
Справа № 310/1823/21
Пр. 3/310/923/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 березня 2021 року м. Бердянськ
Cуддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Вайнраух Лідія Анатоліївна розглянула справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який не працевлаштований, зареєстрований та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, -
В С Т А Н О В И Л А:
25.02.2021 о 16 годині 35 хвилин по вул. Лактіонова, буд. 53 в с. Новотроїцьке Бердянського району, ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2106, д/н НОМЕР_1 , у стані алкогольного сп`яніння. Огляд на місці зупинки проводився за допомогою технічного засобу алко-тестер ДРАГЕР в 16:59, №1729 результат 2,73%. Від проходження медичного огляду в лікарні відмовився в присутності двох свідків. Проводилася відеофіксація порушення. Від керування відсторонений. Зазначеними діями ОСОБА_1 порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою КМУ N1306 від 10.10.2001, за що передбачена відповідальність згідно з ч.1 ст.130 КУпАП.
Під час судового розгляду справи ОСОБА_1 підтвердив фактичні обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, про що подав письмову заяву, пояснив, що він дійсно у вказані дату, час та місце відмовився від проходження медичного огляду у лікарні на стан алкогольного сп`яніння, а саме, у медичному закладі, оскільки в його проходженні не було сенсу, підтвердив, що співробітниками поліціїі тестування на вміст алкоголю проводилось за участі двох свідків на місці зупинки транспортного засобу, чіткої згоди із його результатами не висловив.
При розгляді справи суддя виходить з того, що за нормою ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ч.3,4,6 ст.266 КУпАП (в редакції на час вчинення порушення), у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Огляд особи на стан сп`яніння здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення, у присутності поліцейського. Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному КМУ.
Згідно з п.2.5. Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою КМУ N1306 від 10.10.200, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
За результатами розгляду справи суддею встановлено, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, а саме, відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.
За змістом ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення підтверджується у сукупності наявними у справі письмовими доказами, безпосередньо дослідженими під час розгляду справи, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ №104013 від 25.02.2021, із зазначенням особистих даних ОСОБА_1 . До протоколу додаються пояснення свідків, тест №1729, акт проходження алко-тестера, акт направлення в лікарню, копії постанов, відеофіксація;
- актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, складеним відносно ОСОБА_1 , підтверджено виявлення таких ознак алкогольного сп`яніння – різкий запах з порожнини рота, хитка хода, порушення мовлення, поведінка, що не відповідає обставинам. Також в акті зазначено, що за допомогою алко-тесту №1729 "Драгер" о 16:59 годині у ОСОБА_1 виявлена позитивна проба із результатом 2,73%. Акт засвідчений підписами свідків, вказаних у протоколі, та поліцейського ОСОБА_2 . До протоколу додано відповідні результати тестування №1729 о 16 годині 59 хвилин 25.02.2021.
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а саме, до КНП «Бердянський заклад з надання психіатричної допомоги» Запорізької обласної ради, складеним о 17 годині 00 хвилин 25.02.2021, відповідно до якого у ОСОБА_1 наявні ознаки алкогольного сп`яніння, тотожні із тими, що вказані у протоколі, а саме: різкий запах з порожнини рота, хитка хода, порушення мовлення, поведінка, що не відповідає обставинам, від проходження медичного огляду особа відмовилась;
- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , датованими 25.02.2021, що підтверджують фактичні обставини справи, викладені в протоколі, засвідчують продування алко-тестера Драгер, та подальшу відмову водія від проходження медичного огляду на стан сп`яніння у медичному закладі;
- копіями постанов про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАА №841696 від 25.02.2021, БАА№840104 від 25.05.2021, відповідно до яких ОСОБА_1 притягнуто до відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ч.5 ст. 121 КУпАП, ч.2 ст. 126 КУпАП у вигляді штрафів.
Крім того, під час розгляду справи, відтворено компакт-диск, із записом події з приводу якої складено протокол відносно ОСОБА_1 . На відеозаписі поліцейських докладно відображено хронологію подій 25.02.2021 на підтвердження винуватості особи, відносно якої складено протокол, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП. Слід зауважити, що з відеозапису, зокрема, видно, факт зупинки автомобіля ВАЗ 2106 д/н НОМЕР_1 нарядом поліцейських, місце та час вчинення адміністративного правопорушення відповідають вказаним у протоколі про адміністративне правопорушення відомостям, та, власне, не заперечуються ОСОБА_1 . На відео зафіксовано, що під час зупинки автомобіля водій ОСОБА_1 ввімкнув лівий світловий покажчик повороту, при цьому, здійснював поворот праворуч. Крім того, з відеозапису видно, що на запитання поліцейського, чи бажає ОСОБА_1 пройти у медичному закладі огляд на стан алкогольного сп`яніння, останній відмовився, проте, факт того, що перебуває у стані алкогольного сп`яніння не заперечував. Також, на відео засвідчено факт продування ОСОБА_1 алко-тестеру Драгер із засвідченням результату 2,73 % проміле, що відображено у протоколі про адміністративне правопорушення. Разом з цим, події відбуваються у присутності двох свідків.
Суддя приходить до висновку, що у даній справі наявна достатня сукупність узгоджених між собою доказів, які доводять вину ОСОБА_1 , що безпосередньо досліджені судом та відповідають критерію достатності для встановлення вини особи.
Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно зі ст. 34, 35 КУпАП пом`якшуючих та обтяжуючих вину особи обставин судом не встановлено.
Разом з цим, слід зауважити, що відповідно до ст.8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом`якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Під час призначення стягнення відповідно до ст.33 КУпАП суддя враховує тяжкість та обставини вчинення правопорушення, яке є грубим та становить суспільну небезпеку для інших учасників дорожнього руху, особу правопорушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення однорідних правопорушень, ступінь його вини, тому вважає за доцільне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст.130 КУпАП, для водіїв, у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік. Альтернативних стягнень в разі вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, санкцією зазначеної норми не перебачено.
Сплаті у відповідності до ст.40-1 КУпАП підлягає також судовий збір у передбаченому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 розмірі.
Керуючись ст. 8, 23, 27, 33-35, 40-1, 130, 245, 251-252, 268, 279, 280, 283-285, 294, 307, 308 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Визнати ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 гривень (десять тисяч двісті гривень 00 копійок), який стягнути в дохід держави, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Штраф в зазначеному розмірі підлягає перерахуванню на такі реквізити: р/р UA708999980313000149000008001, населений пункт Запорізька область/м. Запоріжжя, отримувач: ГУК у Зап.обл./Зап.обл./21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) 37941997, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), код класифікації доходів бюджету: 21081300, найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі).
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , судовий збір в дохід держави у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454,00 гривень (чотириста п`ятдесят чотири гривні 00 копійок), за реквізитами: рахунок отримувача UA 908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір на користь Державної судової адміністрації України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Запорізького апеляційного суду через Бердянський міськрайонний суд Запорізької області.
Роз`яснити правопорушнику, що згідно зі ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу (20 400,00 гривень), та витрати на облік зазначених правопорушень.
Суддя Л.А. Вайнраух
Строк пред`явлення виконавчого документа “___”___ 20___рік
Постанова набрала законної сили “___”___ 20___рік
Дата видачі постанови “___”___ 20___рік