Рішення № 96109272, 07.04.2021, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.04.2021
Номер справи
540/356/21
Номер документу
96109272
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 квітня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/356/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Хом`якової В.В., розглянувши в порядку письмового провадження матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо скасування виплати йому пенсії за роботу з таємними виробами, носіями - 15%, надбавки за особливо важливими завдання - 50%, премії - 10% та утримання підвищень 50% за 2018 рік та 25% за 2019 рік по скасованій постанові від 21.02.2018 за №103 по пунктам 1, 2, 5;

- здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2018 ОСОБА_1 , відповідно до ст. 63 Закону Україні від 09.04.1992 №2262-12 "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб", з урахуванням раніше виплачених сум.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова №704) в нього виникло законне право на перерахунок його пенсії з урахуванням сітки тарифних розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, згідно з додатком 1 зазначеної постанови. Починаючи з 01.01.2018 відповідач самостійно призупинив врахування та проведення виплат грошового пенсійного забезпечення по статтях: робота з таємними виробами, носіями документів 15%, надбавки за особливо важливими завданнями 50%, премії 10%, що порушує право позивача на отримання відповідної заробленої пенсії, а також, Конституцію України та Закон України №2262-ХІІ від 09.04.1992 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ). Окрім того, позивач вважає, що відповідачем протиправно при перерахунку пенсії по рішенню Херсонського окружного адміністративного суду в межах справи №766/373/20, утримано 50% розміру підвищення пенсії за 2018 рік та 25% підвищення пенсії за 2019 рік.

Ухвалою суду від 08.02.2021 відкрито провадження в адміністративній справі, а розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

До суду 26.02.2021 надійшов відзив, в якому відповідач просить відмовити в задоволенні позовної заяви. Зазначає, що згідно з статтею 63 Закону №2262-ХІІ всі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Перерахунок та виплата пенсії позивачу проводиться Головним управлінням відповідно до вимог постанов Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова №103), від 14.08.2019 №804 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" та від 24.12.2019 №1088 "Деякі питання виплати пенсій окремим категоріям громадян" (далі - Постанова №1088). Іншого порядку виплати, ніж визначений в цих постановах законом не передбачено. Так, на виконання Постанови №103 позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.01.2018 з врахуванням суми підвищення пенсії за Постановою №103 з 01.01.2018 - 50%, з 01.01.2019 - 75% та з 01.10.2020 - 100%.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши надані сторонами докази, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Херсонській області та отримає пенсію з 07.09.1988 за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ) у розмірі 75% грошового забезпечення, з 01.01.1996 - 85% грошового забезпечення, з 01.01.2003 - 90% грошового забезпечення. На день звільнення зі служби вислуга років складає 35 років.

На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", довідки Херсонського обласного військового комісаріату від 06.03.2018р. №ТХ18184 про розмір грошового забезпечення Головним управлінням ПФУ в Херсонській області позивачу здійснено перерахунок пенсії з 01.01.2018, відповідно до якої пенсія обчислена у відсотковому значенні (70%) до розміру грошового забезпечення з урахуванням таких складових: посадовий оклад - 4650,00 грн., оклад за військовим званням - 1340,00 грн., процентну надбавку за вислугу років (50 %) - 2995,00 грн.

У січні 2019 року розмір пенсії з 01.01.2018 було переглянуто на підставі нової довідки від 18.01.2019 №ТХ18184, відповідно до якої враховано: посадовий оклад - 5360,00 грн., оклад за військовим званням - 1340,00 грн., процентну надбавку за вислугу років (50 %) - 3350,00 грн., розмір пенсії склав 70 % від суми грошового забезпечення.

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 02.04.2020 по справі №766/373/20 визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії ОСОБА_1 з 90% до 70% суми грошового забезпечення, вказаного у довідках від 06.03.2018р. №ТХ18184 та від 18.01.2019 №ТХ18184, виданих Херсонським обласним військовим комісаріатом, та зобов`язано пенсійний орган здійснити перерахунок пенсії позивачу, виходячи з 90% сум грошового забезпечення.

