Рішення № 95994928, 02.04.2021, Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
02.04.2021
Номер справи
686/6831/21
Номер документу
95994928
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 686/6831/21

Провадження № 2-а/686/172/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 квітня 2021 року м. Хмельницький

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в складі:

головуючого - судді Заворотної О.Л.

секретаря судового засідання Сікори Ю.В.

позивача ОСОБА_1

представника відповідача Панчук А.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Хмельницької міської ради, адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення

встановив:

В березні 2021 року ОСОБА_1 звернулася до суду із адміністративним позовом про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, в обґрунтування якого вказала, що постановою № 13-МД від 09.03.2021 адміністративної комісії при виконкомі Хмельницької міської ради на підставі протоколу про адміністративне правопорушення від 09 лютого 2021 позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП і накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 850,00грн. Позивач не погоджується із вказаною постановою, оскільки протокол про вчинення адміністративного правопорушення складено з порушеннями вимог ст. 254 КУпАП, позивача не ознайомили зі змістом протоколу, не роз`яснили права, не надали можливості надати пояснення, не вручили другий примірник протоколу, а про існування такого протоколу дізналась 05 березня від секретаря адміністративної комісії, при цьому до протоколу внесено недостовірні відомості, оскільки від підпису та отримання другого примірника протоколу позивач не відмовлялась, вважаючи, що протокол відносно неї складено неправомірно, безпідставно, тому постанов про накладення адміністративного стягнення підлягає скасуванню.

Позивач в судовому засіданні вимоги позовної заяви підтримала та просила задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала, надала відзив на позовну заяву, просить суд враховуючи обставини справи обмежитись відносно позивача усним зауваженням.

Суд, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини справи та відповідні правовідносини.

Судом встановлено, що постановою адміністративної комісії № 13-МД від 09 березня 2021 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.152 КУпАП із застосуванням до неї адміністративного стягнення у виді штрафу.

Згідно даної постанови, 09.02.2021 о 15 год. 40 хв. в АДРЕСА_1 виявлено несвоєчасно очищення від снігу прилеглої території перукарні « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а також неналежний вигляд фасаду, що є порушенням п. 3.2.8 та п 3.2.19 Правил благоустрою території м. Хмельницького.

За правилами ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 152 КУпАП передбачено, що порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб`єктів підприємницької діяльності - від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Правилами благоустрою території міста Хмельницького передбачено, що фізичні особи-підприємці, у тому числі орендарі або користувачі приміщень, тимчасових споруд, транспортних зупинок у сфері благоустрою території міста зобов`язані:

пункт 3.2.8. утримувати в належному стані об`єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначені Правилами прилеглі території до цих об`єктів (тротуари, зелені насадження, огорожі);

пункт 3.2.19. забезпечувати своєчасну очистку від снігу та льоду, дотримуючись таких

правил:

1) роботи по очистці від снігу та льоду розпочинати одразу після випадання снігу;

2) від снігу та льоду в першу чергу очищати тротуари, дороги до під`їздів житлових

будинків, місць зупинок пасажирського транспорту, люки водопровідних і каналізаційних колодязів;

3) в період ожеледиці тротуари, переходи через вулиці, місця зупинок пасажирського транспорту, спуски, підйоми посипати фракційними та іншими протиожеледними матеріалами;

4) щоденно, з додержанням правил безпеки, проводити очистку даху від снігу та льодових бурульок, огороджувати місця можливого падіння бурульок.

5) вивозити зібрані з прилеглих територій сніг та лід самостійно або силами спеціалізованих підприємств на умовах договору;

Статтею 251 КУпАП України визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Протокол про адміністративне правопорушення 09.02.2021 року складений інспектором Хмельницького міського комунального підприємства «Муніципальна дружина» Семковим Є.І., у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, хоча така особа виявлена, особі яка притягується до адміністративної відповідальності не роз`яснені права, не відібрано пояснення, не вручено другий примірник протоколу, при цьому зазначено що ОСОБА_1 відмовилась, проте свідки відмови не зазначено, крім цього свідками правопорушення зазначені особи які також є інспекторами МКП «Муніціпальна дружина».

За таких обставин вказаний протокол не є належним доказом вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення.

При цьому, згідно з ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Відповідно до ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Оскільки доводи позивача спростовані не були, будь-які сумніви з приводу наявності вини позивача трактуються на користь останньої, а наявні у справі докази, зокрема, копія протоколу про адміністративне правопорушення не дають суду підстав зробити висновок про те, що позивач вчинила правопорушення, передбачене ст. 152 КУпАП.

Отже, за таких обставин, судом встановлено, що оскаржена постанова у справі про адміністративне правопорушення є незаконною та в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 152 КУпАП, у зв`язку з чим зазначена постанова підлягає скасуванню.

Керуючись ст.ст. 152, 247, 251, 252, 287 - 293 КУпАП, ст. ст. 2, 5, 19, 25, 90, 168, 246, 258, 293 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

вирішив:

Позов ОСОБА_1 до виконавчого комітету Хмельницької міської ради, адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - задоволити.

Скасувати постанову адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради № 13-МД від 09 березня 2021 при притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП.

Рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області протягом десяти днів з дня його проголошення.

Позивач : ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 прож. АДРЕСА_2 .

Відповідач: Адміністративна комісія при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради, код ЄДРПОУ 04060772, 29000, м. Хмельницький, вул. Гагаріна, 3.

Дата складання повного тексту рішення : 02.04.2021.

Суддя: