
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 березня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/2929/20
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді: Дубровної В.А.,
при секретарі: Абрамовій К.В.,
за участю
позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - Гончарова М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Чаплинської селищної ради про визнання незаконним та скасування рішення Чаплинської селищної ради Чаплинського району Херсонської області № 674 від 11.01.2020 року,
встановив:
І. Зміст позовних вимог
ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) звернулося до суду з позовом до Чаплинської селищної ради Херсонської області (надалі - відповідач, Чаплинська селищна рада), у якому просить визнати незаконним та скасувати рішення Чаплинської селищної ради Чаплинського району Херсонської області № 674 від 11.01.2020 року.
ІІ. Позиція позивача та заперечення відповідача
Вказані вимоги позивач обґрунтовує обставинами, викладеними у позові та відповіді на відзив від 14.12.2020 р., згідно яким вказує, що під час судового оскарження податкового повідомлення - рішення ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі від 27.04.2020 року № 2833732-5005-2102 про визначення ОСОБА_1 зобов`язання зі сплати земельного податку на 2020 рік, йому стало відомо, що дане податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі рішень Чаплинської селищної ради Чаплинського району Херсонської області "Про внесення доповнень до рішення сесії Чаплинської селищної ради" № 674 від 11.01.2020 року та "Про встановлення місцевих податків та зборів на території Чаплинської об`єднаної територіальної громади на 2020 рік" № 512 від 11.06.2019 року. Вважаючи, що рішення Чаплинської селищної ради Чаплинського району Херсонської області " Про внесення доповнень до рішення сесії Чаплинської селищної ради" № 674 від 11.01.2020 року суперечить приписам п.12.3 ст.12 ПК України, яким передбачено, що внесення змін до рішень сільських рад про встановлення місцевих податків і зборів приймається до 15 липня 2019 року, позивач просить визнати його протиправним та скасувати.
В судовому засіданні позивач підтримав вказані позовні вимоги та просив суд задовольнити позов.
09 грудня 2020 року відповідачем надано відзив, яким вважає, при прийняті оскаржуваного рішення від 11.01.2020 № 674 "Про внесення доповнень до рішення сесії Чаплинської селищної ради" Чаплинська селищна рада не вчинила протиправних дій та не порушила жодних прав, свобод та інтересів позивача, оскільки дія п.12.3 ст.12 чинного ПК України не поширюється на відносини, які виникли до набрання чинності Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві", адже зазначений Закон набрав чинності 23.05.2020 р., тоді як рішення Чаплинської селищної ради № 512 прийнято 11.06.2019 року та рішення № 674 прийнято 11.01.2020 року. Беручи до уваги зазначене, позовні вимоги не підлягають задоволенню.
В судовому засіданні представник відповідача підтримав вказані заперечення та просив суд відмови у задоволенні позову.
ІІІ. Процесуальні дії у справі.
Ухвалою від 12.10.2020 р. позовну заяву залишено без руху, надано позивачу десятиденний строк на усунення недоліків.
Ухвалою суду від 16.11.2020 р. відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 15 грудня 2020 р.
У зв`язку з перебуванням судді на лікарняному підготовче засідання, призначена на 15 грудня 2020 р., не відбулось, призначено підготовче засідання на 16.02.2021 р.
Ухвалою суду від 16.02.2021 р. закрито підготовче провадження, призначено справу до судового розгляду по суті на 02.03.2021 р.
02.03.2021 р. судом, без виходу до нарадчої кімнати, шляхом занесення секретарем судового засідання до протоколу судового засідання, відкладено судове засідання до 16.03.2021 р. у зв`язку з необхідністю витребування у відповідача додаткових доказів.
В судовому засіданні 16 березня 2021 року проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
IV. Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.
ОСОБА_1 належить на праві власності об`єкт нерухомого майна - земельна ділянка сільськогосподарського призначення загальною площею 4,6412 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 6525483500:04:015:0009, яка розташована на території Преображенської сільської ради Чаплинського району Херсонської області.
