Ухвала суду № 95975791, 30.03.2021, Господарський суд Харківської області

Дата ухвалення
30.03.2021
Номер справи
922/1110/19
Номер документу
95975791
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

________________

УХВАЛА

"30" березня 2021 р.Справа № 922/1110/19 вх. № 1110/19

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Яризька В.О.

при секретарі судового засідання Трофименко С.В.

розглянувши справу

за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Квадронафта", м. Харків,

до товариства з обмеженою відповідальністю "Квадронафта", м. Харків,

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Харківської області від 22.05.2019 ТОВ "Квадронафта" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено Никитаренка А.С.

22.05.2019 оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

23.01.2020 від кредитора - ГУ ДПС у Харківській області надійшло клопотання про припинення повноважень ліквідатора ТОВ "Квадронафта" Никитаренка А.С. та призначення ліквідатором ТОВ "Квадронафта" арбітражного керуючого Черкасова С.А.

29.01.2020 через канцелярію суду надійшла заява арбітражного керуючого Черкасова С.А. про згоду на участь у даній справі.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 14.05.2020 було відсторонено Никитаренка Анатолія Сергійовича (паспорт серія НОМЕР_1 , виданий Комінтернівським РВ у м. Харкові ГУ ДМС України в Харківській області 12.03.2013 року, іпн. НОМЕР_2 , адреса : м. Харків, в`їзд Вишневий, 8) від виконання повноважень ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Квадронафта", код 38866984, та призначено арбітражного керуючого Черкасова Станіслава Андрійовича (свідоцтво № 979 від 23.05.2013, адреса : вул. Степова, 1а, с. Катеринівка, Лозівський район, Харківська область, 64662) ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "Квадронафта", код 38866984.

Постановою Східного апеляційного господарського суду від 07.09.2020 апеляційну скаргу ТОВ "Торговий дім "Маркет Плюс" на ухвалу Господарського суду Харківської області від 14.05.2020р. у справі № 922/1110/19 задоволено, ухвалу Господарського суду Харківської області від 14.05.2020 у справі № 922/1110/19 скасовано, справу № 922/1110/19 передано на розгляд Господарському суду Харківської області.

Після повернення матеріалів справи до господарського суду Харківської області, справу було призначено до розгляду.

Ухвалою суду від 16.03.2021 відкладено розгляд звіту ліквідатора та клопотання ГУ ДПС у Харківській області про припинення повноважень ліквідатора на 30.03.2021, повторно повідомлено арбітражного керуючого Бортняка В.В. про те, що його рекомендовано кредиторами в даній справі для призначення ліквідатором, для чого арбітражному керуючому необхідно подати відповідну заяву згідно вимог Кодексу України з процедур банкрутства або повідомити суд про ненадання згоди на участь у даній справі; зобов`язано учасників судового процесу надати обґрунтування своєї позиції щодо поданого звіту ліквідатора та клопотання ГУ ДПС у Харківській області про припинення повноважень ліквідатора на теперішній час.

У призначене судове засідання учасники справи не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені ухвалою суду, про причини неявки суду не повідомили.

29.03.2021 від ГУ ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України надійшло клопотання про заміну кредитора правонаступником, в якій заявник просить здійснити заміну кредитора Головного управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ 43143704) на його правонаступника - Головне управління ДПС у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ ВП 43983495).

29.03.2021 від ГУ ДПС у Харківській області надійшло клопотання про припинення повноважень ліквідатора ТОВ "Квадронафта" Никитаренка А.С. та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Черкасова С.А.

Інших заяв, клопотань, пояснень не надходило.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Ухвалою суду від 19.08.2019 визнано вимоги Головного управління ДФС у Харківській області в загальній сумі 746 968,92 грн., як такі, що не є конкурсними, а погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі, витрати Головного управління ДФС у Харківській області щодо сплати судового збору в сумі 3 842,00 грн. включено до першої черги погашення реєстру вимог кредиторів.

