
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"01" квітня 2021 р. справа № 300/2631/19
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Чуприни О.В.
за участю:
секретаря судового засідання – Станішевської В.Р.
заявника (стягувача) – ОСОБА_1
відповідача (боржника) – не з`явився
розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду заяву ОСОБА_1 від 17.03.2021 про заміну боржника у виконавчих листах, виданих в адміністративній справі №300/2631/19 за позовною заявою ОСОБА_1 до Оболонської сільської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання до вчинення дій, -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.02.2020 позов ОСОБА_1 до Оболонської сільської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання до вчинення дій, задоволено частково (а.с.32-39), зокрема:
- визнано протиправною бездіяльність Оболонської сільської ради Долинського району Івано-Франківської області щодо ненадання публічної інформації на запит №9 від 18.11.2019;
- зобов`язати Оболонську сільську раду Долинського району Івано-Франківської області безкоштовно надати ОСОБА_1 інформацію у межах, що не перевищує 10 сторінок, з розрахунком вартості фактичних витрат на копіювання та друк документів згідно запиту на публічну інформацію №9 від 18.11.2019. В задоволенні позову в іншій частині відмовлено.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 09.11.2020 апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено. Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2020 року у справі №300/2631/19 в частині розподілу судових витрат скасовано та прийнято постанову, якою вирішено питання щодо розподілу судових витрат. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Оболонської сільської ради Долинського району Івано-Франківської області (ЄДРПОУ: 04356030) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) судові витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 5 000,00 (п`ять тисяч) гривень. У решті рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2020 року у справі №300/2631/19 залишено без змін (а.с83-89).
Івано-Франківським окружним адміністративним судом 01.12.2020 направлено на адресу ОСОБА_1 два виконавчі листи №300/2631/19, виданих 25.11.2020, які отримані останнім 15.12.2020, що підтверджується особистим підписом ОСОБА_1 на повідомленні про вручення поштового відправлення №76501 01202216, наявного в матеріалах справи (а.с.94, 95).
Заявник 17.03.2021 звернувся до суду із заявою від 17.03.2021 про заміну боржника у виконавчих листах (а.с.98), посилаючись на те, що згідно рішення Долинської міської ради Івано-Франківської області від 28.12.2020 за №43-2/2020 розпочато процедуру реорганізації Оболонської сільської ради Івано-Франківської області шляхом приєднання до Долинської міської ради, та відповідно до пункту 8.1. коментованого рішення саме Долинська міська рада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків Оболонської сільської ради.
Окрім вказаного заявник просить:
- видати три примірника виконавчого листа по справі №300/2631/19 про зобов`язання Долинську міську раду надати ОСОБА_1 інформацію у межах, що не перевищує 10 сторінок, з розрахунком вартості фактичних витрат на копіювання та друк документів згідно запиту на публічну інформацію №9 від 18.11.2019, а саме: "копії договорів та акти виконаних робіт до даних договорів, укладених Оболонською сільською радою за період з січня 2019 року по червень 2019 року";
- видати три примірника виконавчого листа по справі №300/2631/19 про стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Долинської міської ради на користь ОСОБА_1 судові витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 5 000,00 (п`ять тисяч) гривень.
Заявник у судовому засіданні підтримав вимоги щодо заміни боржника у виконавчих листах №300/2631/19 від 25.11.2020 з підстав, викладених у заяві від 17.03.2021. Додатково просив стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Долинської міської ради витрати, пов`язані із прибуттям до суду в розмірі 359,88 гривень, подавши відповідне письмове клопотання.
Представник боржника (відповідача) в судове засідання не з`явився, хоча про дату, час і місце, судового розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином. Причина неявки суду невідома.
У відповідності до частини 2 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також - КАС України), суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Розглянувши матеріали справи та подану заяву, суд виходить із наступних підстав та мотивів.
