< Список >
Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 березня 2010 року Справа № 2а-504/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Яковлєва О.В., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Бобринецької міжрайонної державної податкової інспекції до Малого комунального підприємства «Нарцис»про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення з Малого комунального підприємства «Нарцис»податкового боргу у сумі 2070,09гривень.
Позов обґрунтував тим, що відповідно до акту від 20.07.2009року про порушення строків подання податкової звітності по податку за спеціальне використання водних ресурсів, по податку за геологорозвідувальні роботи за №125/1530 та податкових повідомлень - рішень від 23.07.2009року за №0001141530/0, №0001151530/0 відповідачу нараховано штрафні (фінансові) санкції, за не подачу декларацій по податку за спеціальне використання водних ресурсів та по податку за геологорозвідувальні роботи, за період з IVкв. 2007року по Iкв. 2009року, у сумі 1020 гривень та пеню у сумі 12,35грн. за кожний податок. Відповідача належним чином повідомлено про наявність нарахованих фінансових санкцій, однак останнім в термін передбачений п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" заборгованість не сплачено. Рішенням №77 від 06.08.2009року, відповідачу з 07.09.2009р. по 31.07.2009р. надано розстрочення сплати податкових зобовязань під проценти, однак у звязку з несплатою податкових зобовязань останнє скасовано, а договір розірвано. Крім того, відповідач є платником комунального податку і згідно самостійно поданого розрахунку у МКП «Нарцис» виникло податкове зобовязання в розмірі 3,40грн., яке останнім погашено частково, у сумі 1,25грн., а тому заборгованість з даного податку складає 2,15гривень. Так, станом на 08.02.2009року за відповідачем рахується заборгованість, яка складається з нарахованих штрафних санкцій та пені, а тому, просить суд стягнути з Малого комунального підприємства «Нарцис» до Державного бюджету України заборгованість, у сумі 2070,09 гривень.
У судове засідання представник позивача не з'явився, повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи, однак останнім подано заяву про можливість розгляду справи за його відсутності. Вимоги позову підтримує в повному обсязі.
Відповідач будучи належно повідомленим про дату, час і місце судового засідання, у судове засідання не з'явився, надав заяву про можливість розгляду справи за його відсутності, позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Згідно ухвали суду від 04.03.10 року подальший розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження.
Оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені докази в порядку письмового провадження, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.Частиною 1 ст.13 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" передбачено, що посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані дотримуватись Конституції і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.Пунктом 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" передбачено, що державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами.Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991 р. №1251-ХІІ платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 1.2 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181-ІІІ, податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
У відповідності до п. п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 вищевказаного Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.Згідно п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181 від 21.12.2000 року (із змінами та доповненнями), активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення податкового боргу виключно за рішенням суду.
Статтею 49 Водного кодексу визначено, що спеціальне водокористування є платним.
Відповідно до ст. 30 Водного кодексу, платниками збору за спеціальне використання водних ресурсів є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також громадяни-підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води (первинні водокористувачі) та/або з водозабірних споруд первинних водокористувачів (вторинні водокористувачі), та користуються водами для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.
Відповідно до змісту п.13-1 Порядку встановлення нормативів збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, та його справляння, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №115 від 29.01.1999р. розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнює календарному кварталу, подаються надрокористувачами протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, органам державної податкової служби за місцезнаходженням родовища корисних копалин. Збір сплачується протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору. Надрокористувачі сплачують авансові квартальні внески збору до 20 числа третього місяця звітного кварталу і до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом, у розмірі однієї третини суми збору, визначеної у попередньому розрахунку.
У відповідності до п. 2 ч.1 ст. 15 Закону України «Про систему оподаткування»комунальний податок є місцевим податком.
Відповідно до ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів «Про місцеві податки і збори»комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Встановлення і визначення порядку сплати такого податку згідно ст. 18 зазначеного Декрету здійснюють органи місцевого самоврядування відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання визнається податковим боргом (недоїмкою).
Судом встановлено, що згідно довідки ЄДРПОУ за №22474, Мале комунальне підприємство «Нарцис»(код ЄДРПОУ №32537093), зареєстроване як юридична особа (а.с.8) і взято на облік, як платника податку Бобринецькою МДПІ з 29.03.2004року (а.с.7).
