Рішення № 95979177, 01.04.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.04.2021
Номер справи
520/1884/21
Номер документу
95979177
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

01 квітня 2021 року № 520/1884/21

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зоркіної Ю.В., розглянувши за правилами спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з зазначеним адміністративним позовом, у якому з урахуванням уточнених позовних вимог просить суд: визнати протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Харківській області, яка полягає у нездійсненні поновлення пенсії з грошового забезпечення, зазначеного в довідці Харківського обласного військового комісаріату від 08.08.2020 № ФХ112596 про розмір грошового забезпечення; зобов`язати ГУ ПФУ в Харківській області здійснити поновлення та виплату пенсії з 01.04.2020 у розмірі 90 % всіх складових грошового забезпечення зазначеного у довідці харківського обласного військового комісаріату від 08.08.2020 № ФХ 112596 про розмір грошового забезпечення; здійснити виплату суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.04.2020 однією сумою з компенсацією за несвоєчасну виплату пенсії, згідно постанови КМУ № 159 від 21.02.2001 року " Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати".

В обґрунтування позовних позивач вважає, що після отримання довідки ХОВК від 08.08.2020 р. № ФХ 112596 ГУ ПФУ в Харківській області не здійснило поновлення пенсії з діючого грошового забезпечення за посадою позивача. Таку бездіяльність відповідача, позивач вважає протиправною.

Відповідачем надано відзив на адміністративний позов, у якому зазначено про відсутність підстав для задоволення позовних вимог. Відповідач зазначив, що 01.04.2020 року позивач звернувся до ГУ ПФУ із заявою стосовно поновлення пенсії з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Листом від 16.04.2020 року №2148-2615/В-02/8-2000/20 ГУ ПФУ надано копію рішення ОСОБА_1 , про відсутність підстав для поновлення пенсії з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб". Таким чином, ГУ ПФУ не відмовляло позивачу в поновленні пенсії відповідно до Закону № 2262, але роз`яснило, в якому розмірі буде поновлено йому пенсію. Оскільки, станом на 01.03.2018 року ОСОБА_1 пенсію не отримував відповідно до Закону № 2262, поновлення виплати пенсії здійснюється в розмірі, який ОСОБА_1 отримував на час припинення її виплати. Позивач не згодний з таким розміром пенсії та на даний час отримує пенсію згідно з Законом України "Про державну службу", а згідно ст. 7 Закону № 2262-ХІІ військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, які одночасно мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором, тому поновлення та перерахунок пенсії позивача у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" неможливо здійснити. Крім того, згідно п. 4 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 30.01.2007 № 3-1 заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання. Оскільки позивач не звертався із заявою про переведення на пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ та не перебуває на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області як отримувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону № 2262-ХІІ, тому на даний час відсутній зазначений об`єкт порушеного права позивача, а тому звернення до суду з вимогами до ГУ ПФУ є передчасним.

Дослідивши матеріали справи з урахуванням положень ст. 78 КАС України, суд встановив наступні обставини.

До 01.06.2011 позивач перебував на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримував пенсію за вислугу років, призначену з 26.08.2008 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХІІ від 09.04.1992 року (далі - Закон №2262) в розмірі 90% грошового забезпечення (вислуга 34 роки). На підставі особистої заяви позивача від 26.05.2011 виплату пенсії йому припинено з 01.06.2011 у зв`язку з переходом на пенсію як державного службовця.

Позивач вирішив поновити пенсію військовослужбовця.

06.02.2020 звернувся до ХОВК для отримання довідки про розмір грошового забезпечення для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка була необхідною для визначення розміру пенсії. Листом №ФХ-112596/778ВС3 від 04.03.2020 ХОВК відмовив у наданні зазначеної вище довідки, зазначивши, що вказана довідка надається згідно списків, складених ГУ ПФУ.

З урахуванням цього, 01.04.2020 позивач звернувся до ГУ ПФУ з заявою про поновлення пенсії та виплату її на підставі постанови КМУ №103 від 21.02.2018. За результатом розгляду заяви ГУ ПФУ ухвалено рішення від 14.04.2020, в якому зазначено, що оскільки станом на 01.03.2018 ОСОБА_1 пенсію не отримував відповідно до Закону №2262, поновлення виплати пенсії здійснюється в розмірі, який ОСОБА_1 отримував під час припинення її виплати. Фактично в своєму рішенні ГУ ПФУ роз`яснило, в якому розмірі буде поновлено йому пенсію.