За змістом частин 1, 5 статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 за №1404-VIII сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до підпунктів 1-4 пункту 2 Розділу ІІ Закону України ‘‘Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад’’ від 16 квітня 2020 року № 562-IX установлено:
1) визначення адміністративних центрів територіальних громад та затвердження територій територіальних громад здійснюються на основі затверджених Кабінетом Міністрів України перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей;
2) у 2020 році перші місцеві вибори депутатів сільських, селищних, міських рад і відповідних сільських, селищних, міських голів територіальних громад, території яких затверджені Кабінетом Міністрів України на підставі цього Закону, проводяться одночасно з черговими місцевими виборами 2020 року;
3) вибори депутатів сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, старост сіл, селищ територіальних громад, які увійшли до складу територіальних громад, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України на підставі цього Закону, не проводяться;
4) повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, старост сіл, селищ територіальних громад, які увійшли до складу територіальних громад, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України на підставі цього Закону, припиняються в день набуття повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних на перших місцевих виборах у 2020 році відповідно до підпункту 2 цього пункту.
Пунктом 7-1 Розділу V ‘‘Прикінцеві та перехідні положення’’ Закону України ‘‘Про місцеве самоврядування в Україні’’ від 21 травня 1997 року №280/97-ВР визначено, що до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України визначення адміністративних центрів територіальних громад та затвердження територій територіальних громад здійснює Кабінет Міністрів України.
Рішення Кабінету Міністрів України про визначення адміністративних центрів територіальних громад та затвердження територій територіальних громад подається до Центральної виборчої комісії для прийняття нею рішення про призначення перших місцевих виборів депутатів сільських, селищних, міських рад і сільських, селищних, міських голів відповідних територіальних громад.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України №483-р від 22.04.2020 ‘‘Про затвердження перспективного плану формування територій громад Івано-Франківської обалсті’’ до складу Долинської територіальної громади (2622010100, м. Долина) включено наступні територіальні громади: Долинська, Белеївська, Великотур`янська, Геринська, Гошівська, Грабівська (Рожнятівський район), Княжолуцька, Лоп`янська, (Рожнятівський район), Малотур`янська, Надіївська, Новичківська, Оболонська, Підберезька (м. Болехів), Рахинянська, Солуківська, Тростянецька, Тяпчанська і Яворівська.
17.11.2020 до Закону України ‘‘Про місцеве самоврядування в Україні’’ від 21.07.1997 за №280/97-ВР внесено зміни Законом України ‘‘Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій’’ №1009-IX (набрали чинності 06.12.2020), відповідно до яких Розділ V ‘‘Прикінцеві та перехідні положення’’ доповнено пунктом 6-1 наступного змісту:
- у день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною територіальною громадою, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України (далі - сформована територіальна громада), припиняються повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади (далі - розформовані територіальні громади) (підпункт 1);
- після припинення повноважень сільського голови, який одноособово виконував функції виконавчого органу ради, що припиняється, відповідні функції одноособово виконує сільський, селищний, міський голова, обраний сформованою територіальною громадою, з дня набуття ним повноважень до затвердження новообраною радою персонального складу її виконавчого комітету (підпункт 3);
- сформована територіальна громада є правонаступником усього майна, прав та обов`язків розформованої територіальної громади з урахуванням особливостей, визначених підпунктами 5 і 6 цього пункту (підпункт 4);
- не пізніше завершення другої сесії новообраної ради у порядку, визначеному цим пунктом, починається реорганізація відповідних юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами та розміщених поза адміністративним центром сформованої територіальної громади, шляхом їх приєднання до юридичної особи - сільської, селищної, міської ради, розміщеної в адміністративному центрі сформованої територіальної громади. Після завершення реорганізації відповідні сільські, селищні, міські ради припиняються як юридичні особи з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом (підпункт 8);
- юридична особа - сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі сформованої територіальної громади, є правонаступником прав та обов`язків усіх юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами, з дня набуття повноважень новообраною радою (підпункт 9);