Надалі, позивач звертався до відповідача із заявою, в якій просив, зокрема, здійснити повний перерахунок пенсії з 01.01.2018 з урахуванням додаткових складових та виплатити пенсіонеру 100% визначеного пенсійного забезпечення відповідно до тарифної сітки, розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців та додаткових видів грошового забезпечення і премій, передбачених Постановою №704 та відповідно до вимог Закону №2262-ХІІ.

Пенсійний орган своїми листами повідомив позивача про відсутність підстав для такого перерахунку пенсії.

Позивач, вважаючи порушеними його права, звернувся з позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд приходить до наступного висновку.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон №2262-ХІІ, яким держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до статті 10 Закону №2262-ХІІ обов`язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду.

Відповідно до вимог частин 1, 2 та 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

На виконання частини 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ, Кабінетом Міністрів України 13.02.2008 прийнято постанову №45, якою затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ (далі - Порядок №45).

Пунктами 1-3 Порядку №45 визначено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом №2262-ХІІ, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, в місті Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п`ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.

Отже, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ пенсій Пенсійним фондом проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію на підставі повідомлення відповідними органами та надання вказаними органами відповідних довідок про розмір грошового забезпечення кожної особи.

Тобто, перерахунок пенсій у визначеному вище порядку здійснюється виключно на підставі довідки уповноваженого органу про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Кабінет Міністрів України 30.08.2017 прийняв Постанову №704, яка набрала чинності 01.01.2018. Даною постановою затверджено нові тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років. Установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Також 24.02.2018 набрала чинності Постанова КМУ №103 від 21.02.2018, пунктом 1 якої визначено, що відповідно до частини 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ Кабінет Міністрів України постановив перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до Постанови №704.

Пунктом 2 постанови КМУ № 103 постановлено, що виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

На думку позивача, перерахунок його пенсії було здійснено без урахування всіх складових грошового забезпечення.

Суд зазначає, що відповідно до вимог пункту 5 Порядку №45 (який був чинним на момент виникнення спірних правовідносин), під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. Аналогічні приписи були визначені пунктом 1 Постанови №103, яким визначено перерахувати пенсії з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби.

Разом з тим, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45. Вказане рішення залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 і постановою Верховного Суду від 12.12.2019, та набрало законної сили 05.03.2019.

Отже, після 05.03.2019 орган ПФУ повинний був обчислювати розмір пенсії виходячи з грошового забезпечення за посадою, яку займав позивач перед звільненням у зв`язку з виходом на пенсію, з урахуванням всіх складових, які враховувались при призначенні позивачу пенсії, доплат, надбавок, премій, а не тільки тих, які були визначені постановою КМУ № 103.

При цьому розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій орган ПФУ не визначає самостійно, а керується документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Довідку про розмір грошового забезпечення може надавати до органу ПФУ як уповноважений орган централізовано за списками, як це передбачено Порядком №45, в редакції до внесення змін Постановою №103, за формою згідно із додатком 2 , зокрема, це обласні військові комісаріати (або їх правонаступники). Або пенсіонер має право самостійно подати до органу ПФУ відповідну довідку про розмір його грошового забезпечення за останньою посадою.

Отже, у разі відсутності у пенсійній справі необхідних для перерахунку пенсії документів, такий перерахунок здійснюється на підставі поданих пенсіонером додаткових документів.

Зі змісту викладеного слідує, що головні управління Пенсійного фонду України наділені повноваженнями щодо здійснення перерахунку пенсій після надходження довідок встановленого зразка, тобто, у органів пенсійного фонду відсутній обов`язок щодо самостійного витребування відповідних довідок. Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постанові від 03.07.2018 у справі №709/2728/16-а.