Ухвалою суду від 25.09.2019 здійснено заміну кредитора - ГУ ДФС у Харківській області на його правонаступника - Головне управління ДПС у Харківській області.

В поданому 29.03.2021 клопотанні про заміну кредитора заявник зазначає, що є правонаступником прав та обов`язків Головного управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ 43143704).

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 № 893 "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби" постановлено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком.

Згідно з п. 2 вказаної постанови Кабінету Міністрів України, зокрема, права та обов`язки територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, переходять Державній податковій службі та її територіальним органам у межах, визначених положеннями про Державну податкову службу та її територіальні органи.

Відповідно до додатку 1 до вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України до переліку територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідуються, віднесено, зокрема, Головне управління ДПС у Харківській області.

Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України № 893 "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби" Державній податковій службі встановлено забезпечити утворення територіальних органів Державної податкової служби відповідно до статті 21-1 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади".

Наказом Державної податкової служби України від 30.09.2020 № 529 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" відповідно до статті 21-1 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" та Положення про Державну податкову службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 № 227 (зі змінами), наказано утворити як відокремлені підрозділи Державної податкової служби територіальні органи за переліком згідно з додатком.

У додатку 1 до вищезазначеного наказу визначений перелік територіальних органів Державної податкової служби, що утворюються як відокремлені підрозділи Державної податкової служби, до якого, зокрема, входить Головне управління ДПС у Харківській області.

Згідно з п. 1 Положення про Головне управління ДПС у Харківській області, затвердженого наказом Державної податкової служби України від 12.11.2020 № 643, Головне управління ДПС у Харківській області є територіальним органом, утвореним на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України; ГУ ДПС забезпечує реалізацію повноважень ДПС на території Харківської області; ГУ ДПС є правонаступником майна, прав та обов`язків Головного управління ДПС у Харківській області (ЄДРПОУ 43143704).

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 30.09.2020 здійснено державну реєстрацію Головного управління ДПС у Харківській області як відокремленого підрозділу ДПС України (код ЄДРПОУ 43983495).

Таким чином, в цій справі, зважаючи на особливості провадження у справах про банкрутство, має місце публічне правонаступництво (повне або часткове передання (набуття) адміністративної компетенції одного суб`єкта владних повноважень до іншого внаслідок повного чи часткового припинення його адміністративної компетенції), від Головного управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ 43143704) до Головного управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ 43983495).

Статтею 43 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншого учасника (учасників) справи здійснює заміну такої сторони її правонаступником на будь-якій стадії провадження у справі. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне клопотання Головного управління ДПС у Харківській області про заміну кредитора на правонаступника задовольнити та здійснити заміну кредитора у справі - Головне управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ 43143704) на його правонаступника - Головне управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ 43983495).

23.01.2020 ГУ ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ 43143704) звернулось до суду з клопотанням про заміну ліквідатора, в обґрунтування якого послалось на те, що ліквідатор не виконав вимоги ухвали суду від 05.09.2019 та не надав документи для проведення позапланової перевірки товариства до контролюючого органу, а також станом на дату подачі вказаного клопотання не надав до суду витребувані додаткові докази на підтвердження завершення ліквідаційної процедури. ГУ ДПС у Харківській області у вказаному клопотанні просило припинити повноваження ліквідатора Никитаренка А.С., призначити ліквідатором арбітражного керуючого Черкасова С.А.

У поданому клопотанні від 29.03.2021 ГУ ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ 43983495) підтримує раніше подане клопотання та додатково зазначає, що ліквідатор не з`являється до судових засідань, не виконує свої обов`язки належним чином.

Суд зазначає, що на час визнання ТОВ "Квадронафта" банкрутом та введення ліквідаційної процедури діяв Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону № 4212-VI від 22.12.2011 (зі змінами та доповненнями).

З 21.10.2019 введений в дію Кодекс України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 4 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Суд також зазначає, що враховуючи особливості провадження у справі про банкрутство, які були передбачені ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону № 4212-VI від 22.12.2011, комітет кредиторів у даній справі не створювався, а ліквідатором у даній справі призначено голову ліквідаційної комісії Никитаренка А.С., який не є арбітражнім керуючим.

