Рішення № 95999128, 04.04.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.04.2021
Номер справи
300/1393/21
Номер документу
95999128
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" квітня 2021 р. справа № 300/1393/21

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючий суддя Біньковська Н.В., судді Могила А.Б., Гундяк В.Д.,

за участю: секретаря судового засідання Федик О.В.,

представника позивача - Госедло Р.І.,

представника відповідача -Селянін В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року ОСОБА_1 до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87 про визнання протиправним та скасування рішення про повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці №261030 та зобов`язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

02.04.2021 кандидат в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року ОСОБА_1 , діючи через свого представника - адвоката Сторожука Андрія Леонідовича, звернувся до суду з позовною заявою до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87 про визнання протиправним та скасування рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №261030, зобов`язання прийняти виборчі документи від дільничної виборчої комісії №261030 та врахувати відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчий дільниці №261030 в межах одномандатного виборчого округу №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року при встановленні підсумків голосування в межах одномандатного виборчого округу №87.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.04.2021 о 11 год. 59 хв. у справі відкрито провадження за правилами загального позовного провадження, з врахуванням положень статей 268 - 273 КАС України, призначено судовий розгляд справи на 04.04.2021 о 09:00 год., витребувано додаткові докази.

Ухвалою від 03.04.2021 о 13 год. 58 хв. відмовлено у задоволенні клопотання позивача про забезпечення позову.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач в порушення вимог статті 94 Закону України "Про вибори народних депутатів України" 29.03.2021 протиправно прийняв рішення про проведення повторного перерахунку голосів на виборчій дільниці №261030. Представник позивача зазначає, що підставою для прийняття вказаного рішення стало неправильне пакування опрацьованої виборчої документації ДВК, що підтверджується протоколом безперервного засідання відповідача. Звертає увагу, що порушення пакування опрацьованих виборчих документів ДВК може бути віднесено до виду порушення під час транспортування в силу положень ч.12 ст.91, ч.6 ст. 87 Закону України "Про вибори народних депутатів України", однак має бути підтверджене актом або письмовою заявою чи скаргою від особи, яка брала участь у транспортуванні виборчої документації згідно із частиною 1 статті 93 вказаного Закону. Стверджує, що на момент прийняття оскаржуваного рішення у окружної виборчої комісії були відсутні: заяви або скарги, підтверджені актами про порушення під час голосування та/або підрахунку; акти або письмові заяви чи скарги від осіб, які брали участь у транспортуванні виборчої документації згідно ч.1 статті 93 Закону України "Про вибори народних депутатів України" про порушення під час транспортування, а також не було встановлено факту наявності неточностей у протоколі, які неможливо усунути без перерахунку та були відсутні ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами. Вважає, що у відповідача були відсутні як підстави для дискреційного прийняття рішення про проведення повторного підрахунку, так і підстави для обов`язкового прийняття рішення про проведення повторного підрахунку.

Відповідач скористався правом подання відзиву на позовну заяву, що надійшов на електронну адресу суду 04.04.2021 о 4 год. 17 хв., в якому стосовно заявлених позовних вимог заперечує. Зазначає, що в процесі огляду документів ОВК №87 встановлено порушення виборчого законодавства України в частині відсутності підписів усіх присутніх членів дільничної виборчої комісії №261030. Крім того, довіреною особою кандидата у народні депутати Вірастюка В.Я. ОСОБА_3 було подано заяву про повторний підрахунок голосів на ДВК №261030 разом з актом про порушення з виборчого законодавства на ДВК №261030. Зауважує, що за наведених обставин, ОВК №87 прийнято рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на вказаній дільничній виборчій комісії №261030 для перевірки фактів порушення виборчого законодавства, що прямо вплинули на встановлення чесного волевиявлення.

Колегією суддів за клопотанням представника позивача досліджено цифровий носій із відеозаписом частини безперервного засідання Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87 щодо розгляду питання прийняття виборчої документації виборчої дільниці №261030. За наслідком чого судом цифровий носій долучено до матеріалів справи, як такий, що містить електронний доказ (інформацію (відеозапис), що містить дані про обставини, що мають значення для справи.

