
Справа № 933/133/21
Провадження № 3/933/72/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 березня 2021 року смт Олександрівка
Суддя Олександрівського районного суду Донецької області Шинкаренко А.І., розглянувши матеріали адміністративної справи, яка надійшла з відділення поліції №1 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсіонера, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
в с т а н о в и в:
16.02.2021 року, о 15 год. 40 хв., ОСОБА_1 на автодорозі село Шостаківка – смт Олександрівка керував автомобілем марки ЗАЗ 110300, реєстраційний номер НОМЕР_2 , з явними ознаками наркотичного сп`яніння (звужені зіниці очей, почервоніння очей, обличчя), від проходження медичного огляду на стан наркотичного та алкогольного сп`яніння не відмовився, був направлений до КНП "Медичний центр з профілактики та лікування залежності м. Краматорськ", для проходження медичного огляду за адресою: вулиця О.Тихого, буд. 7, м. Краматорськ, Донецької області. Висновок лікаря №47 від 16.02.2021 року. Отже, своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9а Правил дорожнього руху України.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав повністю та пояснив, що, дійсно, 16 лютого 2021 року, близько 15 год. 40 хв., він керував власним автомобілем марки ЗАЗ, та був зупинений працівниками поліції за порушення Правил дорожнього руху. Під час розмови у працівників поліції виникла підозра, що він перебуває у стані наркотичного сп`яніння, тому, запропонували йому пройти медичний огляд. Він погодився, та пройшов медогляд в КНП «Медичний центр з профілактики та лікування залежності м.Краматорськ», результат якого був позитивний. У вчиненому щиро кається.
Заслухавши пояснення особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, вивчивши матеріали справи, суд встановив таке.
Адміністративним правопорушенням згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП визнається керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 2.9 а Правил дорожнього руху України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення підтверджується доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії БД №264129 від 16.02.2021 року ( а.с. 3);
- висновком Комунального некомерційного підприємства "Медичний центр з профілактики та лікування залежності м. Краматорськ" №47 від 16.02.2021 року, щодо результатів огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, відповідно до якого у ОСОБА_1 виявлена гостра інтоксикація внаслідок вживання маріхуани ( а.с. 4);
- постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого не в автоматичному режимі від 16.02.2021 року ( а.с. 9);
- довідкою поліцейського СРПП Олександрівського ВП ст. сержатна поліції Швайка М.В. про те, що гр. ОСОБА_1 отримував посвідчення водія на право керування транспортним засобом серії НОМЕР_3 від 22.03.2006 року, та до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.130 КУпАП протягом року не притягувався (а.с.10);
- відеозаписом, наданим поліцейськими (а.с. 11).
Тобто, ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 (а) ПДР, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 - судом не встановлено.
Відповідно до ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом`якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 (один ) рік.
У зв`язку з накладенням адміністративного стягнення, відповідно до статті 40-1 КУпАП, вважаю за необхідне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 454,00 гривень у дохід держави.
На підставі викладеного, та керуючись ст.ст 33, 34, 40-1, ч. 1 ст.130, ст.ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суддя,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один ) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок за наступними реквізитами: рахунок №UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, код банку отримувача 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Олександрівський районний суд Донецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя А.І. Шинкаренко