Постанова № 9611301, 13.05.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2010
Номер справи
2а-1133/10/1670
Номер документу
9611301
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 травня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-1133/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді –Слободянюк Н.І.,

за участю секретаря –Дрижирук М.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, представленого Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятості,до Відкритого акціонерного товариства "Кременчуцький домобудівельний комбінат"про стягнення боргу по сплаті страхових внесків на випадок безробіття, -

В С Т А Н О В И В:

22 березня 2010 року Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, представлений Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятості,звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Кременчуцький домобудівельний комбінат"про стягнення боргу по сплаті страхових внесків на випадок безробіття в сумі 1473,47 грн, зазначеного відповідачем в поданій до позивача розрахунковій відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 2009 рік, але не сплаченого станом на дату подання позову до суду.

19 квітня 2010 року позивач надав суду заяву про збільшення позовних вимог від 15.04.2010 № 1913 у зв'язку із збільшенням суми заборгованості, яка станом на дату судового розгляду справи становить 1795,70 грн, що підтверджується поданою відповідачем до позивача розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за І квартал 2010 року.

Позивач явку свого уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, надавши суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач явку свого уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового розгляду справи, про що маються докази в матеріалах справи.

Оцінивши надані суду докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні, як того вимагають приписи статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України, та керуючись принципом законності відповідно до статей 7, 9 цього Кодексу, суд приходить до висновку про наявність законних підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.

Відповідно до статті 4 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування одним з видів загальнообов’язкового державного соціального страхування є страхування на випадок безробіття, а відносини, що виникають за цим видом загальнообов'язкового державного соціального страхування, регулюються окремим законом, прийнятим відповідно до цих Основ.

Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття визначає розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування Закон України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” згідно преамбули цього Закону.

Статтею 3 цього Закону встановлено, що законодавство про страхування на випадок безробіття складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, Закону України "Про зайнятість населення" та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері страхування на випадок безробіття, а також міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно частини другої статті 12 цього ж Закону функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районі, міськрайонні, міські та районі у містах центри зайнятості.

Зазначена норма закону також відносить до компетенції робочих органів фонду, зокрема, контроль за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, витратами за страхуванням на випадок безробіття, а також представництво інтересів Фонду в судових та інших органах.

Таким чином, Кременчуцький міськрайонний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду та до його повноважень належить здійснення контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків та право на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Судом встановлено, що Відкрите акціонерне товариство "Кременчуцький домобудівельний комбінат" станом на дату судового розгляду справи включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та має правовий статус платника внесків на випадок безробіття.

Згідно з частиною 2 статті 35 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг); при цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань /частина 3 статті 17 цього Закону/.

Відповідно до пункту 6.7. Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 №339 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 за № 30/5221, що розроблена відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, один екземпляр якої подається до центру зайнятості, у якому він перебуває на обліку до 20 (а за рік - 25) числа місяця, наступного за звітним періодом.

На виконання цієї норми Відкритим акціонерним товариством "Кременчуцький домобудівельний комбінат" подано до Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за І квартал 2010 року. По результатам звіту про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду за І квартал 2010 року недоїмка за ВАТ "Кременчуцький домобудівельний комбінат" становить 11834,19 грн. Вказана заборгованість виникла у відповідача з 3 кварталу 2009 року. Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 17.11.2009 у справі № 2а-44203/09/1670, що набрала законної сили 27.11.2009, з ВАТ "Кременчуцький домобудівельний комбінат" було стягнуто на користь Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості заборгованість на загальну суму 10038,49 грн.

Таким чином, сума заборгованості у цій справі становить 1795,70 грн (11834,19 грн-10038,49 грн).

Станом на дату судового розгляду справи заборгованість на зазначену суму відповідачем в добровільному порядку не погашена та на неї в силу статті 38 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” строк давності не поширюється.

Статтею 39 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” передбачено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Відтак, заявлена по цій справі вимога про стягнення заборгованості визнається судом обґрунтованою і задовольняється.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, представленого Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятості, до Відкритого акціонерного товариства "Кременчуцький домобудівельний комбінат" про стягнення боргу по сплаті страхових внесків на випадок безробіття в сумі 1795,70 грн задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Кременчуцький домобудівельний комбінат" (вул. Ярмаркова, 9, м. Кременчук, Полтавська область, код 01270730)на користь Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості (р/р 37171971900008, банк ГУДК у Полтавській області, одержувач Кременчуцький МРЦЗ, МФО 831019, ЗКПО 22548262) борг по сплаті страхових внесків на випадок безробіття в сумі 1795 (одна тисяча сімсот дев'яносто п'ять) грн 70 коп.

          Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10 - денний строк з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

          Повний текст постанови виготовлено 18 травня 2010 року.

          Суддя                                                                                Н.І. Слободянюк