В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав з підстав, зазначених в позові. Просить позов задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні стосовно задоволення позовних вимог заперечив з вказаних у відзиві підстав. Просить у задоволенні позову відмовити.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

Постановою Центральної виборчої комісії від 27.11.2020 №522 призначено проміжні вибори народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №87 (Івано-Франківська область) на 28 березня 2021 року.

Постановою Центральної виборчої комісії №45 від 05.02.2021 утворено окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі № 87 у складі 18 осіб.

Згідно постанови Центральної виборчої комісії №46 від 09.02.2021 ОСОБА_1 зареєстровано кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року.

28 березня 2021 року проведено проміжні вибори народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №87.

Згідно із журналом вхідної кореспонденції ОВК №87, 29.03.2021 о 04:11 год. довіреною особою кандидата у народні депутати Вірастюка В.Я. Ковальовим Є.С. відповідачу подано заяву про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №261030 на проміжних виборах народних депутатів України 28.03.2021. До вказаної заяви додано акт про порушення виборчого законодавства на проміжних виборах народних депутатів України 28.03.2021, складений о 04:10 год. 29.03.2021

29.03.2021 о 04:20 під час безперервного засідання Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87, в ході прийому виборчої документації дільничної виборчої комісії, комісією становлено порушення виборчого законодавства України в частині відсутності підписів всіх присутніх членів дільничної виборчої комісії №261030, а також наявність заяви про повторний перерахунок голосів та акту про порушення виборчого законодавства на виборчій дільниці №261030. Виборча комісія прийняла рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на цій дільниці.

Вважаючи таке рішення відповідача протиправним, позивач через уповноваженого представника звернувся до суду з метою захисту свого порушеного права.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 20 частини першої статті 92 Конституції України організація і порядок проведення виборів і референдумів визначаються виключно законами України.

Згідно вимог частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3 статті 77 Конституції України порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється законом.

Підпунктом 2 пункту 2 розділу ХХХХІІ Прикінцеві та перехідні положення Виборчого кодексу України від 19.12.2019 №396-ІХ поширено дію положень Закону України «Про вибори народних депутатів України» на правовідносини щодо організації та проведення проміжних виборів і заміщення народних депутатів України, обраних у загальнодержавному виборчому окрузі, повноваження яких достроково припинені, що діють до наступних чергових або позачергових виборів народних депутатів України.

Відповідно до частини 1 статті 24 Закону України «Про вибори народних депутатів України» (надалі також - Закону №4061), систему виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення виборів депутатів, становлять: Центральна виборча комісія; окружні виборчі комісії; дільничні виборчі комісії.

Частиною 6 статті 87 Закону №4061 передбачено, що дільнична виборча комісія запаковує опрацьовані виборчі документи у паперові пакети. Пакет з виборчими документами заклеюється, на пакеті зазначається напис, який вказує на вид запакованих документів, а також зазначаються позначення виборчого округу (загальнодержавний чи одномандатний) та номер одномандатного округу, номер виборчої дільниці, дата і час пакування, ставляться підписи усіх присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка дільничної виборчої комісії.

Суд зазначає, що виконання зазначеного обов`язку дільничної виборчої комісії щодо комплектності та її фіксації підписами та печаткою дільничної виборчої комісії формує захист від фальшування виборчої документації, яка зберігається в цих пакетах.

У відповідності до частини 12 статті 91 Закону №4061 пакети з протоколами дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі, виборчими бюлетенями, контрольними талонами і предметами, списками виборців, а також, за наявності, окремими думками членів виборчої комісії, викладеними у письмовій формі, актами, заявами, скаргами та рішеннями, прийнятими виборчою комісією, невідкладно після закінчення засідання виборчої комісії доставляються до окружної виборчої комісії.

Згідно із частиною 1 статті 94 Закону №4061, з моменту закінчення голосування окружна виборча комісія розпочинає засідання, яке продовжується безперервно до встановлення підсумків голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі. На цей час члени окружної виборчої комісії не можуть залучатися до виконання інших функцій, крім участі в засіданні виборчої комісії.

