
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №380/4790/21
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
05 квітня 2021 року м. Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гавдик З.В. перевіривши матеріали позовної заяви Новокалинівського виробничого управління житлово-комунального господарства до Міністерства фінансів України про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
Новокалинівське виробниче управління житлово-комунального господарства звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, в якому просило:
- Визнати протиправною бездіяльність Міністерства фінансів України щодо
неприйняття рішення про перерахування субвенції Новокалинівському ВУЖКГ в порядку та на умовах, передбачених Постановою КМУ №332 від 18.05.2017року та договором№13/35 від 09.11.2017року на суму 875514,39 грн.;
- Зобов`язати Міністерство фінансів України перерахувати субвенцію Новокалинівському ВУЖКГ в порядку та на умовах, передбачених Постановою КМУ №332 від 18.05.2017року, договору №13/35 від 09.11.2017року на суму 875 514,39 грн.
Згідно п.3 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно ч.6 ст.161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Згідно ч. 2 ст. 122 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивачем до позовної заяви додано заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду. Вказана заява обґрунтована тим, що у зв`язку з великою кількістю захворюваних в районі на CoviD і вживанням усіх заходів для врегулювання питання у досудовому порядку,а саме, неодноразового звернення до Директора Департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА, Голови Львівської обласної державної адміністрації, Прем`єр-міністра України, Міністерства Фінансів від 05.02.2020 року №21; 06.03.2020 року №47; від 05.05.2020року №02/09-541/1. Департаментом розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації було підготовлено і направлено звернення до Віце-прем`єр-міністра- Міністра розвитку громад та територій України від 26.02.2020 №5/4-1612/0/2-20-15 з проханням клопотати перед Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України щодо передбачення у Державному бюджеті України відповідних видатків на відшкодування заборгованості з різниці в тарифах.
Як видно з матеріалів позовної заяви, предметом спору є бездіяльність відповідача щодо неприйняття рішення про перерахування субвенції позивачу за договором від 09.11.2017 року.
Частиною першою статті 123 КАС України передбачено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Оцінюючи аргументи позивача щодо наявності поважних причин пропуску строку звернення до суду, слід вказати, що поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.
Із аналізу зазначених положень процесуального закону слідує, що законодавець виходить не тільки з безпосередньої обізнаності особи про факти порушення її прав, а й об`єктивної можливості цієї особи знати про такі факти.
Судом не визнаються поважними підстави, з яких позивач просить поновити пропущений строк, оскільки про порушення своїх прав позивачу було відомо ще у 2017 році, ще до виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) та запровадження карантинних заходів, що не є поважною причиною пропуску строку звернення до адміністративного суду з відповідною позовною заявою.
Жодних належних та допустимих доказів поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, які б унеможливлювали і не залежали б від волі позивача своєчасно звернутися за судовим захистом в матеріалах справи не міститься.
Отже, зазначені позивачем підстави для поновлення строку не можна визнати поважними, оскільки останні не є такими, що не залежать від волі особи, яка подає позовну заяву, і не надають їй права у будь-який необмежений після спливу цього строку час реалізовувати право на звернення до суду.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що обставини на які посилається позивач як на підставу поважності пропуску строку звернення до суду, спростовані, відтак, не є поважними.
Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
Таким чином, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків останньої, у відповідності до ч.1 ст.169 КАС України.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248, 256, 294 КАС України, суддя –
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Новокалинівського виробничого управління житлово-комунального господарства до Міністерства фінансів України про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити дії, залишити без руху.
Особі, що звернулася із позовною заявою встановити в десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки, у спосіб: подання суду нової заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду та інших обґрунтованих доказів поважності причин його пропуску.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується.
Суддя Гавдик З.В.