
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позову без розгляду
31 березня 2021 року м. Київ№ 640/1705/21Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Вовк П.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання матеріали адміністративної справи за позовом Міністерства оборони України до Північного офісу Державної аудиторської служби України, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору: товариство з обмеженою відповідальністю «СП КОНТАКТ» про визнання протиправним та скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов Міністерства оборони України (далі також - Міноборони, позивач) до Північного офісу Державної аудиторської служби України (далі також - відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати висновок відповідача про результати моніторингу закупівлі за переговорною процедурою UA-2020-07-13-005207-с Машини для обробки продуктів харчування, виробництва напоїв та обробки тютюну (42210000-1) (Машини для чищення картоплі, 3 найменування), проведеної Міноборони в частині встановлення порушень законодавства та зобов`язань щодо усунення виявлених порушень.
Ухвалою суду від 09 лютого 2021 року відкрито провадження у даній справі. Вказаним судовим рішенням, зокрема, визначено, що підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України (діла - КАС України), на стадії вирішення питання про відкриття провадження у справі, не встановлено.
Крім того, ухвалою суду від 09 лютого 2021 року залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору: товариство з обмеженою відповідальністю «СП КОНТАКТ» (далі також - ТОВ «СП КОНТАКТ», третя особа).
Водночас, відповідачем було подано до суду заяву про залишення позову без розгляду у зв`язку з пропуском позивачем строків звернення до суду.
Всебічно вивчивши наявні матеріали справи, суд, у контексті розгляду поданої заяви, встановив наступне.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 статті 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Так, оскаржуване рішення було прийняте у відповідності до вимог Закону України «Про публічні закупівлі», а саме, у відповідності до приписів його статті 8, яка регламентує порядок здійснення моніторингу процедур публічних закупівель.
Згідно з ч. 10 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», у разі незгоди замовника з інформацією, викладеною у висновку, він має право оскаржити висновок до суду протягом 10 робочих днів з дня його оприлюднення, про що зазначається в електронній системі закупівель протягом наступного робочого дня з дня оскарження висновку до суду.
Як вбачається з матеріалів справи, оскаржуваний висновок був прийнятий 04 січня 2021 року. В електронній системі закупівель відомості про його прийняття опубліковані також 04 січня 2021 року. Тобто саме з цієї дати необхідно обраховувати 10-денний строк звернення до суду з метою оскарження висновку відповідача про результати моніторингу закупівлі за переговорною процедурою UA-2020-07-13-005207-с.
При обрахунку такого строку необхідно також враховувати вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 року № 1191-р «Про перенесення робочих днів у 2021 році», відповідно до якої вирішено, зокрема, перенести у 2021 році в порядку та на умовах, визначених законодавством, робочі дні з п`ятниці 08 січня на суботу 16 січня.
Таким чином, останнім днем строку для звернення до суду з даним адміністративним позовом було 19 січня 2021 року.
Між тим, позивач до суду звернувся 21 січня 2021 року за допомогою засобів поштового зв`язку, тобто з пропуском встановлених законом строків звернення до суду.
У поданих до суду запереченнях на заяву відповідача про залишення позову без розгляду, позивач вказує на те, що згідно розміщеної в електронній системі закупівель інформації по закупівлі за переговорною процедурою UA-2020-07-13-005207-с, останнім днем строку оскарження висновку відповідача є 21 січня 2021 року. На цій підставі позивач вважає, що ним не було пропущений строк звернення до суду.
Разом з тим, такі доводи позивача суд вважає безпідставними, оскільки наведені вище положення Закону України «Про публічні закупівлі» однозначно визначають, що 10-денний строк звернення до суду обраховується з дня оприлюднення висновку у в електронній системі закупівель. При цьому, зазначені норми не передбачають, що такий строк визначається у самій електронній системі закупівель. Тобто, зазначення в електронній системі закупівель інформації про кінцевий строк оскарження висновку не випливає на його термін, який вираховується виходячи з приписів ч. 10 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» і у разі його невідповідності останньому, до уваги має братись саме строк, встановлений у відповідності до ч. 10 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідно до ч. 3 статті 123 КАС України, якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Беручи до уваги наведене, оскільки позивачем без поважних причин було недотримано строків звернення до суду, встановлених законом, позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись статтями 122, 123, 240, 248 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Міністерства оборони України (03168, місто Київ, проспект Повітрофлотський, будинок 6; код ЄДРПОУ 00034022) до Північного офісу Державної аудиторської служби України (04053, місто Київ, вулиця Січових Стрільців, будинок 18; код ЄДРПОУ 40479560), третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору: товариство з обмеженою відповідальністю «СП КОНТАКТ» (65012, Одеська область, місто Одеса, вулиця Ясна, будинок 12, офіс 10; код ЄДРПОУ 25046658) про визнання протиправним та скасування рішення - залишити без розгляду.
Ухвала суду, відповідно до ч. 2 статті 256 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом 15 днів за правилами, встановленими статтями 293-297 КАС України.
Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону №2147-VIII, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя П.В. Вовк