Відповідно до частини 5 статті 94 Закону №4061, при прийнятті документів дільничної виборчої комісії окружна виборча комісія перевіряє комплектність документів та цілісність упаковки усіх пакетів з виборчими документами. При цьому кожний член комісії має право оглянути кожний пакет з документами. У разі повної комплектності виборчих документів та цілісності упаковки усіх пакетів відкриваються почергово пакети з протоколами про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі та оголошуються відомості, зазначені у них. За результатами розгляду документів дільничної виборчої комісії та скарг про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та підрахунку голосів на виборчій дільниці, а також під час транспортування виборчих документів до окружної виборчої комісії, що надійшли до окружної виборчої комісії на момент прийняття документів дільничної виборчої комісії, окружна виборча комісія окремо по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі приймає одне з рішень:

1) прийняти виборчі документи від дільничної виборчої комісії та врахувати відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі при встановленні підсумків голосування в межах виборчого округу;

2) відмовити у прийнятті виборчих документів по загальнодержавному округу в межах одномандатного округу та (або) одномандатному округу від дільничної виборчої комісії та зобов`язати дільничну виборчу комісію виправити виявлені недоліки шляхом складання протоколу (протоколів) з поміткою "Уточнений";

3) провести повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці в порядку, встановленому цим Законом по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) в одномандатному окрузі.

Рішення, передбачене частиною п`ятою цієї статті, приймається шляхом голосування усіх членів окружної виборчої комісії більшістю від загального складу комісії і фіксується у протоколі засідання окружної виборчої комісії (частина 6 статті 94 Закону №4061).

За змістом частини 7 статті 94 Закону №4061, протоколи дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі почергово, в порядку відкриття пакетів з відповідними протоколами, розглядаються окружною виборчою комісією після оголошення відомостей, зазначених у відповідному протоколі.

У разі виявлення у протоколі дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі виправлень, помилок, неточностей, які можливо усунути без повторного підрахунку голосів, окружна виборча комісія своїм рішенням може зобов`язати дільничну виборчу комісію внести зміни до встановлених результатів голосування виборців на виборчій дільниці шляхом складання протоколу (протоколів) про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі з поміткою "Уточнений" відповідно до пункту 2 частини п`ятої цієї статті, про що зазначається у протоколі засідання окружної виборчої комісії.

У разі виявлення у протоколі виправлень, помилок та неточностей, які можливо усунути без повторного підрахунку голосів та які не потребують внесення змін до встановлених результатів голосування виборців на виборчій дільниці, окружна виборча комісія приймає рішення, передбачене пунктом 1 частини п`ятої цієї статті із зазначенням про виявлені виправлення, помилки та неточності. Таке рішення додається до протоколу дільничної виборчої комісії.

Згідно частини 10 статті 94 Закону №4061 за наявності заяв або скарг, підтверджених відповідно оформленими актами, складеними кандидатами у депутати, їх довіреними особами, уповноваженими особами партій, офіційними спостерігачами, виборцями, про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та (або) підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі, що ставлять під сумнів результати підрахунку голосів виборців на цій виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі, а також за наявності акта або письмової заяви чи скарги осіб, зазначених у частині першій статті 93 цього Закону, про порушення вимог цього Закону під час транспортування до окружної виборчої комісії протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та інших документів окружна виборча комісія може прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі.

У разі неможливості усунення без перерахунку виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та (або) одномандатному окрузі неточностей у протоколі (протоколах) дільничної виборчої комісії у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі, а також у разі наявних ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії по загальнодержавному округу та (або) одномандатному округу окружна виборча комісія зобов`язана прийняти рішення про повторний підрахунок голосів виборців на цій виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі (частина 11 статті 94 Закону №4061).

Таким чином, зазначеними нормами права визначений зміст та порядок кваліфікації підстав для прийняття окружною виборчою комісією рішення, передбаченого пунктом 3 частини 5 статті 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України» за наслідками визначених виборчих процедур прийняття та розгляду документів дільничних виборчих комісій.

