Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 год. 55 хв.
м. Миколаїв
20.04.2010 Справа № 2а-467/10/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Птичкіної В.В. при секретарі судового засідання Ланько О. Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Центральному районі м.Миколаєва,
вул. Потьомкінська, 24, м. Миколаїв, 54030 доТовариства з обмеженою відповідальністю "Хард-Стар ЛТД", вул. Потьомкінська, 132, м. Миколаїв, 54055
простягнення податкового боргу в сумі 79978,05 грн.,
за участю представників:
позивача: Могутова А.М.
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Центральному районі м. Миколаєва (надалі позивач) звернулась до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Хард-Стар ЛТД»на користь Державного бюджету України податкового боргу в сумі 79978,05 грн.
Відповідач в судове засідання представника не направив, заперечень проти позову не подав. Ухвала суду від 02.02.2010 про відкриття провадження у справі та позовна заява з додатками, а також повістка про виклик, які були направлені за місцезнаходженням відповідача, повернулись до суду без вручення адресату (ар. с. 33-63, 72-74). Відповідач відповідно до статей 19, 22 Закону України від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»змін до відомостей про юридичну особу не вніс, про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій від 17.11.2009 (ар. с. 6-8). Приписи Кодексу адміністративного судочинства України не передбачають зясування судом або стороною по справі фактичного місцезнаходження іншої сторони та здійснення її розшуку.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне.
28.04.2009 відповідач подав позивачу декларацію з податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2009 року, в якій визначив суму податку до сплати, 128 грн. (ар. с. 30).
Оскільки відповідач визначену самостійно суму податкового зобовязання не сплатив, 22.05.2009 позивачем була сформована перша податкова вимога № 1/997 на суму 127,59 грн., яка, в звязку з відсутністю відповідача за юридичною адресою (про що свідчить акт від 22.05.2009 № 84/1/24-049), була розміщена на дошці податкових оголошень (ар. с. 67). 26.06.2009 позивачем була сформована друга податкова вимога № 2/1157, яка, в звязку з відсутністю відповідача за юридичною адресою (про що свідчить акт від 26.06.2009 № 99/24-049), була розміщена на дошці податкових оголошень (ар. с. 66).
23.07.2009 позивачем був оформлений акт № 1594/15-118/34707169 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету (ар. с. 28). Як вказано в акті, перевіркою був встановлений факт несвоєчасної сплати відповідачем податку на прибуток за 3 квартал 2008 року в сумі 300 грн. За результатами здійсненої перевірки позивач, на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(надалі Закон № 2181), застосував до відповідача штрафну санкцію в сумі 30 грн. (податкове повідомлення-рішення від 02.09.2009 № 0024121510/0, ар. с. 29). Вказане податкове повідомлення-рішення, в звязку з неможливістю його вручення відповідачу (про що свідчить акт від 11.09.2009 № 1780/15-118/34707169, ар. с. 29), було розміщено позивачем на дошці податкових оголошень.
14.07.2009 відповідач подав позивачу податкову декларацію з податку на додану вартість, в якій визначив суму податку до сплати, 252 грн. (ар. с. 22-23).
20.08.2009 відповідач подав позивачу податкову декларацію з податку на додану вартість, в якій визначив суму податку до сплати, 129 грн. (ар. с. 20-21).
12.06.2009 позивачем був оформлений акт № 818/15-216/34707169 про результати перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість (ар. с. 16). Як вказано в акті, перевіркою був встановлений факт несвоєчасної сплати відповідачем податку на додану вартість за березень 2009 року в сумі 613,37 грн. За результатами здійсненої перевірки позивач, на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181, застосував до відповідача штрафну санкцію в сумі 61,32 грн. (податкове повідомлення-рішення від 12.06.2009 № 0180215200/0, ар. с. 15). Вказане податкове повідомлення-рішення, в звязку з відсутністю відповідача за юридичною адресою (про що свідчить акт від 12.06.2009 №820/15-216/34707169, ар. с. 14), було розміщено позивачем на дошці податкових оголошень (акт від 12.06.2009 № 61/15-200, ар. с.18).