Відповідно до визначень термінів, які наведені в Кодексі України з процедур банкрутства, ліквідатор - арбітражний керуючий, призначений господарським судом для здійснення ліквідаційної процедури; арбітражний керуючий - фізична особа, яка отримала відповідне свідоцтво та інформація про яку внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.

Згідно положень ч. 1 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор призначається господарським судом за клопотанням комітету кредиторів.

Згідно положень ч. 4 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень здійснюється господарським судом за клопотанням учасника провадження у справі або за власною ініціативою у разі : 1) невиконання або неналежного виконання обов`язків, покладених на арбітражного керуючого; 2) зловживання правами арбітражного керуючого; 3) подання до суду неправдивих відомостей; 4) відмови арбітражному керуючому в наданні допуску до державної таємниці або скасування раніше наданого допуску; 5) припинення діяльності арбітражного керуючого; 6) наявності конфлікту інтересів.

За наявності підстав для відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень або за клопотанням комітету кредиторів господарський суд протягом 14 днів постановляє ухвалу про відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень.

У зв`язку з необхідністю приведення подальшої процедури у справі у відповідність до положень Кодексу України з процедур банкрутства, ухвалами суду в даній справі, зобов`язано ліквідатора провести збори кредиторів, надати кредиторам звіт про проведену ліквідаційну процедуру, а також вирішити питання щодо кандидатури арбітражного керуючого, якого можливо призначити ліквідатором у даній справі; відповідні протоколи надати до суду.

До матеріалів справи наданий протокол зборів комітету кредиторів від 25.01.2021, з якого вбачається, що ліквідатором на збори кредиторів викликані п`ять осіб, а саме : ГУ ДПС у Харківській області, ТОВ "Грейн Комодітіз", ТОВ "Реал-НП", ПП "Рембудсервіс", ТОВ "Торговий дім "Маркет Плюс" та визначена відповідна кількість голосів кожного згідно з сумою кредиторської заборгованості боржника перед кожним кредитором. На зборах комітету кредиторів від 25.01.2021 визнано роботу ліквідатора Никитаренка А.С. задовільною, обрано кандидатуру арбітражного керуючого Бортняка В.В., якого можливо призначити ліквідатором у справі.

Суд неодноразово в своїх ухвалах у даній справі зазначав, що згідно положень ч. 1 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства учасниками зборів кредиторів боржника з правом вирішального голосу є конкурсні кредитори, визнані господарським судом у попередньому засіданні та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів.

У зборах кредиторів боржника можуть брати участь із правом дорадчого голосу: кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника; кредитори з вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян; конкурсні кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання; представник працівників боржника; уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника; представник органу, уповноваженого управляти державним майном; арбітражний керуючий.

Згідно ч. 4 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори мають на зборах кредиторів кількість голосів, пропорційну сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів за результатами попереднього засідання господарського суду та кратну одній тисячі гривень.

Під час визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу не враховуються суми неустойки (штрафу, пені), інші фінансові санкції, моральна шкода, судовий збір у справі про банкрутство, заявлені або сплачені кредиторами в провадженні у справі про банкрутство.

Враховуючи положення Кодексу України з процедур банкрутства та особливості провадження у справі про банкрутство, які були передбачені ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону № 4212-VI від 22.12.2011, можна вважати, що в даному випадку конкурсними кредиторами, які мають право вирішального голосу, є кредитори, які заявили свої вимоги до банкрута протягом одного місяць з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом, яке було оприлюднено на підставі постанови про визнання боржника банкрутом від 22.05.2019 у даній справі.

Так, 22.05.2019 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України було оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури відносно ТОВ "Квадронафта".