Наведене правове регулювання передбачає визначення вимог Закону, недотримання яких може бути підставою проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці та вимог Закону, недотримання яких в обов`язковому порядку є підставою для проведення такого повторного підрахунку.

До вимог Закону, недотримання яких, за рішенням окружної виборчої комісії може бути підставою для проведення повторного підрахунку голосів виборців на дільниці Закон відносить:

порушення вимог Закону під час проведення голосування та (або) підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, що ставлять під сумнів результати підрахунку голосів виборців на цій виборчій дільниці;

порушення вимог цього Закону під час транспортування до окружної виборчої комісії протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та інших документів.

До вимог Закону, недотримання яких обов`язково тягне за собою проведення повторного підрахунку голосів виборців на дільниці Закон відносить:

наявність неточностей у протоколі (протоколах) дільничної виборчої комісії, які неможливо усунути без перерахунку виборчих бюлетенів для голосування;

наявних ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії.

В межах виборчих процедур прийняття та розгляду документів дільничних виборчих комісій окружною виборчою комісією виявлення у протоколі дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці виправлень, помилок, неточностей, а також виявлення ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії не потребує наявності заяв або скарг, підтверджених відповідно оформленими актами, складеними кандидатами у депутати, їх довіреними особами, уповноваженими особами партій, офіційними спостерігачами, виборцями.

Одночасно з цим суд зазначає, що порушення вимог Закону України "Про вибори народних депутатів України", які належать до підстав для прийняття рішення, передбаченого пунктом 3 частини 5 статті 94 Закону України "Про вибори народних депутатів України" за ознакою спричинення наслідків розділені на такі, що є достатніми за умови, коли вони потягли за собою настання негативних наслідків (створення сумнівів у достовірності результатів підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, неможливість усунення без перерахунку виборчих бюлетенів для голосування) та таких, що є достатньою підставою для прийняття рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з моменту допущення, незалежно від спричинення таким фактом будь-яких негативних наслідків.

До першої категорії належать підстави, що створюють порушення вимог Закону під час проведення голосування та (або) підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, а також виявлення у протоколі дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці виправлень, помилок, неточностей.

До другої - порушення під час транспортування протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та інших документів, а також виявлена наявність ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії.

Оскаржуване рішення відповідача про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №261030 прийняте на підставі виявлення обставин, які відповідачем визначені, як ознака розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії, що передбачена частиною 11 статті 94 Закону України "Про вибори народних депутатів України".

Визначена відповідачем підстава перерахунку є обов`язковою для прийняття рішення та виявляється безпосередньо окружною виборчою комісією.

Визначальним для вирішення даного спору є встановлення правильності кваліфікації виявлених відповідачем обставин, як наявності ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії №261030, що частиною 11 статті 94 Закону України "Про вибори народних депутатів України" є обов`язковою підставою для прийняття рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці.

Виявлена 29.03.2021 під час прийому виборчої документації дільничної виборчої комісії №261030 відсутність на пакетах підписів членів дільничної виборчої комісії є фактичною обставиною, що визначена відповідачем ознакою розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії.

Відсутність підписів членів дільничної виборчої комісії встановлена відповідачем внаслідок неможливості ідентифікувати осіб, що їх виконали, оскільки рукописні підписи виконані без зазначення прізвищ осіб, хто їх виконав.

Заперечуючи вказану обставину, представник позивача вказав на те, що положення Закону України "Про вибори народних депутатів України", визначаючи обов`язковість ставлення підписів усіх присутніх членів дільничної виборчої комісії на пакетах з виборчими документами не містить вимоги зазначення прізвища особи, що його виконала, а також вказав, що відповідач міг звірити виконані на виборчій документації підписи з підписами членів виборчої дільниці, що містяться в протоколах дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, де вказані прізвища та ініціали членів комісії, які їх виконали.