- з дня затвердження новообраною радою персонального складу її виконавчого комітету починається реорганізація відповідних юридичних осіб - виконавчих комітетів рад, що припиняються, шляхом їх приєднання до юридичної особи - виконавчого комітету новообраної ради. Після завершення реорганізації відповідні юридичні особи - виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад припиняються у порядку, визначеному цим пунктом (підпункт 10);
- під час проведення реорганізації юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад та/або їхніх виконавчих комітетів повноваження з управління справами таких юридичних осіб здійснює сільський, селищний, міський голова, обраний сформованою територіальною громадою. За поданням сільського, селищного, міського голови, обраного сформованою територіальною громадою, сільська, селищна, міська рада може утворювати комісії для забезпечення здійснення ним повноважень з управління справами юридичних осіб, що реорганізуються (абзац 5 і 6 підпункту 12);
- після закінчення повноважень рад, що припиняються, їхніх виконавчих комітетів, сільського голови, який одноособово виконував функції виконавчого органу сільської ради, що припиняється, видані ними нормативно-правові акти, невиконані акти індивідуальної дії зберігають чинність на відповідних територіях та для відповідних осіб (підпункт 13);
- новообрана рада, її виконавчий комітет можуть вносити зміни, визнавати такими, що втратили чинність, або скасовувати акти відповідних органів місцевого самоврядування, правонаступниками яких вони є, та їх посадових осіб (підпункт 14);
- державна реєстрація припинення юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих комітетів здійснюється на підставі заяви, поданої суб`єкту державної реєстрації сільським, селищним, міським головою, обраним сформованою територіальною громадою, або уповноваженою ним особою. Сільські, селищні, міські ради та їхні виконавчі органи розформованих територіальних громад припиняються як юридичні особи з дня внесення запису про їх припинення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (абзац 1 і 4 підпункту 18).
Статтею 141 Конституції України визначено, що строк повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, депутати якої обрані на чергових виборах, становить п`ять років.
За приписами пункту 1 постанови Верховної Ради України ''Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році'' попередні чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів були призначені на неділю 25 жовтня 2015 року.
Так, після проведених 25.10.2020 місцевих виборів, що мали місце на виконання постанови Верховної Ради України ‘‘Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році’’ від 15.07.2020 за №795-ІX, станом на 25.01.2020 і 29.03.2021, згідно публічних відомостей офіційного веб-сайту Долинської міської об`єднаної територіальної громади, Долинська територіальна громада - територіальна громада в Україні, на території Калуського району Івано-Франківської області з центром у місті Долина. Кількість рад, що об`єдналися – 18, зокрема: Малотур`янська, Солуківська (Солуків, Діброва, Якубів), Грабівська, (Грабів, Крива), Лоп`янська, Белеївська, Великотур`янська, Геринська, Гошівська, Княжолуцька, Надіївська, Новичківська, Оболонська, Підберезька, Рахинянська, Тростянецька (Тростянець, Слобода-Долинська), Тяпчанська, Яворівська сільські ради (https://opendata.dolyna.if.ua/dolynska-hromada/).
При цьому, до складу Долинської міської об`єднаної територіальної громади поряд з іншими входить Оболонський старостинський округ.
З урахуванням вказаного як свідчить публічні відомості із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (станом на 29.03.2021) Оболонська сільська рада із присвоєним ідентифікаційним кодом 04356030 (вулиця Шевченка, будинок 64, село Оболоня, Долинський район, Івано-Франківська область, Україна, 77502) ще перебуває зареєстрованою як юридична особа публічного права, керівником якої є ОСОБА_2 .
Разом з тим, дані офіційного веб-сайта Долинської міської ради об`єднаної територіальної громади містять відомості про те, що ОСОБА_2 є міським головою міста Долина, обраний на місцевих виборах 25.10.2020, повноваження якого засвідчуються пунктом 2 рішення Долинської міської ради від 01.12.2020 за №1-1/2020 ‘‘Про підсумки виборів, визнання повноважень і реєстрацію депутатів Долинської міської ради та Долинського міського голови’’ (https://dolyna.if.ua/doc/rishennya-sesiji/pro-pidsumky-vyboriv-vyznannia-povnovazhen-i-reiestratsiiu-deputativ-dolynskoi-miskoi-rady-ta-dolynskoho-miskoho-holovy/).
Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 за №714-р "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Івано-Франківської області", визначено і затверджено Долинську територіальну громаду з адміністративним центром у місті Долина, до складу якої входить зокрема і Оболонська територіальна громада.
