
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 квітня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/572/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Херсонської області, Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовною заявою до Головного управління Національної поліції в Херсонської області (далі - відповідач-1), Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі (далі - відповідач-2), в якій з урахуванням уточненої позовної заяви від 10.03.2021 р. просить:
- визнати противоправними у бездіяльності Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі на запит на інформацію від 05.03.2021 р., та зобов`язати відповідача-2 надати ОСОБА_1 на e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 не пізніше п`яти робочих днів відповідь на запит на інформацію про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків за період з 1 кварталу 2020 року по 1 квартал 2021 року;
- визнати противоправними у бездіяльності Головного управління Національної поліції в Херсонської області у наданні відповіді на запит на інформацію від 26.01.2021 р., та зобов`язати Головне управління Національної поліції в Херсонської області надати ОСОБА_1 на e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 не пізніше п`яти робочих днів відповідь на запит на інформацію в електронній формі, а саме:
- надати копію матеріалів досудового розслідування за № 12016230030001505 від 18.04.2016 р. в електронній формі, надіслати на e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1
Відповідно до НАКАЗУ МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ від 18.06.2015 р. № 1000/5 Правила організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях,
3. Вихідні документи опрацьовуються і надсилаються централізовано в день їх надходження від структурних підрозділів - виконавців або не пізніше наступного робочого дня.
Не допускається надсилання або передача документів без їх реєстрації у службі діловодства.
7. Структурні підрозділи та окремі виконавці зобов`язані передавати вихідні документи та інші поштові відправлення до служби діловодства у години, встановлені для цього інструкцією з діловодства установи.
Відповідно до пункту 7 глави 3 розділу ІІІ до Додатку 6 Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, відповідно до ЖУРНАЛУ реєстрації вихідних документів обов`язково вказати
1 Дата та індекс документа
2 Кореспондент
3 Короткий зміст
4 Прізвища, ініціали особи, яка підписала документ, та виконавця документа
5 Примітка, а саме:
- Дата та індекс документа, короткий зміст, прізвища, ініціали особи, яка підписала документ, та виконавця документа, коли документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію ОСОБА_1 потерпілий від злочину 15.04.2016 р., за його заявою про злочин від 15.04.2016 р., отримав від уповноваженого органу, до якого він подав заяву?
- Дата та індекс документа, короткий зміст, прізвища, ініціали особи, яка підписала документ, та виконавця документа, коли документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію ОСОБА_1 потерпілий від злочину за його заявою про злочин від 18.04.2016 р., отримав від уповноваженого органу, до якого він подав заяву?
- Дата та індекс документа, короткий зміст, прізвища, ініціали особи, яка підписала документ, та виконавця документа, коли потерпілому була вручена пам`ятка про процесуальні права та обов`язки особою, яка прийняла заяву про вчинення кримінального правопорушення?
- Дата та індекс документа, короткий зміст, прізвища, ініціали особи, яка підписала документ, та виконавця документа, коли та ким приймалось процесуальні рішення про закриття кримінального провадження?
- Дата та індекс документа, короткий зміст, прізвища, ініціали особи, яка підписала документ, та виконавця документа, коли та від кого потерпілий одержував копії процесуальних рішень про закриття кримінального провадження?
- Дата та індекс документа, короткий зміст, прізвища, ініціали особи, яка підписала документ, та виконавця документа, коли та які потерпілий одержував копії процесуальних документів?
- Дата та індекс документа, короткий зміст, прізвища, ініціали особи, яка підписала документ, та виконавця документа, коли та які потерпілий оскаржував рішення, дії чи бездіяльність слідчого, прокурора, слідчого судді в порядку, передбаченому КПК України?
- Дата та індекс документа, короткий зміст, прізвища, ініціали особи, яка підписала документ, та виконавця документа, коли потерпілий був повідомлений про закінчення досудового розслідування?