Колегія суддів зазначає, що норми Закону України "Про вибори народних депутатів України" не містять вимог зазначення прізвища особи при виконанні особистого підпису при створенні інших видів документів.

Вимоги до змісту і розташовування реквізитів організаційно-розпорядчих документів (постанови, розпорядження, накази, положення, рішення, протоколи, акти, листи тощо), створювані в результаті діяльності органів державної влади України, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та їх об`єднань усіх форм власності установлює Національний стандарту України Державної уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003 від 07.04.2003.

Відповідно до пункту 5.23 вказаного Стандарту підпис складається з назви посади особи, яка підписує документ (повної, якщо документ надруковано не на бланку, скороченої - на документі, надрукованому на бланку), особистого підпису, ініціалу(-ів) і прізвища.

Виконання особистого підпису без відображення посади ініціалів та прізвища особи, що його виконала не містить в собі всіх складових елементів цього реквізиту документа, не свідчить про відповідальність особи за зміст такого документу чи посвідчених ним обставин, тобто не містить реквізитів, що надають такому документові юридичної сили.

Як наслідок, висновок відповідача про відсутність підписів членів дільничної виборчої комісії №261030 на сейф-пакеті з протоколами дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та інших пакетах з виборчими документами, внаслідок відсутності відображення прізвищ та ініціалів осіб, що їх виконали, підставний та ґрунтується на вимогах чинного законодавства.

Колегія суддів, з цього приводу вважає за необхідне зазначити, що відсутність на пакетах з виборчою документацію обов`язкових реквізитів, що посвідчують дотримання порядку та процедури пакування виборчої документації, уповноваженими на те особами внаслідок відсутнього факту належного пакування створює наявність ознак розпечатування пакетів з виборчою документацією.

За таких обставин, є обґрунтованим висновок відповідача про встановлення 29.03.2021 обставин, які є обов`язковою підставою для прийняття рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №261030.

Твердження представника позивача про відсутність ознак порушення цілісності упаковки пакетів з виборчими документами не спростовує такого висновку відповідача, оскільки цілісність упаковки пакетів є предметом перевірки при прийнятті документів дільничної виборчої комісії окружною виборчою комісією, за своїм змістом є поняттям вужчим, ніж встановленням наявності ознак їх розпечатування.

Отже, колегія суддів дійшла висновку про правильність кваліфікації виявлених відповідачем обставин, як таких, що вказують на наявність ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії №261030, що частиною 11 статті 94 Закону України "Про вибори народних депутатів України" є обов`язковою підставою для прийняття рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на цій виборчій дільниці.

Враховуючи встановлені в судовому засіданні обставини та дослідженні докази, колегія суддів вважає, що постанова Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №87 від 29.03.2021 за №30-П та рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №261030 є таким, що прийнято на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законом, з використанням повноважень з метою з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для його прийняття, безсторонньо, добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, пропорційно та своєчасно.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача необґрунтовані, а в задоволенні позову слід відмовити.

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідачем проведено повторний підрахунок голосів на ДВК №261030, за наслідками якого прийнято відповідне рішення.

При зверненні до суду з цим позовом позивач не сплатив судовий збір.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду. Пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до адміністративного суду немайнового характеру фізичною особою встановлюється ставка 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Станом на 01.01.2021 прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено у розмірі 2270 грн.

Сума судового збору, яка підлягає сплаті за подання даної позовної заяви становить 908 гривень, яка підлягає стягненню з позивача.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 241-246, 250, 271, 273, 278 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Стягнути з кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір у розмірі 908 (дев`ятсот вісім) гривень.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двох днів, з дня його проголошення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Строк на апеляційне оскарження, відповідно до частини 5 статті 270 КАС України, не може бути поновлено.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили з моменту проголошення судового рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники справи:

позивач - кандидат в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ),

відповідач - Окружна виборча комісія з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №87 (код ЄДРПОУ 43998137, вул. Шептицького А, буд.36, м. Надвірна, Івано-Франківська область).

Головуючий суддя: Біньковська Н.В.

Суддя: Могила А.Б.

Суддя: Гундяк В.Д.