Згідно приписів частини 3 статті 8 Закону України "Про добровільне об`єднання територіальних громад" об`єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків територіальних громад, що об`єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об`єднаною територіальною громадою.
У відповідності до частини 2 статті 8 коментованого Закону повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, що об`єдналися, завершуються в день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об`єднаною територіальною громадою.
За доводами заявника 28.12.2020 Долинська міська рада, розпочала процедуру реорганізації Оболонської сільської ради прийнявши відповідне рішення №43-2/2020.
Пунктом 8 і підпункту 8.1 пункту 8 вказаного рішення міської ради визначено початок процедуру реорганізації Оболонської сільської ради (ЄДРПОУ 04356030), місцезнаходження: 77550, вул. Шевченка, 64, с. Оболоння Долинського району Івано-Франківської області шляхом приєднання до Долинської міської ради (ЄДРПОУ 04054317), місцезнаходження: проспект Незалежності, 5, м. Долина Івано-Франківської області.
Долинська міська рада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків Оболонської сільської ради (https://dolyna.if.ua/doc/rishennya-sesiji/pro-pochatok-reorhanizatsii-beleivskoi-velykotur-ianskoi-herynskoi-hoshivskoi-kniazholutskoi-nadiivskoi-novychkivskoi-obolonskoi-pidberezkoi-rakhynianskoi-trostianetskoi-tiapchanskoi-ta-yavorivskoi-si/).
Відтак, з метою встановлення моменту припинення повноважень Оболонської сільської ради, та переходу її прав та обов`язків в порядку правонаступництва до Долинської міської ради, слід застосовувати норми пунктів 8 і 9 розділу 5 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", із змісту яких слідує наступне:
- не пізніше завершення другої сесії новообраної ради у порядку, визначеному цим пунктом, починається реорганізація відповідних юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами та розміщених поза адміністративним центром сформованої територіальної громади, шляхом їх приєднання до юридичної особи - сільської, селищної, міської ради, розміщеної в адміністративному центрі сформованої територіальної громади. Після завершення реорганізації відповідні сільські, селищні, міські ради припиняються як юридичні особи з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом;
- юридична особа - сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі сформованої територіальної громади, є правонаступником прав та обов`язків усіх юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами, з дня набуття повноважень новообраною радою.
Аналізуючи наведені правові норми суд вважає, що Долинська міська рада (ідентифікаційний код юридичної особи 04054317) є правонаступником прав та обов`язків Оболонської сільської ради з 01.12.2020 (дня набуття повноважень), а перехід прав та обов`язків Оболонської сільської ради до Долинської міської ради відбувся 29.12.2020 (дати набрання чинності рішення Долинської міської ради №43-2/2020 від 28.12.2020).
За приписами частин 1 та 4 статті 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Підсумовуючи вищевикладене, на переконання суду, необхідно замінити сторону у виконавчих листах №300/2631/19 від 25.11.2019, а саме боржника – Оболонську сільську раду його правонаступником – Долинською міською радою.
Таким чином, подана ОСОБА_1 заява про заміну боржника у виконавчих листах у цій частині є підставною та підлягає задоволенню.
Разом з тим, як уже відзначалось судом, заявник у заяві від 17.03.2021 просить суд видати йому три примірника виконавчого листа по справі №300/2631/19 про зобов`язання Долинську міську раду надати ОСОБА_1 інформацію у межах, що не перевищує 10 сторінок, з розрахунком вартості фактичних витрат на копіювання та друк документів згідно запиту на публічну інформацію №9 від 18.11.2019, а саме: "копії договорів та акти виконаних робіт до даних договорів, укладених Оболонською сільською радою за період з січня 2019 року по червень 2019 року"; видати три примірника виконавчого листа по справі №300/2631/19 про стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Долинської міської ради на користь ОСОБА_1 судові витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 5 000,00 (п`ять тисяч) гривень.
Суд вважає такі вимоги заявника необґрунтованими та безпідставними з огляду на наступне.
Насамперед, як встановлено частиною 3 статті 373 КАС України виконавчий лист, а у випадках, встановлених цим Кодексом, - ухвала суду є виконавчими документами. Виконавчий лист, ухвала мають відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.