25.06.2019 до суду надійшла заява товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Маркет-плюс" з грошовими вимогами до банкрута (вх. № 15484). Заява ТОВ "Торговий дім "Маркет-плюс" з грошовими вимогами до банкрута була направлена поштою 21.06.2019, про що свідчить конверт, а отже така заява була подана своєчасно.

25.06.2019 до суду надійшла заява приватного підприємства "Рембудсервіс" з грошовими вимогами до банкрута (вх. № 15478). Заява ПП "Рембудсервіс" з грошовими вимогами до банкрута була направлена поштою 21.06.2019, про що свідчить конверт, а отже така заява була подана своєчасно.

Ухвалою суду від 19.08.2019 визнано вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Маркет-плюс" в сумі 62 825 000,00 грн., які включено до четвертої черги погашення реєстру вимог кредиторів; витрати щодо сплати судового збору в сумі 3 842,00 грн. включено до першої черги погашення реєстру вимог кредиторів.

Ухвалою суду від 05.09.2019 визнано вимоги приватного підприємства "Рембудсервіс" в сумі 478 600,00 грн., які включено до четвертої черги погашення реєстру вимог кредиторів; витрати щодо сплати судового збору в сумі 3 842,00 грн. включено до першої черги погашення реєстру вимог кредиторів.

Заява ГУ ДФС у Харківській області з кредиторськими вимогами до банкрута була подана 02.07.2019, тобто з порушенням встановленого Законом строку.

Ухвалою суду від 19.08.2019 визнано вимоги Головного управління ДФС у Харківській області в загальній сумі 746 968,92 грн., як такі, що не є конкурсними, а погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі. Крім того, з ухвали суду вбачається, що сума заборгованості 746 968,92 грн. складається зі штрафної санкції в розмірі 121248,50 грн., пені в розмірі 625720,42 грн., отже, ГУ ДПС у Харківській області, як правонаступник ГУ ДФС у Харківській області, не має право вирішального голосу на зборах кредиторів у даній справі.

ТОВ "Грейн Комодітіз" та ТОВ "Реал-НП" не були подані заяви з вимогами до боржника до суду та судом не розглядались і не визнавались вимоги вказаних кредиторів, а, отже, ліквідатором безпідставно визначено відповідну кількість голосів вказаним кредиторам на комітеті кредиторів, що додатково свідчить про те, що виконувати обов`язки ліквідатора має арбітражний керуючий.

З наданого протоколу вбачається, що на зборах були присутні представники ГУ ДПС у Харківській області та ТОВ "Торговий дім "Маркет плюс".

За результатами голосування, кредиторами рекомендовано кандидатуру арбітражного керуючого Бортняка В.В. для призначення ліквідатором у даній справі. Суд зазначає, що вказане рішення прийнято кредитором, який має переважну кількість голосів, а отже таке рішення суд вважає повноважним.

Стосовно виконання ліквідатором Никитаренком А.С. своїх обов`язків у ліквідаційній процедурі суд зазначає наступне.

Ухвалою суду від 05.09.2019 скаргу Головного управління ДФС у Харківській області на дії ліквідатора задоволено частково; визнано бездіяльність ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Квадронафта" Никитаренка А.С. щодо ненадання відповіді на запити ГУ ДФС у Харківській області та незабезпечення проведення перевірки неправомірною; зобов`язано ліквідатора Никитаренка А.С. забезпечити можливість проведення Головним управлінням ДФС у Харківській області позапланової виїзної документальної перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов`язкових платежів) Товариства з обмеженою відповідальністю "Квадронафта" (ЄДРПОУ 38866984), для чого : узгодити з Головним управлінням ДФС у Харківській області термін проведення позапланової виїзної перевірки підприємства, забезпечити доступ посадових осіб Головного управління ДФС у Харківській області, які уповноважені здійснювати документальну позапланову виїзну перевірку підприємства, до відповідних первинних фінансово-господарських документів; в решті вимог відмовлено в задоволенні скарги.