12.06.2009 позивачем був оформлений акт № 819/15-216/34707169 про результати перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість (ар. с. 19). Як вказано в акті, перевіркою був встановлений факт несвоєчасної сплати відповідачем податку на додану вартість за січень 2009 року в сумі 78,47 грн. За результатами здійсненої перевірки позивач, на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181, застосував до відповідача штрафну санкцію в сумі 7,85 грн. (податкове повідомлення-рішення від 12.06.2009 №0180315200/0, ар. с. 19). Вказане податкове повідомлення-рішення, в звязку з відсутністю відповідача за юридичною адресою (про що свідчить акт від 12.06.2009 № 820/15-216/34707169, ар. с. 14), було розміщено позивачем на дошці податкових оголошень (акт від 12.06.2009 № 61/15-200, ар. с. 18).
21.10.2009 позивачем був оформлений акт № 1383/15-216/34707169 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності (ар. с. 25). Як вказано в акті, перевіркою був встановлений факт несвоєчасного подання відповідачем податкових декларації з податку на додану вартість за квітень і травень 2009 року. За результатами здійсненої перевірки позивач, на підставі підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181, застосував до відповідача штрафну санкцію в сумі 340 грн. (податкове повідомлення-рішення від 21.10.2009 № 0299215200/0, ар. с. 26). Вказане податкове повідомлення-рішення, в звязку з відсутністю відповідача за юридичною адресою (про що свідчить акт від 21.10.2009 № 1385/15-216/34707169, ар. с. 24), було розміщено позивачем на дошці податкових оголошень (акт від 21.10.2009 № 120/15-200, ар. с. 24).
21.10.2009 позивачем був оформлений акт № 1384/15-216/34707169 про результати перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість (ар. с. 27). Як вказано в акті, перевіркою був встановлений факт несвоєчасної сплати відповідачем податку на додану вартість за квітень 2009 року в сумі 166,51 грн. За результатами здійсненої перевірки позивач, на підставі підпункті 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181, застосував до відповідача штрафну санкцію в сумі 16,65 грн. (податкове повідомлення-рішення від 21.10.2009 № 0299315200/0, ар. с. 27). Вказане податкове повідомлення-рішення, в звязку з відсутністю відповідача за юридичною адресою (про що свідчить акт від 21.10.2009 №1385/15-216/34707169, ар. с. 24), було розміщено позивачем на дошці податкових оголошень (акт від 21.10.2009 № 120/15-200, ар. с. 24).
26.10.2009 позивачем був оформлений «Акт про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки ТОВ «Хард-Стар ЛТД»(код 347-7169) з питань правових відносин за період травень 2009 року з ТОВ «Миколаївенергомонтаж»(код 32143314)», № 1451/15-216/34707169 (ар. с. 10-11). Як вказано в акті, перевіркою був встановлений факт порушення відповідачем підпункту 7.3.1 пункту 7.3 статті 7 Закону України від 03.04.1997 №168/97-ВР «Про податок на додану вартість». За результатами здійсненої перевірки позивач на підставі підпункту «б» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону № 2181 визначив відповідачу зобовязання з податку на додану вартість в сумі 52700 грн. та на підставі підпункту 17.1.3 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181 застосував до відповідача штрафну санкцію в сумі 26350 грн. (податкове повідомлення-рішення від 26.10.2009 № 0306615200/0, ар. с. 9). Вказане податкове повідомлення-рішення, в звязку з відсутністю відповідача за юридичною адресою (про що свідчить акт від 26.10.2009 № 1453/15-216/34707169, ар. с. 12), було розміщено позивачем на дошці податкових оголошень (акт від 26.10.2009 № 122/15-200, ар. с. 13).
У відповідності з пунктом 5.1 статті 5 Закону № 2181 податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації. Платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а»- «в» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження (підпункт 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181).
Як встановлено у підпункті 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Згідно з підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу. Податковим боргом (недоїмкою) є податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Як зазначив позивач, податковий борг відповідача станом на 20 квітня 2010 року складає 79978,05 грн.
Пунктом 11 частини 1 статті 11 Закону України від 04.12.1990 № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні»органу державної податкової служби надано право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
У відповідності з підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону № 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
На підставі викладеного суд дійшов до висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись статтями 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Хард-Стар ЛТД», ідентифікаційний код 34707169, місцезнаходження вул.Потьомкінська, 132, м. Миколаїв, 54055, на користь Державного бюджету України податковий борг в сумі 79978,05грн. (сімдесят девять тисяч девятсот сімдесят вісім грн. 05 коп.)
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення постанови, якщо протягом цього часу не буде подано заяви про апеляційне оскарження постанови. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, тоді постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення/отримання копії постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги разом з її копіями відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.В. Птичкіна
Постанову складено в повному обсязі 22 квітня 2010 року.