Так, пунктом 5 частини 1 статті 4 Закону України "Про виконавче провадження" визначено вимоги до виконавчого документа, зокрема, у виконавчому документі зазначаються резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень.
Письмовим текстом резолютивної частини рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.02.2020 визначено: "…Зобов`язати Оболонську сільську раду Долинського району Івано-Франківської області безкоштовно надати ОСОБА_1 інформацію у межах, що не перевищує 10 сторінок, з розрахунком вартості фактичних витрат на копіювання та друк документів згідно запиту на публічну інформацію №9 від 18.11.2019…".
Виходячи із вказаного, резолютивна частина коментованого рішення не містить конкретизації щодо документів, про які заявник вказує у заяві від 17.03.2021, а саме: "…копії договорів та акти виконаних робіт до даних договорів, укладених Оболонською сільською радою за період з січня 2019 року по червень 2019 року.", а тому видача виконавчого листа, який за змістом не відповідає резолютивній частині рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень, є порушенням пункту 5 частини 1 статті 4 Закону України "Про виконавче провадження".
Поряд із вказаним суд звертає увагу на те, що виконавчий лист – це письмовий документ встановленої форми і змісту, який видається судом для примусового виконання прийнятих ним у справах рішень як підстава для їх виконання.
Якщо суд ухвалив рішення і воно набрало законної сили, то він видає один виконавчий лист, який може бути пред`явлений до виконання.
Дублікат – це другий примірник документа, що має таку саму юридичну силу, що й оригінал, однак видається замість втраченого документа і на ньому проставляється напис: "дублікат".
Отож другий примірник виконавчого листа, видається судом тільки у випадку втрати виконавчого документа.
Так, згідно підпункту 18.4. пункту 18 Розділу VII Перехідні положення КАС України, у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. За видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ухвала про видачу чи відмову у видачі дубліката виконавчого документа може бути оскаржена в апеляційному та касаційному порядку.
У спірному випадку заявник просить замінити сторону у виконавчих листах №300/2631/19 від 25.11.2019, а саме боржника – Оболонську сільську раду його правонаступником – Долинською міською радою, у зв`язку з чим видати три примірники виконавчих листів, що не передбачено процесуальними нормами КАС України.
За змістом частини 7 статті 373 КАС України у разі вирішення питання, зокрема щодо заміни сторони виконавчого провадження суд вносить відповідну ухвалу до Єдиного державного реєстру виконавчих документів не пізніше двох днів з дня її постановлення у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті.
Оформлення і видача судових рішень, якими вносяться зміни до виконавчих документів (у тому числі про заміну сторони виконавчого провадження), здійснюються в паперовій формі судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу (підпункт 18.2 пункту 18 Розділу VII Перехідні положення КАС України).
Розглядаючи клопотання ОСОБА_1 від 29.03.2021 про відшкодування судових витрат, пов`язаних з приїздом в судове засідання, судом зазначає наступне.
Заявник в обґрунтування поданого клопотання зазначив, що в Івано-Франківській області, у зв`язку із встановленням "червоного" рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19, введені обмеження регулярних і нерегулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом загального користування, залізничним транспортом, а також посадки і висадки пасажирів під час виконання зазначених перевезень у регіоні. Автостанції в м. Долина і м. Івано-Франківську зачинені та не здійснюють продаж квитків на автомобільні перевезення за маршрутом Долина-Івано-Франківськ-Долина. З урахуванням вказаних обставин ОСОБА_1 , з метою участі у судовому засідання що розгляду питання про заміну боржника у виконавчих листах №300/2631/19 від 25.11.2020, прибув до м. Івано-Франківська на автомобілі, витративши при цьому кошти на пальне в сумі 359,88 гривень. Як повідомив заявник відстань за маршрутом Долина (UA)-Івано-Франківськ (UA) складає 61 км, та в протилежному напрямку 61 км, що разом становить 122 км. Середня витрата пального автомобіля, на якому прибув заявник складає 10 літрів на 100 км, а тому фактично останній витратив 12 літрів дизельного пального (122*10л/100 км) на суму 359,88 гривень. Враховуючи коментовані обставини, просив стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Долинської міської ради на його користь понесені судові витрати, у зв`язку з приїздом в судове засідання. До вказаного клопотання заявником долучено копію чека №342931 від 29.03.2021.