З клопотання ГУ ДПС у Харківській області та документів, які були надані 14.01.2020 через канцелярію суду, вбачається, що наказом ГУ ДФС у Харківській області від 23.09.2019 року № 785 на підставі ст. 20, 41, 61, 62, 75, 82, п. п. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 ПКУ, п.2 ст. 13, п.16 ст. 25 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" призначено проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "Квадронафта" (ЄДРПОУ 38866984). На проведення перевірки виписані направлення від 25.09.2019 року № № 830, 831, 832, 833. З урахуванням положень ст. 81 ПКУ, з метою розпочати вказану перевірку, посадовими особами контролюючого органу 25.09.2019 здійснено вихід за адресою: ліквідатора ТОВ "Квадронафта" (ЄДРПОУ 38866984), а саме: 61035, м. Харків, в`їзд Вишневий, буд. 8, однак, ліквідатора ТОВ "Квадронафта" встановлено не було. Враховуючи, вищевказане, перевіряючими було складено акт від 25.09.2019 року № 406/20-40-05-08-09/38866984. Окрім цього, на адресу ліквідатора Никитаренка А.С. контролюючим органом надіслано запит № 2679/10/20-40-05-08-14 від 25.09.2029 про надання документів, які підтверджують здійснення фінансово - господарської діяльності підприємства за період з 01.01.2016 по теперішній час з метою проведення документальної позапланової виїзної перевірки, який відповідно до сайту "Укрпошти" з відстеження поштових відправлень було вручено 01.10.2019 (поштове відправлення за номером 61301099582738).

Однак, відповіді на адресу ГУ ДПС у Харківській області ліквідатором підприємства надано не було.

Таким чином, ліквідатором не виконані вимоги ухвали суду від 05.09.2019 та не забезпечена можливість проведення Головним управлінням ДФС у Харківській області позапланової виїзної документальної перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов`язкових платежів) Товариства з обмеженою відповідальністю "Квадронафта" (ЄДРПОУ 38866984).

До матеріалів справи ліквідатором наданий акт відсутності документів від 24.01.2020 (т.6 а.с. 110), в якому зазначено, що даним актом ліквідатор засвідчує факт відсутності документів ТОВ "Квадронафта" (38866984), що підтверджують здійснення фінансово-господарської діяльності, зазначені документи на вимогу ліквідатора посадовими особами ТОВ "Квадронафта" передані не були, вжиті заходи щодо їх розшуку виявилися безрезультатними.

З матеріалів справи вбачається, що на час прийняття засновником ТОВ "Квадронафта" рішення про ліквідацію товариства Никитаренко А.С. був директором вказаного товариства, отже, незрозуміло якими посадовими особами йому не були передані всі документи, а також не надано доказів вжиття заходів щодо отримання або відновлення таких документів, а також не повідомлено за який саме період відсутні документи товариства.

Ліквідатором також не надано до матеріалів справи розгорнутий звіт про фінансовий стан підприємства, а також не вирішено питання щодо можливого притягнення до субсидіарної відповідальності засновника та директора ТОВ "Квадронафта".

Суд звертає увагу на те, що ліквідатором не були отримані відомості куди були витрачені кошти в сумі 62 825 000,00 грн., які перераховувались кредитором ТОВ "Торговий дім "Маркет Плюс" протягом грудня 2015 - грудня 2016 років, та на які так і не відбулось поставки товару.

Так, підприємство (ТОВ "Торговий дім "Маркет Плюс"), яке перерахувало значну суму коштів, на яку не отримало товар, на даний час є діючим товариством, а товариство, яке отримало таку суму коштів, є банкрутом з відсутністю будь-яких активів.

З 07.09.2020, коли була скасована ухвала господарського суду Харківської області від 14.05.2020, якою відсторонено Никитаренка Анатолія Сергійовича (від виконання повноважень ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Квадронафта" останнім не було вчинено жодних додаткових дій в ліквідаційній процедурі.

