Постанова № 9610522, 28.05.2009, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.05.2009
Номер справи
2а - 711/09/1470
Номер документу
9610522
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28.05.2009 р. 10.06.2009 № 2а - 711/09/1470

м.Миколаїв

14:30

Миколаївський оружний адміністративний суд у складі судді Мавродієвої М.В., при секретарі Вандар Н..А.,

за участю представників:

позивача: Бойко О.В. дов. №3/9/10-007 від 08.01.2009,

відповідача: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за

позовомДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва, вул. Гмирьова, 1/1,Миколаїв,54028

доТОВ "БЕФ", пр-т. Миру, 25, кв. 109,Миколаїв,54056

проприпинення юридичної особи,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з заявою про припинення юридичної особи відповідача, на підставі ст.11 Закону України «Про державну податкову службу», посилаючись на те, що останній не подає звітність до ДПІ більше одного року, і про причину ненадання звітності не повідомив.

Відповідач відзив не надав, заперечень проти позовних вимог не висловив, представник у судове засідання не зявився, незважаючи на те, що відповідно до ч.5 ст.107 КАС України був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.

Згідно свідоцтва про державну реєстрацію, відповідач зареєстрований реєстраційно-ліцензійною палатою виконкому Миколаївської міської ради 17.11.2003 за №17276.

Згідно до вимог ч.6 ст.145 Господарського кодексу України відповідач як субєкт господарювання зобовязаний на основі даних бухгалтерського обліку складати та надавати фінансову звітність за формами, передбаченими законодавством, відповідно до вимог закону та установчих документів. Строки подання податкових декларацій встановлені ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами».

Згідно акту перевірки дотримання податкового законодавства України №57/15-10/32755142 від 11.02.2009 року наданого ДПІ у Ленінському районі м.Миколаєва, відповідач не надає податкові декларації, документи бухгалтерської звітності з 01.10.2007 року.

Довідка ДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва свідчить, що заборгованості у відповідача перед бюджетом немає.

Згідно довідок Управління ПФУ в Ленінському районі м.Миколаєва, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Ленінському районі м. Миколаєва, Ленінської районної виконавчої дирекції Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість відповідача перед Державними цільовими фондами також відсутня.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», неподання протягом року до органів державної податкової служби податкової декларації, документів бухгалтерської звітності згідно із законодавством, є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи.

Відповідно до п.17 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу»податкові органи мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності.

30.03.2009 ДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва винесено розпорядження про звернення до суду про припинення юридичної особи, згідно п.8.6 Інструкції про порядок обліку платників податку, затвердженої Наказом ДПА України від 19.02.1998р. № 80.

Відповідно до ст.11, ч.1 ст.71 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач своїм правом не скористався.

Згідно п.15 ст.58 Господарського кодексу України скасування (припинення) державної реєстрації субєкта господарювання здійснюється за його особистою заявою, а також на підставі рішення суду, або в інших випадках, передбачених законом.

Як вбачається зі ст.247 Господарського кодексу України, у разі здійснення субєктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

Ухвала суду від 01.04.2009 та позовна заява з додатком направлені за юридичною адресою відповідача, повернулись з відміткою поштової установи про закінчення терміну зберігання.

Відповідач відповідно до ст.ст.19,22 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»змін до відомостей про фізичну особу-підприємця не вніс, про що свідчить довідка управління статистики. Приписи Кодексу адміністративного судочинства України не передбачають зясування судом або стороною по справі фактичного місцезнаходження іншої сторони та здійснення її розшуку.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та таким, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч.ч.6, 7 ст.38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», державний реєстратор не пізніше 3 робочих днів від дати надходження рішення вносить до Єдиного державного реєстру відповідний запис щодо призначення голови комісії з припинення юридичної особи.

Керуючись ст. ст. 11, 70, 71, 86, 159-163, 167, 254 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити в повному обсязі.

2. Припинити юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю «БЕФ»

(пр.Миру, 25, кв.109, м.Миколаїв, 54056) зареєстроване виконавчим комітетом Миколаївської міської ради 17.11.2003 за №17276.

3. У день набрання постановою законної сили направити її копію для виконання Державному реєстратору виконкому Миколаївської міської ради, якого зобовязати повідомити суд про внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя М.В. Мавродієва