Позовні вимоги мотивує тим, що 26.01.2021 р. звернувся до керівника ГУ НП у Херсонській області з електронним запитом на інформацію щодо досудового слідства у кримінальному провадженні № 1201623000300001505 від 18.04.2016 р. Проте, відповіді по суті запиту від відповідача-1 від 13.08.2020 р., а також на повторну заяву від 16.10.2020 не отримував. Крім того, 05.02.2021 р. звернувся на електронну адресу ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо надання інформації про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків за період з 1 кварталу 2020 року по 1 квартал 2021 року. Проте, відповіді не отримав. 05.03.2021 р. звернувся до відповідача-2 повторно та отримав лист, який не вважає відповіддю по суті запиту. Вказує, що відомості з Державного реєстру про доходи станом на 10.03.2021 р. не можливо отримати в Електронному кабінеті платника податків на сайті ДПС України із застосуванням електронного цифрового підпису за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua.
Ухвалою від 23.02.2021 р. позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
У зв`язку з неповним усуненням недоліків позовної заяви, ухвалою від 02.03.2021 р. продовжено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
У встановлений суддею строк позивач усунув недоліки позовної заяви та ухвалою від 16.03.2021 р. відкрито спрощене провадження в адміністративній справі, відповідачам надано п`ятнадцятиденний строк для подання до суду відзивів на позовну заяву.
01.04.2021 р. від Головного управління Національної поліції в Херсонській області надійшов відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Вказує, що запитувана позивачем інформація міститься в кримінальному провадженні № 12016230030001505 та здобута слідчим під час досудового слідства, а тому дані відносини є кримінально-процесуальними. Старшим слідчим в ОВС ОМВ СУ ГУНП в Херсонській області підполковником міліції ОСОБА_2 розглянуто звернення ОСОБА_1 від 26.01.2021 р. щодо неналежного проведення слідчим Дніпровського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12016230030001505, за результатами розгляду якого складено висновок та надано відповідь від 02.02.2021 р. вих.№ П-65/8/02-2021.
01.04.2021 р. від ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі надійшов відзив, в якому просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 р. № 1200 прийнято рішення про реорганізацію Державної фіскальної служби України шляхом її поділу на дві служби: Державну податкову службу України та Державну митну службу України. Крім того, Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі не веде облік платників податків та зборів. Також, електронна адреса ІНФОРМАЦІЯ_3 є недійсною, тому звернення ОСОБА_1 від 02.05.2021 р. до відповідача-2 не надходило. На офіційному сайті Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі зазначено інформацію та електронну адресу для зв`язку, якою може скористатись платник, як і було зроблено при поданні запиту від 05.03.2021 р. б/н. Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі розглянуто заяву позивача від 05.03.2021 р. б/н щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми отриманих доходів та надано відповідь від 09.03.2021 р. № 69/ЗПІ/21-22-12-02-04. Стверджує, що станом на 31.03.2021 р. Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі виконано зобов`язання відносно надання інформаційної довідки за формою №1ДФ, а тому вважає, що відсутній предмет спору в частині зобов`язання надати довідку та визнання протиправними дій відповідача-2.
05.04.2021 р. від позивача надійшла відповідь на відзив відповідача-1, в якій наполягає на позовних вимогах.
Ухвалою від 06.04.2021 р. відмовлено в задоволенні заяви Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі про залишення без розгляду позовної заяви в частині позовних вимог до відповідача-2.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо: оскарження бездіяльності суб`єкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію.
З урахуванням п.1 ч.1 ст.263 КАС України суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 26.01.2021 р. ОСОБА_1 звернувся до ГУ НП в Херсонській області із запитом на інформацію щодо кримінального провадження № 1201623000300001505.
Старшим слідчим в ОВС ОМВ СУ ГУНП в Херсонській області підполковником міліції ОСОБА_2 , розглянуто звернення ОСОБА_1 щодо неналежного проведення слідчим Дніпровського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12016230030001505, за результатами розгляду якого складено висновок від 02.02.2021 р., який затверджено заступником начальника ГУНП в Херсонській області - заступником начальника слідчого управління полковником ОСОБА_3 .
