
Справа № 560/3492/21
УХВАЛА
31 березня 2021 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Польовий О.Л., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Хмельницькій області Хмельницького обласного центрально-західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) про скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Хмельницькій області Хмельницького обласного центрально-західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) про скасування постанови про закінчення виконавчого провадження від 07.07.2020 ВП №63552361.
Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Вимоги до позовної заяви визначені статтею 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до вимог пункту 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві, крім іншого, зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
За змістом частини 3 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця - приватний виконавець.
Позивачка в порушення вимог статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України зазначила відповідачем державного виконавця, а не орган ДВС.
Крім цього, за змістом пункту 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві, крім іншого, зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивачка просить скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження від 07.07.2020 ВП №63552361. Однак в матеріалах справи міститься постанова про закінчення виконавчого провадження від 19.02.2021 ВП №63552361. Тобто, позивачка неправильно зазначила дату спірної постанови.
Документи, що додаються до позовної заяви визначені статтею 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За змістом частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" передбачено, що розмір прожиткового мінімуму з 01.01.2021 встановлений у розмірі 2270,00 грн.
Частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який поданий фізичною особою або фізичною особою - підприємцем сплачується 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який поданий фізичною особою встановлено ставку судового збору 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Предметом цього позову є вимога немайнового характеру (скасування постанови про закінчення виконавчого провадження).
ОСОБА_1 в позові послалась на пункт 13 частини 2 статті 3 Закону України "Про судовий збір" та зазначила, що при поданні позову до Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради, яка реалізовує державну соціальну політику позову про поновлення прав судовий збір не підлягає сплаті.
Відповідно до пункту 13 частини 2 статті 3 Закону України "Про судовий збір" cудовий збір не справляється за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду.
Разом з тим, предметом цього спору є правомірність постанови відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Хмельницькій області Хмельницького обласного центрально-західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), а не відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду.
Також вимоги у цій справі стосуються відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Хмельницькій області Хмельницького обласного центрально-західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), а не Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради.
Тому позивачка повинна сплатити судовий збір в розмірі 908,00 грн за вимогу немайнового характеру. Остання не надала документ про сплату судового збору у розмірі 908,00 грн.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання доказів сплати судового збору в розмірі 908,00 грн або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, визначення відповідача відповідно до вимог статей 160, 287 Кодексу адміністративного судочинства України та зазначення правильної дати спірної постанови або надання постанови про закінчення виконавчого провадження від 07.07.2020 ВП №63552361.
Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяО.Л. Польовий