Постанова № 9608093, 28.04.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.04.2010
Номер справи
2а-2087/10/0870
Номер документу
9608093
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 квітня 2010 року о 11 год. 52 хв. Справа № 2а-2087/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіСтрельнікової Н.В.

при секретаріГорбовій І.С.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом:Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Запорізької області,

м. Токмак Запорізької області

до:Товариства з обмеженою відповідальністю «Темп-Секюріті»,

м. Токмак Запорізької області

про:стягнення податкової заборгованості,

за участю представників:

від позивача:Калюжний В.В. за довіреністю 1146/10/10-07 від 21.04.2010,

Славянський С.А. за довіреністю 3415/10/10-07 від 05.11.2009;

від відповідача:Фещенко О.А. НОМЕР_1 від 15.06.2000,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Запорізької області (далі Токмацька ОДПІ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Темп-Секюріті», в якому позивач просить суд стягнути з відповідача на користь Державного бюджету суму податкової заборгованості з податку на прибуток у розмірі 76375 гривень 39 копійок, з податку на додану вартість у розмірі 346242 гривні 34 копійок, з комунального податку у розмірі 701 гривня 12 копійок та збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 40 гривень 37 копійок.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що податкова заборгованість виникла у результаті несвоєчасної сплати відповідачем самостійно визначених податкових зобовязань та за результатами невиїзних документальних перевірок проведених Токмацькою ОДПІ та нарахування пені за несвоєчасну сплату податкових зобовязань. Крім цього, позивач зазначає про неможливість погашення заборгованості інакше ніж шляхом стягнення податкової заборгованості в судовому порядку.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просив суд позовні вимоги задовольнити та стягнути з відповідача суму податкової заборгованості у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні суму позовних вимог визнав, наголосивши на тому, що податкова заборгованість перед бюджетом виникла не звини товариства.

Дослідивши матеріали справи, зясувавши обставини та перевіривши їх доказами, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Темп-Секюріті», ідентифікаційний код юридичної особи 33913840, відповідно до Свідоцтва НОМЕР_2 та довідки № 16 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), зареєстроване 26.12.2005 Виконавчим комітетом Токмацької міської ради Запорізької області. Місцезнаходження юридичної особи: 71700, АДРЕСА_1.

Відповідно до довідки податкового органу № 61 від 03.08.2009, відповідач взятий на облік як платник податків 26.12.2005 за № 11021020000000173 у Токмацькій ОДПІ.

Щодо податкової заборгованості відповідача по податку на прибуток з підприємств.

Відповідачем подані до Токмацької ОДПІ податкові декларації з податку на прибуток, якими ТОВ «Темп-Секюріті» самостійно визначило суму податку, що підлягає сплаті за звітні періоди, а саме: декларацією № 31695 від 22.12.2008 визначено, що сума податку до сплати склала 8812 грн.; № 37257 від 09.02.2009 7391 грн.; № 10871 від 12.05.2009 22640 грн.; № 18807 від 10.08.2009 22252 грн.; № 26580 від 09.11.2009 12400 грн.; № 33831 від 09.02.2010 20587 грн.

11 березня 2009 року Токмацькою ОДПІ складено акт № 328/15-33913840 за результатами невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету ТОВ «Темп-Секюріті». Зазначеною перевіркою, відповідно до акту, податковим органом встановлено порушення п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: платником податку на прибуток ТОВ «Темп-Секюріті» своєчасно не сплачено узгоджену суму податкового зобовязання протягом граничних строків.

На підставі акту № 328/15-33913840, яким було встановлено порушення податкового законодавства, податковим органом відносно ТОВ «Темп-Секюріті» виставлене податкове повідомлення-рішення форми «Ш» № 0001081501/0/1006 від 11.03.2009, яким відповідача зобовязано сплатити суму штрафу у розмірі двадцяти відсотків узгодженої суми податкового зобовязання.

Крім цього, 02 лютого 2010 року Токмацькою ОДПІ, за результатами невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати узгоджених податкових зобовязань до бюджету, складено акт № 38/15-33913840. Відповідно до акту, податковим органом встановлено порушення п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: платником податку ТОВ «Темп-Секюріті» протягом граничних строків несвоєчасно сплачено узгоджену суму податкового зобовязання з податку на прибуток.