Суд вважає клопотання ОСОБА_1 від 29.03.2021 про відшкодування судових витрат, пов`язаних з приїздом в судове засідання з розгляду питання про заміну боржника у виконавчому листі, безпідставним та не обґрунтованим з огляду на наступне.
При задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, за правилами частини 1 статті 139 КАС України стягуються всі судові витрати, які:
- "підлягають відшкодуванню" відповідно до положень КАС України;
- "підлягають оплаті відповідно" до положень КАС України.
Відповідно до частини 1 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати сторін та їхніх представників, що пов`язані із прибуттям до суду (пункт 2 частини 3 статті 132 КАС України).
Згідно із частиною 1 статті 135 КАС України витрати, пов`язані з переїздом до іншого населеного пункту сторін та їхніх представників, а також найманням житла, несуть сторони.
Тобто, витрати сторін та їхніх представників, що пов`язані із прибуттям до суду, не відносяться до витрат, які "підлягають оплаті відповідно" до положень КАС України, а є витратами, які "підлягають відшкодуванню" у випадках визначених процесуальним законом.
Разом з цим, частинами 3-5 статті 241 КАС України регламентовано, що судовий розгляд в суді першої інстанції закінчується ухваленням рішення суду. Перегляд судових рішень в апеляційному та касаційному порядку закінчується прийняттям постанови. У випадках, визначених цим Кодексом, судовий розгляд закінчується постановленням ухвали.
Оскільки Івано-Франківським окружним адміністративним судом, як судом першої інстанції, прийнято 27 лютого 2020 року рішення по суті у даній справі (а.с.32-39), а Восьмим апеляційним адміністративним судом за наслідками апеляційного оскарження прийнято 9 листопада 2020 року постанову (а.с.83-89), а також не оскарження судового рішення в касаційному порядку, то суд вказує на закінчення розгляду (судового розгляду) адміністративної справи №300/2631/19.
В той же час заява, подана ОСОБА_1 17.03.2021 про заміну боржника у виконавчих листах, є такою, що подана на стадії виконання судового рішення, тобто після закінчення розгляду справи.
Враховуючи те, що витрати, пов`язані із прибуттям до суду підлягають стягненню на стадії розгляду справи, а розгляд справи закінчився поставленням судового рішення, яке вже набрало законної сили, не підлягає до задоволення клопотання заявника від 29.03.2021 про відшкодування судових витрат, пов`язаних з приїздом в судове засідання.
Керуючись статтями 241, 243, 248, 256, 295, 379 підпунктом 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 від 17.03.2021 про заміну боржника у виконавчих листах – задовольнити частково.
Замінити сторону у виконавчих листах №300/2631/19 від 25.11.2020 щодо:
- зобов`язання Оболонську сільську раду Долинського району Івано-Франківської області безкоштовно надати ОСОБА_1 інформацію у межах, що не перевищує 10 сторінок, з розрахунком вартості фактичних витрат на копіювання та друк документів згідно запиту на публічну інформацію №9 від 18.11.2019;
- стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Оболонської сільської ради Долинського району Івано-Франківської області (ідентифікаційний код юридичної особи 04356030) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) судові витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 5 000 (п`ять тисяч) гривень,
а саме, боржника – Оболонську сільську раду Долинського району Івано-Франківської області (ідентифікаційний код юридичної особи 04356030, адреса: вулиця Шевченка, будинок 64, село Оболоня, Долинський район, Івано-Франківська область, Україна, 77550), його правонаступником – Долинською міською радою (ідентифікаційний код юридичної особи 04054317, адреса: проспект Незалежності, 5, місто Долина, Івано-Франківська область, 77500).
В задоволенні решти вимог заяви відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення.
Суддя /підпис/ Чуприна О.В.
Ухвала в повному обсязі виготовлена 01.04.2021.