Рішення № 95912486, 31.03.2021, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.03.2021
Номер справи
540/3478/20
Номер документу
95912486
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/3478/20 Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - відповідач), в якій просить визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області № 2100-10334-8/34700 від 25.08.2020 р., зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити ОСОБА_1 з 01.01.2020 р. по 01.04.2020 р. перерахунок та виплату пенсії за вислугу років на підставі довідки Офісу Генерального прокурора № 21-995зп від 19.05.2020 р. з розрахунку 70 % середньомісячного заробітку, без обмеження максимального розміру, з обов`язковим повним нарахуванням та повною виплатою, та здійснити виплату недоотриманих з 01.01.2020 р. сум.

Позовні вимоги мотивує тим, що 20.08.2014 р. Солом`янським районним управлінням Пенсійного фонду України в м.Києві відповідно до ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 р. № 1789-ХІІ позивачу призначено пенсію за вислугу років у розмірі 70 % від суми заробітної плати за посадою прокурора відділу Генеральної прокуратури України. З 01.04.2015 р. перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Херсонській області та отримує пенсію за вислугу років. 09.08.2020 р. звернувся до відповідача із заявою щодо перерахунку пенсії за вислугу років, до якої долучено довідку Офісу Генерального прокурора від 19.05.2020 р. № 21-995зп про розмір заробітної плати. Однак, рішенням від 25.08.2020 р. № 2100-0334-8/34700 Головне управління пенсійного фонду України в Херсонській області відмовило у проведені перерахунку пенсії, оскільки постановою Кабінету Міністрів України "Про умови оплати праці прокурорів" від 11.12.2019 р. № 1155 не передбачено перерахунок пенсії працівникам прокуратури. Вважає, рішення ГУ ПФУ в Херсонській області незаконним та таким, що порушує право позивача на належний рівень соціального забезпечення, гарантоване Конституцією України.

Ухвалою від 06.11.2020 р. відкрито спрощене провадження в адміністративній справі.

Ухвалою від 06.11.2020 р. провадження у справі було зупинено до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 560/2120/20 (провадження № Пз/9901/9/20).

04.12.2020 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Зазначає, що позивачем для перерахунку пенсії подана довідка, складові якої визначені в розмірах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. № 1155 "Про умови оплати праці прокурорів". Проте, відповідно до ч.20 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 р. № 1697-VІІ (первинна редакція) згідно із рішенням Другого сенату Конституційного суду України від 13.12.2019 р. № 7-р(ІІ)/2019, призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Листом Офісу Генерального прокурора від 18.02.2020 р. № 21-698 вих.-20 зазначено підстави перерахунку пенсій прокурорам, які працюють на посадах прокурорів, який проводиться у зв`язку з індивідуальними змінами, що впливають на збільшення заробітної плати. У п.1 розділу І вказаного листа вказано, що перерахунок пенсії проводиться у разі прийняття нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури. 16.01.2020 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України "Про умови оплати праці прокурорів" від 11.12.2019 р. за № 1155, пунктом 7 якої встановлено, що зміна посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України "Про прокуратуру". На думку відповідача, оскільки звернення за перерахунком пенсії відбулось після набрання чинності Рішенням Конституційного Суду України від 26.03.2020 р., то право на перерахунок виникає після підвищення заробітної плати діючим прокурорам згідно ст.81 Закону № 1697. Вказує, що рішенням від 16.07.2020 р. № 965210107081 ОСОБА_1 з 01.04.2020 р. здійснено перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії від 21.05.2020 р. № 21-1032зп, видану Офісом Генерального прокурора станом на 26.03.2020 р. Вважає, що відмовляючи позивачу у перерахунку пенсії, ГУ ПФУ в Херсонській області не допустило протиправної дії або бездіяльності, а тому відсутні правові підстави для здійснення позивачу перерахунку пенсії.

09.12.2020 р. від представника позивача надійшла відповідь на відзив, за змістом якої наполягає на задоволенні позовних вимог. Зазначає, що набуте згідно ст.ст.17, 46 Конституції України позивачем конституційне право на пенсійне забезпечення у розмірі 70 % від суми заробітної плати та на перерахунок пенсії без її обмеження максимальним розміром при кожному підвищенні заробітної плати працівникам органів прокуратури, не може бути змінено ні за змістом, ні в об`ємі за новим Законом. Новим Законом воно може бути тільки розширене. Обмеження цих прав можливе у випадках передбачених Конституцією України, а не за Законом, тільки в умовах воєнного або надзвичайного стану із зазначенням строку дії цих обмежень. Іншого Конституцією України не передбачено.