За результатами зазначеної документальної перевірки, податковим органом відносно відповідача виставлене податкове повідомлення-рішення форми «Ш» № 0000241501/0/253 від 02.02.20010, яким визначена сума штрафу, що підлягає сплаті ТОВ «Темп-Секюріті».

Податкові повідомлення-рішення № 0001081501/0/1006 від 11.03.2009 та № 0000241501/0/253 від 02.02.20010 отримання керівником товариства особисто про що свідчать копії корінців у матеріалах справи. Відомостей щодо оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень з боку відповідача у адміністративному чи судовому порядку суду не надано.

Згідно довідки про податковий борг ТОВ «Темп-Секюріті», заборгованість відповідача по податку на прибуток складає 76375 грн. 39 коп. з яких 72104 грн. 34 коп. сума недоїмки, 4271 грн. 05 коп. пеня. Окрім цього, сума зазначеної податкової заборгованості підтверджується копією облікової картки платника податку ТОВ «Темп-Секюріті» станом на 18.03.2010.

Щодо податкової заборгованості відповідача по податку на додану вартість.

Судом встановлено, що відповідачем подані до Токмацької ОДПІ податкові декларації з податку на додану вартість: № 28704 від 14.11.2008 якою визначена сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати у розмірі 25497 грн.; № 30436 від 12.12.2008 визначена сума до сплати 26299 грн.; декларацією № 34882 від 19.01.2009 26737 грн.; № 3813 від 20.02.2009 30752 грн.; № 5251 від 20.03.2009 21513 грн.; № 8511 від 17.04.2009 21294 грн.; декларацією № 11937 від 20.05.2009 21076 грн.; № 13368 від 22.06.2009 21148 грн.; № 16996 26240 грн.; № 19751 від 20.08.2009 26433 грн.; декларацією № 21285 від 21.09.2009 20931 грн.; № 24899 від 20.10.2009 20955 грн.; № 27557 від 20.11.2009 21170 грн.; № 28920 від 21.12.2009 15480 грн.; декларацією № 31833 від 19.01.2010 19146 грн.; № 2943 від 19.02.2010 22559 грн.

Як вбачається з наявних матеріалів справи, а саме облікової картки платника податку та довідки податкового боргу про заборгованість, відповідачем не сплачена у повному обсязі сума узгодженого податкового зобовязання самостійно визначена платником податку. Станом на 19.03.2010 за ТОВ «Темп-Секюріті» обліковується податковий борг з податку на додану вартість у загальній сумі 346242 грн. 34 коп. з яких 342259 грн. 99 коп. недоїмка, 3982 грн. 35 коп. пеня.

Щодо податкової заборгованості відповідача по комунальному податку.

Відповідачем самостійно визначені та подані до Токмацької ОДПІ податкові розрахунки комунального податку. Так, податковим розрахунком № 16995 від 20.07.2009 нараховано податку у розмірі 79 грн. 90 коп., розрахунком № 19722 від 20.08.2009 83 грн. 30 коп., № 21283 від 21.09.2009 79 грн. 90 коп., № 24897 від 20.10.2009 83 грн. 30 коп., № 27564 від 20.11.2009 95 грн. 20 коп., № 28806 від 18.12.2009 95 грн. 20 коп., № 301109 від 11.01.2010 95 грн. 20 коп. та розрахунком № 2127 від 09.02.2010 119 грн.

Відповідно до облікової картки платника податку ТОВ «Темп-Секюріті» за відповідачем обліковується податковий борг з комунального податку у розмірі 701 грн. 12 коп., що також підтверджується довідкою про податковий борг ТОВ «Темп-Секюріті» наданої Токмацькою ОДПІ.

Щодо податкової заборгованості зі збору за забруднення навколишнього природного середовища.

10 серпня 2009 року ТОВ «Темп-Секюріті» поданий до Токмацької ОДПІ податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього середовища яким відповідачем нараховано суму збору за півріччя 2009 року у розмірі 40 грн. 37 коп.