Листом від 02.02.2021 р. вих.№ П-65/8/02-2021 ОСОБА_1 повідомлено, що ознайомитися з матеріалами кримінального провадження № 12016230030001505 та отримати копію постанови про закриття можливо безпосередньо у слідчому відділенні Відділу поліції № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області за адресою: м.Херсон, вул.Залаегерсег,29.
05.03.2021 р. ОСОБА_1 звернувся до територіальних органів ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі із запитом на інформацію про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків. Вказаний запит направлено на електронну адресу: ІНФОРМАЦІЯ_2 та ІНФОРМАЦІЯ_3.
09.03.2021 р. за вих.№ 69/ЗПІ/21-22-12-02-04 ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі повідомило позивача про те, що відомості про доходи накопичуються в Державному реєстрі відповідно до Податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма 1-ДФ), які щокварталу подаються податковими агентами до територіальних органів ДПС. Інформація про доходи за останній звітний період надається через 50 днів після його закінчення. Крім того, відомості з Державного реєстру про доходи можливо отримати в Електронному кабінеті платника податків на сайті ДПС України із застосуванням електронного цифрового підпису за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/login.
23.03.2021 р. ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі сформовано відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків ДПС України про суми виплачених доходів щодо ОСОБА_1 за період з 01.01.2020 р. по 31.12.2020 р.
Вказану довідку направлено позивачу засобами поштового зв`язку 31.03.2021 р. разом з відзивом на позовну заяву.
Вважаючи, що відповідачами не надано відповідь на інформаційні запити від 05.03.2021 р. (ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі) та від 26.01.2021 р. (ГУ НП в Херсонській області), позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступних приписів законодавства.
Відповідно до ст.5 Закону України "Про інформацію" від 02.10.1992 р. № 2657-XII (далі - Закон № 2657) кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.
Згідно ч.1 ст.11 Закону № 2657 інформація про фізичну особу (персональні дані) - відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.
Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес визначає Закон України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011 р. № 2939-VI (далі - Закон № 2939).
Відповідно до ст.1 Закону № 2939 публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Розпорядниками інформації відповідно до п.1 ч.1 ст.13 Закону № 2939 визнаються: суб`єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб`єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов`язковими для виконання.
Статтею 19 Закону № 2939 визначено, що запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.
Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
Відповідно до ст.20 Закону № 2939 розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту.
Положеннями ст.22 Закону № 2939 передбачено, що розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках:
1) розпорядник інформації не володіє і не зобов`язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;
2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону;
3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов`язані з копіюванням або друком;
4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п`ятою статті 19 цього Закону.
Відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.
Частиною 1 статті 6 Закону № 2939 визначено, що інформацією з обмеженим доступом є: конфіденційна інформація; таємна інформація; службова інформація.
Згідно ч.7 ст.6 Закону № 2939 обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.
За змістом ч.1 ст.8 Закону № 2939 таємною інформацією є інформація, доступ до якої обмежується відповідно до частини другої статті 6 цього Закону, розголошення якої може завдати шкоди особі, суспільству і державі. Таємною визнається інформація, яка містить державну, професійну, банківську, розвідувальну таємницю, таємницю досудового розслідування та іншу передбачену законом таємницю.
Пунктом 5 частини 1 статті 3 КПК України визначено, що досудове розслідування - стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
Положеннями ч.2 ст.214 КПК України передбачено, що досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Таким чином, інформацією, яка містить таємницю досудового розслідування, є та, яку було створено або одержано відповідачем-1 у кримінальному провадженні після внесення до ЄРДР відомостей про вчинення кримінального правопорушення. Доступ до такої інформації мають учасники кримінального провадження та інші особи.
Так, КПК України регламентує спеціальний порядок доступу (ознайомлення) учасників кримінального провадження з інформацією, створеною (одержаною) у ході досудового розслідування та судового провадження відповідної кримінальної справи. А тому доступ учасників кримінального провадження, до яких належить, зокрема, адвокат, до інформації, створеної (одержаної) у ході досудового розслідування, забезпечується в порядку, встановленому кримінальним процесуальним законодавством.