26.12.2018 рішенням 26 сесії VII скликання Чаплинської селищної ради № 435 "Про добровільне приєднання територіальних громад до об`єднаної територіальної громади" територіальні громади сіл Преображенка та Благодатне, представницьким органом місцевого самоврядування яких виступає Преображенська сільська рада Чаплинського району Херсонської області, приєднано на добровільних засадах до Чаплинської селищної об`єднаної територіальної громади, представницьким органом місцевого самоврядування якої є Чаплинська селищна рада Чаплинського району Херсонської області. Пунктом 2 зазначеного рішення визначено, що правонаступником всього майна, прав та обов`язків Преображенської сільської ради є Чаплинська селищна рада Херсонської області.
11.06.2019 рішенням Чаплинської селищної ради Чаплинського району Херсонської області № 512 " Про встановлення місцевих податків та зборів на території Чаплинської об`єднаної територіальної громади на 2020 рік" встановлено, серед іншого, ставки земельного податку на 2020 рік. Відповідно до Додатку 4.1 зазначеного рішення ставка земельного податку для фізичних осіб за землі сільськогосподарського призначення, нормативно-грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження), становить 1% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки.
04.07.2019 рішенням 32 сесії VII скликання Чаплинської селищної ради № 551 " Про реорганізацію Преображенської сільської ради" вирішено розпочати процедуру реорганізації юридичної особи Преображенської сільської ради (код ЄДРПОУ 26186217) шляхом приєднання до Чаплинської селищної ради. Також, згідно з пунктом 2 вказаного рішення правонаступником всього майна, прав та обов`язків Преображенської сільської ради є Чаплинська селищна рада з дня припинення повноважень Преображенської сільської ради. Преображенська сільська рада перебуває в стані припинення.
11.01.2020 на підставі рішення тридцять другої сесії VII скликання від 04.07.2019 року № 551 "Про реорганізацію Преображеноької сільської ради", керуючись пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Бюджетним кодексом України, Податковим кодексом України, постановою КМУ від 24.05.2017 р. № 483, враховуючи рекомендації постійної комісії селищної ради з питань планування бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку, рішенням Чаплинської селищної ради Чаплинського району Херсонської області № 674 " Про внесення доповнень до рішення сесії Чаплинської селищної ради" вирішено внести доповнення до Додатків 4.1, 4.2, 5.2, 5.3 до рішення тридцять першої сесії VII скликання від 11 червня 2019 року № 512 " Про встановлення місцевих податків та зборів на території Чаплинської об`єднаної територіальної громади на 2020 рік", а саме в частині: -" Адміністративно-територіальна одиниця, на яку поширюється дія рішення органу місцевого самоврядування Код КОАТУУ2 доповнити кодами 6525483501 (Преображенка), 6525483502 (Благодатне).
Вважаючи, що при прийняті оскаржуваного рішення відповідачем порушено приписи п.12.3 ст.12 ПК України, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.
V. Норми права, які застосував суд
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною другою статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Відповідно до частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Відповідно до Конституції України систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначає Закон України " Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин ( далі - Закон № 280/97-ВР, яким передбачено, зокрема
- сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. ( частина 1 статі 10 цього Закону);
- органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції. ( частина 3 статті 24 цього Закону);
- сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання. ( стаття 25 цього Закону);
- виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, як встановлення місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України.( пункт 24 частини 1 статі 26 цього Закону).
- рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.( частина перша статі 59 цього Закону);
- акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку. ( частина 10 статті 59 цього Закону)
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовані Податковим кодексом України від 02.12.2010 року № 2755-VI, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, (далі - ПК України), яким передбачено, зокрема,
- податкове законодавство України ґрунтується на таких принципах, зокрема, стабільність - зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року ( п.п. 4.1.9.1. пункту 4.1. ст. 4 цього Кодексу);
- установлення і скасування податків та зборів, а також пільг їх платникам здійснюються відповідно до цього Кодексу Верховною Радою України, а також Верховною Радою Автономної Республіки Крим, сільськими, селищними, міськими радами та радами об`єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад у межах їх повноважень, визначених Конституцією України та законами України. ( пункт 4.4. статі 4 цього Кодексу);
- до місцевих належать податки та збори, що встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених цим Кодексом, рішеннями сільських, селищних, міських рад та рад об`єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, у межах їх повноважень і є обов`язковими до сплати на території відповідних територіальних громад. ( пункт 8.3 статті 8 цього Кодексу);
- до місцевих податків належить, у т.ч. податок на майно. ( підпункт 10.1.1 п.10.1 ст.10 цього Кодексу);
- податок на майно складається, крім іншого, з плати за землю ( підпункт 265.1.3. пункту 265.1. ст. 265 цього Кодексу);
- сільські, селищні, міські ради та ради об`єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів. ( абзац перший пункту 12.3 статті 12 цього Кодексу);
- встановлення місцевих податків та зборів здійснюється у порядку, визначеному цим Кодексом. ( п.п. 12.3.1. пункту 12.3 статті 12 цього Кодексу);
- при прийнятті рішення про встановлення місцевих податків та зборів обов`язково визначаються об`єкт оподаткування, платник податків і зборів, розмір ставки, податковий період та інші обов`язкові елементи, визначенні статтею 7 цього Кодексу з дотриманням критеріїв, встановлених розділом XII цього Кодексу для відповідного місцевого податку чи збору. ( п.п. 12.3.2. пункту 12.3 статті 12 цього Кодексу);
- копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів або про внесення змін до них надсилається в електронному вигляді у десятиденний строк з дня прийняття до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів, але не пізніше 1 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін до них. Контролюючі органи не пізніше 10 липня поточного року складають зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів на відповідних територіях та подають її в електронній формі центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику. ( абзаци 1 та 2 п.п. 12.3.3. пункту 12.3 статті 12 цього Кодексу);
- рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом. ( п.п. 12.3.4. пункту 12.3 статті 12 цього Кодексу);
- у разі якщо сільська, селищна, міська рада або рада об`єднаних територіальних громад, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов`язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю. ( підпункт 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 цього Кодексу).
- до повноважень сільських, селищних, міських рад та рад об`єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, щодо податків та зборів належать: встановлення ставок місцевих податків та зборів в межах ставок, визначених цим Кодексом; прийняття рішення про встановлення місцевих податків та зборів, зміну розміру їх ставок, об`єкта оподаткування, порядку справляння чи надання податкових пільг, яке тягне за собою зміну податкових зобов`язань платників податків та яке набирає чинності з початку бюджетного періоду (підпункти 12.4.1., 12.4.3. п.12.4 ст.12 цього Кодексу);
- офіційно оприлюднене рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів, а також зміну розміру їх ставок, об`єкта оподаткування, порядку справляння чи надання податкових пільг або про внесення змін до таких рішень є нормативно-правовим актом з питань оподаткування місцевими податками та зборами, який набирає чинності з урахуванням строків, передбачених підпунктом 12.3.4 цієї статті ( абз. перший п.12.5 ст.12 цього Кодексу).
VI. Оцінка суду
Аналіз наведених вище правових норм свідчить про те, встановлення податку на майно, зокрема, з плати за землю, є обов`язком селищної ради, як органу місцевого самоврядування, що вирішує питання місцевого значення, віднесені законом до їх компетенції, та приймає рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території.
Разом з тим, акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
За змістом статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Формами захисту, зокрема, є визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень.
Таким чином, кожна особа має право подати позов до будь-якого суб`єкта владних повноважень за єдиного обмеження, якщо це не суперечить закону, та при наявності мети, а саме забезпечення захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин.
До того ж, частина друга статті 46 КАС України деталізує, що позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб`єкти владних повноважень.