Ліквідатор не міг провести збори кредиторів у справі з вересня 2020 по січень 2021, при цьому, незважаючи на те, що суд в своїх ухвалах зазначав про те, вимоги яких кредиторів враховуються при визначення голосів, ліквідатором все одно на збори кредиторів запрошені кредитори, вимоги яких не були заявлені до суду та визнані судом.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що в ліквідаційній процедурі не вжито всіх можливих заходів щодо виявлення активів банкрута та заходів щодо погашення кредиторської заборгованості, а також враховуючи положення Кодексу України з процедур банкрутства, наявні всі підстави для відсторонення ОСОБА_1 , який не є арбітражним керуючим та був директором товариства, від виконання обов`язків ліквідатора в даній справі.

Частиною 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:

1) які є заінтересованими особами у цій справі;

2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;

3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом;

4) які мають конфлікт інтересів;

5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження;

6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.

До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.

Крім того, відповідно до положень ст. 24 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий укладає із страховиком договір страхування професійної відповідальності за шкоду, заподіяну внаслідок неумисних дій або помилки під час здійснення повноважень арбітражного керуючого.

Отже, для призначення арбітражного керуючого у справі для виконання обов`язків ліквідатора такий арбітражний керуючий повинен подати заяву про згоду на участь у справі, повідомити, що він не належить до осіб, які не можуть виконувати обов`язки ліквідатора в справі, а також надати докази страхування його діяльності.

Суд зобов`язував кредиторів повідомити обрану кандидатуру арбітражного керуючого про необхідність подачі до суду заяви про згоду на участь у даній справі в якості ліквідатора.

22.02.2021 ТОВ "ТД "Маркет плюс" надані докази направлення арбітражному керуючому Бортняку В.В. повідомлення про необхідність подати відповідну заяву. Вказане повідомлення направлено 19.02.2021 на адресу, що внесена до Єдиного державного реєстру арбітражних керуючих.

Суд також повідомляв арбітражного керуючого Бортняка В.В. про необхідність подати відповідну заяву ухвалами суду від 02.02.2021, 02.03.2021, 16.03.2021.

Ухвала суду від 16.03.2021, яка направлена на адресу арбітражного керуючого Бортняка В.В., що внесена до Єдиного державного реєстру арбітражних керуючих, а саме : м. Харків, вул. Сумська, 96, повернута поштою без вручення.

Отже, судом вжито всі належні заходи для повідомлення арбітражного керуючого Бортняка В.В. про те, що його кандидатуру запропоновано кредиторами для призначення ліквідатором у справ та про необхідність подачці ним відповідної заяви.

Арбітражним керуючим Бортняком В.В. до суду не подана відповідна заява про згоду на участь у справі, а також не надано ніяких інших пояснень, доказів.

Кодекс України з процедур банкрутства не містить норми, яка б передбачала дії суду в разі, якщо запропонований комітетом кредиторів арбітражний керуючий не надасть згоди на участь у справі.

Суд звертає увагу на те, що кредитори на зборах 17.03.2020 запропонували кандидатуру арбітражного керуючого Бортняка В.В., яким не було подано відповідну заяву, через рік тим же кредитором обрану ту саму кандидатуру, арбітражного керуючого, яким знов не подана відповідна заява, що затягує процедуру ліквідації в даній справі та порушує права інших кредиторів. Суд вважає що за рік кредитор мав всі можливості обрання кандидатури арбітражного керуючого у справі, яким би було подано відповідну заяву та який погодився би виконувати обов`язки ліквідатора в справи, однак, дії кредитора з обрання протягом тривалого часу однієї кандидатури, яка не подає заяви у справі, свідчить про відсутність пропозицій, небажання оплачувати працю арбітражного керуючого.

Одночасно, суд враховує, що Прикінцеві та перехідні положення Кодексу України з процедур банкрутства доповнено пунктом 2-1, з положень якого витікає, що при подачі заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство юридичної особи кредитор має право запропонувати кандидатуру арбітражного керуючого для призначення розпорядником майна, для призначення ліквідатора таку пропозицію надає комітет кредиторів, тобто саме кредитори мають право вирішувати питання призначення арбітражного керуючого для виконання обов`язків у справі про банкрутство.