Так, суд наголошує, що під час розгляду цієї справи, суду не було надано доказів отримання відповідачем від Херсонського обласного військового комісаріату або від позивача оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 з урахуванням тих складових, на які посилається позивач, а саме: робота з таємними виробами, носіями документів , надбавки за особливо важливими завданнями , премії 10% тощо. Також не було надано суду доказів звернення позивача до обласного військового комісаріату із заявою про надання такої довідки. Тому до отримання такої довідки у органу ПФУ відсутній обов`язок щодо перерахунку позивачу розміру пенсії з урахуванням всіх складових грошового зобов`язання. Позивач звернувся до суду з вимогою перерахувати пенсію з урахуванням всіх складових грошового забезпечення передчасно, оскільки не отримав відповідної довідки про розмір такого грошового забезпечення станом на 05.03.2019, довідку видає тільки обласний військовий комісаріат за зверненням позивача.

Що стосується вимоги позивача про зобов`язання відповідача виплатити йому 100 суми підвищення пенсії, яка відбулась з 01.03.2018, то суд дійшов наступних виcновків.

Дії відповідач по виплаті не 100 % суми підвищення пенсії з 01.01.2018, а тільки 50 % в 2018 році та 75 % в періоді 01.01.2019 по 01.04.2019 були правомірні, оскільки відповідали діючій в цей період постанові КМУ № 103. Оскільки 05.03.2019 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанов №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, з 05.03.2019 у відповідача виник обов`язок до виплати 100% суми підвищення пенсії. Згідно ч.2 ст. 265 Кодексу адміністративного судочинства України нормативно-правовий акт (до якого відноситься і постанова КМУ) втрачає чинність з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду. Аналогічний правовий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 11.03.2020 у справі №160/3586/19.

Згідно із ч.ч. 2, 3 ст. 51 Закону № 2262 перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Відтак, суд дійшов висновку, що з 01.04.2019 відповідач був зобов`язаний виплачувати позивачу 100 % суми підвищення пенсії, а не 75 %.

Також суд приймає до уваги, що Кабінетом Міністрів України 14.08.2019 прийнято постанову №804 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" (яка набрала чинності 04.09.2019), згідно якою виплата пенсій, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із зазначеним Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським) та перерахованих з 1 січня 2018 року з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, заклади вищої освіти), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", здійснюється у 2019 році в розмірі 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеної станом на 1 березня 2018 року.

Отже, з 04.09.2019 КМУ знову обмежив розмір виплати підвищення пенсії 75 % такого підвищення своєю постановою № 804 від 14.08.2109, яка підлягала обов`язковому застосуванню відповідачем у справі. Тому відмова у виплаті позивачу пенсії в розмірі 75 відсотків суми підвищення пенсії є безпідставною лише в період з 01.04.2019 по 03.09.2019 (включно).

На момент вирішення даного спору по суті рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.01.2020 у справі №640/19133/19, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 31.03.2020, визнано постанову Кабінету Міністрів України № 804 протиправною та нечинною, відповідно до приписів частини 2 статті 255 КАС України рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.01.2020 у справі № 640/19133/19 набрало законної сили 31.03.2020.

Таким чином, виплата пенсії позивачу у період з 04.09.2019 по 31.12.2019 мала здійснюватися відповідачем у розмірі 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеної станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 №804 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян".

З урахуванням викладеного, орган ПФУ має провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 по 03.09.2019 (включно) урахуванням 100 % суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01.03.2018.

За нормами частин 1 та 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, наявні правові підстави для часткового задоволення позовних вимог.

Відповідно до частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Водночас, згідно з частиною 8 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

Позивач сплатив судовий збір в розмірі 908,00 грн. Інші докази документально підтверджених судових витрат, понесених позивачем, у матеріалах справи відсутні.

Оскільки суд встановив протиправність бездіяльності відповідача, суд вважає за необхідне стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області судові витрати повністю.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

Позовні вимоги задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо не перерахунку та не виплати ОСОБА_1 100% визначеного пенсійного забезпечення з 01.04.2019 по 03.09.2019 відповідно до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057) здійснити перерахунок та виплату 100% пенсійного забезпечення (пенсії) ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), починаючи з 01.04.2019 по 03.09.2019, з врахуванням вимог статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" і провести повну виплату недоотриманих пенсійних коштів.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) 908 (дев`ятсот вісім) грн. 00 коп. судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя В.В. Хом`якова

кат. 112030100