Зазначене також підтверджується положеннями пункту 1 частини першої статті 19 КАС України, яка передбачає, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб з суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Як встановлено судом предметом оскарження у даній справі є рішення Чаплинської селищної ради Чаплинського району Херсонської області від 11.01.2020 № 674, яким внесені зміни до рішення Чаплинської селищної ради Чаплинського району Херсонської області від 11.06.2019 № 512 " Про встановлення місцевих податків та зборів на території Чаплинської об`єднаної територіальної громади на 2020 рік " шляхом доповнення до Додатку 4 цього рішення адміністративно - територіальні одиниці, на які поширюється його дія, а саме, код КОАТУУ доповнено кодами 6525483501 (Преображенка), 6525483502 (Благодатне).
При цьому, зі вступної частини оскаржуваного рішення відповідача вбачається, що підставою його прийняття є рішення тридцять другої сесії VII скликання від 04.07.2019 р. № 551 " Про реорганізацію Преображенської сільської ради", якою вирішено розпочати процедуру реорганізації юридичної особи Преображенської сільської ради (код ЄДРПОУ 26186217) шляхом приєднання до Чаплинської селищної ради з визначенням Чаплинської селищної ради правонаступником всього майна, прав та обов`язків Преображенської сільської ради з дня припинення її повноважень.
Відповідно до витягу є Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань офіційних станом на 16.02.2021 р. Преображенська сільська рада (код ЄДРПОУ 26186217) перебуває в стані припинення за рішенням засновників (запис 14981270006000247 від 28.08.2019 р.).
Відповідно до ст. 8 Закону України " Про добровільне об`єднання територіальних громад " від 05.02.2015 № 157-VIII об`єднана територіальна громада вважається утвореною за цим Законом з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, що прийняли рішення про добровільне об`єднання територіальних громад, або з моменту набрання чинності рішенням про підтримку добровільного об`єднання територіальних громад на місцевому референдумі та за умови відповідності таких рішень висновку, передбаченому частиною четвертою статті 7 цього Закону.
Повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, що об`єдналися, завершуються в день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об`єднаною територіальною громадою.
Згідно з ч. 3 ст. 8 цього Закону об`єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків територіальних громад, що об`єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об`єднаною територіальною громадою.
Як зазначалось вище, 11.06.2019 рішенням Чаплинської селищної ради № 512 встановлено місцеві податки та збори на території Чаплинської об`єднаної територіальної громади на 2020 рік ", зокрема, у Додатку № 4 встановлено ставки земельного податку на 2020 рік, згідно якого ставки земельного податку для фізичних осіб за землі сільськогосподарського призначення, нормативно-грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження) у розмірі 1 % від нормативно-грошової оцінки.
При цьому, вказаний Додаток № 4 до цього рішення, крім, видів цільового призначення земель, ставок податку ( % нормативної грошової оцінки), передбачає такі обов`язкові елементи, як адміністративно - територіальні одиниці, на які поширюється дія вказаного рішення, тобто код КОАТУУ.
Враховуючи, що на момент прийняття оскаржуваного рішення Чаплинська селищна рада Херсонської області виконувала функції правонаступника прав та обов`язків Преображенської сільської ради, що стало підставою для поширення дії рішення Чаплинської селищної ради Чаплинського району Херсонської області від 11.06.2019 №512 " Про встановлення місцевих податків та зборів на території Чаплинської об`єднаної територіальної громади на 2020 рік" на території сіл Преображенка та Благодатне, які включені до території Чаплинської об`єднаної територіальної громади, тому суд вважає, що у даному випадку відсутні підстави для визнання рішення Чаплинської селищної ради Чаплинського району Херсонської області від 11.01.2020 № 674 " Про внесення доповнень до рішення сесії Чаплинської селищної ради" протиправним.
З огляду на вказане, суд вважає, що в межах даних спірних правовідносин відсутні підстави для застосування приписів п.12.3 ст.12 ПК України, оскільки за своїм змістом оскаржуване рішення Чаплинської селищної ради Чаплинського району Херсонської області від 11.01.2020 № 674 " Про внесення доповнень до рішення сесії Чаплинської селищної ради " не є рішенням про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів або їх зміну.