Так, 20.07.2009року спеціалістом відділу оподаткування юридичних осіб Бобринецької МДПІ проведена невиїзна документальна перевірка відповідача, за результатами якої складено акт про порушення строків подання податкової звітності по податку за спеціальне використання водних ресурсів та по податку за геологорозвідувальні роботи за №125/1530, у звязку з чим керівником інспекції прийнято податкові повідомлення - рішення від 23.07.2009року за №№0001141530/0, 0001151530/0, якими відповідачу нараховано штрафні (фінансові) санкції, за не подачу декларацій по податку за спеціальне використання водних ресурсів та по податку за геологорозвідувальні роботи, за період з IVкв. 2007року по Iкв. 2009року, у сумі 1020 гривень та пеню у сумі 12,35грн. за кожний податок (а.с.11,12). Також, відповідно до п.п.17.17., п.17.1, ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-III від 21.12.2000р. із змінами та доповненнями, керівником інспекції прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.08.2009р. за №0001371530/0, у сумі 0,55грн. за порушення строку сплати узгодженого зобовязання, за платежем: відрахування на геологорозвідувальні роботи, яке отримано уповноваженою особою підприємства 27.08.2009р. (а.с.17). Згідно поданого розрахунку зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок Державного бюджету за III-кв. 2009р., у відповідача виникло податкове зобовязання в розмірі 2,69грн.(а.с.18,19), яке останнім не погашено, а тому станом на 08.02.2010р. податковий борг з даного податку становить 1035,59грн. Відповідача належним чином повідомлено про наявність нарахованих фінансових санкцій, однак останнім в термін передбачений Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" заборгованість не сплачено. Рішенням начальника Бобринецької МДПІ за №77 від 06.08.2009року, відповідачу з 07.09.2009р. по 31.07.2009р. надано розстрочення сплати податкових зобовязань під проценти, однак у звязку з несплатою податкових зобовязань останнє скасовано, а договір про розстрочення податкових зобовязань укладений між сторонами розірвано.
Крім того, відповідач є платником комунального податку і згідно самостійно поданого розрахунку у МКП «Нарцис» виникло податкове зобовязання в розмірі 3,40грн. (а.с.20), яке останнім погашено частково, у сумі 1,25грн., а тому заборгованість з даного податку складає 2,15гривень. Так, станом на 08.02.2010року за відповідачем рахується заборгованість, яка складається з нарахованих штрафних санкцій та пені, у сумі 2070,09 гривень, яку останнім визнано в повному обсязі, однак у встановлений законом строк не погашено.
Таким чином, враховуючи викладене суд приходить до висновку, що нарахований Малому комунальному підприємству «Нарцис» податковий борг, у сумі 2070,09гривень, є обґрунтованим і підлягає стягненню на користь Державного бюджету України в особі Бобринецької міжрайонної державної податкової інспекції.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. У відповідності до зазначеної норми, судові витрати належить компенсувати за рахунок держави.Керуючись ст. ст. 86, 94, 158 - 163, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Бобринецької міжрайонної державної податкової інспекції до Малого комунального підприємства «Нарцис»про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з Малого комунального підприємства «Нарцис», код ЄДРПОУ 32537093 (27222, Кіровоградська область, Бобринецький район, с.Куйбишеве) на користь Державного бюджету України в особі Бобринецької міжрайонної державної податкової інспекції на р/р №34126999700064, код ЗКПО 23896921, одержувач: Управління Державного казначейства у Бобринецькому районі, МФО 823016 податковий борг зі збору за спеціальне використання водних ресурсів в розмірі 1032,35 грн. (одна тисяча тридцять дві гривні 35 коп.), зі збору за геологорозвідувальні роботи в розмірі 1035,59 грн. (одна тисяча тридцять пять гривень 59 коп.), з комунального податку в розмірі 2,15 грн. (дві гривні 15 коп.), а всього, у сумі 2070,09гривень (дві тисячі сімдесят гривень 09коп.).
Судові витрати віднести за рахунок держави.Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови з дня складання постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 09.03.2010року
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.В. Яковлєв