Інші особи, які не є учасниками кримінального провадження, можуть реалізувати своє право на отримання відповідної інформації за наявності підстав, передбачених ч.1 ст.222 КПК України.
Таким чином, інформація, яку просив надати позивач, є наслідком проведення досудового розслідування у конкретному кримінальному провадженні та містить таємницю досудового розслідування, отримати яку позивач як учасник кримінального провадження (потерпілий) може виключно в порядку, визначеному КПК України.
Аналогічні висновки викладено в постанові Великої Палати Верховного Суду від 08.04.2020 р. по адміністративній справі № 826/7244/18.
Положеннями ч.5 ст.242 КАС України визначено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
З урахуванням зазначених у постанові Великої Палати Верховного Суду від 08.04.2020 р. по адміністративній справі № 826/7244/18 критеріїв, суд приходить до висновку, що відповідачем-1 надано відповідь на запит ОСОБА_1 у відповідності до чинного законодавства України, а відтак позовні вимоги (щодо визнання противоправними у бездіяльності Головного управління Національної поліції в Херсонської області у наданні відповіді на запит на інформацію від 26.01.2021 р.; зобов`язання ГУНП в Херсонської області надати ОСОБА_1 на e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 не пізніше п`яти робочих днів відповідь на запит на інформацію в електронній формі; надання копії матеріалів досудового розслідування за № 12016230030001505 від 18.04.2016 р. в електронній формі) задоволенню не підлягають.
Щодо позовних вимог до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі.
Як вбачається з позовної заяви, ОСОБА_1 05.02.2021 р. звернувся на електронну адресу ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо надання інформації про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків за період з 1 кварталу 2020 року по 1 квартал 2021 року.
Проте, вказана електронна адреса належить Головному управлінню ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.
Судом встановлено, що постановою Кабінету Міністрів України "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" від 18.12.2018 р. № 1200 визначено, що Державна податкова служба України є правонаступником прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби України у відповідних сферах діяльності.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" від 19.06.2019 р. № 537 утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби, у тому числі Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі, яке є правонаступником усіх прав та обов`язків Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі.
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 р. № 537 31.07.2019 р. зареєстровано Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі (код ЄДРПОУ 43143201).
Натомість, відповідно до інформації в Єдиному державному реєстрі Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі (ЄДРПОУ 39394259) перебуває в стані припинення, про що свідчить запис: дані про перебування юридичної особи в процесі припинення, в стані припинення: 02.08.2019 р.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України "Питання Державної податкової служби" від 21.08.2019 р. № 682-р визначено можливість забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 р. № 227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства і питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.
Таким чином, запит на інформацію від 05.02.2021 р. адресовано Головному управлінню ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі, а не відповідачу-2 - ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі.
Суд зауважує, що 31.03.2021 р. ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі на запит ОСОБА_1 від 05.03.2021 р. направило довідку про суми виплачених доходів за 2020 рік. Таким чином, відповідачем-2 у повному обсязі надано запитувану позивачем інформацію згідно його запиту від 05.03.2020 р.
Вищезазначені обставини свідчать, що на час розгляду справи відповідачем-2 надана запитувана позивачем інформація у повному обсязі.
Таким чином, суд вважає права позивача на отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків ДПС України про суми виплачених доходів за 2020 рік дотриманими, відтак зобов`язання судом відповідача-2 надати вказану інформацію не потребується.
Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ст.72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Частиною 1 статті 90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному та об`єктивному дослідженні.
Положеннями ч.1 ст.77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що відповідачами доведено правомірність своїх дій (бездіяльності), а відтак в задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 належить відмовити.
Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255, 263 КАС України, суд -
вирішив:
Відмовити в задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції в Херсонської області (73003, м.Херсон, вул.Лютеранська, буд.4, код ЄДРПОУ 40108782), Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі (73003, м.Херсон, просп.Ушакова, буд.75, код ЄДРПОУ 43143201) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до пп.15.5 п.15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.І. Бездрабко
кат. 102010000