Відповідно до довідки про податковий борг ТОВ «Темп-Секюріті», за відповідачем станом на 18.03.2010 обліковується заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 40 грн. 37 коп., що також підтверджується обліковою карткою платника податку.

У звязку з несплатою відповідачем самостійно визначених податкових зобовязань, Токмацькою ОДПІ були направлені ТОВ «Темп-Секюріті» податкові вимоги № 1/174 від 21.11.2008 та № 2/61 від 11.03.2009, які були отримані відповідачем про що свідчать копії поштових повідомлень № 914563 та № 948760.

Крім цього, 14 квітня 2009 року першим заступником начальника Токмацької ОДПІ було прийняте рішення № 10/24 про стягнення коштів та продаж активів відповідача в рахунок погашення його податкового боргу.

Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.

Статтею 10 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції виконують зокрема такі функції, як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів).

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані: подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно п.п. 4.1.4 п. 4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Згідно п. 6.1. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами», у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Відповідно п.п. 6.2.1. п.6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно п.п. 6.2.3. п.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами», податкові вимоги надсилаються: перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Згідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Згідно до п.п. 5.4.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Відповідно до ст. 71 КАС, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Запорізької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Темп-Секюріті» про стягнення податкової заборгованості є такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 158-163 , ч. 4 ст. 167 КАС України, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Запорізької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Темп-Секюріті» про стягнення податкової заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Темп-Секюріті» (71701, Запорізька область, м. Токмак, вул. Куйбишева, 36/51, код ЄДРПОУ 33913840, роз. рахунок 26058055873260 ЗРУ ПАТ «Приватбанк», МФО 313399; роз. рахунок 2600010427401 АТ «Метабанк», МФО 313582) на користь Державного бюджету (роз. рахунок 31110009700014, одержувач державний бюджет, МФО 813015 ТУ ДК ГУДКУ у Запорізькій області, ОКПО 34676874, код платежу 11021000) суму податкової заборгованості по податку на прибуток у розмірі 76375 (сімдесят шість тисяч триста сімдесят пять) гривень 39 копійок.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Темп-Секюріті» (71701, Запорізька область, м. Токмак, вул. Куйбишева, 36/51, код ЄДРПОУ 33913840, роз. рахунок 26058055873260 ЗРУ ПАТ «Приватбанк», МФО 313399; роз. рахунок 2600010427401 АТ «Метабанк», МФО 313582) на користь Державного бюджету (роз. рахунок 31112029700014, одержувач державний бюджет, МФО 813015 ТУ ДК ГУДКУ у Запорізькій області, ОКПО 34676874, код платежу 14010100) суму податкової заборгованості по податку на додану вартість у розмірі 346242 (триста сорок шість тисяч двісті сорок дві) гривні 34 копійки.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Темп-Секюріті» (71701, Запорізька область, м. Токмак, вул. Куйбишева, 36/51, код ЄДРПОУ 33913840, роз. рахунок 26058055873260 ЗРУ ПАТ «Приватбанк», МФО 313399; роз. рахунок 2600010427401 АТ «Метабанк», МФО 313582) на користь Державного бюджету (роз. рахунок 33214828700014, одержувач державний бюджет, МФО 813015 ТУ ДК ГУДКУ у Запорізькій області, ОКПО 34676874, код платежу 16010200) суму податкової заборгованості по комунальному податку у розмірі 701 (сімсот одна) гривня 12 копійок.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Темп-Секюріті» (71701, Запорізька область, м. Токмак, вул. Куйбишева, 36/51, код ЄДРПОУ 33913840, роз. рахунок 26058055873260 ЗРУ ПАТ «Приватбанк», МФО 313399; роз. рахунок 2600010427401 АТ «Метабанк», МФО 313582) на користь Державного бюджету (роз. рахунок 33111329700014, одержувач державний бюджет, МФО 813015 ТУ ДК ГУДКУ у Запорізькій області, ОКПО 34676874, код платежу 50080200) суму податкової заборгованості зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 40 (сорок) гривень 37 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

СуддяН.В. Стрельнікова