При цьому, суд зауважує, що рішення Чаплинської селищної ради Чаплинського району Херсонської області від 11.06.2019 № 512 " Про встановлення місцевих податків та зборів на території Чаплинської об`єднаної територіальної громади на 2020 рік" прийнято у відповідності до приписів Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні " та ПК України.
Доказів зворотного позивачем суду не надано.
Крім того, суд приймає до уваги, що на виконання ухвали суду від 03.03.2021 року відповідачем надано копію рішення 23 сесії 7 скликання Преображенської сільської ради Чаплинського району Херсонської області " Про внесення змін до рішення №14 від 08.04.2016 року " Про встановлення плати за Землю на території Преображенської сільської ради " №162 від 09.02.2018 року, яким встановлено плату за землю на території Преображенської сільської ради на 01.01.2018 року. При цьому, Преображенською сільською радою Чаплинського району Херсонської області рішення щодо встановлення місцевих податків та зборів у т.ч. плати за землю, на 2019 рік не приймалось.
Додатково суд зауважує, що рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 12.11.2020 р. у справі № 540/2323/20, яке набрало законної сили, відмовлено у задоволені позову ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 27.04.2020 року №2833732-5005-2102, про нарахування суми податкового зобов`язання за платежем земельний податок з фізичних осіб за податковий період 2020 рік у розмірі 1 197,62 грн. на підставі рішення Чаплинської селищної ради Чаплинського району Херсонської області від 11.06.2019 № 512 "Про встановлення місцевих податків та зборів на території Чаплинської об`єднаної територіальної громадина 2020 рік" з урахуванням рішення Чаплинської селищної ради Чаплинського району Херсонської області від 11.01.2020 №674 " Про внесення доповнень до рішення сесії Чаплинської селищної ради".
Як вбачається з мотивувальної частини судового рішення у справі № 540/2323/20, то вказаний висновок суду вмотивований тим, шо " …рішенням Чаплинської селищної ради Чаплинського району Херсонської області від 11.06.2019 №512 "Про встановлення місцевих податків та зборів на території Чаплинської об`єднаної територіальної громадина 2020 рік" встановлено ставки земельного податку на 2020 рік (Додаток 4), згідно якого ставки земельного податку для фізичних осіб за землі сільськогосподарського призначення, нормативно-грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження) у розмірі 1% від нормативно-грошової оцінки. Крім того, рішенням Чаплинської селищної ради Чаплинського району Херсонської області від 11.01.2020 №674 "Про внесення доповнень до рішення сесії Чаплинської селищної ради" внесено зміни до Додатку 4 рішення №512 та доповнено адміністративно- територіальні одиницю, на які поширюється дія вказаного рішення Код КОАТУУ доповнено кодами 6525483501 (Преображенка), 6525483502 (Благодатне). Зазначене свідчить, що ставки земельного податку на 2020 рік, встановлені рішенням Чаплинської селищної ради Чаплинського району Херсонської області від 11.06.2019 №512, діють з 01.01.2020 на території Преображенської сільської ради Чаплинського району Херсонської області".
Частиною 4 статті 78 КАС України передбачено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
VII. Висновок суду
За приписами статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ч.2 ст.74 КАС України)
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно зі ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Отже, вирішуючи спірні правовідносини в межах заявлених позовних вимог, доводів сторін, системного аналізу положень чинного законодавства України, надавши оцінку усім доказам в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог.
VIII. Розподіл судових витрат
У відповідності до положень ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відмови в задоволенні позову судові витрати, зі сплати судового збору не підлягають відшкодуванню.
Керуючись статтями 2, 6, 9, 14, 72, 76 - 79, 90, 139, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
вирішив:
У задоволені позову ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Чаплинської селищної ради (місцезнаходження: 75200, Херсонська область, смт. Чаплинка, вул. Паркова, 40, код ЄДРПОУ 26348829) про визнання незаконним та скасування рішення Чаплинської селищної ради Чаплинського району Херсонської області № 674 від 11.01.2020 року - відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції,який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 26 березня 2021 р.
Суддя В.А. Дубровна
кат. 109020100