концентрації парів алкоголю у повітрі, що видихається Алкофор 307. Результат освідчення 1.37 проміле. В подальшому був доставлений до Харківського зонального відділу Військової служби правопорядку для складання протоколу про адміністративне правопорушення за ч. З ст. 172-20 КУпАП.
З огляду на зміст заходів мобілізації та демобілізації, визначених Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, з 17.03.2014 і по теперішній час, незважаючи на те, що у 2016 році рішення про проведення мобілізації не оголошувалося, воєнний стан не вводився, Збройні Сили України функціонують в умовах особливого періоду.
Таким чином, підполковник ОСОБА_1 за вищевикладених обставин, скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме вжив спиртні напої та перебував в нетверезому стані під час виконання обов`язків військової служби.
Крім того, військовослужбовець Головного управління урядового фельд`єгерського зв`язку підполковника ОСОБА_1 відповідно наказу про відрядження за маршрутом «Київ – Краматорськ – Київ», під час виконання залізничного маршруту з доставки кореспонденції різного грифу обмеження, 04.04.2021 було визначено старшим маршруту (перший номер) у якого у підпорядкуванні перебував інший військовослужбовець капітан ОСОБА_2 .
Для виконання покладених на нього обов`язків за підполковником ОСОБА_1 та капітаном ОСОБА_2 була закріплена штатна зброю ПМ разом із бойовими набоями.
Близько 22:20 годині 04.04.2021 підполковник ОСОБА_1 разом з іншим військовослужбовцем отримавши кореспонденцію вирушив потягом з м. Києва до м. Краматорську Донецької області.
Близько 09:28 годині 05.05.2021 військовослужбовець підполковник ОСОБА_1 прибув до м. Краматорська Донецької області виконуючи військові службові обов`язки, у подальшому доставив доручену йому відповідну кореспонденцію до визначених адресатів.
Приблизно об 18:00 годині 05.04.2021 військовослужбовець підполковник ОСОБА_1 перебуваючи у відрядженні та виконуючи обов`язки військові служби із доставки кореспонденції, діючи недбало, свідомо вжив алкогольні напої разом із підлеглим капітаном ОСОБА_2 та приблизно 20:00 годині 05.04.2021 перебуваючи під алкогольним впливом отримав відповідну кореспонденцію для доставки її до м. Києва.
О 22:20 годині 05.04.2021 військовослужбовець підполковник ОСОБА_1 у супроводі підлеглого військовослужбовця капітана ОСОБА_2 з яким перебував у спільному відрядженні потягом «Костянтинівка – Київ» разом із кореспонденцією із різними грифами обмеження вирушили до м. Києва.
Близько 04:00 години 06.04.2021 ОСОБА_1 , перебуваючи у потязі вагону № 11 сполученням «Костянтинівка – Київ» на території Красноградського району Харківської області у порушення вимог ст. ст. 9, 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ст.ст. 1, 2, 3, 4, Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, п. 1, п. 18 ст. 1, ч. 2 ст. 2, ч. 5 ч. 9, ч. 10, ч. 11, ч. 12 ст. 10, ЗУ «Про Державну службу спеціального зв`язку та захисту інформації України», діючи необережно, протиправно, всупереч інтересам служби, на порушення своїх статутних обов`язків, приписів, законів та інструкцій, вчинив недбале ставлення військової службової особи до військової служби, шляхом перебування у алкогольному сп`янінні разом із підлеглим капітаном ОСОБА_2 під час знаходження у відрядженні із доставки спеціальної кореспонденції різного грифу обмеження, що стало підставою вчинення підлеглим кримінального злочину, а також в умисному невжитті заходів щодо припинення кримінального правопорушення, що вчинялися підлеглим капітаном ОСОБА_2 , відносно працівників правоохоронного органу поліції, що стало наслідком зриву служби, порядку передачі на надходження кореспонденції у визначені строки, безпідставному застосуванні бойової зброї підлеглим капітаном ОСОБА_2 та створення загрози життю та здоров`ю громадян України, що слідували разом із військовослужбовцями одним потягом.
Також, відповідно до статті 1 Закону України «Про оборону України» особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або із окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Згідно із статтею 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Відповідно до Указу Президента України від 17.03.2014 № 303/2014, затвердженого Законом України від 17.03.2014 № 1 126-У11 «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію», оголошено про проведення часткової мобілізації.
Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України», уведеного в дію Указом Президента України від 14.04.2014 № 405/2014, у Донецькій та Луганській областях проводиться антитерористична операція.
