
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"03" квітня 2021 р. Справа № 300/1403/21
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі колегії суддів:
головуючого - Гундяка В.Д.,
суддів: Шумея М.В., Панікара І.В.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження клопотання про забезпечення адміністративного позову кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Сторожук Андрій Леонідович, до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання до вчинення дій,-
В С Т А Н О В И В:
ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.04.2021 року відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Одночасно, із поданням адміністративного позову представником позивача подано клопотання про його забезпечення, в якому просить зупинити виконання рішення про повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці №260529, шляхом неврахування результатів перерахунку в підсумковому протоколі Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87.
Дане клопотання мотивоване тим, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом якого він звернувся до суду, а також наявністю очевидних ознак протиправності рішення, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав та інтересів позивача, таким рішенням, дією та бездіяльністю.
Розглянувши зазначене клопотання, суд зазначає наступне.
За правилами частини 1 статті 154 КАС України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Відповідно до частини 1 статті 150 КАС України, суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Частиною 2 цієї статті встановлено, що забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Тобто, забезпечення позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, до вирішення адміністративної справи визначених законом заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому рішення суду, якщо його буде прийнято на користь позивача.
Підставою заявлених позовних вимог є відсутність, визначених Законом України “Про вибори народних депутатів України”, підстав для прийняття рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №260529.
Відповідно до частини 1 статті 11 Закону України «Про вибори народних депутатів України» виборчий процес – це здійснення суб`єктами, визначеними статтею 12 цього Закону, виборчих процедур, передбачених цим Законом.
Частиною 4 статті 151 КАС України встановлено, що заходи забезпечення позову, які застосовує суд, не можуть зупиняти, унеможливлювати або в інший спосіб порушувати безперервність процесу призначення, підготовки і проведення виборів.
Указана норма встановлює імперативну, безальтернативну заборону вжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення, унеможливлення або в інший спосіб порушення безперервності процесу підготовки і проведення виборів.
За таких обставин, зупинення виконання рішення, шляхом заборони врахування результатів повторного підрахунку голосів на виборчій дільниці №260529 в підсумковому протоколі Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87, у цій справі, ставитиме під загрозу безперервність процесу проведення виборів. Тому спосіб забезпечення позову, про який просить позивач, прямо порушує заборону, встановлену положенням частини 4 статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України.
За таких обставин клопотання про забезпечення адміністративного позову до задоволення не підлягає.
Крім того, суд приймає до уваги те, що позивачем не було сплачено судовий збір за подання клопотання про забезпечення позову та зазначає наступне.
Відповідно до правил статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України та статті 4 Закону України "Про судовий збір" суд вирішує питання про стягнення судового збору за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову.
Так, відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом 6 частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову сплачується 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», який вступив в дію з 01.01.2021 року, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2021 року складає 2 270 грн.
Тобто, загальна сума до сплати при подачі заяви про забезпечення адміністративного позову становить – 681 грн., яку належить стягнути з позивача.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 150, 151, 154, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
у задоволенні клопотання про забезпечення адміністративного позову відмовити.
Стягнути з кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір у розмірі 681 (шістсот вісімдесят одна) грн.
Згідно ст. 256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з 03.04.2021, як дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя Гундяк В.Д.
Суддя Шумей М.В.
Суддя Панікар І.В.