Ухвала суду № 95953047, 31.03.2021, Біляївський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
31.03.2021
Номер справи
496/917/21
Номер документу
95953047
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 496/917/21

Провадження № 2-а/496/8/21

У Х В А Л А

31 березня 2021 року суддя Біляївського районного суду Одеської області Трушина О.І., розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Маяківської сільської ради Біляївського району Одеської області, конкурсної комісії Маяківської сільської ради Біляївського району Одеської області про визнання незаконним та скасування рішення конкурсної комісії, зобов`язання вчини певні дії,

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаним адміністративним позовом і просить: 1) визнати протиправним та скасувати рішення конкурсної комісії по відбору кандидата на посаду директора комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Маяківської сільської ради», викладеного в протоколі № 1 від 11.01.2021 року, яким їй відмовлено у доступі до конкурсу; 2) визнати недійсним та скасувати результат конкурсу, проведений конкурсною комісією по відбору кандидата на посаду директора комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Маяківської сільської ради» від 25.02.2021 року, оприлюдненого на офіційному сайті Маяківської сільської ради Біляївського району Одеської області, відповідно до якого рекомендовано Маяківському сільському голові призначити ОСОБА_2 на посаду директора комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Маяківської сільської ради» з випробувальним терміном 3 місяці; 3) зобов`язати Маяківську сільську раду Біляївського району Одеської області повторно провести конкурс на заміщення вакантної посади директора комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Маяківської сільської ради» з дотриманням чинного законодавства; 4) стягнути з Маяківської сільської ради Біляївського району Одеської області на її користь моральну шкоду у розмірі 50000 грн. та судові витрати.

Ухвалою Біляївського районного суду Одеської області від 09.03.2021 року позовну заяву залишено без руху та надано строк позивачу на усунення недоліків позовної заяви. У встановлений строк позивач усунув недоліки позовної заяви.

Ознайомившись з матеріалами справи, суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Питання щодо звернення до конкретного суду вирішує інститут підсудності адміністративних справ. Підсудність - це розмежування компетенції між окремими ланками судової системи і між адміністративними судами однієї ланки щодо розгляду і вирішення справ, які належать до адміністративної юрисдикції. На відміну від адміністративної юрисдикції, яка розмежовує компетенцію між державними органами щодо вирішення адміністративних справ, підсудність розмежовує компетенцію у тій самій сфері (щодо вирішення адміністративних справ), але між різними судами.

Статтею 20 КАС України визначено розмежування предметної юрисдикції адміністративних справ, а саме: місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:

оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;

уточнення списку виборців;

оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;

оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:

примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;

примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;

5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення конкурсної комісії Маяківської сільської ради Біляївського району Одеської області, визнати недійсним та скасувати результат конкурсу Маяківської сільської ради Біляївського району Одеської області, зобов`язати останнього повторно провести конкурс на заміщення вакантної посади директора комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Маяківської сільської ради» з дотриманням чинного законодавства і стягнути на її користь моральну шкоду у розмірі 50000 грн.

Відтак, Біляївський районний суд Одеської області не є належним судом для розгляду даної справи, яка за предметно-територіальною юрисдикцією підсудна окружному адміністративному суду.

Відповідно до п.п. 4, 6 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, у тому числі, чи: належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно ст. 318 КАС України, прийняте судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.

Пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Виходячи зі змісту заявлених позивачем вимог, зазначена адміністративна справа за загальними правилами предметної та територіальної підсудності адміністративних судів підлягає розгляду окружним адміністративним судом.

Таким чином, оскільки Біляївський районний суд Одеської області не є належним судом для розгляду даної справи, яка за предметно-територіальною юрисдикцією підсудна окружному адміністративному суду, тому справа підлягає передачі до Одеського окружного адміністративного суду.

Керуючись ст. ст. 19, 20, 29, 171 КАС України, суддя

П О С Т А Н О В И В:

Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Маяківської сільської ради Біляївського району Одеської області, конкурсної комісії Маяківської сільської ради Біляївського району Одеської області про визнання незаконним та скасування рішення конкурсної комісії, зобов`язання вчини певні дії, передати за підсудністю до Одеського окружного адміністративного суду (65062, м.Одеса, вул. Фонтанська дорога, 14).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення, через Біляївський районний суд Одеської області.

Повне судове рішення складено 31.03.2021 року.

Суддя О.І. Трушина