Ухвалою від 02.03.2021 р. поновлено провадження в адміністративній справі.

З урахуванням п.2 ч.1 ст.263 КАС України суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, що відповідно до протоколу Солом`янського районного управління ПФУ від 27.08.2014 р. № 8279 ОСОБА_1 з 20.08.2014 р. призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 р. № 1789-ХІІ.

З 01.04.2015 р. ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Херсонській області.

Відповідно до рішення від 16.07.2020 р. № 965210107081 ГУ ПФУ в Херсонській області здійснено перерахунок пенсії на підставі довідки Офісу Генерального прокурора від 21.05.2020 р. № 21-1032зп, яка видана відповідно до Рішень Конституційного Суду від 13.12.2019 р. № 7 (ІІ)/2019 та від 26.03.2020 р. № 6-р/2020. Розмір заробітної плати (грошового забезпечення) вказано за нормами, чинними на 26.03.2020 р.

09.08.2020 р. позивач звернувся до ГУ ПФУ в Херсонській області із заявою щодо перерахунку пенсії у зв`язку із збільшенням заробітної плати (пенсії за спецзаконами), до якої долучено довідку про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, від 19.05.2020 р. № 21-995зп, видану Офісом Генерального прокурора.

Рішенням начальника відділу з питань перерахунків пенсій № 15 управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Херсонській області від 18.08.2020 р. № 7191/03-16 відмовлено в перерахунку пенсії ОСОБА_1 за довідкою від 19.05.2020 р. № 21-995зп про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), оскільки постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. № 1155 не передбачено перерахунок пенсії працівникам прокуратури.

Листом від 25.08.2020 р. № 2100-0334-8/34700 ГУ ПФУ в Херсонській області повідомило позивача про прийняте рішення.

Не погодившись з вказаним рішенням, позивач звернувся до суду із даною позовною заявою.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Положеннями ч.2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами п.6 ч.1 ст.92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Умови пенсійного забезпечення відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників до 15.07.2015 р. визначалися Законом України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 р. № 1789-ХІІ (далі - Закон № 1789-ХІІ).

Відповідно до ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Частиною 13 статті 50-1 Закону № 1789-XII передбачено, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи (ч.18 ст.50-1 Закону № 1789-XII).

Таким чином, на момент призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років порядок та підстави для перерахунку пенсії прокурорів визначались положеннями ч.ч.13, 18 ст.50-1 Закону № 1789-XII.

14 жовтня 2014 року прийнято Закон № 1697-VII, який набрав чинності 15 липня 2015 року, на підставі чого втратила чинність ч.18 ст.50-1 Закону № 1789-XII.

Суд зауважує, що порядок пенсійного забезпечення працівників прокуратури урегульовано ст.86 Закону № 1697-VII, відповідно до ч.20 якої (в первинній редакції) призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.

Надалі, Законом України "Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 р. № 76-VIII, який набрав чинності 01.01.2015 р. (далі - Закон № 76-VIII) до частини 18 статті 50-1 Закону № 1789-XII (в редакції Закону № 3668-VI) та до частини 20 статті 86 Закону № 1697-VII внесено зміни, зокрема, вказані частини викладено у однакових редакціях: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".

Рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. № 7-р(ІІ)/2019 положення ч.20 ст.86 Закону № 1697-VII визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним).

Відповідно до ч.2 ст.152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Пунктом 2 резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. № 7-р(ІІ)/2019 визначено, що положення ч.20 ст.86 Закону № 1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Таким чином, відповідні положення Закону № 1697-VII втратили чинність 13.12.2019 р.

За змістом ч.1 ст.97 Закону України "Про Конституційний Суд України" передбачено, що Суд у рішенні, висновку може встановити порядок і строки їх виконання.

Конституційний Суд України у п.3 резолютивної частини рішення № 7-р(ІІ)/2019 установив такий порядок його виконання: частина 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення (з 13 грудня 2019 року); частина 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції: "20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".