ГУ ДПС у Харківській області, яке хоч і не має право вирішального голосу на зборах кредиторів боржника, однак, є кредитором у справі, вимоги якого визнані судом, надав пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого, якого можливо призначити ліквідатором у справі, а саме Черкасова С.А., яким 10.03.2021 подана відповідна заява про згоду на участь у справі в якості ліквідатора.

Отже, в даному випадку суд вважає за можливе призначити арбітражного керуючого для виконання обов`язків ліквідатора в даній справі за ініціативою ГУ ДПС у Харківській області.

На адресу суду надійшла заява арбітражного керуючого Черкасова Станіслава Андрійовича для призначення ліквідатором у справі.

Розглянувши подану заяву арбітражного керуючого Черкасова С.А., суд встановив, що заява відповідає вимогам чинного законодавства, арбітражний керуючий має необхідні знання та досвід для виконання обов`язків ліквідатора в даній справі, при цьому не відноситься до категорії осіб, які не можуть бути призначені ліквідатором у даній справі, його діяльність застрахована.

За таких обставин, суд вважає за можливе призначити арбітражного керуючого Черкасова С.А. ліквідатором ТОВ "Квадронафта".

Враховуючи заміну ліквідатора, суд відкладає розгляд звіту ліквідатора.

Керуючись ст. ст. 1, 28, 43, 48, 59-65 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 233-235 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

Задовольнити клопотання Головного управління ДПС у Харківській області про заміну кредитора на правонаступника (вх. № 7017 від 29.03.2021).

Здійснити заміну кредитора у справі - Головне управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ 43143704) на його правонаступника - Головне управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ 43983495).

Задовольнити клопотання Головного управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ 43143704) про заміну ліквідатора (вх. № 1736 від 23.01.2020) з урахуванням клопотання Головного управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ 43983495) про заміну ліквідатора (вх. № 7016 від 29.03.2021).

Відсторонити Никитаренка Анатолія Сергійовича (паспорт серія НОМЕР_1 , виданий Комінтернівським РВ у м. Харкові ГУ ДМС України в Харківській області 12.03.2013 року, іпн. НОМЕР_2 , адреса : м. Харків, в`їзд Вишневий, 8) від виконання повноважень ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Квадронафта", код 38866984.

Призначити арбітражного керуючого Черкасова Станіслава Андрійовича (свідоцтво № 979 від 23.05.2013, адреса : вул. Степова, 1а, с. Катеринівка, Лозівський район, Харківська область, 64662) ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "Квадронафта", код 38866984.

Зобов`язати ОСОБА_1 (паспорт серія НОМЕР_1 , виданий Комінтернівським РВ у м. Харкові ГУ ДМС України в Харківській області 12.03.2013 року, іпн. НОМЕР_2 , адреса : м. Харків, в`їзд Вишневий, 8) передати всю документацію, пов`язану з процедурою ліквідації товариства з обмеженою відповідальністю "Квадронафта", код 38866984, арбітражному керуючому Черкасову Станіславу Андрійовичу (свідоцтво № 979 від 23.05.2013, адреса : вул. Степова, 1а, с. Катеринівка, Лозівський район, Харківська область, 64662) за актом приймання-передачі протягом п`яти днів з дня отримання ухвали суду.

Зобов`язати арбітражного керуючого Черкасова С.А. завершити ліквідаційну процедуру ТОВ "Квадронафта", код 38866984, докази завершення ліквідаційної процедури надати суду.

Розгляд звіту ліквідатора відкласти "01" червня 2021 р. о 10:00

Ухвалу направити ОСОБА_1 , арбітражному керуючому Черкасову С.А., кредиторам, державному реєстратору, державному органу з питань банкрутства.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення.

Ухвала може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дати складення повного тексту ухвали.

Повний текст ухвали складено 02.04.2021.

Суддя Яризько В.О.