Позивач не погодився із запропонованим ГУ ПФ України в Харківській області розміром пенсії, а також вважав протиправними дії ХОВК звернувся до суду за захистом своїх прав.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 01.07.2020 року по справі № 520/5555/2020 визнано протиправними дії Харківського обласного військового комісаріату щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні нової довідки про розмір грошового забезпечення. Зобов`язано Харківський обласний військовий комісаріат скласти та надати ОСОБА_1 довідку про розмір його грошового забезпечення станом на 05.03.2019 за посадою заступника військового комісара Харківського обласного військового комісаріату з урахуванням збільшення окладу та всіх додаткових видів грошового забезпечення. В решті позовних вимог, що були звернуті до ГУ ПФУ в Харківській області в частині зобов`язання ГУ ПФУ в Харківській області, на підставі наданої довідки поновити та виплачувати ОСОБА_1 , пенсію як особі, яка звільнена від військової служби згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 90% від грошового забезпечення, починаючи з дати припинення пенсії державного службовця згідно з Законом України "Про державну службу", відмовлено.

Харківським обласним військовим комісаріатом направлено до ГУ ПФУ в Харківській області довідку від 08.08.2020 р. № ФХ-112596 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, у порядку, визначеному рішенням Кабінету міністрів України, що виготовлена на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 01.07.2020 року по справі № 520/5555/2020, проте перерахунок пенсії позивачу не проведено.

По суті позовних вимог суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 11 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ (далі Закон 2262-ХІІ) законодавство про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складається з цього Закону, Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та інших нормативно-правових актів України, прийнятих відповідно до цих законів.

Згідно ст. 7 Закону № 2262-ХІІ, відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” (надалі - Закон № 1058), військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим законом, та членам їх сімей, які одночасно мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором; у разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону № 2262-ХІІ та Закону № 1058, призначається одна пенсія за її вибором.

Відповідно до п. 14 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1 (Порядок №3-1 далі), орган, що призначає пенсії, розглядає питання про призначення пенсії або про відновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.

Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший і поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсії, при поданні заявником всіх необхідних документів. Заяви осіб про призначення, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі обліку заяв про призначення пенсії згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Заявнику або посадовій особі уповноваженого структурного підрозділу органом, що призначає пенсії, видається розписка - повідомлення із зазначенням дати приймання заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати в тримісячний термін з дня прийняття заяви.

Відповідно до положень п.п. 17, 18 Порядоку №3-1, не пізніше 10 днів після надходження заяви з необхідними для призначення, переведення з одного виду пенсії на інший та відновлення раніше призначеної пенсії документами орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, переведення з одного виду пенсії на інший та відновлення раніше призначеної пенсії або про відмову в призначенні, переведенні з одного виду пенсії на інший та відновленні раніше призначеної пенсії. Рішення щодо призначення, переведення з одного виду пенсії на інший та відновлення раніше призначеної пенсії оформляється розпорядженням органу, що призначає пенсії.

Як встановлено судом та не заперечується сторонами, позивач звернувся до відповідача з заявою про поновлення пенсії за вислугу років з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", за результатами розгляду якої відповідачем прийнято рішення від 14.04.2020 року, яким задоволено заяву позивача в частині переведення з одного виду пенсії на інший, проте роз`яснено, що оскільки позивач не отримував пенсію відповідно до Закону № 2262, поновлення виплати пенсії здійснюється в розмірі на час припинення її виплати.

Отже, спірним залишалось питання розміру виплати пенсії та розміру грошового забезпечення з якого необхідно було провадити обчислення пенсії позивача, що слугувало підставою для звернення позивача до суду з позовною заявою за результатами розгляду якої прийнято рішення від 01.07.2020 р. по справі № 520/5555/2020.

Продовжуючи розгляд справи, суд зазначає, що відповідно до ч.1,3 ст.43 Закону № 2262-ХІІ пенсії, які призначаються відповідно до цього Закону особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, який одержували військовослужбовці до призову на строкову військову службу чи після звільнення з військової служби до звернення за пенсією, або до середньомісячного грошового забезпечення, одержуваного військовослужбовцями в період проходження військової служби за контрактом. При цьому середньомісячний заробіток (грошове забезпечення) для обчислення їм пенсій визначається в порядку, встановленому Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". Пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Статтею 63 Закону № 2262-ХІІ визначено, що перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком. Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням у дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі, якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Форма довідки та складові грошового забезпечення для призначення (перерахунку) пенсії з урахуванням рішення Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва у справі № 826/3858/18 від 12 грудня 2018 визначена у Додаток 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №45 від 13 лютого 2008 року.

Суд наголошує, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють відповідний орган Пенсійного фонду України.

При цьому, перерахунок може бути здійснено після надходження до органу Пенсійного фонду довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій військовослужбовців.

Зазначений висновок суду відповідає позиції Верховного Суду, викладеній у постанові від 10.10.2019 року у справі №553/3619/16-а.

Разом з тим суд зауважує, що відповідач отримував пенсію за іншим законом ніж № 2262-ХІІ, та 01.04.2020 року звернувся до відповідача з відповідною заявою щодо переведення на пенсію за вислугу років, отже право перехід на пенсію за законом № 2262-ХІІ отримав з цієї дати.