Отже, з 13.12.2019 р., тобто з дати ухвалення Конституційним Судом України Рішення № 7-р(ІІ)/2019, у Законі України "Про прокуратуру" № 1697-VII відсутня вимога про необхідність визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінетом Міністрів України. При цьому, підставою для проведення перерахунку пенсій працівників прокуратури з 13.12.2019 р. є підвищення заробітної плати відповідної категорії працівників.

З огляду на наведені положення законодавства, реалізація позивачем наявного у нього права на перерахунок раніше призначеної йому пенсії за вислугою років має бути здійснена відповідачем за дотримання таких вимог, як звернення до управління пенсійного фонду з відповідною заявою встановленого зразка та подання документів, підтверджуючими розмір заробітної плати за відповідною посадою.

Зважаючи на викладені обставини справи та норми законодавства, суд приходить до висновку, що звернення ОСОБА_1 до відповідача із заявою щодо перерахунку пенсії за вислугу років з долученою до неї довідкою Офісу Генерального прокурора від 19.05.2020 р. № 21-995зп є підставою для перерахунку пенсії.

При цьому, є безпідставними твердження відповідача про те, що підставою для перерахунку пенсії є підвищення заробітної плати прокурорським працівникам після 13.12.2019 р., оскільки з 13.12.2019 р. на підставі рішення Конституційного Суду України позивач набув право на перерахунок пенсії за умови підвищенням заробітної плати відповідної категорії прокурорських працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури.

Суд зауважує, що станом на 13.12.2019 р. розмір заробітної плати працюючого працівника прокуратури підвищився, порівняно з заробітною платою, яка виплачувалася ОСОБА_1 станом на час призначення пенсії за вислугу років, у зв`язку із чим, наявні підстави для перерахунку пенсії на підставі наданої довідки прокуратури Херсонської області. Крім того, протягом усього періоду дії норми ст.86 Закону № 1697-VІІ, яка визначала, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України, позивач мав право на перерахунок пенсії, проте був позбавлений можливості таке право реалізувати.

Верховний Суд у постанові від 24.04.2019 р. (справа № 826/8546/18) звернув увагу, що Кабінет Міністрів України протягом тривалого часу ухиляється від прийняття рішення про встановлення порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури, необхідність прийняття яких Законом № 1697-VІІ покладено саме на Уряд.

Відсутність затвердженого Кабінетом Міністрів України порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури зумовило неможливість проведення органами Пенсійного фонду України перерахунку зазначених пенсій, у тому числі, пенсії позивача.

Суд наголошує, що реалізація такого права була забезпечена саме рішенням Конституційного Суду від 13.12.2019 р.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. № 657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", яка набрала законної сили 06.09.2017 р., підвищено посадові оклади та надбавки за класний чин прокурорсько-слідчим працівникам.

Таким чином, у зв`язку з підвищенням заробітної плати працівників органів прокуратури на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 657 та відповідно до рішення Конституційного Суду України № 7-р(ІІ)/2019, позивач набув право на перерахунок пенсії, починаючи з 13.12.2019 р.

Як вбачається з матеріалів справи, довідку Офісу Генерального прокурора від 19.05.2020 р. № 21-995зп складено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. № 1155 "Про умови оплати праці прокурорів".

Так, постановою Кабінету Міністрів України "Про умови оплати праці прокурорів" від 11.12.2019 р. № 1155, яка набрала чинності з 16.01.2020 р., затверджено схеми посадових окладів прокурорів Офісу Генерального прокурора, обласних, окружних прокуратур та прирівняних до них прокуратур згідно з додатками 1-3.

Відповідно до п.7 Постанови № 1155 встановлено, що зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно із Законом України "Про прокуратуру".

Суд вважає безпідставними доводи відповідача із посиланням на п.7 постанови Кабінету Міністрів України "Про умови оплати праці прокурорів" від 11.12.2019 р. № 1155, оскільки підзаконні нормативно-правові акти не можуть змінювати норми закону, як акту вищої юридичної сили.

Рішеннями Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.01.2021 р. у справі № 640/1290/20, від 27.01.2021 р. у справі № 640/969/20, від 05.02.2021 р. у справі № 640/945/20 визнано протиправним та нечинним пункт 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. № 1155 "Про умови оплати праці прокурорів", відомості про набрання рішеннями законної сили в ЄДРСР відсутні.