Збройні Сили України приймають участь в анти терористичній операції визначеним складом сил і засобів у відповідності до норм Закону України «Про боротьбу з тероризмом».
Відповідно до Указу Президента України від 14.01.2015 № 15/2015 «Про часткову мобілізацію», з метою підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань України па рівні, що гарантує адекватне реагування на загрози національній безпеці держави, оголошено та зобов`язано провести протягом 2015 року часткову мобілізацію у три черги протягом 210 діб.
Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не визначено чіткого порядку припинення особливого періоду.
Водночас зазначеним Законом передбачено такий захід як демобілізація - комплекс заходів, рішення про порядок і терміни проведення яких приймає Президент України, спрямованих на планомірне переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на роботу і функціонування в умовах мирного часу, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати мирного часу.
Згідно зі ст. 11 зазначеного Закону, рішення про демобілізацію із внесенням його на затвердження Верховною Радою України приймає Президент України.
З огляду на викладене, підполковник ОСОБА_1 являється військовою службовою особою, яка здійснює професійну діяльність, пов`язану із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Також, підполковник ОСОБА_1 відповідно до вище перелічених обов`язків та прав наділений організаційно-розпорядчими функціями, а тому являвся суб`єктом відповідальності за правопорушення, передбачене ст. 17216 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину вчиненні вищезазначених адміністративних правопорушень визнав, підтвердив факти викладені в протоколах про адміністративну відповідальність, просив суд призначити менш суворе стягнення у виді штрафу.
Крім повного визнання вини правопорушником факт вчинення адміністративного правопорушення підтверджується наявними в матеріалах справи доказами в їх сукупності, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення ДНХ-2/48 від 06.04.2021 року, довідкою КНП «Красноградська ЦРЛ» № 470 від 06.04.2021 року, згідно якої ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп`яніння з вмістом алкоголю 1,37%о , факт перебування на контрактній службі підтверджується копією контракту на проходження військової служби, витягом з наказу № 125-ос від 31.05.2018 року, згідно якого ОСОБА_1 призначено дипломатичним кур`єром відділу дипломатичних кур`єрів, копією посадових обов`язків.
Протокол про адміністративне правопорушення складений компетентною особою, його зміст відповідає вимогамст.256 КУпАП.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП,тобто розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов`язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об`єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп`яніння, або виконання ними обов`язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп`яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, в умовах особливого періоду, а також в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП, як недбале ставлення до військової служби вчинене в умовах особливого періоду,
Суддя також приймає до уваги, що Вищим адміністративним судом України у постанові від 16.02.2015 (справа №800/582/14) виходячи із системного аналізу норм Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", зазначено, що закінчення періоду мобілізації не є підставою для припинення особливого періоду.
З огляду на зміст заходів мобілізації та демобілізації, визначених Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, з 17.03.2014 і по теперішній час, незважаючи на те, що у 2016 році рішення про проведення мобілізації не оголошувалося, воєнний стан не вводився, Збройні Сили України функціонують в умовах особливого періоду.
Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом встановлено не було.
Відповідно до ч. 2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Правила, встановлені ст.36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.
Враховуючи те, що матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 перебувають в провадженні одного судді та стосуються однієї особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, тому зазначені матеріали відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 172-15 та за ч.3 ст. 172-20 КУпАП об`єднати в одне провадження, та призначити покарання в межах санкції ч.3 ст. 172-20 КУпАП.
Відповідно до положень статті 33 КУпАП, при вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, вважаю за можливе призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді арешту з утриманням на гаупвахті в межах санкції за ч.3 ст.172-20 КУпАП, що буде відповідати діям ОСОБА_1 .
Згідно вимог п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.36,173-15, 173-20, 245,251,252,268,283,284,294 КУпАП України, суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративні матеріали №626/937/21 ( провадження 3/626/420/2021) № 626/934/21 ( провадження 3/626/418/2021) відносно ОСОБА_1 об`єднати в одне провадження та присвоїти їм єдиний номер 626/937/21 ( провадження 3/626/420/2021).
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушеннь, передбачених ч.3 ст.172-20, ч.2 ст. 172-15 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді арешту з утриманням на гауптвахті строком на 10 (десять) діб.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп. на Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106.
Строк арешту з утриманням на гауптвахті відраховувати з моменту фактичного затримання порушника після набрання постановою законної сили.
Виконання постанови покласти на гаупвахту Центрального управління Військової служби правопорядку ( по м. Києву і Київській області) м. Київ, Солом`янський район, вул. Зеленогірська, 4.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Харківського апеляційного суду через Красноградський райсуд.
Суддя