Рішенням від 14.04.2020 позивачу роз`яснено, що розмір пенсії за вислугу років буде проведено у тому розмірі, який позивач отримував до переходу на пенсії за Законом України "Про державну службу" та на момент розгляду справи позивач отримує пенсію згідно з Законом України "Про державну службу" .

Суд також зазначає, що перерахунок пенсії з урахуванням складових грошового забезпечення, визначених у довідці від 08.08.2020 № ФХ-112596 відповідно до положень ч.2 ст.51 Закону № 2262-ХІІ має бути проведений з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

На підставі викладеного вище, враховуючи положення ст.9 КАС України, суд приходить до висновку про наявність підстав, для обтяження відповідача обов`язком провести перерахунок пенсії позивача на підставі заяви від 01.04.2020 з урахуванням довідки ХОВК про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії від 08.08.2020 № ФХ112596 з дня отримання вказаної довідки.

Щодо вимоги позивача про встановлення та виплату пенсії без обмеження пенсії максимальним розміром в розмірі 90% всіх складових грошового забезпечення зазначеного в довідці Харківського ОВК від 08.08.2020 р. № ФХ-112596 про розмір грошового забезпечення, суд вважає її такою, що не підлягає задоволенню, оскільки вказане питання відповідачем не розглядалося, рішення за ним не приймалося, а отже вказана вимога є такою, що заявлена на майбутнє.

Стосовно позовних вимог щодо виплати компенсації за несвоєчасну виплату пенсії, суд зазначає наступне. Так, питання, пов`язані зі здійсненням компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, врегульовані Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" та відповідно до ч. 1 зазначеного Закону підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).

Згідно з ч. 2 вказаного Закону компенсація громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії; соціальні виплати; стипендії; заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.

У свою чергу, відповідно до ч.2 ст. 46 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Компенсація втрати частини пенсії у зв`язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом.

Згідно з статтею 3 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" визначено, що сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).

Відповідно до статті 4 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.

Таким чином, компенсація втрати частини доходів нараховується та виплачується на вже нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України.

При цьому, компенсація нараховується та проводиться при виплаті доходу, тобто право на компенсацію особа набуває в момент отримання доходу.

Аналіз вищенаведених норм дає підстави для висновку, що основною умовою для виплати громадянину компенсації є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії). Кошти, які підлягають нарахуванню в порядку компенсації громадянину частини доходу, в тому числі пенсії, у зв`язку з порушенням строків її виплати, мають компенсаторний характер. При цьому, Закон України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" пов`язує виплату компенсації втрати частини доходів з виплатою основної суми доходу.

Враховуючи, що виплата суми недоплаченої частини основного розміру пенсії на даний час позивачу не проведена, колегія суддів звертає увагу на відсутність виплати основної суми доходу в розумінні Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати", за наявності якої можлива виплата суми компенсації.

Отже, оскільки позивач просить нарахувати компенсацію на ще не виплачені суми пенсії, суд зазначає про відсутність підстав для задоволення позовних вимог в цій частині, враховуючи їх передчасність.

Аналогічного правового висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 17.09.2020 у справі № 300/544/19.

У той же час стосовно позовних вимог в частині здійснення виплати суми недоплаченої частини основного розміру пенсії однією сумою, суд зазначає наступне.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ, перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком. Згідно з ч. 3 ст. 52 Закону № 2262-ХІІ виплата пенсій провадиться за поточний місяць загальною сумою у встановлений строк, але не пізніше останнього числа місяця, за який виплачується пенсія.

Суд зазначає, що законодавством не передбачено виплати пенсії, належної позивачу, частинами, а отже належним виконанням судового рішення, в даному випадку, є саме виплата суми недоплаченої частини основного розміру пенсії однією сумою.

Відповідно до ч. 1-2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. При розв`язанні спору, суд зважає на практику Європейського суду з прав людини щодо застосування ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (рішення від 21.01.1999р. у справі Гарсія Руїз проти Іспанії, від 22.02.2007р. у справі Красуля проти Росії) і тому надав оцінку усім обставинам справи, котрі мають юридичне значення для правильного вирішення спору, та дослухався до усіх аргументів сторін, які ясно і чітко сформульовані та здатні вплинути на результат вирішення спору.

Оцінивши добуті по справі докази в їх сукупності за правилами ст. 72-78, 90 КАС України, суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Судовий збір підлягає розподілу відповідно до ст. 139 КАС України.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 243, 246, 255, 293, 295, 297 КАС України, суд,

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області здійснити поновлення та виплату пенсії військовослужбовця за заявою ОСОБА_1 від 01.04.2020 року з урахуванням довідки ХОВК про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії від 08.08.2020 № ФХ112596 з дня отримання вказаної довідки, здійснивши виплату однією сумою.

В іншій частині вимог позов залишити без задоволення.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Зоркіна Ю.В.