Таким чином, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 18.08.2020 р. № 7191/03-16 про відмову у проведенні позивачу перерахунку пенсії за вислугою років на підставі довідки Офісу Генерального прокурора від 19.05.2020 р. № 21-995зп, оскільки саме цим рішенням порушено права позивача.

У позовній заяві ОСОБА_1 просить здійснити перерахунок пенсії з 01.01.2020 р. по 01.04.2020 р., проте суд вважає, що дана вимога задоволенню не підлягає, оскільки ч.20 ст.86 Закону № 1697 перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Отже, оскільки підстави для перерахунку пенсії виникли з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. № 1155 "Про умови оплати праці прокурорів", тобто з 16.01.2020 р., то перерахунок пенсії за вислугу років має бути проведений за заявою ОСОБА_1 з 01.02.2020 р.

У подальшому відповідно до рішення від 31.08.2020 р. № 965210107081 відповідач з 01.04.2020 р. здійснив перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 на підставі довідки Офісу Генерального прокурора від 21.05.2020 р. № 21-1032зп, а тому перерахунок та виплата пенсії позивача має бути здійснено за період з 01.02.2020 р. по 31.03.2020 р. включно на підставі довідки Офісу Генерального прокурора № 21-995зп від 19.05.2020 р. та з урахуванням вже сплачених сум.

Щодо зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії, виходячи з розрахунку 70 % середньомісячного заробітку, без обмеження максимального розміру, з обов`язковим повним нарахуванням та повною виплатою, суд звертає увагу на те, що у порядку адміністративного судочинства підлягають захисту лише порушені права.

Враховуючи те, що права позивача в частині відсоткового значення та виплати йому пенсії з обмеженням граничним розміром, у повному розмірі на час розгляду даної справи не порушені, оскільки перерахунок пенсії не проведено, тому суд дійшов до висновку щодо відмови у задоволенні цієї частини позовних вимог.

Щодо вимоги позивача про негайне виконання рішення суду у межах суми стягнення пенсії за місяць.

Положеннями ч.3 ст.241 КАС України передбачено, що судовий розгляд в суді першої інстанції закінчується ухваленням рішення суду.

Статтею 371 КАС України визначено категорії адміністративних справ, рішення по яких виконуються або можуть виконуватися негайно, тобто до набрання рішенням законної сили.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.371 КАС України негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.

Суд, який ухвалив рішення, за заявою учасників або з власної ініціативи може звернути до негайного виконання рішення, у разі стягнення всієї суми боргу при присудженні платежів, визначених пунктами 1, 2 ч.1 цієї статті (п.1 ч.2 ст.371 КАС України).

Оскільки рішення суду у даній справі носить зобов`язальний характер та в ньому не вирішується питання про стягнення коштів з відповідача, то дія п.1 ч.1 ст.371 КАС України на дані правовідносини не розповсюджується.

Згідно ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні (ч.1 ст.90 КАС України).

Відповідачем належними та допустимими доказами не доведено правомірності рішення від 18.08.2020 р. № 7191/03-16 щодо відмови позивачу у перерахунку пенсії за вислугу років.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.

Частиною 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно ч.3 ст.139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки за результатами розгляду справи суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1 , то з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у сумі 420,40 грн.

Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 263 КАС України, суд -

вирішив:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73036, м.Херсон, вул.28 Армії, буд.6, код ЄДРПОУ 21295057) про визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73036, м.Херсон, вул.28 Армії, буд.6, код ЄДРПОУ 21295057) від 18.08.2020 р. № 7191/03-16.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73036, м.Херсон, вул.28 Армії, буд.6, код ЄДРПОУ 21295057) здійснити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) з 01.02.2020 р. по 31.03.2020 р. перерахунок та виплату пенсії за вислугу років на підставі довідки Офісу Генерального прокурора від 19.05.2020 р. № 21-995зп, з урахуванням сплачених сум.

В решті позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73036, м.Херсон, вул.28 Армії, буд.6, код ЄДРПОУ 21295057) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до пп.15.5 п.15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.І. Бездрабко

кат. 112010201